X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 25 listopada 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bydgoszczanka wrote:
    Badania musiałam dorobić tylko wirusowe z krwi i grupę krwi bo tego mi brakowało. A wizytę mam na 10.00. Dam znać w piątek jak było. A tymczasem trzymajcie kciuki. :-D

    To jutro się spotkamy w klinice :) A czym jedziecie?

    Bydgoszczanka lubi tę wiadomość

  • Bydgoszczanka Ekspertka
    Postów: 144 152

    Wysłany: 25 listopada 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    To jutro się spotkamy w klinice :) A czym jedziecie?
    samochodem

    hchy3e3kh4wwmhxc.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 25 listopada 2015, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bydgoszczanka wrote:
    samochodem

    Wysłałam zaproszenie. Jeśli możesz to zaakceptuj bo bym miała pytanie :)

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 25 listopada 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny HIT dzisiejszego dnia. Rozmawiałam z pania z Artvimedu i okazuje się, że wizyta kwalifikacyjna powinna byc gratis i w zwiazku z tym na nastepnej wizycie mam zwrot 200zl. Wszystkie te dziewczyny ,ktore placily a podpisaly umowe na pierwszej wizycie maja prawo zwrotu pieniadzy. Torunianka myślę o Tobie

    Torunianka, ewlinaaa85, ComeToMeBaby, Vanili lubią tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 25 listopada 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Dziewczyny HIT dzisiejszego dnia. Rozmawiałam z pania z Artvimedu i okazuje się, że wizyta kwalifikacyjna powinna byc gratis i w zwiazku z tym na nastepnej wizycie mam zwrot 200zl. Wszystkie te dziewczyny ,ktore placily a podpisaly umowe na pierwszej wizycie maja prawo zwrotu pieniadzy. Torunianka myślę o Tobie

    Ale musze im pokazać rachunek czy coś? W sumie to 200zł drogą nie chodzi:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzymam kciuki za jutrzejsze wizyty, obyście wróciły zadowolone :)
    Kometa ważne że misja specjalna zakończona sukcesem :)
    Ja mam urwanie głowy w pracy, więc tylko z doskoku wpadam podczytać co u Was :)
    A w kwestii mojego zapalenia ucha, Pan doktor zalecił brać ten antybiotyk :) więc biorę, mam nadzieję że w piątek będę już zdrowa jak ryba ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2015, 15:11

    Torunianka, Bydgoszczanka, Kayaa, ComeToMeBaby, ewa84 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    No a ja rano jechałam na wycieczkę do innego miasta zrobić wymazy. Ale jaka akcja- próbowałam rano jeszcze po labach w dwóch szpitalach u nas podzwonić ale nigdzie się nie dodzwoniłam a czas leciał.

    Zadzwoniłam do labu w tym innym mieście i dopytałam czy mogę to u nich zrobić. Tak tak, robimy, ale musi pani podejść do poradni K, tam położna pewnie zgodzi się bez problemu pobrać (kuźwa se myślę, miało być tak pięknie...).

    Dzwonię tam do poradni K i dyskutuję z położną. Mówię, że chcę się upewnić bo z innego miasta specjalnie jadę. Nooo, możemy tak w ramach uprzejmości to zrobić tylko pytanie- czy zwykłe szkiełko czy taka wymazówka z transporterem, takim żelem... Hmmm- mówię że nie wiem... To ona się dowie w labie. Dzwonię za 10 minut- tak, musi być w transporterze. To najpierw musi pani iść do apteki, tu przy przychodni mamy aptekę, powiedzieć im o co chodzi, kupić i przyjść. Gdyby nie mieli to w razie czego ja mam.

    Ok- jedziemy. Obok przychodni Lidl- wstąpiłam kawę dobrą kupić dla położnej w ramach aktu wdzięczności za "przysługę" i do apteki. Oczywiście pani robi wielkie oczy i mówi: my mamy takie, które służą do badania na ojcostwo (!), nie wiem czy się nadają do innych celów. Mówię o tym żelu transportowym. Poszła skonsultować z kierownikiem. Wróciła z wieściami, że takie wymazówki to chyba tylko w sanepidzie na zamówienie. Dobrze, że mi położna powiedziała przez telefon, że w razie czego ona ma, bo bym w tym momencie na zawał zeszła ;)

    Znalazłam położną, od progu wołam, ze to ja ta zagubiona owieczka z innego miasta ;) i od razu że nie dostałam wymazówki. Tylko pokiwała głową. Wręczyłam kawę, usłyszałam że nie było potrzeba, ale mimochodem, że dziękuje bardzo, będą miały z koleżankami co pić. Poszłyśmy do zabiegowego, zrobiła co trzeba i na koniec pyta: a po co pani te badania? Mówię, ze przygotowujemy się z mężem do invitro (i czekam na reakcję- czy ona za czy przeciw) i słyszę: nooo, tak myślałam, to powodzenia życzę! i nie dziękować! pewnie swoje i tak przeszliście do tej pory, więc niech się uda! Bardzo miło z jej strony. Wszystko elegancko. A- no i zrobiłam też stopień czystości od razu.

    Zaniosłam wszystko do laba- na tym samym piętrze, trzy razy się upewniałam czy dobre zlecenie wypisał. Zapłaciłam 69 zł za to PCR i 30 za stopień czystości. Za wymazówkę nic nie płaciłam od położnej, dostałam chyba w ramach kawy ;) No i wynik za 10 dni, w necie. Coś tak czuję ze to będzie tak akurat w tym 6dc. Muszę umawiać późniejsze godziny popołudniowe, żeby zdążyć odczytać wyniki w razie czego.

    ufff.... jeszcze jedna misja na dziś: apteki kontra recepty :)

    Heh miałaś te same przeboje co ja z tym wymazem :D tylko mi wymazówkę laboratorium załatwiło. Śmieszne żeby w tych czasach były takie problemy ze zrobieniem badania. Mi też położna pobierała mam nadzieję że, dobrze :) strasznie mało płaciłaś za te PCR zazdroszczę bo mnie skasowali 140zł dzwoniłam dziś zapytać o wynik i niestety jeszcze nie ma obawiam się że, nie zdążę go do piątku odebrać.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 25 listopada 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka wrote:
    Ale musze im pokazać rachunek czy coś? W sumie to 200zł drogą nie chodzi:)
    Ja mam fakture i kazali mi ja wziac na nastepna wizyte.

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • Torunianka Autorytet
    Postów: 449 225

    Wysłany: 25 listopada 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Ja mam fakture i kazali mi ja wziac na nastepna wizyte.
    Ja mam tylko rachunek.. Hymm

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 25 listopada 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Heh miałaś te same przeboje co ja z tym wymazem :D tylko mi wymazówkę laboratorium załatwiło. Śmieszne żeby w tych czasach były takie problemy ze zrobieniem badania. Mi też położna pobierała mam nadzieję że, dobrze :) strasznie mało płaciłaś za te PCR zazdroszczę bo mnie skasowali 140zł dzwoniłam dziś zapytać o wynik i niestety jeszcze nie ma obawiam się że, nie zdążę go do piątku odebrać.
    Właśnie chciałam napisać, że musiało się spierd%*%+*lić. Dzwonił gość z laba, że pobrali nie do tej wymazówki co trzeba i lab nie może wykonać badania... Długa historia a bateria w telefonie pada, więc tylko powiem, że pobralam u siebie w mieście z innego laba ich sieci wymazowkę i od 2godzin czekam w poczekalni poradni k aż pani dr zrobi mi wymaz.. Musiałam ubłagac żeby mnie dziś przyjęła. No by was szlag nie trafił?! Cały dzień w plecy bo gość w punkcie pobrań się pomylił. "bo to badanie takie rzadkie ". Szlag, jak dr w Artvimedzie będzie chciał żebym to kiedyś powtórzyła to zdecydowanie odmówię. Ja pierdzielę...

    Mimbla lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 25 listopada 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, pisałam Wam że wizyta kwalifikacyjna powinna być gratis
    Ładnie ze strony kliniki, że oddają kasę.

    Torunianka, ewa84, Mimbla lubią tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Właśnie chciałam napisać, że musiało się spierd%*%+*lić. Dzwonił gość z laba, że pobrali nie do tej wymazówki co trzeba i lab nie może wykonać badania... Długa historia a bateria w telefonie pada, więc tylko powiem, że pobralam u siebie w mieście z innego laba ich sieci wymazowkę i od 2godzin czekam w poczekalni poradni k aż pani dr zrobi mi wymaz.. Musiałam ubłagac żeby mnie dziś przyjęła. No by was szlag nie trafił?! Cały dzień w plecy bo gość w punkcie pobrań się pomylił. "bo to badanie takie rzadkie ". Szlag, jak dr w Artvimedzie będzie chciał żebym to kiedyś powtórzyła to zdecydowanie odmówię. Ja pierdzielę...

    Ależ masz przejścia, mimo że u mnie było prościej to i tak uważam to badanie za najbardziej problematyczne.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    No, pisałam Wam że wizyta kwalifikacyjna powinna być gratis
    Ładnie ze strony kliniki, że oddają kasę.
    Ładnie i uczciwie :)

    ewa84 lubi tę wiadomość

  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 25 listopada 2015, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Właśnie chciałam napisać, że musiało się spierd%*%+*lić. Dzwonił gość z laba, że pobrali nie do tej wymazówki co trzeba i lab nie może wykonać badania... Długa historia a bateria w telefonie pada, więc tylko powiem, że pobralam u siebie w mieście z innego laba ich sieci wymazowkę i od 2godzin czekam w poczekalni poradni k aż pani dr zrobi mi wymaz.. Musiałam ubłagac żeby mnie dziś przyjęła. No by was szlag nie trafił?! Cały dzień w plecy bo gość w punkcie pobrań się pomylił. "bo to badanie takie rzadkie ". Szlag, jak dr w Artvimedzie będzie chciał żebym to kiedyś powtórzyła to zdecydowanie odmówię. Ja pierdzielę...


    ja dzis poszlam zrobic to badanie i jak sie okazalo juz po badaniu nie robia u nich metoda pcr, tylko jakas inna, mexyk totalny - rejestrujac sie dałam w recepcji kartke od dr z dokladna lista badan, dostalam rachunek laczny i nie zorientowalam sie ze jest jakas inna cena zwariowac mozna, nie dosc ze musialam 3 razy sie do nich pofatygowac to jeszcze inna metoda. Zwariowac mozna.

    dodam ze wczesniej dzwonilam aby upewnic sie czy robia takie badanie :P

    teraz bede po 2 razy pytac czy na pewno dobrze mnie zrozumieli :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2015, 18:04

    ComeToMeBaby, Julita76 lubią tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    Kurcze ciekawe czy nas zapisza jak się wyrobię w listopadzie z wynikiem FSH. Z tego co piszecie ciężko będzie :( choć powiedzieli że do końca listopada będzie ok. Na Szybko robilam badania Na HIV, zoltaczke chlamydie kile usg piersi itp. Jeśli się okaże że niepotrzebnie to się wkurze... przecież one jakiś termin ważności mają.

    Część z tych badań jest refundowana w ramach procedury (str. 8 dokumentu z linku), już po kwalifikacji. Nie powinni wymagać od Was tego przed kwalifikacją, bo później za to dostaną pieniądze...

    http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/program_lnmzp_lata_2013_2016.pdf

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2015, 18:28

    Mimbla, Julita76 lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 25 listopada 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Ależ masz przejścia, mimo że u mnie było prościej to i tak uważam to badanie za najbardziej problematyczne.
    Czaicie, że dopiero wyszłam z gabinetu??? Pół dnia z głowy...

    ewa84, Mimbla, Julita76 lubią tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 25 listopada 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie już nic nie zdziwi :D

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 25 listopada 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Część z tych badań jest refundowana w ramach procedury (str. 8 dokumentu z linku), już po kwalifikacji. Nie powinni wymagać od Was tego przed kwalifikacją, bo później za to dostaną pieniądze...

    http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/program_lnmzp_lata_2013_2016.pdf
    No to ładnie. Ja wydała juz na badania prywatnie ok. 600 zl...
    Połowa z nich refundowana powinna być.
    A nawet nie wiem czy się załapie na program.

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 25 listopada 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle to przeszukałam pół internetu i nigdzie nie umiem znaleźć jednoznacznej informacji że FSH jest bezwzględnie konieczne do kwalifikacji. Może któraś z Was może pomóc? :( U mnie póki co Duphadton nie przyspieszył @ i nie mam jak zrobić badania... a to była jedyna przeszkoda do kwalifikacji.

    Anatolka lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 listopada 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    W ogóle to przeszukałam pół internetu i nigdzie nie umiem znaleźć jednoznacznej informacji że FSH jest bezwzględnie konieczne do kwalifikacji. Może któraś z Was może pomóc? :( U mnie póki co Duphadton nie przyspieszył @ i nie mam jak zrobić badania... a to była jedyna przeszkoda do kwalifikacji.

    Sorry, zacytować chciałam. Tu:
    http://www.invitro.gov.pl/kto-moze-uczestniczyc-w-programie/

    W zakładce "udział uniemożliwia". Jest co prawda FSH lub amh, ale ja w obu klinikach, z którymi miałam doczynienia byłam proszona o oba wyniki. LUB nikogo nie interesowało. To praktyka zdecydowanej większości klinik.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ