X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 6 listopada 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takaseanka wrote:
    Dziewczyny jak wygląda kwestia punkcji? Będę miała najprawdopodobniej w sobotę, jutro jeszcze wizyta i dokładnie będę wiedział. A z wrażenia zapomniałam dopytać 😁 Jak długo trwa? Czy jest po tym zwolnienie lekarskie?
    Jednak na pewno beda mrozaczki ze względu na polip

    Sama punkcja jakieś 15 do 20 minut. Potem że 2 godz leżenia. Ja nie dostałam zwolnienia

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takaseanka wrote:
    Dziewczyny jak wygląda kwestia punkcji? Będę miała najprawdopodobniej w sobotę, jutro jeszcze wizyta i dokładnie będę wiedział. A z wrażenia zapomniałam dopytać 😁 Jak długo trwa? Czy jest po tym zwolnienie lekarskie?
    Jednak na pewno beda mrozaczki ze względu na polip

    Zabieg trwa chwilkę. Później leżysz na sali przez ok 2 godz i jak czujesz się dobrze to do domku 🙂 jak będziesz chciała zwolnienie to na pewno Ci dadzą. Dobrze, że lekarz zdecydował o krio. Mi zrobili transfer z miesniakiem i niestety nic z tego nie było. Także myślę, że trochę cierpliwości może się opłacić 🌺



    Halszka super, że już w domku i że masz lepsze samopoczucie 😊 nic sie nie bój, badanie nie powinno zaszkodzić Twojemu kropkowi... Ale rzeczywiście poziom wiedzy lekarzy bywa przerażający 😱

    Halszka112 lubi tę wiadomość

  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 6 listopada 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Cześć dziewczyny.

    Karcia ja też walczę z infekcją. Miesiac w miesiac jestem u swojego gina. Nie mogę doprosic sie o badania. Ciągle słyszę o higienie bla bla ja to wszystko wiem i stosuję i nic nie pomaga. A ten mi co miesiąc przepisuje te same leki.
    Dziś udało mi się umówić do dr Przybyłowicza mam nadzieję że przyjrzy się mojemu przypadkowi bo już wpadam w depresję. I jak tu się starać o dziecko kiedy infekcja pojawi sie w dni płodne.
    Dokładnie Cię rozumiem ja też już jestem załamana bo boję się że mi tak zostanie na zawsze. Doprosic się o jakieś badania to nie lada cud. A jeszcze teraz obawa cy nie przesuną mi tej procedury. Ileż można się z tym borykać.

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

    Karcia
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 6 listopada 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wazyli was przed punkcją? Bo ja debilka jedna zanizylam sobie wagę ok 5 kg z myślą że uda mi się schudnąć od września do tego grudnia a tu waga stoi i boję się że się wstydu najem

    Karcia
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 6 listopada 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia wrote:
    Dziewczyny czy wazyli was przed punkcją? Bo ja debilka jedna zanizylam sobie wagę ok 5 kg z myślą że uda mi się schudnąć od września do tego grudnia a tu waga stoi i boję się że się wstydu najem

    Nie, pytał o wagę przed podaniem znieczulenia

    Karcia lubi tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 6 listopada 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj cieszę się bardzo :-)

    Karcia
  • Ark_a Autorytet
    Postów: 281 184

    Wysłany: 6 listopada 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Czytam Was chyba już od roku, dziś coś we mnie pękło i w końcu się zarejestrowałam. Chyba straciłam nadzieję po prostu. Dziś dowiedziałam się że drugie IUI w Artemdzie (obydwa robiła lek. Stefaniak) nie udało się. Przepisała mi Luteinę nie sprawdzając w ogóle poziomu progesteronu, a @ spóźniła się 4 dni. Na własną rękę zrobiłam badanie w diagnostyce w uniwerysteckim. Wyszedł wysoki progesteron a beta...<0,100... Wiem, ze dla wielu z Was po in vitro, nawet drugie IUI może wydaje sie początkiem, ale dla mnie to juz na pewno koniec z Artemidą. Nie wiem co teraz. Po 4 latach starań, 3 histeroskopiach i HSG w miejskim, laparoskopii diagnoatycznej w klinice rozrodu w Białymstoku. Chciałam zeby prowadził mnie Domitrz, ale tutaj nie da się tak. Teraz, gdy już poznałam zasady panujące w tej "klinice" i podczytując Wasze losy, szukam punktu zaczepienia. Nie ma u nas niby żadnego powodu niepłodności...mąż ma wyniki nasienia super. Ja, oprócz małych polipów (które usunięto po histerskopii) też niby żadnych problemów nie mam. Mam 32 lata, mąż 34. A ciąży od 4 lat nie ma. Czy któraś z Was miała podobny problem i może polecić jakiegoś lekarza lub klinikę? Myślałam o Naprotechnologii w Gdańsku, Gamecie w Gdyni, doc. Paśniku czy Invicie w Warszawie. Do Białegostoku jestem trochę zrażona. Nie wiem juz zupełnie co robić :(

    Początek starań: 2015
    2iui
    Zmiana kliniki
    04.2020 początek długiego protokołu ivf z mrożeniem zarodków

    FAMSI - 3 blastki ❄️ 5.1.1 ❄️❄️5.2.2

    Ja 35l. - FraX, AMH 1,36, poza tym ok
    Mąż 37l. - wyniki ok
    IVF ❄️27.01.2022; 18dpt beta 47,8; 22dpt beta 2,2💔
    Zostały ❄️❄️ z nieprawidłowym wynikiem PGD
  • xyz159 Przyjaciółka
    Postów: 69 42

    Wysłany: 7 listopada 2019, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ark_a,
    a jakieś badania robiliście z mężem poza tymi podstawowymi w Art.? Jak tam z genetyką i immunologią?
    Dziewczyny wiecie co z Gosią i jej malutką?
    Trzymam kciuki za walczące i ciężarne, a sama walczę z deprechą i bezradnością, wśród kolejnych szczęśliwych znajomych w bezproblemowych ciążach :(

  • takaseanka Znajoma
    Postów: 29 32

    Wysłany: 7 listopada 2019, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ark_a wrote:
    Cześć Dziewczyny! Czytam Was chyba już od roku, dziś coś we mnie pękło i w końcu się zarejestrowałam. Chyba straciłam nadzieję po prostu. Dziś dowiedziałam się że drugie IUI w Artemdzie (obydwa robiła lek. Stefaniak) nie udało się. Przepisała mi Luteinę nie sprawdzając w ogóle poziomu progesteronu, a @ spóźniła się 4 dni. Na własną rękę zrobiłam badanie w diagnostyce w uniwerysteckim. Wyszedł wysoki progesteron a beta...<0,100... Wiem, ze dla wielu z Was po in vitro, nawet drugie IUI może wydaje sie początkiem, ale dla mnie to juz na pewno koniec z Artemidą. Nie wiem co teraz. Po 4 latach starań, 3 histeroskopiach i HSG w miejskim, laparoskopii diagnoatycznej w klinice rozrodu w Białymstoku. Chciałam zeby prowadził mnie Domitrz, ale tutaj nie da się tak. Teraz, gdy już poznałam zasady panujące w tej "klinice" i podczytując Wasze losy, szukam punktu zaczepienia. Nie ma u nas niby żadnego powodu niepłodności...mąż ma wyniki nasienia super. Ja, oprócz małych polipów (które usunięto po histerskopii) też niby żadnych problemów nie mam. Mam 32 lata, mąż 34. A ciąży od 4 lat nie ma. Czy któraś z Was miała podobny problem i może polecić jakiegoś lekarza lub klinikę? Myślałam o Naprotechnologii w Gdańsku, Gamecie w Gdyni, doc. Paśniku czy Invicie w Warszawie. Do Białegostoku jestem trochę zrażona. Nie wiem juz zupełnie co robić :(


    Ja jestem po 3 nieudanych inseminacjach, (każdą przeprowadzał inny lekarz). Powód niepłodności nieznany. U męza wszystko pięknie u mnie też. A od 5 lat nic. Aktualnie jestesmy w trakie długiej procedury do in vitro. W sobotę punkcja. Ja tez mam 32 lata, a mąż 34 ;)
    Ja do inseminacji podchodziłam bardzo sceptycznie, w przpadku niepłodności idiopatycznej, są bardzo małe szanse że sie powiodą, więc przystąpiliśmy do nich tak naprawde dla świętego spokoju, żeby wiedzieć, że przed in vitro zrobiliśmy wszystko co się da.

    Bezpłodność idiopatyczna
    3 nieudane IUI
    9 listopada 2019 - punkcja
    15 listopada 2019 ❄️❄️❄️
    31 styczeń 2020 histeroskopia - polip
    01 maj 2020 - ciąża naturalna <3
  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 7 listopada 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka współczuje wrażeń i przejść, nie są teraz potrzebne, trzeba być dobrej myśli.
    Podejście lekarzy tylko pokazuje ze odejście z Artemidy to dobry, najlepszy pomysł.


    Ark_a da się tak zrobić, by ogólny plan robił Domitrz, on jest wtedy jako prowadzący - poszczególne etapy wypadną na innych ale i tak wtedy on określa sposób postępowania. Niemniej ja tego lekarza nie polecam. Sposobu w jaki mnie potraktował nie zapomnę do końca życia.

    Halszka112 lubi tę wiadomość

    Marzenia się spełnia :)
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 7 listopada 2019, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xyz159 wrote:
    Hej Ark_a,
    a jakieś badania robiliście z mężem poza tymi podstawowymi w Art.? Jak tam z genetyką i immunologią?
    Dziewczyny wiecie co z Gosią i jej malutką?
    Trzymam kciuki za walczące i ciężarne, a sama walczę z deprechą i bezradnością, wśród kolejnych szczęśliwych znajomych w bezproblemowych ciążach :(
    Niestety Gośka zapadła się pod ziemię, dziewczyny które mają fb pisały kiedyś że wstawia zdjęcia z małą że chyba wszystko u nich ok nic więcej nie wiemy. Ja już się do jednej z dziewczyn z którą mam bliski kontakt na jej temat wypowiedziała, i nie będę się powtarzać ale uważam że Gośka zachowała się bardzo brzydko i to tyle w temacie.

    Karcia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ark_a przykro mi, u nas podobnie, nie znamy konkretniej przyczyny braku ciąży. Mieliśmy 2 iui i ivf( 4 transfery) w artemidzie Olsztyn/ Białystok. Bardzo jestem rozczarowana tą " kliniką", zastanawiamy się co dalej. Dziewczyny z tego forum po nie udanych ivf w art. przenosiły się do Invicta Gdańsk i większość z Nich jest już Mamusiami. Novum Warszawa też ma dobre opinie.poradzę Ci udać się do 2,3 klinik na konsultację, odradzam artemide.....

    Xyz u Gosi i Oliwki ogólnie dobrze, Mała będzie miała jutro roczek :-) Na pewno jest im czasem ciężka, ciągłe rehabilitacjie i wizyty u lekarzy nie są przyjemne, ale najważniejsze że wszystko idzie w dobrym kierunku, na zdjęciach wyglądają na bardzo szczęśliwe 😊 A co u Ciebie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2019, 09:10

    Halszka112 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka kciuki trzymam cały czas 😉

    Halszka112 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka, Taksanka za Was również mocne kciuki Dziewczyny!oby Wam poszczęściło się w artemidzie 😊

  • takaseanka Znajoma
    Postów: 29 32

    Wysłany: 7 listopada 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura wrote:
    Miśka, Taksanka za Was również mocne kciuki Dziewczyny!oby Wam poszczęściło się w artemidzie 😊

    Dziekuję, w sobote punkcja, ale morozimy, podobno do pobrania ponad 11 zarodków, więc oby się cos z nich wykluło ;)

    Izaura, Wiki03 lubią tę wiadomość

    Bezpłodność idiopatyczna
    3 nieudane IUI
    9 listopada 2019 - punkcja
    15 listopada 2019 ❄️❄️❄️
    31 styczeń 2020 histeroskopia - polip
    01 maj 2020 - ciąża naturalna <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takaseanka wrote:
    Dziekuję, w sobote punkcja, ale morozimy, podobno do pobrania ponad 11 zarodków, więc oby się cos z nich wykluło ;)
    Masz 11 jajeczek zapewne 😉w których są komoreczki, a te po połączeniu z plemnikami dają zarodki, życzę aby zapłodniło się jak najwięcej &&

    Wiki03, e_mil_ka lubią tę wiadomość

  • takaseanka Znajoma
    Postów: 29 32

    Wysłany: 7 listopada 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura wrote:
    Masz 11 jajeczek zapewne 😉w których są komoreczki, a te po połączeniu z plemnikami dają zarodki, życzę aby zapłodniło się jak najwięcej &&

    no jakos tak właśnie ;) skomplikowane to wszystko ;D Chyba z wrażenia nie ogarniam ;p
    Dziękuję <3

    Izaura lubi tę wiadomość

    Bezpłodność idiopatyczna
    3 nieudane IUI
    9 listopada 2019 - punkcja
    15 listopada 2019 ❄️❄️❄️
    31 styczeń 2020 histeroskopia - polip
    01 maj 2020 - ciąża naturalna <3
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 7 listopada 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takaseanka wrote:
    no jakos tak właśnie ;) skomplikowane to wszystko ;D Chyba z wrażenia nie ogarniam ;p
    Dziękuję <3

    Nie przejmuj się. Miałam to samo dziewczyny na naszym forum mi wszystko tłumaczyły 🙂

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka jak wyniki pierwszej weryfikacji?

  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 7 listopada 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaura wrote:
    Halszka jak wyniki pierwszej weryfikacji?

    No właśnie czekam na wyniki. Pani w diagnostyce powiedziała, że będą po 14 a ich nadal nie ma.

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
‹‹ 2032 2033 2034 2035 2036 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ