X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • NadziejaaM Koleżanka
    Postów: 33 12

    Wysłany: 25 lipca, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, znowu pisze nie wiem czy o poradę czy pocieszenie, że chce przeczytać że jest nadzieja :(

    Moje przyrosty bety
    18.07 5dpt 14,52
    20.07 7dpt 52,00
    22.07 9dpt 68,00
    23.07 10dpt 129,97
    25.07 12dpt 205,64
    Wszystkie badania w diagnostyce ok 7:15 robię.
    Zarodek 5 dniowy 4AA

    We wcześniejszym poście pisałam po krotce moją historię i leki które przyjmuje.. w końcu pierwsza beta po 5 latach i pierwsze in vitro.

    Jak te przyrosty wyglądają? Kolejny za mały 😭

    Starania od 2019r
    ❌2019-2021 Invimed Katowice dr AC
    ✅2022-2024 Angelius Provita dr MP

    Drożność jajowodów- oba drożne
    Histeroskopia- ok

    Decyzja o InVitro Maj 2024r-> Start: 28.06-> krótki protokół-> Punkcja 08.07.24-> Transfer 13.07.24r 4aa❤️🍀
    Beta różnie przyrastała..
    16.08 Mamy ❤️ 🙏🏻


    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 157

    Wysłany: 25 lipca, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadziejaaM wrote:
    Cześć, znowu pisze nie wiem czy o poradę czy pocieszenie, że chce przeczytać że jest nadzieja :(

    Moje przyrosty bety
    18.07 5dpt 14,52
    20.07 7dpt 52,00
    22.07 9dpt 68,00
    23.07 10dpt 129,97
    25.07 12dpt 205,64
    Wszystkie badania w diagnostyce ok 7:15 robię.
    Zarodek 5 dniowy 4AA

    We wcześniejszym poście pisałam po krotce moją historię i leki które przyjmuje.. w końcu pierwsza beta po 5 latach i pierwsze in vitro.

    Jak te przyrosty wyglądają? Kolejny za mały 😭

    Szczerze to ja przechodziłam przez to podobnie i z perspektywy czasu uważam, że źle robiłam ciągle latając i sprawdzając tą betę. Więcej mnie to nerwów kosztowało, bo było podobnie, a jak wiadomo w ciąży spokój wskazany... Ostatecznie wszystko było ok, dzieciątko pięknie rosło, a ja się tylko niepotrzebnie nakręcałam.
    Ja w 13dpt miałam taki wynik jak Ty teraz = 205. I są dziewczyny, które mają na tym etapie wyższe wyniki, ale przecież każda z nas inna, każdy zarodek inny itd. Nie wiem jak lekarz zalecił, bo wiadomo, że tutaj nie wchodzę absolutnie w kompetencje. Ale na pewno masz jakiś termin wizyty ustalony, spokojnie bym na nią poczekała i będziesz miała tak na prawdę głowę spokojną, jak lekarz powie, że jest wszystko ok i na swoim miejscu. A do tego czasu staraj się uspokoić głowę i myśleć pozytywnie ❤️

  • NadziejaaM Koleżanka
    Postów: 33 12

    Wysłany: 25 lipca, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaDzIEjA wrote:
    Szczerze to ja przechodziłam przez to podobnie i z perspektywy czasu uważam, że źle robiłam ciągle latając i sprawdzając tą betę. Więcej mnie to nerwów kosztowało, bo było podobnie, a jak wiadomo w ciąży spokój wskazany... Ostatecznie wszystko było ok, dzieciątko pięknie rosło, a ja się tylko niepotrzebnie nakręcałam.
    Ja w 13dpt miałam taki wynik jak Ty teraz = 205. I są dziewczyny, które mają na tym etapie wyższe wyniki, ale przecież każda z nas inna, każdy zarodek inny itd. Nie wiem jak lekarz zalecił, bo wiadomo, że tutaj nie wchodzę absolutnie w kompetencje. Ale na pewno masz jakiś termin wizyty ustalony, spokojnie bym na nią poczekała i będziesz miała tak na prawdę głowę spokojną, jak lekarz powie, że jest wszystko ok i na swoim miejscu. A do tego czasu staraj się uspokoić głowę i myśleć pozytywnie ❤️

    Dziękuję 🙏🏻 ❤️ termin na USG mam na 05.08.
    Lecze się u pani dr MP, ona już nie zaleca bety tylko też spokojnie czekać i chyba tak zrobie( jak się uda) dziękuję jeszcze raz za odp ❤️

    Starania od 2019r
    ❌2019-2021 Invimed Katowice dr AC
    ✅2022-2024 Angelius Provita dr MP

    Drożność jajowodów- oba drożne
    Histeroskopia- ok

    Decyzja o InVitro Maj 2024r-> Start: 28.06-> krótki protokół-> Punkcja 08.07.24-> Transfer 13.07.24r 4aa❤️🍀
    Beta różnie przyrastała..
    16.08 Mamy ❤️ 🙏🏻


    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • Ivvv Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 25 lipca, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny, niczego się nie dowiedziałam. Połączyli mnie z doktorem Mańką tylko po to żeby mi powiedział, że beta za niska i mam odstawić leki i wstawić się najprędzej w połowie sierpnia przed kolejną miesiączką o ile chcemy robić kolejny transfer. Jak zadałam mu pytanie to powiedział, że opowiem mu na wizycie bo to nie jest rozmowa na telefon. Czy któraś z Was będąc pacjentką dr. M ma w ogóle jakiś kontakt z nim prócz wizyty stacjonarnej? Myślałam, że dowiem się chociaż jak będzie wyglądał kolejny transfer żeby też wiedzieć jak będzie to rozłożone +- w czasie. Jestem świeżakiem, więc w temacie jestem zielona. Wcześniej szłam długim protokołem, a że mamy jeden zarodek to chciałam wiedzieć jak to będzie wyglądać i nie dowiedziałam się niczego 🙄

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2229 2446

    Wysłany: 25 lipca, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadziejaaM wrote:
    Dziękuję 🙏🏻 ❤️ termin na USG mam na 05.08.
    Lecze się u pani dr MP, ona już nie zaleca bety tylko też spokojnie czekać i chyba tak zrobie( jak się uda) dziękuję jeszcze raz za odp ❤️

    Hej. Do kogo idziesz na USG 5.08.? Też jestem u dr MP ale akurat ma wtedy urlop. 🙄

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 157

    Wysłany: 25 lipca, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivvv wrote:
    Kurcze dziewczyny, niczego się nie dowiedziałam. Połączyli mnie z doktorem Mańką tylko po to żeby mi powiedział, że beta za niska i mam odstawić leki i wstawić się najprędzej w połowie sierpnia przed kolejną miesiączką o ile chcemy robić kolejny transfer. Jak zadałam mu pytanie to powiedział, że opowiem mu na wizycie bo to nie jest rozmowa na telefon. Czy któraś z Was będąc pacjentką dr. M ma w ogóle jakiś kontakt z nim prócz wizyty stacjonarnej? Myślałam, że dowiem się chociaż jak będzie wyglądał kolejny transfer żeby też wiedzieć jak będzie to rozłożone +- w czasie. Jestem świeżakiem, więc w temacie jestem zielona. Wcześniej szłam długim protokołem, a że mamy jeden zarodek to chciałam wiedzieć jak to będzie wyglądać i nie dowiedziałam się niczego 🙄

    I tak jestem w szoku, że miałaś okazję z nim porozmawiać telefonicznie... Ja się leczyłam u niego 2 lata i nie było mowy o innym kontakcie, jak w czasie wizyty w Angeliusie.

  • Kaylla Przyjaciółka
    Postów: 62 36

    Wysłany: 25 lipca, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dzięki dziewczyny, tak myślałam ale nie byłam pewna. A gdzie chodziłyście do niego na wizyty ciazowe? Do Katowic na Gospodarcza? Czy jeszcze gdzieś przyjmuje?
    Ja też z całego serca mogę go polecić, zarówno do prowadzenia ciąży jak i później. Byłam jego pacjentką w zeszłym roku. Wszystko co dziewczyny wcześniej napisały zgadza się w 10000% ja czułam się zaopiekowana jak należy, albo i lepiej, a przyznam, że byłam tak zestresowana i czasami upierdliwa w pytaniach że teraz jak o tym pomyślę to mi głupio 😂 miałam planowaną cesarke w Bytomiu i też swój pokój. Bardzo polecam ten oddział.
    Chodziłam na wizyty do Angeliusa, teraz chodzę do CN Nikiszowiec 🙂

  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 157

    Wysłany: 25 lipca, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadziejaaM wrote:
    Dziękuję 🙏🏻 ❤️ termin na USG mam na 05.08.
    Lecze się u pani dr MP, ona już nie zaleca bety tylko też spokojnie czekać i chyba tak zrobie( jak się uda) dziękuję jeszcze raz za odp ❤️

    No to rób tak jak Pani Doktor zaleciła, odpuść bete, relaksuj się na maksa i odpoczywaj. Pamiętaj, że to dla Twojego kropka teraz najlepsze co możesz zrobić, reszta już w rękach Boga. I oczywiście czekamy na pozytywne wieści 5 ❤️

  • Ivvv Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 25 lipca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaDzIEjA wrote:
    I tak jestem w szoku, że miałaś okazję z nim porozmawiać telefonicznie... Ja się leczyłam u niego 2 lata i nie było mowy o innym kontakcie, jak w czasie wizyty w Angeliusie.
    Hmmm, rozumiem. To był mój pierwszy kontakt z nim poza ścianami kliniki, ale i tak nie mogłam zadać żadnego pytania 🤷🏻‍♀️
    Kochane, może Wy macie większe doświadczenie i trochę przybliżycie mi jak wygląda transfer kiedy ma się zamrożony zarodek? Jak się do tego przygotowuje, jak wygląda i ile +- trwa ?
    Mam swoją firmę, zamówienia z wyprzedzeniem kilku miesięcznym, pracuje sama więc muszę to mniej więcej ogarnąć żeby to miało ręce i nogi🙄🤷🏻‍♀️

    Chmurka87 lubi tę wiadomość

  • NadziejaaM Koleżanka
    Postów: 33 12

    Wysłany: 25 lipca, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Hej. Do kogo idziesz na USG 5.08.? Też jestem u dr MP ale akurat ma wtedy urlop. 🙄
    Do dr Juraszka

    Starania od 2019r
    ❌2019-2021 Invimed Katowice dr AC
    ✅2022-2024 Angelius Provita dr MP

    Drożność jajowodów- oba drożne
    Histeroskopia- ok

    Decyzja o InVitro Maj 2024r-> Start: 28.06-> krótki protokół-> Punkcja 08.07.24-> Transfer 13.07.24r 4aa❤️🍀
    Beta różnie przyrastała..
    16.08 Mamy ❤️ 🙏🏻


    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • MałaMiMi Ekspertka
    Postów: 398 68

    Wysłany: 25 lipca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    ja zrobilam sporo jakiś mutacji, trombofilie i okazało sie to niepotrzebne! najlepiej lekarz jak zleci!
    jedyne wartościowe to aktualne hormony, amh i seminogram!

    To nie tak, że zrobiłaś niepotrzebnie. A gdyby coś tam wyszło? Dobrze, że zrobiłaś. Lekarze zalecają takie badania po któryś poronieniu. Wg mnie lepiej wiedzieć wcześniej ;-)

    Sylka lubi tę wiadomość

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2229 2446

    Wysłany: 25 lipca, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadziejaaM wrote:
    Do dr Juraszka
    Ok, ja do dr Kopiec.

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 157

    Wysłany: 25 lipca, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivvv wrote:
    Hmmm, rozumiem. To był mój pierwszy kontakt z nim poza ścianami kliniki, ale i tak nie mogłam zadać żadnego pytania 🤷🏻‍♀️
    Kochane, może Wy macie większe doświadczenie i trochę przybliżycie mi jak wygląda transfer kiedy ma się zamrożony zarodek? Jak się do tego przygotowuje, jak wygląda i ile +- trwa ?
    Mam swoją firmę, zamówienia z wyprzedzeniem kilku miesięcznym, pracuje sama więc muszę to mniej więcej ogarnąć żeby to miało ręce i nogi🙄🤷🏻‍♀️

    Podgląd USG 2-3dc plus badanie estradiolu i progesteronu. Jeśli wszystko ok to wchodzi estrofem 3x1 plus kolejny podgląd koło 8-10 dc. Jeśli endometrium jest ok to rozpisywany jest transfer. Zgłaszasz się wtedy w wyznaczonym terminie 🙂 Tu opisuje oczywiście podejście standardowe, bez żadnych dodatkowych wskazań, typu wlewy itd.

  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 238 182

    Wysłany: 25 lipca, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    To nie tak, że zrobiłaś niepotrzebnie. A gdyby coś tam wyszło? Dobrze, że zrobiłaś. Lekarze zalecają takie badania po któryś poronieniu. Wg mnie lepiej wiedzieć wcześniej ;-)

    no właśnie powychodziły mi te mutacje ale dr M.powiedział że to bzdury😒

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d: 2,56cm człowieka😁
    11w5d 1prenatalne: 5 cm człowieka🤗 usg ok, czekamy na wynik Pappa🙏
  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 238 182

    Wysłany: 25 lipca, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivvv wrote:
    Hmmm, rozumiem. To był mój pierwszy kontakt z nim poza ścianami kliniki, ale i tak nie mogłam zadać żadnego pytania 🤷🏻‍♀️
    Kochane, może Wy macie większe doświadczenie i trochę przybliżycie mi jak wygląda transfer kiedy ma się zamrożony zarodek? Jak się do tego przygotowuje, jak wygląda i ile +- trwa ?
    Mam swoją firmę, zamówienia z wyprzedzeniem kilku miesięcznym, pracuje sama więc muszę to mniej więcej ogarnąć żeby to miało ręce i nogi🙄🤷🏻‍♀️

    będziesz mieć badania hormonów żeby ustalić dzien owulacji! 5 dni po owulacji podają blastke!

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d: 2,56cm człowieka😁
    11w5d 1prenatalne: 5 cm człowieka🤗 usg ok, czekamy na wynik Pappa🙏
  • NadziejaaM Koleżanka
    Postów: 33 12

    Wysłany: 25 lipca, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Ok, ja do dr Kopiec.
    U Ciebie Beta ma piękny przyrost dużo zdrówka i powodzenia dla Was🍀

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    Starania od 2019r
    ❌2019-2021 Invimed Katowice dr AC
    ✅2022-2024 Angelius Provita dr MP

    Drożność jajowodów- oba drożne
    Histeroskopia- ok

    Decyzja o InVitro Maj 2024r-> Start: 28.06-> krótki protokół-> Punkcja 08.07.24-> Transfer 13.07.24r 4aa❤️🍀
    Beta różnie przyrastała..
    16.08 Mamy ❤️ 🙏🏻


    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 157

    Wysłany: 25 lipca, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadziejaaM wrote:
    Do dr Juraszka

    A wiesz, że wtedy przy tych moich takich betach różnych, też byłam na pierwszym usg u niego, bo Doktor MP była na urlopie 😁 Czy to nie znak? 😍

    NadziejaaM lubi tę wiadomość

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2229 2446

    Wysłany: 25 lipca, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NadziejaaM wrote:
    U Ciebie Beta ma piękny przyrost dużo zdrówka i powodzenia dla Was🍀

    Dziękuję, wzajemnie ❤️

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 157

    Wysłany: 25 lipca, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    no właśnie powychodziły mi te mutacje ale dr M.powiedział że to bzdury😒

    Nie no lepiej robić kolejne stymulacje, transfery narażać zdrowie i psychikę na tą ciągłą huśtawkę zamiast szukać przyczyny... Nie mogę normalnie, od razu mi się przypomina wszystko 😓😓
    Sorry dziewczyny, wiadomo, że nikt z nas nie jest lekarzem, ale uważam, że jeśli ktoś świadomie chce pogłębić diagnostykę i płaci za to nie małą kasę to lekarz powinien wspierać, pomóc i potem to uwzględnić. A nie mówić, że to bzdury.

  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 238 182

    Wysłany: 25 lipca, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaDzIEjA wrote:
    Nie no lepiej robić kolejne stymulacje, transfery narażać zdrowie i psychikę na tą ciągłą huśtawkę zamiast szukać przyczyny... Nie mogę normalnie, od razu mi się przypomina wszystko 😓😓
    Sorry dziewczyny, wiadomo, że nikt z nas nie jest lekarzem, ale uważam, że jeśli ktoś świadomie chce pogłębić diagnostykę i płaci za to nie małą kasę to lekarz powinien wspierać, pomóc i potem to uwzględnić. A nie mówić, że to bzdury.

    ja już sama nie wiem co o tym myślec! jak czytam w necie to większość lekarzy nie patrzy wogóle na te mutacjd mthfr, pai1 itp bo ponoć każda dziewczyna coś ma!
    ciężko mi cokolwiek powiedzieć w tym temacie!🙁

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d: 2,56cm człowieka😁
    11w5d 1prenatalne: 5 cm człowieka🤗 usg ok, czekamy na wynik Pappa🙏
‹‹ 4574 4575 4576 4577 4578 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ