X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artemida Olsztyn
Odpowiedz

Artemida Olsztyn

Oceń ten wątek:
  • EnaEna Przyjaciółka
    Postów: 71 63

    Wysłany: 3 marca 2020, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Hej, ja po wizycie i dalej w sumie nie wiem. U mnie i u Bąbla wszystko dobrze. Łożysko mam na przedniej ścianie i to utrudnienia oglądanie i do tego Małe skrzyżowało nogi ale dr jeździł tym USG i na 70% chłopiec ♥️
    Cześć

    Dobre wieści :-) To już możesz zerkać na "chłopczyńskie" rzeczy.

    Monna mój sposób na huśtawki emocjonalne to być ciągle zajętą czymś - praca, jakiś wyjazd, spotkania ze znajomymi,sprzątanie...

    Agonia - to kolejny krok do przodu. Powodzenia na dalszym etapie.

    Jagoda smutno, że się nie udało... Chociaż od samego początku nie nastawiałaś się, że ten pierwszy raz będzie uwieńczony sukcesem... to może teraz zmiana nastawienia da, to o co walczysz... Wszystko dzieje się się głowie.

    Smerfetka 84, Halszka112, J_agoda lubią tę wiadomość

  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 3 marca 2020, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agonia777 wrote:
    Dzięki dziewczyny za kciuki!!! przeżyliśmy ale było bardzo ciężko. Karcia to dla wiedzy dla Ciebie. A w jakim ośrodku składacie wniosek o adopcję??

    Więc od początku. Jak przyjechaliśmy to panię zaprosiły nas do pokoju z kanapami i stolikiem. Chwilę razem z nami porozmawiały. Potem poprosiły mnie do drugiego pokoju gdzie pisałam testy, a mąż został został z nimi na rozmowie. Były trzy testy. Pierwszy najłatwiejszy dotyczył oceny temperamentu. Było 100 zdań i trzeba było udzielić odpowiedzi 1) zdecydowanie zgadzam się, 2) zgadzam się, 3) nie zgadzam się, 4) definitywnie nie zgadzam się. Kolejny test składał się już z 240 zdań. Były ta sama zasada odpowiedzi tylko doszła odpowiedź "nie wiem". Trzeci test to zdania do dokończenia.
    Na rozmowie pytali o wszystko o relacje między rodzicami, jakie było nasze dzieciństwo, relacje w rodzinie, o relacje z mężem, jak się poznaliśmy, jak spędzamy razem czas itp. pytały się też o preferencje co do dziecka.
    Na koniec powiedziały, że za dwa tygodnie mamy dzwonić by się dowiedzieć jaka jest ich decyzja i co dalej.
    Trudno mi powiedzieć jakie wrażenie zrobiliśmy, bo ja też rożnie odbierałam te kobietki. Dwa tygodnie wytrzymamy. Jeżeli wszystko będzie ok to pewnie kurs rozpoczniemy we wrześniu.
    Dzięki wielkie. Asiastokrota pisała że oni mieli takie dziwne pytania typu czy czujesz zapach kawy itp 😁. Ja przed pierwszą wizyta to myślałam że zejdę na zawał tak się stresowałam ale widzę że z wyzyty na wizytę będzie coraz trudniej. My składamy w ciechanowie bo w Olsztynie powiedzieli że to dla nich za daleko żeby dojechać choć by na wywiad szkoda bo w Ciechanowie długo czeka się na dziecko.

    Karcia
  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 3 marca 2020, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje się rozczarowań, dlatego się nie nastawiam. Chyba.

    Marzenia się spełnia :)
  • Agonia777 Autorytet
    Postów: 928 1220

    Wysłany: 4 marca 2020, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia wrote:
    Dzięki wielkie. Asiastokrota pisała że oni mieli takie dziwne pytania typu czy czujesz zapach kawy itp 😁. Ja przed pierwszą wizyta to myślałam że zejdę na zawał tak się stresowałam ale widzę że z wyzyty na wizytę będzie coraz trudniej. My składamy w ciechanowie bo w Olsztynie powiedzieli że to dla nich za daleko żeby dojechać choć by na wywiad szkoda bo w Ciechanowie długo czeka się na dziecko.

    Ja jak dzwoniłam do Ciechanowa to powiedziały mi, że jest rejonizacja i mam udać się do Olsztyna. A mam przecież mniej więcej taka sama odelgłośc.

    Karcia lubi tę wiadomość

    Wiek 40
    Drożność ok, nasienie ok, niskie AMH, niepłodność idiopatyczna
    3 lata starań
    1 IUI :(
    2 IUI - 22.09.17. :(
    3 IUI - 17.10.2017r. :(
    ICSI - transfer 8.12.17r. :(
    IVF - transfer 13.03.2018. :(
    IVF - punkcja 26.04 - brak zarodków
    IVF - 10.09.2018r. :(
    Trombofilia wrodzona, KIR Bx
    Transfer ostatniego kropka ?
  • Laura85 Znajoma
    Postów: 16 10

    Wysłany: 4 marca 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    takaseanka wrote:
    Hej dziewczyny ja troche z innej beczki,

    czy wy tez macie ostatnio taki problem z umowieniem sie na wizyte? i z bardzo nieprzyjemnymi Paniami pielegniarkami na recepcji?

    No normalnie jakis kosmos, człowiek chodzi kilka lat zostawia takie pieniadze, a zero jakiejs empatii przez ten telefon. Jakies głupie podśmiehujki bo inaczej tego nazwac nie mozna. Mowie ze jestesmy w trakcie przygotowan do invitro i mialam teraz zabieg w szpitalu i po nim mialam sie zglosic po tygodniu to babka mi mowi ze konsultacja na 3 marca najblizej.... pytam jaka konsultacja przeciez jestem juz w trakcie procedury mialam pobrane i zamrozone komorki, to naskoczyla na mnie ze nie wiem nawet co robie bo to chodzi o kriotransfer a nie o in vitro... no zesz kutwa rece opadaja... Az sie rozryczałam po tej rozmowie... stresuje sie okropnie, a jeszcze taki problem zeby sie zapisac. A o zapisaniu sie do lekarza do którego masz zaufanie to juz nawet nie ma mowy. Doprowadze ta procedure do konca i ide z tamtad jak najdalej, bo chyba naprawde szkoda nerwów. Widze ze ida tylko na ilosc pacjentow i na kase, a nie na profesjonalna opieke :(

    Miałam podobne odczucia. Kiedy na początku przychodziłam to nie to że te Panie nie umiały pobrać krwi to pytały jakie leki brałam. Nie chodzi mi że to był problem, aby odpowiedzieć tylko nie mam pamięci do nazw leków więc za każdym razem szukałam nazwy. Dodatkowo uważam, że to one powinny być przygotowane i wiedzieć z kartoteki pacjentki. Bo co gdybym pomyliła nazwę. Generalnie wywalone mają i sztuczne uśmiechy. Muszą się jeszcze wiele nauczyć. Między innymi dlatego zmieniłam klinikę....

  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 4 marca 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agonia777 wrote:
    Ja jak dzwoniłam do Ciechanowa to powiedziały mi, że jest rejonizacja i mam udać się do Olsztyna. A mam przecież mniej więcej taka sama odelgłośc.
    Czytałam że podobno nie mają prawa odmówić bo nie ma czegoś takiego jak rejonizacja bo gdyby tak było to nie było by adopcji za granicznych ale cóż nam z tego jak i tak musimy tańczyć jak nam zagrają.

    Karcia
  • Tuuuuuucha Przyjaciółka
    Postów: 93 27

    Wysłany: 5 marca 2020, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny !. Dostaliśmy skierowanie na badanie nasienia oczywiście Artemidę mamy najbliżej i z niej skorzystamy. Chciałabym się dowiedzieć po jakim czasie jest gotowy wynik do odbioru ? Twgo samego dnia ?

  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 5 marca 2020, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynamy krótki protokół.

    Halszka112, xyz159, asiastokrota, Smerfetka 84 lubią tę wiadomość

    Marzenia się spełnia :)
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 5 marca 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J_agoda wrote:
    Zaczynamy krótki protokół.
    Jagoda a czy nie lepiej było by odczekać ten miesiąc i podejść w kolejnym żeby jajniki się zregenerowały?

    Karcia
  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 5 marca 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia wrote:
    Jagoda a czy nie lepiej było by odczekać ten miesiąc i podejść w kolejnym żeby jajniki się zregenerowały?
    Zdaniem lekarza lepiej ruszać od razu, kiedy jajniki są rozpędzone - w moim przypadku konkretnie.
    Może tez dlatego, że stymulację i pickup miałam w grudniu, teraz tylko był transfer mrozaka.
    Tak czy inaczej już po weryfikacji telefonicznej o to pytałam, czy mam odczekać, powiedział, ze wręcz przeciwnie.

    Marzenia się spełnia :)
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 5 marca 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda to ja już zaciskam kciuki !! Zaczynasz już teraz ?? To w tym miesiącu będziesz miała i punkcję i transfer ??

    J_agoda lubi tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 5 marca 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura85 wrote:
    Miałam podobne odczucia. Kiedy na początku przychodziłam to nie to że te Panie nie umiały pobrać krwi to pytały jakie leki brałam. Nie chodzi mi że to był problem, aby odpowiedzieć tylko nie mam pamięci do nazw leków więc za każdym razem szukałam nazwy. Dodatkowo uważam, że to one powinny być przygotowane i wiedzieć z kartoteki pacjentki. Bo co gdybym pomyliła nazwę. Generalnie wywalone mają i sztuczne uśmiechy. Muszą się jeszcze wiele nauczyć. Między innymi dlatego zmieniłam klinikę....

    A ja Wam powiem że Artemida mogłaby się bardzo dużo nauczyć jeżeli chodzi o obsługę. W kwestiach organizacji również. Rano jest jedna pielęgniarka która ogarnia zabiegi, pobiera krew i rejestruje. Miałam taką sytuację jak byłam odebrać wyniki prenatalne. Mało profesjonalnie tam jest w porównaniu z inną kliniką.

    J_agoda, Ark_a lubią tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 5 marca 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Jagoda to ja już zaciskam kciuki !! Zaczynasz już teraz ?? To w tym miesiącu będziesz miała i punkcję i transfer ??
    Tylko punkcję. Transfer w kolejnym. Dr boi się hiperstymulacji, bo daje duże Dawki. Od dziś - 2dc - jadę z menopurem 300, metypred 3x1, a od poniedziałku dodatkowo luteina podjęzykowo 3x1. W czwartek wizyta a W sobotę punkcja. 😱😱😱

    Halszka112, asiastokrota lubią tę wiadomość

    Marzenia się spełnia :)
  • J_agoda Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 5 marca 2020, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    A ja Wam powiem że Artemida mogłaby się bardzo dużo nauczyć jeżeli chodzi o obsługę. W kwestiach organizacji również. Rano jest jedna pielęgniarka która ogarnia zabiegi, pobiera krew i rejestruje. Miałam taką sytuację jak byłam odebrać wyniki prenatalne. Mało profesjonalnie tam jest w porównaniu z inną kliniką.
    Jak to czytam, to cieszę się że mnie tam nie ma. I żałuję że tak późno.

    Marzenia się spełnia :)
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 10 marca 2020, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Smerfetka wysłałam Ci zaproszenie. Jak byś mogła to przyjmij bo mam kilka pytań.

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Smerfetka 84 Autorytet
    Postów: 1075 607

    Wysłany: 10 marca 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Hej, Smerfetka wysłałam Ci zaproszenie. Jak byś mogła to przyjmij bo mam kilka pytań.

    Jasne 🙂

    Halszka112 lubi tę wiadomość

    zem3df9hnujusrbb.png

    wiek 34 lata, słabe nasienie - zabieg żylaków powrózka nasiennego;
    31.08.2018 r. - punkcja
    08.09. 2018 - transfer zarodka 4AB :-(
    03.11 - crio: 12 dpt beta 421,6; 14 dpt - 931,8
    21.09.2021 - crio transfer zarodka 4BB: 11dpt beta 8,5
    22.11.2021 - crio ostatniego mrozaczka 3BC
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 10 marca 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 a ja Tobie jakieś 2 tygodnie temu 😁

    Karcia
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 10 marca 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karcia wrote:
    Halszka112 a ja Tobie jakieś 2 tygodnie temu 😁

    Ojej Karcia, sorki !! Ja tam tak rzadko zaglądam

    Już zaakceptowałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2020, 15:03

    Karcia lubi tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • Karcia Autorytet
    Postów: 1367 751

    Wysłany: 12 marca 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agonia co u Ciebie? Dzwoniliscie do ośrodka?

    Karcia
  • Agonia777 Autorytet
    Postów: 928 1220

    Wysłany: 12 marca 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonić będę jutro!

    Smerfetka 84, asiastokrota lubią tę wiadomość

    Wiek 40
    Drożność ok, nasienie ok, niskie AMH, niepłodność idiopatyczna
    3 lata starań
    1 IUI :(
    2 IUI - 22.09.17. :(
    3 IUI - 17.10.2017r. :(
    ICSI - transfer 8.12.17r. :(
    IVF - transfer 13.03.2018. :(
    IVF - punkcja 26.04 - brak zarodków
    IVF - 10.09.2018r. :(
    Trombofilia wrodzona, KIR Bx
    Transfer ostatniego kropka ?
‹‹ 2079 2080 2081 2082 2083 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ