X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    no jak? ja to myślałam, że na podstawie usg i estradiolu. jedno z drugim jest powiązane.
    Jak czytałam na wątku IVF, to sądzę że dla nich ten ostatni jest istotny tak naprawdę na jego podstawie decydują co dalej, ale mogę się mylić. Z własnego doświadczenia piszę tylko że po samym obrazie USG miałam zwiększoną dawkę

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola... towarzyszko w niedoli wymazu pcr <3
    już ci tego współczuję ;) oczywiście zycze bezproblemowego pobrania i wykonania badania, ale wcale się nie zdziwię jesli coś w labie namieszają. dokładnie się upewnij, ze trzy razy najlepiej czy robią ci właściwe badanie, koniecznie metodą pcr! pamiętaj. niech moc będzie z Tobą.

    Julita76, ewlinaaa85, Lola79, Vanili, ewa84 lubią tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Dziewczyny jak to jest z tą biocenozą? Mi Dr niczego takiego nie zlecił a z tego co czytam wszystkie to miałyście zlecone? Hmm .. może zapomniał mi to zlecić :D
    powiedzcie mi czy ja to mogę sobie sama pobrać czy muszę iść do lekarza? Zrobię sobie to badanie bo pewnie i tak będzie je chciał jak się Chruścikowi wspomni hihi :)
    Ps. Kupię to do wymazu w aptece???
    Zrobić możesz żeby wiedzieć co w trawie piszczy, ale potem i tak trzeba będzie pewnikiem powtórzyć... mi mówił, że do transferu mam mieć świeży wynik, a miałam na wizycie kwalifikacyjnej październikowy

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola tak czy owak kwalifikację masz...więc gratulacje :) to najważniejsze

    Lola79 lubi tę wiadomość

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Dziewczyny jak to jest z tą biocenozą? Mi Dr niczego takiego nie zlecił a z tego co czytam wszystkie to miałyście zlecone? Hmm .. może zapomniał mi to zlecić :D
    powiedzcie mi czy ja to mogę sobie sama pobrać czy muszę iść do lekarza? Zrobię sobie to badanie bo pewnie i tak będzie je chciał jak się Chruścikowi wspomni hihi :)
    Ps. Kupię to do wymazu w aptece???

    Mi dali wymazowke w szpitalu gdzie robiłam FSH. Umówiłam się w Diagnostyce na ta chlamydie. Tylko ze wszystko wysyłają do Krakowa i tak. Może się uda do usg. Pobranie mam w środę po pracy.
    Dzwoniłam do 15 chyba labow. Wszędzie czas oczekiwania 8-21 dni roboczych.
    Czyli wygląda na to ze w programie jesteśmy. Czekamy na termin. Za wizytę dziś nie płacilismy.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola a dzwoniłaś do ŚLA, ja w poprzedniej klinice jak robiłam to wyniki były z tego laboratorium

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Lola... towarzyszko w niedoli wymazu pcr <3
    już ci tego współczuję ;) oczywiście zycze bezproblemowego pobrania i wykonania badania, ale wcale się nie zdziwię jesli coś w labie namieszają. dokładnie się upewnij, ze trzy razy najlepiej czy robią ci właściwe badanie, koniecznie metodą pcr! pamiętaj. niech moc będzie z Tobą.
    oytalam Przez Tel Czy Na pewno PCR, kto pobiera itp. Myślę że będzie ok. Znowu będę lżejsza o jakieś 150 zl ;)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    Mi dali wymazowke w szpitalu gdzie robiłam FSH. Umówiłam się w Diagnostyce na ta chlamydie. Tylko ze wszystko wysyłają do Krakowa i tak. Może się uda do usg. Pobranie mam w środę po pracy.
    Dzwoniłam do 15 chyba labow. Wszędzie czas oczekiwania 8-21 dni roboczych.
    Czyli wygląda na to ze w programie jesteśmy. Czekamy na termin. Za wizytę dziś nie płacilismy.

    Do ośmiu dni powinnaś to mieć :) mi też wysyłali do Krakowa

    Julita76, Lola79 lubią tę wiadomość

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Lola a dzwoniłaś do ŚLA, ja w poprzedniej klinice jak robiłam to wyniki były z tego laboratorium
    Dzwoniłam. Tam właśnie 21 dni :( Diagnostyka wygrała.

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Zrobić możesz żeby wiedzieć co w trawie piszczy, ale potem i tak trzeba będzie pewnikiem powtórzyć... mi mówił, że do transferu mam mieć świeży wynik, a miałam na wizycie kwalifikacyjnej październikowy
    ej, ale słuchajcie- wszystkie te badania od kwalifikacji do zakończenia procedury powinny być objęte refundacją, skoro zalecane przez lekarza. Dlaczego za każda taką rzecz musimy same płacić. Rozumiem, że każda z innego miasta i robimy u siebie, ale jakiś zwrot wówczas powinien chyba być? A w ogóle to takie wymazy jak na czystość to dr powinien pobierać tuż przed usg w odpowiednim momencie,aby zdążyć wynik zrobić i każdy byłby zadowolony. Ja u siebie mam dość spory problem zrobić sobie biocenozę we własnym zakresie, a dostać się do gina na nfz wcześniej niż na koniec grudnia albo początek stycznia to jakiś meksyk.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    oytalam Przez Tel Czy Na pewno PCR, kto pobiera itp. Myślę że będzie ok. Znowu będę lżejsza o jakieś 150 zl ;)
    kurka drogo tam u was,ja płaciłam 69 zł i najpierw 3 razy dopytałam czy to na pewno to, bo coś mi tanio było. no ale to to. u mnie czas oczekiwania było 10 i 15 dni.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    ej, ale słuchajcie- wszystkie te badania od kwalifikacji do zakończenia procedury powinny być objęte refundacją, skoro zalecane przez lekarza. Dlaczego za każda taką rzecz musimy same płacić. Rozumiem, że każda z innego miasta i robimy u siebie, ale jakiś zwrot wówczas powinien chyba być? A w ogóle to takie wymazy jak na czystość to dr powinien pobierać tuż przed usg w odpowiednim momencie,aby zdążyć wynik zrobić i każdy byłby zadowolony. Ja u siebie mam dość spory problem zrobić sobie biocenozę we własnym zakresie, a dostać się do gina na nfz wcześniej niż na koniec grudnia albo początek stycznia to jakiś meksyk.

    No właśnie masz rację. Dlatego pytam czy mogę sobie pobrać sama bo kurcze wiem że, mój gin by mnie przyjął na pewno bo położna na pewno by gdzieś wcisnęła w kolejkę ale ile razy mam tam chodzić i się prosić o wszytko? A jak pójdę prywatnie to mnie skasuje 100 za wizytę :/

  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    ej, ale słuchajcie- wszystkie te badania od kwalifikacji do zakończenia procedury powinny być objęte refundacją, skoro zalecane przez lekarza. Dlaczego za każda taką rzecz musimy same płacić. Rozumiem, że każda z innego miasta i robimy u siebie, ale jakiś zwrot wówczas powinien chyba być? A w ogóle to takie wymazy jak na czystość to dr powinien pobierać tuż przed usg w odpowiednim momencie,aby zdążyć wynik zrobić i każdy byłby zadowolony. Ja u siebie mam dość spory problem zrobić sobie biocenozę we własnym zakresie, a dostać się do gina na nfz wcześniej niż na koniec grudnia albo początek stycznia to jakiś meksyk.
    No właśnie. Minus jest taki ze nie maja na miejscu laboratorium i nie można tych badań tam zrobić. To by uprościlo wiele...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    kurka drogo tam u was,ja płaciłam 69 zł i najpierw 3 razy dopytałam czy to na pewno to, bo coś mi tanio było. no ale to to. u mnie czas oczekiwania było 10 i 15 dni.
    Noooo w porównaniu do Ciebie to my słono płacimy za PCR-a :) ja płaciłam 140zł obłed totalny nie mam pojęcia skąd tak wielka różnica cen. Ja po 8 dniach odebrałam wynik :) oczywiście roboczych dniach

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    No właśnie. Minus jest taki ze nie maja na miejscu laboratorium i nie można tych badań tam zrobić. To by uprościlo wiele...
    wiesz... moja ginka też nie ma swojego laba ale cytologię potrafi pobrać i przesłać do laba a potem mi dać wyniki. To się współpraca z laboratorium nazywa.
    tak samo jak gdzieś te próbki krwi muszą oddawać, no nie? myślałam, że mają swojego laba, a jeśli nie mają to powinni współpracować z jakimś i z głowy. jeszcze by zarobili na pośrednictwie. albo może i by nie zarobili ale ułatwiliby wszystkim - sobie pracę, nam załatwianie.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    kurka drogo tam u was,ja płaciłam 69 zł i najpierw 3 razy dopytałam czy to na pewno to, bo coś mi tanio było. no ale to to. u mnie czas oczekiwania było 10 i 15 dni.
    Ja dzwoniłam do ponad 15 miejsc dziś. Wszędzie ceny od 110 do 150 zl...chyba ze inna metoda to chyba 55 ale to nie PCR..
    oni mają chyba laba ale nie bakteriologie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2015, 20:34

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola79 wrote:
    Ja dzwoniłam do ponad 15 miejsc dziś. Wszędzie ceny od 110 do 150 zl...chyba ze inna metoda to chyba 55 ale to nie PCR..
    u mnie na bank pcr bo sprawdzili, ze próbka była pobrana na nie tą wymazówkę (tzn bardziej "szczoteczkę") co trzeba i potem dali mi taką specjalną. Więc na pewno pcr, bo upewniałam się najpierw w pierwszym pobraniu a potem przynosząc drugą próbkę.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i tak się zastanawiam co z tymi kosztami extra- badaniami zleconymi przez Chrustu, które mamy robić na własną rękę. No ciekawe, ciekawe...

    Vanili lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lola79 Autorytet
    Postów: 808 605

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plus taki ze wyniki sobie mogę w domu sprawdzić przez neta.
    Wiec teraz czekać znowu musimy. Ciągle czekać na coś trzeba :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra dziewczyny, ja się zbieram powoli do spania, bo jutro mój dzień pod znakiem narkozy i punkcji, trzeba wypocząć :)

    Dobrej nocy

    ComeToMeBaby, ewlinaaa85, Lola79, Vanili lubią tę wiadomość

‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ