X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    No widzisz, to i tak byś musiała czekać na nowy cykl.
    Ja na urea dostałam antybiotyk na 5 dni, a po 7 dniach od zakończenia antybiotyku trzeba ponownie zrobić badanie żeby sprawdzić czy leczenie przyniosło efekt. Nie wiem czy chlamydię leczy się tak samo, ale na lekach które brałam chlamydia też się pojawiała, więc może zdążycie szybko się wyleczyć i będziecie mogli zacząć procedurę. Leczenie dotyczy oczywiście obojga partnerów no i na czas leczenia trzeba zachować wstrzemięźliwość ( ja to nawet całowanie wykluczyłam, żeby leczenie się nie przedłużało ;) )
    Głowa do góry będzie dobrze.

    Dzięki Julita trochę mnie podniosłaś na duchu :) masz rację leczenie chlamydii trwa też mniej więcej tydzień więc jestem dobrej myśli.
    Dziękuję jesteś cudowna :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam za to dzisiaj 20dc, i coś mnie dzisiaj brzuch ciągnie na @, mam nadzieję że jednak przyjdzie normalnie, bo liczyłam że jak nas zakwalifikują, to mogłabym od razu zaczynać w nowym cyklu.
    Poprzedni cykl, po tych stych stymulacjach, skrócił mi się o 7 dni, oby te dzisiejsze bóle nie zapowiadały znowu tak krótkiego cyklu :(

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita- ty masz wizytę za parę dni, dobrze kojarzę?

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to mam dziś 35dc i nadal cisza. Temperatura spadła a @ jak nie było tak nie ma;( A ja chce już zacząć te zastrzyki..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Julita- ty masz wizytę za parę dni, dobrze kojarzę?
    Tak ja mam 18 listopada, ale Ewelina ma 17 listopada, więc będzie miała pierwsza najświeższe wiadomości :)

    ComeToMeBaby, ewlinaaa85 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Ja za to mam dziś 35dc i nadal cisza. Temperatura spadła a @ jak nie było tak nie ma;( A ja chce już zacząć te zastrzyki..
    To czekanie musi być faktycznie wkurzające, jak by @ złośliwie nie przychodziła

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Tak ja mam 18 listopada, ale Ewelina ma 17 listopada, więc będzie miała pierwsza najświeższe wiadomości :)
    To jestem ciekawa. A czy ty masz wizytę u Chrostowskiego czy u innego lekarza/ lekarki? Bo do tego Chrostowskiego to chyba tłumy walą.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    To czekanie musi być faktycznie wkurzające, jak by @ złośliwie nie przychodziła

    Zgadza się i to baaardzoo wkurzające. Już próbowałam chyba wszystkiego by w końcu przyszła @ a tu nadal cisza..

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Zgadza się i to baaardzoo wkurzające. Już próbowałam chyba wszystkiego by w końcu przyszła @ a tu nadal cisza..
    gorąca kąpiel? seks? :P
    u mnie ostatnio też tak było- jak nigdy. zawsze jak mi się tempka roztrzaska rano o beton to @ przychodzi wieczorem. tym razem przyszła dopiero następnego wieczora. takie opóźnienie miała. aż w szoku lekkim byłam. no ale- jak ma przyjść to w końcu przyjdzie.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    gorąca kąpiel? seks? :P
    u mnie ostatnio też tak było- jak nigdy. zawsze jak mi się tempka roztrzaska rano o beton to @ przychodzi wieczorem. tym razem przyszła dopiero następnego wieczora. takie opóźnienie miała. aż w szoku lekkim byłam. no ale- jak ma przyjść to w końcu przyjdzie.

    Tak gorąca kąpiel, alkohol. Niestety mojego męża nie ma w domu od pn do pt więc seks odpada. Czytałam jeszcze w internecie o aspirynie ale tego jeszcze nie próbowałam ale już kupiłam. Jeśli jutro nie przyjdzie to wypróbuje.

    ElfiaKsiężniczka lubi tę wiadomość

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    cześć dziewczyny,
    ja też startuję do Krakowa, też pełna obaw bo do tej pory nie słyszałam o tej klinice. No ale cóż. W Gdyni, gdzie byliśmy w klinice wydano na nas, po badaniach, wyrok: w naszym przypadku tylko in vitro daje szansę na ciążę (wersja ICSI, z czynnika męskiego, ja powyżej 35 lat), a miejsc na invitro w tamtejszej klinice brak do czerwca włącznie. Akurat byliśmy w takim okresie na wizycie, ze nie było jeszcze wiadomo co dalej z akredytacjami, pieniędzmi, miejscami itd., więc lekarz wspomniał o komercyjnym. I już byliśmy prawie zdecydowani, ale znalazł się taki Artvimed i mamy wizytę u dr. Chrostowskiego 1.12. Czytałam że tu na wątku jest też ktoś zapisany na 1go :) Mam nadzieję, że miejsc jeszcze wystarczy i będą to szybkie akcje, a nie np. w maju... Nie wiem jak sytuacja wygląda w tej chwili - czy jeszcze zapisują czy nie, czy będą miejsca to pewnie okaże się ile z tych wizyt będzie rzeczywiście zakwalifikowana do programu, bo jeśli wszystkie to... sporo tych par jeszcze się przewinie do 1go. Czytałam, że są tu osoby, które za parę dni mają wizyty- dajcie koniecznie znać co i jak :) i może podpytajcie jak to aktualnie wygląda jeszcze z tymi miejscami? :)

    Do Krakowa też mamy daleko... Lonia- my z jednego miasta (nadrabiając wątek doczytałam, że jutro lecisz na betę- to mimo tych minusów trzymam kciuki, w razie czego razem będziemy jeździły do Krakowa ;) ). Chciałabym być na tym etapie co i ty. Aż nie mogę uwierzyć, że w tej klinice idzie tak błyskawicznie. No i Torunianka- po sąsiedzku ;)

    Analizowałam zestaw badań, które mamy mieć na pierwszej wizycie. Przez telefon dowiedziałam się o HIV, HCV, HBs, OWA, grupie krwi dla obojga oraz dodatkowo dla mnie: AMH, FSH, chlamydia p/c IgG i IgM.
    No i zagwozdkę miałam. Bo czy przeciwciała, czy antygeny, co to to OWA- nigdzie tego w cennikach badań nie znalazłam. W końcu rozszyfrowałam: HIV, przeciwciała anty-HCV, antygen HBs, VDLR (OWA). I te badania są ważne 6 miesięcy.
    Jeśli chodzi o FSH, bo tu wcześniej też ktoś miał dylemat- dzwoniłam do nich aby się upewnić o termin ważności tych badań- są ważne 3 miesiące. Ja robiłam FSH i AMH w połowie września, więc te wyniki będą ok, nie mam robić nowych, ewentualnie lekarz zdecyduje czy coś powtórzyć już na wizycie. Tak mi powiedziano. Zresztą- gdybym miała dziś lecieć to byłby 5dc, więc bez sensu.

    No i teraz mam pytanie:
    - te wszystkie inne badania, które tu wymieniałyście- kazano wam robić na pierwszą wizytę? typu usg piersi, cytologię itp. Ja w programie rządowym wyczytałam, że przed kwalifikacją należy zrobić tylko HBs, HIV, chlamydia trachomatis, kiła, grupa krwi i czynnik Rh. Więc skąd to usg piersi na przykład??? Mnie zresztą tego przez telefon nie mówili.
    - czy jeśli będziemy mieć kwalifikację do rządówki to (wiadomo, że w rządówce są określone procedury czy świadczenia wkalkulowane w cenę, bez żadnych specjalnych bajerów, choć zasada generalnie jest taka aby po kwalifikacji para już za nic co związane z in vitro nie płaciła oprócz leków) to czy ewentualnie za procedury "extra" można dopłacić, niejako poza rządówką? Czy np. asystowany wzrost zarodków jest w cenie w standardzie? Bo takie np nacięcie otoczki dodatkowo płatne?

    Uff, trochę się rozpisałam, ale kumulowało mi się od kilku dni :)
    dziękuję za uwagę.


    Ja mam 1go do Doktora :)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Ja za to mam dziś 35dc i nadal cisza. Temperatura spadła a @ jak nie było tak nie ma;( A ja chce już zacząć te zastrzyki..

    Zawsze tak jest że, jak czegoś bardzo chcemy to los nam takie figle płata :)
    te czekanie wykańcza niestety.

    Torunianka lubi tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Ja mam 1go do Doktora :)
    ooo, to super, kto wie- może się spotkamy ;) Na którą masz? Bo ja zdaje się pod koniec dnia jestem w tej rozkładówce.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    To jestem ciekawa. A czy ty masz wizytę u Chrostowskiego czy u innego lekarza/ lekarki? Bo do tego Chrostowskiego to chyba tłumy walą.
    Tak, do dr. Chrostowskiego, takie odnoszę wrażenie że chyba tylko on tam kwalifikuje

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Tak gorąca kąpiel, alkohol. Niestety mojego męża nie ma w domu od pn do pt więc seks odpada. Czytałam jeszcze w internecie o aspirynie ale tego jeszcze nie próbowałam ale już kupiłam. Jeśli jutro nie przyjdzie to wypróbuje.
    Torunianka ja mam przetestowaną metodę: piję napar z kwiatów malwy, tak ze trzy, cztery razy dziennie i pomaga zawsze.
    Tylko nie polecam jak ktoś ma bardzo intensywne krwawienia bo ona dodatkowo je wzmocni.

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Tak, do dr. Chrostowskiego, takie odnoszę wrażenie że chyba tylko on tam kwalifikuje

    On jest głównym lekarzem i właścicielem Artvimedu. Dlatego w większości przypadków on kwalifikuje. Ale np mnie kwalifikowała jakaś lekarka. I co wizyta to do innego lekarza trafiam.

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Torunianka ja mam przetestowaną metodę: piję napar z kwiatów malwy, tak ze trzy, cztery razy dziennie i pomaga zawsze.
    Tylko nie polecam jak ktoś ma bardzo intensywne krwawienia bo ona dodatkowo je wzmocni.

    Jutro kupie i wypróbuje. A po jakim czasie picia tego przychodzi Ci @ ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    On jest głównym lekarzem i właścicielem Artvimedu. Dlatego w większości przypadków on kwalifikuje. Ale np mnie kwalifikowała jakaś lekarka. I co wizyta to do innego lekarza trafiam.
    To trochę lipa, tak z rąk do rąk...chyba wolałabym mieć stałego lekarza :(

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    góra po dwóch dniach picia, jak mi raz bardzo zależało na czasie to piłam chyba co 3h i na drugi dzień rano przyszła @

  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 12 listopada 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    To trochę lipa, tak z rąk do rąk...chyba wolałabym mieć stałego lekarza :(

    Też bym wolała mieć stałego ale niestety dużo chętnych teraz i zapisują tam gdzie mają wolne miejsce. A wiadomo, że wizyta musi być w wyznaczonym dniu..

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ