X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Angelius Provita- Katowice
Odpowiedz

Angelius Provita- Katowice

Oceń ten wątek:
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 155

    Wysłany: 25 lipca, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    ja już sama nie wiem co o tym myślec! jak czytam w necie to większość lekarzy nie patrzy wogóle na te mutacjd mthfr, pai1 itp bo ponoć każda dziewczyna coś ma!
    ciężko mi cokolwiek powiedzieć w tym temacie!🙁

    No każda coś ma, ale nie każda się buja latami, żeby zostać mamą... Ja go szanuje za spokój, opanowanie, wiedzę i kompetencje ale uważam osobiście ( i podkreślam, że jest to wyłącznie moja opinia) to nie nadaje się do przypadków, gdzie puzzli do złożenia jest więcej niż dwa. On ma swoją wizję, nie słucha co się do niego mówi, a chyba przy takim leczeniu i temacie, jakim jest niepłodność, nie powinno tak być.

  • Chmurka87 Ekspertka
    Postów: 235 180

    Wysłany: 25 lipca, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaDzIEjA wrote:
    No każda coś ma, ale nie każda się buja latami, żeby zostać mamą... Ja go szanuje za spokój, opanowanie, wiedzę i kompetencje ale uważam osobiście ( i podkreślam, że jest to wyłącznie moja opinia) to nie nadaje się do przypadków, gdzie puzzli do złożenia jest więcej niż dwa. On ma swoją wizję, nie słucha co się do niego mówi, a chyba przy takim leczeniu i temacie, jakim jest niepłodność, nie powinno tak być.

    no to fakt! mnie też nie słucha! cały czas słysze tylko że ma być zdrowy zarodek podany w odpowiednim czasie! teraz dopiero mam pierwsze podejście więc zobaczymy

    listopad 2022 poronienie 18tc - wada genetyczna
    sierpień 2023 poronienie 8tc
    styczeń 2024 puste jajo płodowe

    decyzja o in virtro z KD
    maj 2024 histeroskopia OK
    czerwiec 2024 2❄️❄️
    transfer 19 lipiec✊🙏
    test ciążowy 👍
    10dpt beta hcg 504
    13dpt beta hcg 2234
    18dpt pęcherzyk ciążowy z kropkiem 🤗
    30dpt mamy ❤️🤗
    9w3d 2,56cm człowieka😁
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 155

    Wysłany: 25 lipca, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    no to fakt! mnie też nie słucha! cały czas słysze tylko że ma być zdrowy zarodek podany w odpowiednim czasie! teraz dopiero mam pierwsze podejście więc zobaczymy

    Trzymam kciuk, żeby było szczęśliwe ❤️

  • MałaMiMi Ekspertka
    Postów: 398 68

    Wysłany: 25 lipca, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaDzIEjA wrote:
    Nie no lepiej robić kolejne stymulacje, transfery narażać zdrowie i psychikę na tą ciągłą huśtawkę zamiast szukać przyczyny... Nie mogę normalnie, od razu mi się przypomina wszystko 😓😓
    Sorry dziewczyny, wiadomo, że nikt z nas nie jest lekarzem, ale uważam, że jeśli ktoś świadomie chce pogłębić diagnostykę i płaci za to nie małą kasę to lekarz powinien wspierać, pomóc i potem to uwzględnić. A nie mówić, że to bzdury.

    Zgadzam się z Tobą w 100%. Brak słów :-) Większość lekarzy bagatelizuje wiele rzeczy...szkoda. Wyśmiewa sie z dietetyków, fizjo itd. A to potem my ronimy, albo płaczemy przy kolejnej jednej kresce:-/ Lekarz to nie Bóg - nie zawsze ma rację i nie ze wszystkim trzeba się zgadzać.

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 653 260

    Wysłany: 25 lipca, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak wygląda przygotowanie do transferu, kiedy jest pierwsza wizyta i czy robi się badania z krwi typu estradiol i progesteron jakoś na początku cyklu czy dopiero przed samym transferem? Jak to wygląda w klinice?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca, 21:05

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Kakali12 Koleżanka
    Postów: 48 58

    Wysłany: 25 lipca, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem ty nowa od dłuższego czasu śledzę wasze rozmowy. W stycznu niałam laparohistereskopie, oprócz usunięcia polipa szystko Ok, euthyrox 25, słabe nasienie. W kwietniu miałam IUI nieudana. Zapadła decyzja o IVF. Stymulacja star 14.06 ,punkcja 27.06 transfer odwołany z powodu wysokiego prog. ❄️❄️❄️ Następna wizyta po@ w której okazało że endo jest z byt małe. Obecnie czekam na @ i mam zacząć brac od 2dc Estrogem zwiększając jego dawkę, usg mam mieć 13-14 dc i ustalenie transferu. Nie mam wykonywać żadnych badań, czy to jest normalne, i że mam tak mało leków.

  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1262 1029

    Wysłany: 25 lipca, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    ja już sama nie wiem co o tym myślec! jak czytam w necie to większość lekarzy nie patrzy wogóle na te mutacjd mthfr, pai1 itp bo ponoć każda dziewczyna coś ma!
    ciężko mi cokolwiek powiedzieć w tym temacie!🙁
    Ja zrobiłam po poronieniu wyszla mthfr to mialam brac metylowany kwas foliowy. A potem jak wylądowałam u immunologa k zobaczył ze jeszcze jest pai homo to zalecił heparyne w przypadku ciazy.
    Wiec chyba jednak coś w tym jest.

  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 155

    Wysłany: 25 lipca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Witam jestem ty nowa od dłuższego czasu śledzę wasze rozmowy. W stycznu niałam laparohistereskopie, oprócz usunięcia polipa szystko Ok, euthyrox 25, słabe nasienie. W kwietniu miałam IUI nieudana. Zapadła decyzja o IVF. Stymulacja star 14.06 ,punkcja 27.06 transfer odwołany z powodu wysokiego prog. ❄️❄️❄️ Następna wizyta po@ w której okazało że endo jest z byt małe. Obecnie czekam na @ i mam zacząć brac od 2dc Estrogem zwiększając jego dawkę, usg mam mieć 13-14 dc i ustalenie transferu. Nie mam wykonywać żadnych badań, czy to jest normalne, i że mam tak mało leków.

    Ja 2 dc miałam zrobić estradiol i progesteron i potem na kolejne usg również progesteron. U kogo się leczysz?

  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 155

    Wysłany: 25 lipca, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Dziewczyny a jak wygląda przygotowanie do transferu, kiedy jest pierwsza wizyta i czy robi się badania z krwi typu estradiol i progesteron jakoś na początku cyklu czy dopiero przed samym transferem? Jak to wygląda w klinice?

    Wszystko zależy od lekarza...

  • Lusiaa22 Autorytet
    Postów: 464 509

    Wysłany: 25 lipca, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Witam jestem ty nowa od dłuższego czasu śledzę wasze rozmowy. W stycznu niałam laparohistereskopie, oprócz usunięcia polipa szystko Ok, euthyrox 25, słabe nasienie. W kwietniu miałam IUI nieudana. Zapadła decyzja o IVF. Stymulacja star 14.06 ,punkcja 27.06 transfer odwołany z powodu wysokiego prog. ❄️❄️❄️ Następna wizyta po@ w której okazało że endo jest z byt małe. Obecnie czekam na @ i mam zacząć brac od 2dc Estrogem zwiększając jego dawkę, usg mam mieć 13-14 dc i ustalenie transferu. Nie mam wykonywać żadnych badań, czy to jest normalne, i że mam tak mało leków.
    Cykl sztuczny zawsze się zaczyna od 2 DC ja miałam od 2 DC 2×1 od 5 DC 3×1 jak wlatuje Estrofem w 11-13 DC USG jeśli Endometrium jest fajne to wtedy wlatują kolejne leki 😘🤗 ja też byłam zdziwiona w poprzednim cyklu czemu ino mam taką małą obstawę leków ale koniec w końcu lekarz przepisał kilka dni przed transferem i po transferze leki 🤗Też mam nie wykonywać badań jedynie co to w dniu transferu lub dzień przed zbadać poziom progesteronu

    Ja : wszystkie wyniki w normie
    Amh:1.21
    Mąż: zespół klinefeltera, Azoospermia
    Decyzja: nasienie dawcy
    Leczenie w klinice Bocian Katowice
    2IUI❌
    Zmiana kliniki na Angelius Katowice Start IVF marzec, kwiecień
    15.04 Punkcja 🤞🤞🤞
    Kwiecień transfer : odroczony , ryzyko hiperstymulacji 😓😔
    06.06 Transfer
    1 Transfer : ❌ 5AA
    2 Transfer : ❌ 5AB
    Wrzesień - Immunologia :Kir BX
    Biopsja endometrium
    Wrzesień, październik - transfer??

    Metoda walki nie jest ważna. Chodzi o to, żeby nigdy się nie poddawać !!!!! 💪🤞👊
  • Kakali12 Koleżanka
    Postów: 48 58

    Wysłany: 25 lipca, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do PJ. Estrofem Od 2dc 1×1 4dc2×1, od 10 3×1, a czy usg nie jest zapozno w 13-14 dc. Mam trochę wątpliwości, i zaczynam się stresować tym wszystkim. Czy dobrze jestem prowadzona

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca, 21:35

  • Lusiaa22 Autorytet
    Postów: 464 509

    Wysłany: 25 lipca, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Chodzę do PJ. Eatrofe. Od 2dc 1×1 4dc2×1, od 10 3×1, a czy usg nie jest zapozno w 13-14 dc. Mam trochę wątpliwości, i zaczynam się stresować tym wszystkim. Czy dobrze jestem prowadzona
    Coś małą dawkę masz Estrofemu tak mi się wydaje.. tym bardziej że Endo miałaś za małe teraz ..ale jeśli lekarz tyle dał to pewnie wie kochana co robi 😀😘 nie jest za późno ja też miałam dzisiaj wizyte i było to 13 DC 😘

    Jakie Endo wcześniej miałaś ? Ja miałam małe przyrosty Endo i lekarz co wizytę zwiększał dawki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca, 21:41

    Ja : wszystkie wyniki w normie
    Amh:1.21
    Mąż: zespół klinefeltera, Azoospermia
    Decyzja: nasienie dawcy
    Leczenie w klinice Bocian Katowice
    2IUI❌
    Zmiana kliniki na Angelius Katowice Start IVF marzec, kwiecień
    15.04 Punkcja 🤞🤞🤞
    Kwiecień transfer : odroczony , ryzyko hiperstymulacji 😓😔
    06.06 Transfer
    1 Transfer : ❌ 5AA
    2 Transfer : ❌ 5AB
    Wrzesień - Immunologia :Kir BX
    Biopsja endometrium
    Wrzesień, październik - transfer??

    Metoda walki nie jest ważna. Chodzi o to, żeby nigdy się nie poddawać !!!!! 💪🤞👊
  • izaz123 Autorytet
    Postów: 1262 1029

    Wysłany: 25 lipca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Chodzę do PJ. Estrofem Od 2dc 1×1 4dc2×1, od 10 3×1, a czy usg nie jest zapozno w 13-14 dc. Mam trochę wątpliwości, i zaczynam się stresować tym wszystkim. Czy dobrze jestem prowadzona
    Jak dobrze pamiętam to u dr Juraszka mialam takie samo dawkowanie estrofemu. Czemu uważasz, że usg za późno ? Estofem blokuje owulacje, więc wszytsko powinno być ok.

  • Kakali12 Koleżanka
    Postów: 48 58

    Wysłany: 25 lipca, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusiaa22 wrote:
    Coś małą dawkę masz Estrofemu tak mi się wydaje.. tym bardziej że Endo miałaś za małe teraz ..ale jeśli lekarz tyle dał to pewnie wie kochana co robi 😀😘 nie jest za późno ja też miałam dzisiaj wizyte i było to 13 DC 😘

    Jakie Endo wcześniej miałaś ? Ja miałam małe przyrosty Endo i lekarz co wizytę zwiększał dawki
    Zawsze był Ok nawet przed IVI tylko ostatnio powiedział że może organizm jeszcze nie doszedł do siebie po punkcji, i czasem tak jest.

    Lusiaa22 lubi tę wiadomość

  • Lusiaa22 Autorytet
    Postów: 464 509

    Wysłany: 25 lipca, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Zawsze był Ok nawet przed IVI tylko ostatnio powiedział że może organizm jeszcze nie doszedł do siebie po punkcji, i czasem tak jest.
    Aha, rozumiem kochana 😘 w takim razie trzymam kciuki żeby prędko się pojawiła @ 🤗 żeby walczyć o kropeczka ♥️ i się nie stresuj niepotrzebnie wszystko co ci zalecił lekarz jest okej 😘

    Ja : wszystkie wyniki w normie
    Amh:1.21
    Mąż: zespół klinefeltera, Azoospermia
    Decyzja: nasienie dawcy
    Leczenie w klinice Bocian Katowice
    2IUI❌
    Zmiana kliniki na Angelius Katowice Start IVF marzec, kwiecień
    15.04 Punkcja 🤞🤞🤞
    Kwiecień transfer : odroczony , ryzyko hiperstymulacji 😓😔
    06.06 Transfer
    1 Transfer : ❌ 5AA
    2 Transfer : ❌ 5AB
    Wrzesień - Immunologia :Kir BX
    Biopsja endometrium
    Wrzesień, październik - transfer??

    Metoda walki nie jest ważna. Chodzi o to, żeby nigdy się nie poddawać !!!!! 💪🤞👊
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2199 2440

    Wysłany: 26 lipca, 04:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U dr MP od razu jest estrofem 3x1 i wizyta w 11 dc.

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    04.2024 Test Be Ready (endometrium idealnie receptywne).
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) - ok 🤩
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Ivvv Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 26 lipca, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NaDzIEjA wrote:
    Podgląd USG 2-3dc plus badanie estradiolu i progesteronu. Jeśli wszystko ok to wchodzi estrofem 3x1 plus kolejny podgląd koło 8-10 dc. Jeśli endometrium jest ok to rozpisywany jest transfer. Zgłaszasz się wtedy w wyznaczonym terminie 🙂 Tu opisuje oczywiście podejście standardowe, bez żadnych dodatkowych wskazań, typu wlewy itd.

    USG w 2-3 dniu cyklu ? A co z @? Te usg będzie w trakcie @?

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 653 260

    Wysłany: 26 lipca, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kakali12 wrote:
    Chodzę do PJ. Estrofem Od 2dc 1×1 4dc2×1, od 10 3×1, a czy usg nie jest zapozno w 13-14 dc. Mam trochę wątpliwości, i zaczynam się stresować tym wszystkim. Czy dobrze jestem prowadzona

    Właśnie też chodzę do PJ. I też tak mi mówił o tych lekach, tj estrofem. Czy byłaś u lekarza na początku cyklu czy miałaś rozpisane tylko leki. A jak z pobieraniem krwi na progesteron. Czy PJ zlecił Ci pobieranie krwi na początku cyklu. Niektórzy lekarze zalecają. Też nie wiem czy to wszystko ma tak wyglądać i zaczynam się martwić.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 653 260

    Wysłany: 26 lipca, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izaz123 wrote:
    Jak dobrze pamiętam to u dr Juraszka mialam takie samo dawkowanie estrofemu. Czemu uważasz, że usg za późno ? Estofem blokuje owulacje, więc wszytsko powinno być ok.

    A miałaś usg na początku cyklu tj w 2-3 dniu cyklu? Albo pobieranie krwi na progesteron lub estradiol?

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • NaDzIEjA Ekspertka
    Postów: 159 155

    Wysłany: 26 lipca, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivvv wrote:
    USG w 2-3 dniu cyklu ? A co z @? Te usg będzie w trakcie @?

    Tak, dokładnie. Pamiętam, że jak pierwszy raz tak jechałam to mnie to też stresowało, ale do przeżycia. Oni też zdają sobie sprawę jak jest 🙂

‹‹ 4575 4576 4577 4578 4579 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ