X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?
Odpowiedz

AMH - jakie macie poziomy i jakie szanse?

Oceń ten wątek:
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 19 października 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Mandy a czy za ten pasek św. Dominika się płci? TY go masz? gdzie mogę jakieś namiary znaleźć do sióstr? będę CI wdzięczna za pomoc :)

    Za pasek nic nie musisz płacić, choć oczywiście możesz Siostrom przesłać na konto jakieś pieniążki, ale nie jest to wymagane. Piszesz maila do Sióstr na adres [email protected] albo [email protected] (obojętnie na który) z prośbą o pasek, umieszczasz tam swój adres i Siostry wyślą Ci pasek zwykłym listem. Ja mam pasek, noszę go od chwili otrzymania do teraz, cały czas :-)

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 października 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Za pasek nic nie musisz płacić, choć oczywiście możesz Siostrom przesłać na konto jakieś pieniążki, ale nie jest to wymagane. Piszesz maila do Sióstr na adres [email protected] albo [email protected] (obojętnie na który) z prośbą o pasek, umieszczasz tam swój adres i Siostry wyślą Ci pasek zwykłym listem. Ja mam pasek, noszę go od chwili otrzymania do teraz, cały czas :-)

    Dziękuję CI Kochana baaardzo :) no i życzę Wam dużo zdrówka, Tobie i Maleństwu :)

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 19 października 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniuT bardzo dziękuję, ja Tobie życzę spełnienia marzenia :-*

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 października 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    AniuT bardzo dziękuję, ja Tobie życzę spełnienia marzenia :-*
    Dziękuję :) cium:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 20:35

  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 21 października 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie AMH oczywiście ;) Jak szybko ono maleje? W marcu miałam wynik 1,44 a teraz październik 1,05. Boję się, że za szybko się "wyczerpuje". W grudniu mam kwalifikację do in-vitro i styczeń/luty zaczynamy całą procedurę.
    Czy mam się czego obawiać? Bo trochę się załamałam dziś jak zobaczyłam wynik (oczywiście wiem, że to nie jest jakoś skrajny wyniki i macie też niższe ;) )

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 21 października 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deseo wrote:
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie AMH oczywiście ;) Jak szybko ono maleje? W marcu miałam wynik 1,44 a teraz październik 1,05. Boję się, że za szybko się "wyczerpuje". W grudniu mam kwalifikację do in-vitro i styczeń/luty zaczynamy całą procedurę.
    Czy mam się czego obawiać? Bo trochę się załamałam dziś jak zobaczyłam wynik (oczywiście wiem, że to nie jest jakoś skrajny wyniki i macie też niższe ;) )
    Tego nie da się niestety przewidzieć... Jak widać po forum niektórym wyniki wzrastają dziwnie po czasie, ale oczywiście rezerwa maleje... W jakim tempie - u każdego inaczej...

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Jak widać po forum niektórym wyniki wzrastają dziwnie po czasie, ale oczywiście rezerwa maleje... W jakim tempie - u każdego inaczej...

    są faktycznie dziewczyny, którym niby AMH wzrosło po jakiejś tam suplementacji. Ale ja uważam, że nie ma takiej opcji: AMH spada a nie rośnie.

  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 21 października 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    są faktycznie dziewczyny, którym niby AMH wzrosło po jakiejś tam suplementacji. Ale ja uważam, że nie ma takiej opcji: AMH spada a nie rośnie.
    No niestety opcji zwiększenia rezerwy jajnikowej nie ma, ona spada z miesiąca na miesiąc, ale wynik AMH to już inna sprawa - z nim są nieustanne "jaja" ;-)

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 21 października 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady. No cóż, pójdę do lekarza i zobaczymy co mi powie.

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 27 października 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zrobiłam wyniki, bo mój gin kazał mi zrobić między 2-5 dniem cyklu.

    witamina D-1​,25(OH)2D
    testosteron - T
    17-OH-Progesteron
    Siarczan dehydroepiandosteronu-DHEA-S
    P. ciała przeciw różyczce IgG
    AMH-anty-Mullerian hormon

    teraz pozostaje czekać ...

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • korba Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 31 października 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, wróciłam po jakimś czasie...moja sytuacja jest bardzo nietypowa. Mam hashimoto, baaardzo niskie amh 0,12 , fsh ostatnio sie polepszyło - 11 , ale bywało gorzej, oprócz tego jeden jajowód niedrozny, jeden drozny, i przegrode czesciową w macicy, którą chcę usunąć. Wyobraście sobie ze z takim niskim amh 0,12 kilka miesiecy temu zaszłam w ciąze! to był szok bo juz planowałam ciąze z kd, niestety ciąza obumarła... teraz nie wiem co dalej robić...czy łudzić się ze znowu naturalnie zajdę, czy moze nie tracic czasu i róbować in vitro z Kd? Jak uwazacie. Mam 32 lata

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 31 października 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Korba,
    NO ja w styczniu miałam amh 0,14, więc podobne do Twojego. Próbowałam 2 podejścia in vitro na cyklu naturalnym, ale pęcherzyki nie chciały w ogóle rosnąć. Obecnie utknęłam i też nie wiem co robić, jakoś chyba brakło nam już sił i motywacji do dalszej walki.

  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 2 listopada 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już moje wyniki ...
    AMH 3,59 ng/ml
    nie wiem czy to dobrze czy źle ...
    jeszcze nie byłam z wynikami u lekarza :-(

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikita wrote:
    Mam już moje wyniki ...
    AMH 3,59 ng/ml
    nie wiem czy to dobrze czy źle ...
    jeszcze nie byłam z wynikami u lekarza :-(

    ładne AMH :-) ino się cieszyć:-)

    Marikita lubi tę wiadomość

  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 2 listopada 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    ładne AMH :-) ino się cieszyć:-)
    :-) :-) :-)

    lecę dzisiaj do ginekologa z mężem, bo okazało się, że tylko dzisiaj ma wolne, a potem mój mąż wyjeżdża w delegację :P

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 3 listopada 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.

    Mam AMH 4,38 ng/ml norma 25-29 lat 1,8 - 9,16 (5-95 percentyl)

    O co chodzi z percentylem?

    Jedna lekarka powiedziała, że ok a inny lekarz, że tragedia :/ Wynik AMH się jakoś dzieli? Kiedyś tak czytałam.. Że trzeba podzielić przez 2.. I wtedy jest wynik.. nie wiem jak to interpretować.. :/

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 4 listopada 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię_czekoladę wrote:
    Cześć dziewczyny.

    Mam AMH 4,38 ng/ml norma 25-29 lat 1,8 - 9,16 (5-95 percentyl)

    O co chodzi z percentylem?

    Jedna lekarka powiedziała, że ok a inny lekarz, że tragedia :/ Wynik AMH się jakoś dzieli? Kiedyś tak czytałam.. Że trzeba podzielić przez 2.. I wtedy jest wynik.. nie wiem jak to interpretować.. :/
    Ponawiam pytanie :)

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię_czekoladę wrote:
    Cześć dziewczyny.

    Mam AMH 4,38 ng/ml norma 25-29 lat 1,8 - 9,16 (5-95 percentyl)

    O co chodzi z percentylem?

    Jedna lekarka powiedziała, że ok a inny lekarz, że tragedia :/ Wynik AMH się jakoś dzieli? Kiedyś tak czytałam.. Że trzeba podzielić przez 2.. I wtedy jest wynik.. nie wiem jak to interpretować.. :/
    To zależy.
    Mam bardzo podobne AMH i też spotkałam się z dwiema opiniami.
    Pierwsza, ze taki poziom AMH jest super. Oznacza dość wysoką rezerwę jajnikową i oznacza, że jest jeszcze sporo komórek jajowych gotowych do zapłodnienia i szybka menopauza nam nie grozi.
    Druga, że wysoki poziom AMH) może być znakiem PCOS. Dodatkowo, nasze komórki mogą (ale nie muszą) być słabszej jakości. Tzn. nie mniej ni więcej, że idziemy na ilość a nie na jakość. Po zapłodnieniu, większy odsetek zarodków może przestać się rozwijać.

    Podobno przy np. IVF lepiej mieć AMH w dolnej granicy normy gdyż komórki są wówczas najlepszej jakości.

    Wszystkie powyższe informacje uzyskałam od lekarzy prowadzących mnie w KLN.

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 4 listopada 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soleil wrote:
    To zależy.
    Mam bardzo podobne AMH i też spotkałam się z dwiema opiniami.
    Pierwsza, ze taki poziom AMH jest super. Oznacza dość wysoką rezerwę jajnikową i oznacza, że jest jeszcze sporo komórek jajowych gotowych do zapłodnienia i szybka menopauza nam nie grozi.
    Druga, że wysoki poziom AMH) może być znakiem PCOS. Dodatkowo, nasze komórki mogą (ale nie muszą) być słabszej jakości. Tzn. nie mniej ni więcej, że idziemy na ilość a nie na jakość. Po zapłodnieniu, większy odsetek zarodków może przestać się rozwijać.

    Podobno przy np. IVF lepiej mieć AMH w dolnej granicy normy gdyż komórki są wówczas najlepszej jakości.

    Wszystkie powyższe informacje uzyskałam od lekarzy prowadzących mnie w KLN.
    Bardzo Ci dziękuję!

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 14 listopada 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soleil wrote:
    To zależy.
    Mam bardzo podobne AMH i też spotkałam się z dwiema opiniami.
    Pierwsza, ze taki poziom AMH jest super. Oznacza dość wysoką rezerwę jajnikową i oznacza, że jest jeszcze sporo komórek jajowych gotowych do zapłodnienia i szybka menopauza nam nie grozi.
    Druga, że wysoki poziom AMH) może być znakiem PCOS. Dodatkowo, nasze komórki mogą (ale nie muszą) być słabszej jakości. Tzn. nie mniej ni więcej, że idziemy na ilość a nie na jakość. Po zapłodnieniu, większy odsetek zarodków może przestać się rozwijać.

    Podobno przy np. IVF lepiej mieć AMH w dolnej granicy normy gdyż komórki są wówczas najlepszej jakości.

    Wszystkie powyższe informacje uzyskałam od lekarzy prowadzących mnie w KLN.


    soleil niestet ale wypisujesz bzdury z tym że lepiej miec niższe AMH aby komorki były lepszej jakosci...
    konsultowałam te teorie z embriologami w novum, z Janem Dormitzem z Bociana białostockiego, Dr Lewandowskim z Novum i kilkoma innymi ginami i KAŻDY powiedział ze jest odwrotnie.
    wyższe AMH jest znacznie lepsze, daje znacznie większy odsetek ciąz. Może a nie musi miec wypływu na jakosc- tyczy sie to zaplodnienia pozaustrojowego i dawek stymulacji.
    umowmy sie zr wysokie AMH nie jest niczym wspaniałym bo stymulacja musi byc prowadzona ostroznie aby nie doszło do hiperki i pacjentka nie naprodukowała 35 jajeczekbo wtedy ze sporym prawdopodobienstwem jakosc wszystkich 35 nie bedzie taka sama a jedynie okolo 40 % bedzie dobra.

    co wiecej to wlasnie przy niskim AMH pacjentki dostaja chociazby DhEA i testosteron ktorego w przypadku np PCOS kategorycznie się nie podaje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2016, 14:02

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ