X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Nacięcie zawsze przy criotransferze robią prawda?
    Nieprawda. Zależy jaka jest otoczka i czy wymaga nacięcia. Wskazaniem, z tego co pamiętam, są dodatkowo niepowodzenia przy kolejnych próbach invitro oraz wiek pacjentki (35+ zdaje się).

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, zdążyłaś wyedytować zanim poleciał noworoczny ołówek hahaha dobra jesteś :-)
    Niech moc będzie z tobą, do testingu masz jeszcze czas. Po co masz się zamartwiac, że nie wychodzi a tak naprawdę jeszcze za wcześnie.

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Ewelina, zdążyłaś wyedytować zanim poleciał noworoczny ołówek hahaha dobra jesteś :-)
    Niech moc będzie z tobą, do testingu masz jeszcze czas. Po co masz się zamartwiac, że nie wychodzi a tak naprawdę jeszcze za wcześnie.
    Hyhyyyhy bo z telefonu to się tak strasznie źle pisze :P

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayaa, to na Sylwestra zdążyliście ;-) nie chcieliście iść na imprezę w Krakowie? W tv to całkiem wyglądało ;-) byś nam machała z pozdrowieniami.

    Mówisz o średniej jakości zarodków, podawali ci jakiej były klasy twoje zarodki, cyferkami? I którego Ci podali? Oba rozmrażali? Jak były mrożone - pojedynczo czy razem?

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Hyhyyyhy bo z telefonu to się tak strasznie źle pisze :P
    Nonono to akurat nie była literówka, ale niech ci będzie :-P

    A powiedz mi, to zdjęcie w awatarze - dostaliście je z kliniki w formie elektronicznej czy wydruku i skanowałaś?

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nic nie płaciłam, ale faktycznie lekarz potwierdził, że owe nacięcie robią zawsze przy przy crio. W moim przypadku stwierdził również, że przy tak kiepskiej jakości zarodek jest "twardy", ponieważ rozmroził się i do tego bez komplikacji przeszedł nacięcie.

    Ogólnie otoczka była cienka a ja mam poniżej 30 lat.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Nonono to akurat nie była literówka, ale niech ci będzie :-P

    A powiedz mi, to zdjęcie w awatarze - dostaliście je z kliniki w formie elektronicznej czy wydruku i skanowałaś?
    No ale poprawiłam to się liczy ;P
    To zdjęcie jest na wypisie takie malutkie :) zeskanowałam wypis, wycięłam zdjęcie i Taadam :D

    szurusiowa, ComeToMeBaby lubią tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayaa wrote:
    Ja nic nie płaciłam, ale faktycznie lekarz potwierdził, że owe nacięcie robią zawsze przy przy crio. W moim przypadku stwierdził również, że przy tak kiepskiej jakości zarodek jest "twardy", ponieważ rozmroził się i do tego bez komplikacji przeszedł nacięcie.

    Ogólnie otoczka była cienka a ja mam poniżej 30 lat.
    Ach, widocznie moja wiedza dotyczy świeżaków. Dobrze wiedzieć.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    No ale poprawiłam to się liczy ;P
    To zdjęcie jest na wypisie takie malutkie :) zeskanowałam wypis, wycięłam zdjęcie i Taadam :D
    Brawo ty! :-D

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Brawo ty! :-D
    Brawo Ja hahahaha :P

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaya: a na wypisie masz podane jakiej jakości?

    Kometa: właśnie chciałam się upewnić jak to jest z tym nacinaniem otoczki.

    No i też mnie ciekawi kwestia rozmrazania bo gdzieś czytałam że są mrożone po 2,3 i jak wygląda w praktyce.

    Ewelina: na wypisie masz jedną fotkę czy więcej?

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Kayaa, to na Sylwestra zdążyliście ;-) nie chcieliście iść na imprezę w Krakowie? W tv to całkiem wyglądało ;-) byś nam machała z pozdrowieniami.

    Mówisz o średniej jakości zarodków, podawali ci jakiej były klasy twoje zarodki, cyferkami? I którego Ci podali? Oba rozmrażali? Jak były mrożone - pojedynczo czy razem?

    Nie mogliśmy zostać ponieważ prowadzimy pensjonat i mieliśmy gości na Sylwestra, ale za to pojechaliśmy dzień wcześniej żeby nie robić jednego dnia tyle km.
    Zarodek był klasy 433. Wszystkie trzy mam takiej samej klasy. Mrożone pojedynczo.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, dzięki Kayaa. 433 to raczej bym powiedziała średniej jakości, a nie kiepskiej. 4 ładnie tylko te 33 trochę mało rozpędzone. Co nie znaczy, że zarodki kiepskie, tak Ci powiedział?
    My mamy jeden 511 i jeden 322. I pewnie jeśli weźmiemy pojedynczo to podadzą nam ten silniejszy. Ale i trójki nie ma co skreślać.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa: jedno zdjęcie miałam na wypisie a Ty?
    Ja nawet nie wiem jakiej jakości są nasze zarodki :/ bo nie mam żadnej numeracji podanej :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2016, 13:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak kiepskiej ponieważ ta 4 oznacza dzień blastocysty a 3 i 3 oznaczają jakość genetyczną. Stwierdził, że coś się nasze geny "nie zgadzają i prowadzą wojnę" :) podobnie jak w domu mama z tatą ;)

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam pani embriolog jak zadzwoniła. Chyba sama też by mi nie powiedziała. Może nie wszystkim te cyferki coś mówią więc o nich nie wspominają tylko mówią, że są świetne, dobre, średnie lub kiepskie. Ale w dokumentacji medycznej to już powinno być.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba nie do końca tak. Nie wiem, czy nadrabialas ale podawałam wcześniej klasyfikację blastek. Może tłumaczył jak dzieciom w przedszkolu i pominął w tym wszystkim embriologię ;-)
    A robiliście wcześniej badania genetyczne? Kariotypy, azf, cftr?

    Edit: doczytałam, że u was niepłodność idiopatyczna, więc pewnie nie robiliście. Te badania są zazwyczaj zalecane przy kiepskich parametrach nasienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2016, 13:26

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina: mam 4 fotki a pani embriolog mówiła że do karty wkleja mi zdjęcie tego co podaja.
    I teraz się zastanawiam po co 4 fotki i są jakby różne zupełnie hmm

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Ewelina: mam 4 fotki a pani embriolog mówiła że do karty wkleja mi zdjęcie tego co podaja.
    I teraz się zastanawiam po co 4 fotki i są jakby różne zupełnie hmm
    A czy ty nie masz jeszcze czterech mrozaków i to nie są ich zdjęcia?
    I co dokładnie masz na myśli pisząc "mam"?

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Ewelina: mam 4 fotki a pani embriolog mówiła że do karty wkleja mi zdjęcie tego co podaja.
    I teraz się zastanawiam po co 4 fotki i są jakby różne zupełnie hmm
    To dali Ci na pamiątkę zdjęcia waszych mrozaków plus tego malucha którego dostałaś :D

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ