X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, a jeszcze jedno pytanie...czy po USG pobierali Ci krew na estradiol i progesteron?? bo mi wczoraj tak

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 24 listopada 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Ewa, a jeszcze jedno pytanie...czy po USG pobierali Ci krew na estradiol i progesteron?? bo mi wczoraj tak
    ja wiem to ci odpowiem ;)
    tak, pobierali.
    i bardzo dobrze.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 24 listopada 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja wam coś powiem.

    To chrzanione badanie z szyjki na chlamydię metodą pcr to mogę sobie jutro 40km od mojej miejscowości zrobić. Czynne tam mają dwa razy w tygodniu, taka heca. Właśnie jutro. Tyle że wynik w ciągu 10 dni co mnie tak na styk urządza. Mogłabym w paru labach chyba też to badanie zrobić, ale oni tam nie pobierają materiału- trzeba iść do laba po wymazówkę, pójść do gina żeby pobrał materiał i trzeba zanieść wymazówkę do laba. Po pierwsze długotrwałe, po drugie- weź się na cito umów teraz do gina! Na NFZ szans nie ma. A płacić 100-150 zł za pobranie?? Oooo nie. Dlatego celuję w laby z punktami pobrań ginekologicznych. No to u mnie jest takie tylko jedno, ale trwa to 15 dni potem. Roboczych oczywiście. No to to mnie nie urządza.

    W związku z tym jutro jadę na wycieczkę... o masakra.
    Jeszcze jest zalecenie (jak np. do cytologii), aby zachować wstrzemięźliwość 48h przed badaniem. No to ten.. u mnie będzie coś koło 30- paru. Trochę lipa, ale mam nadzieję, że to nie zaburzy wyniku.

    Że też dr nie może się skupić na tym badaniu chlamydii z krwi. Szlag. Z drugiej strony- żeby to badanie było aż tak problematyczne??!!

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę to wszystko jest dziwne. Ja miałam chlamydie z krwi, do tego żadnej toxoplasmy, ureaplasmy itp. Miałam podstawowe badania (oczywiście wszystkie prawidłowe), te o których była mowa na poczatku forum. Hmm... nie wiem dlaczego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie każda z nas ma indywidualne zapotrzebowanie na dane badanie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tą chlamydię z wymazu miałam, bo do histero musiałam zrobić...
    Kometa ja je robiłam w klinice leczenia niepłodności w swoim mieście, nie masz takiej możliwości?? No ale fakt masz pod górkę :( współczuję.
    Dobrze że mój N w delegacji to przynajmniej z wstrzemięźliwością nie mam problemu ;)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A laryngolog stwierdził ostre zapalenie ucha środkowego...i dał antybiotyk... i teraz co brać czy nie brać...oto jest pytanie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    a ja wam coś powiem.

    To chrzanione badanie z szyjki na chlamydię metodą pcr to mogę sobie jutro 40km od mojej miejscowości zrobić. Czynne tam mają dwa razy w tygodniu, taka heca. Właśnie jutro. Tyle że wynik w ciągu 10 dni co mnie tak na styk urządza. Mogłabym w paru labach chyba też to badanie zrobić, ale oni tam nie pobierają materiału- trzeba iść do laba po wymazówkę, pójść do gina żeby pobrał materiał i trzeba zanieść wymazówkę do laba. Po pierwsze długotrwałe, po drugie- weź się na cito umów teraz do gina! Na NFZ szans nie ma. A płacić 100-150 zł za pobranie?? Oooo nie. Dlatego celuję w laby z punktami pobrań ginekologicznych. No to u mnie jest takie tylko jedno, ale trwa to 15 dni potem. Roboczych oczywiście. No to to mnie nie urządza.

    W związku z tym jutro jadę na wycieczkę... o masakra.
    Jeszcze jest zalecenie (jak np. do cytologii), aby zachować wstrzemięźliwość 48h przed badaniem. No to ten.. u mnie będzie coś koło 30- paru. Trochę lipa, ale mam nadzieję, że to nie zaburzy wyniku.

    Że też dr nie może się skupić na tym badaniu chlamydii z krwi. Szlag. Z drugiej strony- żeby to badanie było aż tak problematyczne??!!
    Ja tak właśnie robiłam że, próbkę do wymazu dało mi laboratorium i to jeszcze nie mieli na miejscu takich próbek więc czekałam na kuriera który ją z Katowic przywiózł :) a wymaz pobierali mi w poradni K która na szczęście jest na przeciwko laboratorium i która zgodziła mi się to w ogóle pobrać.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 24 listopada 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    A laryngolog stwierdził ostre zapalenie ucha środkowego...i dał antybiotyk... i teraz co brać czy nie brać...oto jest pytanie
    to może skonsultuj w klinice? gdzieś czytałam, ze dziewczyny nawet chore przed punkcją brały antybiotyki.

    a co do twoich propozycji- sprawdziłam: jedna klinika nie odbiera telefonów (!) a druga nie ma tego na stronie w wykazie badań. Najprościej i najszybciej będzie mi jednak zrobić to podczas jutrzejszej wycieczki. Pobiorą, przebadają i z głowy.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 24 listopada 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Ja tak właśnie robiłam że, próbkę do wymazu dało mi laboratorium i to jeszcze nie mieli na miejscu takich próbek więc czekałam na kuriera który ją z Katowic przywiózł :) a wymaz pobierali mi w poradni K która na szczęście jest na przeciwko laboratorium i która zgodziła mi się to w ogóle pobrać.
    nooo, ja nie mam czasu na takie pierdoły. I dostać się do poradni K na pobranie wymazu to tez nie na cito niestety. A ja potrzebuje na cito. Mam nadzieję, ze tej hecy nie będę musiała powtarzać.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    nooo, ja nie mam czasu na takie pierdoły. I dostać się do poradni K na pobranie wymazu to tez nie na cito niestety. A ja potrzebuje na cito. Mam nadzieję, ze tej hecy nie będę musiała powtarzać.
    Wiem co czujesz bo sama robiłam na cito :) na piątek muszę mieć wynik w klinice także modlę się żeby w czwartek już był w laborze :/

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 24 listopada 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Wiem co czujesz bo sama robiłam na cito :) na piątek muszę mieć wynik w klinice także modlę się żeby w czwartek już był w laborze :/
    a która to będzie wizyta? druga, w 6dc?

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    a która to będzie wizyta? druga, w 6dc?

    Druga wizyta ale ja jeszcze nie biorę zastrzyków, Dr powiedział że, muszę dowieść wyniki. Mi się nowy cykl zaczyna dopiero w grudniu więc mam nadzieję że zacznę w końcu coś działać. Wynik z chlamydii mam obowiązkowo teraz przedstawić ponieważ kiedyś prawdopodobnie zostałam zarażona tym cholerstwem.

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 24 listopada 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. No ja zacznę brać zastrzyki zanim będę miała wyniki, bo zaczynam w 2dc, wizytę mam w 6dc, a wyniki będą gdzieś między tym 2 a 6.

    Ile czasu czekasz na wyniki tego badania? tzn na ile deklaruje twój lab? bo ja już 2 terminy widziałam- 10 i 15 dni roboczych. Różnica spora.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Rozumiem. No ja zacznę brać zastrzyki zanim będę miała wyniki, bo zaczynam w 2dc, wizytę mam w 6dc, a wyniki będą gdzieś między tym 2 a 6.

    Ile czasu czekasz na wyniki tego badania? tzn na ile deklaruje twój lab? bo ja już 2 terminy widziałam- 10 i 15 dni roboczych. Różnica spora.
    To usłyszałaś to samo co ja. Mi powiedzieli że, wyniki od 10 do 14 dni. Ale czytałam na necie i wszędzie piszą że do 10 dni powinny być.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 24 listopada 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Ewa a swoją drogą to ciekawa jestem jakim cudem w 20 minut w Invikcie są w stanie sprawdzić czy jakieś bakterie się wykluły, z tego co wiem to na wyniki wymazów zawsze się czeka kilka dni, bo musza mieć pewność że albo nic się nie wyhodowało, albo co się wyhodowało i chyba od razu sprawdzają wtedy na jaki antybiotyk reaguje dane cholerstwo....

    A ja wczoraj odebrałam kontrolny wynik z ureoplasmy jest czysto...uff :)

    Hmmm nie wiem, ale biocenoza raczej nie określa jakie bakterie, tylko czy są w ogóle do tego potrzebny jest powiew i odrazu z informacją czym leczyć
    U mnie same plusiki i minusikiw pt dostane tą ddrugą zobaczymy i lecę odrazu do gin z tym żeby sprawdził i pomógł w razie potrzeby
    Tak mialam przed hsg najpierw zwykla biocenoze a pozniej posiew bo cos bylo nie tak i wyszlo wtedy co tam miesza :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2015, 22:17

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 24 listopada 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    a ja wam coś powiem.

    To chrzanione badanie z szyjki na chlamydię metodą pcr to mogę sobie jutro 40km od mojej miejscowości zrobić. Czynne tam mają dwa razy w tygodniu, taka heca. Właśnie jutro. Tyle że wynik w ciągu 10 dni co mnie tak na styk urządza. Mogłabym w paru labach chyba też to badanie zrobić, ale oni tam nie pobierają materiału- trzeba iść do laba po wymazówkę, pójść do gina żeby pobrał materiał i trzeba zanieść wymazówkę do laba. Po pierwsze długotrwałe, po drugie- weź się na cito umów teraz do gina! Na NFZ szans nie ma. A płacić 100-150 zł za pobranie?? Oooo nie. Dlatego celuję w laby z punktami pobrań ginekologicznych. No to u mnie jest takie tylko jedno, ale trwa to 15 dni potem. Roboczych oczywiście. No to to mnie nie urządza.

    W związku z tym jutro jadę na wycieczkę... o masakra.
    Jeszcze jest zalecenie (jak np. do cytologii), aby zachować wstrzemięźliwość 48h przed badaniem. No to ten.. u mnie będzie coś koło 30- paru. Trochę lipa, ale mam nadzieję, że to nie zaburzy wyniku.

    Że też dr nie może się skupić na tym badaniu chlamydii z krwi. Szlag. Z drugiej strony- żeby to badanie było aż tak problematyczne??!!
    Jest nadzieja ze jeśli krew wyszła dobrze to i wymaz będzie ok
    Ale jak się okazuje jest niestety problematyczne ja jutro spróbuję 3 podejście jak się nie uda to ich rozniose tam!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2015, 21:43

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 24 listopada 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Jest nadzieja ze jeśli krew wyszła dobrze to i wymaz będzie ok
    Ale jak się okazuje jest niestety problematyczne ja jutro spróbuję 3 podejście jak się nie uda to ich rozniose tam!
    a widzisz- sprawdziłam właśnie wyniki z krwi w necie. oba ujemne. no to może będę żyła ;)
    przed chwilą też zdecydowałam, że pojadę do innego jeszcze miasta na ten wymaz, bo z tamtego nowego miejsca mam możliwość odczytu wyników z neta, nie będę musiała jechać na drugą wycieczkę, aby odebrać wyniki. Te są opatrzone podpisem elektronicznym, więc uznane są za oryginały. Chociaż coś...

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 24 listopada 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha a ja was zaskoczę!
    Dziś robiłam tego nieszczęsnego PCRa (oczywiście przygód po drodze co nie miara;/) ale podobno wyniki są gotowe już po 2h! Tak, tak po 2h. 3 razy pytałam bo sie przeciez nasłuchałam o tych 14 dniach... a miła babeczka w labo w szpitalu gin-połozniczym wytłumaczyla ze maszyna w tym czasie robi coś tam coś tam i dlatego jest wynik tak szybko...

    To się nazywa ściemniactwo ;)

    Nic, dla pewności i tak zadzwonię do labo i raz jeszcze się upewnię ;) Biocenoza 2-3 dni.

    A na marginesie co mnie tu obgadujecie? Wszystko słyszałam ;p Cały dzień uszorki mnie piekły a to ponoć Julita ma zapalenie (współczuję, wiem co to ból ucha :()

    Co do marudzenia, wiem, że powinnam sie cieszyć bo się udało dostać do programu ale to wszystko tak szybko się zdarzyło ze nie bylo czasu na analizy i myślenie. Braliśmy to co zostało - ostatnią szansę ;) Wszystko - funkcjonowanie ivf poznajemy "na żywo", a jak widać po waszych częstych wizytach zwykły monitoring cyklu nieco inaczej wygląda, przynajmniej u mnie tak było;)

    Na razie czekam jeszcze na @ i to wszystko chyba mnie dodatkowo stresuje i przeraża. Moje życie prv-zawodowe mocno sie skomplikowało niedawno ;( więc tym bardziej czuje się niepewnie i wymyślam. Licze ze jak w końcu zacznę stymulacje to będzie lepiej z nastawieniem ;)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 24 listopada 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili- normalnie nie wierzę. Tak szybko??!! Szok i niedowierzanie. Te laby to ściemniają coś na maxa. Z drugiej strony- szpital położniczo-ginekologiczny to pewnie mają na cito. A powiedz jeszcze jaką miałaś cenę?

    I nie obgadujecie bo wszystko na forum do przeczytania :P Nie martw się- ja do ivf pierwszy raz podchodzę, tyle tylko że się już dużo naczytałam.

    ewa84 lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ