X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Dziękuję bardzo za kciuki !!! A podpowiedzcie mi czy muszę zrobić jutrzejszą betę w tym samym laboratorium. Robiłam w diagnostyce a jutro zamknięta i muszę zrobić w miejskim. Dobrze będzie ??


    Halszka chyba jeszcze na tym etapie możesz zrobić w innym laboratorium... Później już lepiej przyrosty sprawdzać w jednym żeby były miarodajne... niech mnie zweryfikują bardziej doświadczone w tym temacie :-)


    Takaseanka, Miśka1234 za Was też mocne kciuki &&& i pozytywne wyniki :-)


    Ark_a myślę, że udanie się do Invicty i do Paśnika to dobry pomysł. Lepiej podejść dobrze przygotowanym do IVF i nie wydawać 10tys w błoto... :-)


    Halszka112 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xyz159 wrote:
    Dzięki Izaura, że pytasz. U nas niestety bez zmian, naturalnie nic nie wychodzi, a na in vitro nie mogę jakoś się zdecydować, bo wiem że nasze szanse na zdrowe zarodki są bardzo małe :(
    I tak mnie wszystko dołuje, walczę ze sobą i myślami dlaczego to nas spotkało. Staram się trzymać i gratulować z uśmiechem kolejnym koleżankom ciąży i narodzin, ale serce pęka :(
    Szukam pozytywów ale mam po prostu mam gorszy okres.
    Ojej przepraszam ale nie wiedziałam że macie taki wynik kariotypu 😩 rozumiem że kosultowaliscie się z genetykiem? Byłaś kiedyś w ciąży czy nigdy nic? mi ciągle siedzą w głowie te kariotypy bo nie miałem tego badania, a doskonale pamiętam jak przed ivf pytałam doktora D i W czy warto zrobić przed procedurą, odpowiedź była - nie potrzeba. Trzymaj się 😘

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura wrote:
    Ojej przepraszam ale nie wiedziałam że macie taki wynik kariotypu 😩 rozumiem że kosultowaliscie się z genetykiem? Byłaś kiedyś w ciąży czy nigdy nic? mi ciągle siedzą w głowie te kariotypy bo nie miałem tego badania, a doskonale pamiętam jak przed ivf pytałam doktora D i W czy warto zrobić przed procedurą, odpowiedź była - nie potrzeba. Trzymaj się 😘


    Izaura nas na pierwszej wizycie w Novum pytali czy mamy zrobione kariotypy... i na pewno by je zlecili jak byśmy ich nie mieli. Robiłam je w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, bo tam wyszło najtaniej. Tylko trzeba się wcześniej umówić na badanie. Jak będziecie w Polsce to ja bym zrobiła dla świętego spokoju :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2019, 09:19

    Izaura lubi tę wiadomość

  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 8 listopada 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura my też robiliśmy kariotypy. W invikcie musieliśmy je mieć. Też myślę, że warto zrobić te badania.

    Izaura lubi tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • mama_byc7 Ekspertka
    Postów: 163 113

    Wysłany: 8 listopada 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ark_a wrote:
    J_agoda, a czy wiesz może jak jest w innych klinikach? Czy tam jest szansa, że całą procedurę od początku do końca będzie prowadził jeden lekarz? Mnie stresuje fakt, że w Artemidzie nie jest się przypisanym do jednego lekarza. Miałam kontakt z Domitrzem na początku, potem już inni lekarze. Był opryskliwy i nieprzyjemny. Miałam przykre uczucie, że jestem naciągana na kasę po wizycie u niego.

    Hej dziewczyny, podczytuję Was regularnie ale rzadko się udzielam ;) kibicuję każdej z Was, bo dla mnie to nadzieja, że i mnie spotka szczęśliwe zakończenie :)
    Również jeżdżę do Invicty i nie miałam kontaktów zawsze z jednym, tym samym lekarzem. Zaczęłam chodzić do dr Hasik ale w trakcie okazało się że się doszkala i w klinice będzie tylko jeden dzień w tygodniu (niestety nikt nas o tym nie poinformował). Wizyty kwalifikacyjne miałam już z innym lekarzem i na wizytę po nieudanym transferze też nie udało mi się do niej dostać. Może to pojedyncza sytuacja ale rada aby przy zapisywaniu się na wizytę podpytać jak często dany lekarz przyjmuje w klinice.
    Teraz mam nadzieję, następna próba z dr Sieg, miałyście do czynienia z tym lekarzem?

    Wiki03 lubi tę wiadomość

    32 lata

    Marzec 2017 - laparoskopia - diagnoza: Endometrioza

    AMH (04.2018) - 5.47
    AMH (28.06.2019) - 4.96
    HyCOSy (12.2018) - oba jajowody drożne
    kariotypy - prawidłowe

    MTHFR A1298C - hetero nieprawidłowy
    PAI-1 - hetero nieprawidłowy

    % komórek NK (CD3-CD56+/CD16+) - 12.2%

    INVICTA Gdańsk
    09.05.2019 - start I procedura In Vitro (długi protokół);
    08.07.2019 - Pick up (22 kumulusy, 5 zapłodniono, przetrwały 2 zarodki do 5 doby);
    transfer odłożony ze względu na ryzyko hiperstymulacji;
    30.08.2019 - I kriotransfer (BL.3.2.2) :(
    09.12.2019 - II kriotransfer (BL.3.1.1) <3

    11.2021 - naturalny cud ❤
  • mag87 Autorytet
    Postów: 1067 894

    Wysłany: 8 listopada 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka , a czemu dr kazał robić jutro weryfikację? to będzie 5dpt ? dobrze licze? Nie lepiej było zrobić w pon? a nieeee w pon jest święto więc pewnie też wszystko zamknięte.

    Mama być my tu większość do dr Hajdusianka, jedna koleżanek chodziła do dr Glodka :) Osobiście dr Siega nie znam, natomiast dr Hasik robiła mi drugą punkcję :)

    mama_byc7 lubi tę wiadomość

    klz96iye30cupjne.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejny raz wkurzyłam się na artemide, znowu wyszło ich zaniedbanie i to nie małe 😩 . Ktoś tu kiedyś dobrze napisał, że powinno się ich pociągnąć do odpowiedzialności prawnej, za naciąganie i oszustwo ludzi. Mam nadzieję że ktoś taki się znajdzie!

  • EnaEna Przyjaciółka
    Postów: 71 63

    Wysłany: 8 listopada 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura wrote:
    Ojej przepraszam ale nie wiedziałam że macie taki wynik kariotypu 😩 rozumiem że kosultowaliscie się z genetykiem? Byłaś kiedyś w ciąży czy nigdy nic? mi ciągle siedzą w głowie te kariotypy bo nie miałem tego badania, a doskonale pamiętam jak przed ivf pytałam doktora D i W czy warto zrobić przed procedurą, odpowiedź była - nie potrzeba. Trzymaj się 😘

    Cześć skoro Ci dr powiedzieli, że nie potrzeba, czyli trzeba to odczytać na opak - Warto. Aj ta Artemida....


    Halszka - niech beta pięknie rośnie - trzymam kciuki.

    Halszka112 lubi tę wiadomość

  • EnaEna Przyjaciółka
    Postów: 71 63

    Wysłany: 8 listopada 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mag87 wrote:
    Halszka , a czemu dr kazał robić jutro weryfikację? to będzie 5dpt ? dobrze licze? Nie lepiej było zrobić w pon? a nieeee w pon jest święto więc pewnie też wszystko zamknięte.

    Mama być my tu większość do dr Hajdusianka, jedna koleżanek chodziła do dr Glodka :) Osobiście dr Siega nie znam, natomiast dr Hasik robiła mi drugą punkcję :)
    Myślę, że laboratorium w Szpitalu Miejskim i Wojewódzkim będzie czynne.

  • EnaEna Przyjaciółka
    Postów: 71 63

    Wysłany: 8 listopada 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka1234 wrote:
    hej Dziewczyny, czy któraś z Was miała transfer 3 dniowy ??
    Ja chyba miałam 3dniowy. Dokładnie nie pamiętam.

  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 8 listopada 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Mag, dobrze liczysz. Laboratorium w miejskim niedzielę i w pon.nspewno będzie otwarte ale dr kazał zrobić jutro bo przecież klinika będzie nie czynna. A wyniki muszę jemu wysłać.

    Miska ja pierwszy transfer miałam 3- dniowca.

    Izaura co się stało ??

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura tak dla pocieszenia powiem, że kariotypów zazwyczaj nie zleca się przed pierwszą procedurą, nawet w Novum.. Chociaż uważam, że to powinien być standard :-)

  • xyz159 Przyjaciółka
    Postów: 69 42

    Wysłany: 8 listopada 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie szkodzi Izaura, dużo nas tutaj i wiele rzeczy umyka. Moim zdaniem robienie iv bez badań to taki chybił trafił, wiadomo że części się udaje ale poznanie przyczyny dla mnie osobiście było bardzo ważne, a nie tylko osiągnięcie celu.
    Poza tym gdybym do tej pory nie wiedziała w czym rzecz i dwa lata żyła z miesiąca na miesiąc z nadzieją że może tym razem to chyba bym już zwariowała.
    Nigdy nawet żadnych podejrzen ciąży u mnie nie było :( i czasem zastanawiam się czy nie mamy jeszcze jakiegoś innego problemu o którym nie wiemy. Ale na tym etapie kariotyp jest tak dołujący że mi wystarczy.
    Jak zdecydujemy się na iv będziemy się dalej diagnozować.

  • ona84 Autorytet
    Postów: 2714 1020

    Wysłany: 8 listopada 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka dobrze Maja jest pogodna mało co płacze, no ale jak już zacznie to nadrabia.
    Tak ok wszysko tylko baki jeszcze męcza czasami.

    Smerfetka 84 lubi tę wiadomość

    3i49ej28fjl6k2ap.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xyz159 wrote:
    Nic nie szkodzi Izaura, dużo nas tutaj i wiele rzeczy umyka. Moim zdaniem robienie iv bez badań to taki chybił trafił, wiadomo że części się udaje ale poznanie przyczyny dla mnie osobiście było bardzo ważne, a nie tylko osiągnięcie celu.
    Poza tym gdybym do tej pory nie wiedziała w czym rzecz i dwa lata żyła z miesiąca na miesiąc z nadzieją że może tym razem to chyba bym już zwariowała.
    Nigdy nawet żadnych podejrzen ciąży u mnie nie było :( i czasem zastanawiam się czy nie mamy jeszcze jakiegoś innego problemu o którym nie wiemy. Ale na tym etapie kariotyp jest tak dołujący że mi wystarczy.
    Jak zdecydujemy się na iv będziemy się dalej diagnozować.
    Xyz u nas już tak 9 lat nie wiemy co jest przyczyną i nadal co miesiąc się łudzę, nawet po nieudanym ivf.... ostatnio @ się spóźniła 5 dni i co, oczywiście zrobiłam test- negatywny, późnej sama na siebie byłam wściekła, po co mi to było..... jesień nie sprzyja chyba większości z nas.

  • xyz159 Przyjaciółka
    Postów: 69 42

    Wysłany: 8 listopada 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura dla świętego spokoju bym zrobiła na Twoim miejscu kariotypy, to średnio 1 na 560 osób więc dużo i niedużo.
    U nas "dopiero" 3,5 roku, ale na tyle prób żeby choć raz się dobrze nie połączyło :(
    Byliśmy u dwóch genetyków, prywatnie w Białymstoku i w Invikcie w Gd.
    Obie stwierdziły że lekarstwa nie ma i iv tylko zwiększy jednorazowo szansę na prawidłowe zarodki. Tyle że pewnie byśmy więcej wiedzieli czy się w ogóle tworzą zarodki itd

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xyz a kto Wam zalecił to badanie, czy sama zrobiłaś? Mam teraz cały czas w głowie jak przed procedurą, dużo myślałam o badaniu kariotypow i pytałam na pewno dr W i D i obaj mi powiedzieli że to nic do invitro nie wniesie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura kochana, chyba nigdy nie da się wyzbyć do końca z nadziei... Mimo tylu lat.. Tym bardziej, że czyta się o tych wszystkich cudach po invitro...

    Ja kariotypy robiłam po pierwszej procedurze. Sama się umówiłam na badanie w dziecięcym. Chociaż ktoś kiedyś pisał, że w określonych przypadkach można na NFZ... Tylko wtedy terminy sa jak zwykle odległe

    Izaura, Halszka112 lubią tę wiadomość

  • xyz159 Przyjaciółka
    Postów: 69 42

    Wysłany: 8 listopada 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na naszym forum wyczytałam że warto to zrobić i to był strzał w dziesiątkę. Robiłam w diagnostyce coś ok. 300 zł/ os i miesiąc na wyniki się czeka.
    Dr H. mówił że z takim rozpoznaniem mogą zapładniać wszystkie komórki a nie tylko 6, no i od samego początku jest nastawienie na badania genetyczne zarodków a potem płodu.
    A generalnie to pgd nam zalecił i długi protokół żeby mieć dużo komórek bo większa szansa na zdrowe połączenie.
    I w sumie na tym koniec, bo nie wykupiłam nawet antkow, i od roku siedzę, myślę i czytam forum :D

    Wiki03, Izaura, Halszka112 lubią tę wiadomość

  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 8 listopada 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka nie znam Się na wynikach, ale trzymam kciuki !!
    Jak się czujesz ?

    Halszka112 lubi tę wiadomość

    Marzenia się spełnia :)
‹‹ 2034 2035 2036 2037 2038 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ