X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 28 listopada 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak :)
    tylko musze leki kupic w pn :D

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 28 listopada 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    jak szybciutko to idzie wam :)
    ja jutro juz odstawiam luteine :)
    myslalam zrobic to wczesniej ale musze ten przeklety wymaz powtorzyc:P
    Ach, ja nie zajarzyłam, że musisz to powtórzyć. Widziałam, że na którymś wątku pytałaś o to. I co - wiesz już gdzie? No do mnie już drugi raz nie dzwonili, więc mam nadzieję mieć to z głowy.

    A dr mi jeszcze nie odpisał na maila, pewnie tam młyn mają rzeczywiście. Mam nadzieję, że jutro mi wyśle maila.

    No i Julita -jutro kciuki za monit trzymam! szybko wszystko idzie. Tak naprawdę to na monity partner nie jest potrzebny, prawda? Dopiero w dzień punkcji, tak? Bo widzę, że mój mąż się dopytuje kiedy ta wizyta może nam wypaść bo urlop bierze. No fajnie że chce jeździć ze mną, zawsze to wygodniej i prosto do celu.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 28 listopada 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kometa: jak masz szanse dostac sie gdzies szybko do prywatnego gin to bym leciala, wiesz co tam sie dzieje?bo te biocenozy to malo co mowia
    co do pcr-a to tak znalalazm juz ale pytam moze ktos kto robil moze polecic cos ekspresowego bo skoro w poznaniu tak moga zrobic to w warszawie tez moze byc takie miejsce ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2015, 21:29

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 28 listopada 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mam wizytę w poniedziałek rano, bo miałam to usg zrobić sprawdzające czy nie ma torbieli przed @ i stymulacją. No to zaniosę jej ten wynik i poproszę o receptę. Przez weekend biorę lactovaginal. Wiedzieć to wiem z wyniku - full bakterii, brak grzybów i drożdżaków, brak lacidobacillusów więc zapodaję te lactovaginale. No a jak od was wiem, że mam prosić o receptę na pimacośtam to tak też zrobię, bo mam mieć menopur. Także jutro jeszcze dr ma czas na odpisanie maila, ewentualnie rano mogę dzwonić żeby potwierdzić postępowanie i jadę do ginki. Skoro już mam płacić za wizytę z usg to przy okazji wezmę receptę.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 28 listopada 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm a robilas ta biocenoze razem z tym wymazem ?

    bo ja najpierw robilam biocenoze (na która czekalam 5 dni i wynik ok)

    pozniej ten wymaz 3 dni pozniej

    i w tym samym dniu zrobilam druga biocenoze - wynik gorszy - wiecej leukocytow i bakterii (najprawdopodobniej moglo wystapic male krwawienie po wymazie niezbyt delikatnie zrobionym, ale tez nie jakos tragicznie, oczywiscie jak to ja zapobiegawczo lekki lek wzielam :P )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2015, 21:44

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 28 listopada 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano zrobiłam pierwsze to biocenozę, bo po szkiełku położna mazała, potem pogrzebała wacikiem co miało symulować niby ten wymaz z szyjki macicy (heh). A wieczorem ponowne pobranie, tym razem właściwe z kanału szyjki.
    Więc biocenoza była pierwsza pierwsza najpierwsza ;-)

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 28 listopada 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha rozumiem :/

    no nic teraz tylko leki pozostaje szybko zaaplikowac :)

    ciekawe praktyki maja te poloze :P

    generalnie mialam teraz 3 wymazy przez polozne robone i wszystkie nieprzyjemne...
    a wczesniej 4 razy gin pobieral mi wymaz w celu posiewu i igdy przenigdy nie czulam zadnego dyskomfortu,

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2015, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wielkie Dziewczyny :)
    Julita: ta globulka to maść jodową tylko w postaci globulki (ma przygotować do zabiegu punkcji, przeciw zakażeniom)

  • kattti88 Debiutantka
    Postów: 14 27

    Wysłany: 29 listopada 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    ja też leczę się w klinice. Jestem już po punkcji ( 25 listopada) - 12 pęcherzyków z czego udało się zapłodnić tylko 4. Prawdopodobnie w poniedziałek transfer.

    Co do punkcji : Ja w dzień punkcji byłam w pełnym makijażu,miałam pomalowane paznokcie i użyłam perfum :). Nikt mi nawet uwagi nie zwrócił :D.
    Także spokojnie :)

    Kayaa, ComeToMeBaby, Torunianka, Julita76 lubią tę wiadomość

    kattti88
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattti88 wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    ja też leczę się w klinice. Jestem już po punkcji ( 25 listopada) - 12 pęcherzyków z czego udało się zapłodnić tylko 4. Prawdopodobnie w poniedziałek transfer.

    Co do punkcji : Ja w dzień punkcji byłam w pełnym makijażu,miałam pomalowane paznokcie i użyłam perfum :). Nikt mi nawet uwagi nie zwrócił :D.
    Także spokojnie :)
    Kattti a jak się czułas po punkcji? Czy w ten sam dzień mogłaś normalnie funkcjonować i jak było na drugi dzień?

  • kattti88 Debiutantka
    Postów: 14 27

    Wysłany: 29 listopada 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz od razu mi powiedział, żebym wzięła sobie wolne w dzień punkcji. Musiałam być na czczo. Punkcja trwała 10 min, potem leżenie ok 1 godz, żeby narkoza zeszła z organizmu.
    W dzień punkcji czułam się dobrze, chociaż byłam mega zmęczona, ale za to na drugi dzień strasznie bolały mnie jajniki. Podobno to normalne. Do dzisiaj czułej lekkie kłucie w jajniku.

    kattti88
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 29 listopada 2015, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymamy kciuki za pomyślny transfer i zadomowienie się zarodków :)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 29 listopada 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katti, a czym byłaś stymulowana? Z jakiego czynnika podchodzicie? Tą punkcję to chociaż rano ustalili skoro trzeba być na czczo? :-) daleko macie do Krakowa?
    Taka tam seria "100 pytań do".

    Vanili lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • kattti88 Debiutantka
    Postów: 14 27

    Wysłany: 29 listopada 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zdiagnozowaną endometriozę III stopnia. 2 lata starań, 2 laparoskopie ( torbiel lewego jajnika). Lewy jajnik w ogóle nie działa. 2 podejścia do inseminacji. Dr Chrostowski powiedział, że szkoda marnować czasu i zakwalifikował nas do programu, protokół krótki.

    Stymulacja od 2 dnia cyklu puregon i cetrotide. W 13 dc punkcja ( przed punkcją zastrzyk ovittrel i globulki). Punkcje miałam zapisaną na godz. 11 ale zabieg miałam dopiero o 11.30. Już mi się tak jeść chciało, że masakra. Teraz czekam na telefon, dzisiaj mają dzwonić z kliniki co z tymi 4 zarodkami.

    Na szczęście mieszkam pod Krakowem więc do kliniki mam jakieś 19 km.

    ComeToMeBaby, ewlinaaa85 lubią tę wiadomość

    kattti88
  • kattti88 Debiutantka
    Postów: 14 27

    Wysłany: 29 listopada 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    To trzymamy kciuki za pomyślny transfer i zadomowienie się zarodków :)


    Dziękuj i na pewno się przydadzą :)

    kattti88
  • kattti88 Debiutantka
    Postów: 14 27

    Wysłany: 29 listopada 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i dla dziewczyn, które miały infekcje. Mi też wyszły złe badania cytologii. Jakaś infekcja. Chrostowski od razu przepisał mi globulki gynalgin. Miałam zacząć brać od razu aż do okresu. Potem przerwa i znowu po okresie zacząć brać. Wzięłam jedną globulkę i na drugi dzień dostałam okres :/. Napisałam do Chrostowskiego i odpisał, żebym przerwała i po okresie znowu zaczęła. Po I wizycie czyli w 6 dc. Kazał mi zrobić biocenozę pochwy i znowu brać globulki. Na szczęście okazało się, że biocenoza wyszła dobra więc mogłam przerwać leczenie.

    Powiedział, że jeżeli biocenoza wyjdzie zła to będzie problem z transferem.
    Widocznie ta jedna globulka przed okresem i 3 po okresie pomogły :)

    ComeToMeBaby, Vanili lubią tę wiadomość

    kattti88
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 29 listopada 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kometa, ale pima coś tam (zakładam, że pimafucin) to na grzyby jest a Tobie wyszły bakterie. Nijak nie pomoże. Jak już się turlasz na wizytę to poproś o macmiror-complex 500. To jest chemiotetapeutyk z antybiotykiem połączony. Miałaś biocenoze? Posiewu z pochwy nie? Takiego, żeby nazwali dokładnie te bakterie i zrobili antybiogram czym można je wybić? Na jaki antybiotyk pójdą? Macmiror-complex ma szerokie spektrum. Brałam w czasie stymulacji.

    Problem z transferem i punkcja w zasadzie też jest taki przy bakteriach, że można je przenieść w czasie zabiegu głębiej, do macicy a to nie jest wesołe.

    Aaa i czy panie z bakteriami w posiewie badała swoich panów czy nie mają bakterii w nasieniu?

    Edit: złe zyjatka nie lubią kwasnego środowiska, więc możecie brać uderzeniowa dawkę wit C, do 1000mg na dobę, żeby zakwaszac strategiczne miejsce ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2015, 11:30

    ComeToMeBaby, Vanili, Julita76 lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 29 listopada 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka, dziękuję za informację. Miałam zwykłą biocenozę. Właśnie wczoraj pisałam na ten temat z Mimblą. Już wiem, że pimacośtam jest na grzyby a ja grzybów nie mam. Mam wykazane pałeczki g- i ziarniaki g+. Brak drożdżaków, grzybni i niestety lactobacillusów. Niestety, żeby wykazać konkretne bakterie i antybiogram trzeba było dodatkowego zlecenia w labie i dodatkowej opłaty, o czym nie wiedziałam. Rozmawialiśmy już o posiewie nasienia z m, zrobimy. Ja w poniedziałek idę na usg do ginki więc wezmę receptę na te bakterie. Tyle że będzie to musiało być szerokie spektrum działania, bo nie wiem które konkretnie. Jeszcze odpowiedzi nie mam z kliniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2015, 11:35

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 29 listopada 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Mimbla Cie pewnie pouczyla o kapuscie kiszonej i innych kiszonkach. To są naturalne dobre bakterie. Działają i to święta prawda :-) ale kiszona nie kwaszona octem. InterMarche ma taką w beczkach ;-)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 29 listopada 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe, zajęłyśmy się wczoraj bardziej dyskusją na temat profesjonalizmu labów w naszym kraju i dostępnością do lekarzy mogących pobrać wymazy i ogólnie dramatem kobiet chcących się leczyć na nfz na cito ;) no także ten... temat rzeka.

    w każdym razie wit 1000 zapodaję mojemu mężowi od jakiegoś czasu, miał trochę przerwy, jestem ciekawa co mu wyjdzie z posiewu. A o przenoszeniu bakterii wgłąb macicy dowiedziałam się przy okazji HSG, przed którym w szpitalu mi robiono biocenozę pochwy. No i jestem zdania że jak trzeba to trzeba, byle dostępność do badania była jakaś taka normalniejsza...

    Lola79 lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ