X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kometa, chce do nich dryndnac.
    Biorę ketonal i boli :( ale dziś juz nie mam przynajmniej az takiej wirówki w głowie, chociaż oslabiona jestem totalnie.
    Kazdy krok jest wyzwaniem ale zdaje sobie sprawę dlaczego tak jest. Tak jakby mi sie tam cos mialo urwac. Na szczęście nie mam krwawienia ani nic z tych rzeczy. Boje się tylko czy organizm będzie gotowy w nd na transfer skoro jest taki zmaltretowany hormonami, punkcja i narkozą.

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili, bój się buka! (takie tam powiedzonko)
    Ketonal?! TO chyba nie jest dobry pomysł.
    Dzwoń do nic i to jak najprędzej. Ja chodziłam zgięta w pół po HSG, ale żeby mnie aż tak rwało to nie. I tylko jeden dzień, każdy kolejny przynosił znaczną poprawę. Może cię wyślą na oddział, żeby sprawdzić czy nie ma jakichś powikłań.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Loniu pytanko mam, czy Ciebie też bolały te zastrzyki z clexane, kurcze te to mi dają do wiwatu :(
    A głowa mnie od wczoraj boli bez przerwy :( mam nadzieję, że mnie nic nie zbiera :(
    Cetrotide i Clexane to dla mnie były koszmarne zastrzyki, z tym ,że zdecydowanie najgorszym dla mnie był Cetrotide. Piekło i swędziało na zmiane plus czerwony obrzęk.

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzuciłam hasło Chruscikowi ketonal - jakoś nie protestowal tylko powiedział, że to zbyt silne może być jak na ten ból. Jak widać i to ledwo daje rade.

    Nieeeestrasz ech.

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili jak Ci ketonal nie pomaga, to nie ma co czekać i idź do lekarza, ja żadnych leków brać nie musiałam...a gorączki nie masz?? ważne czy Ci brzuch nie puchnie??

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Cetrotide i Clexane to dla mnie były koszmarne zastrzyki, z tym ,że zdecydowanie najgorszym dla mnie był Cetrotide. Piekło i swędziało na zmiane plus czerwony obrzęk.
    no- ja mam cetrotide na potem... eh... no cóż... i to 4 opakowania mi przepisał! majn got... nie wiem ile z tego wyjdzie zastrzyków. no i kiedy się bierze cetrotide- od jakiego momentu? bo ja na razie wiem tylko co robię do 6dc :) tj. do niedzieli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 13:08

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź Lonia, czyli tak po prostu musi być, trzeba pocierpieć ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    no- ja mam cetrotide na potem... eh... no cóż... i to 4 opakowania mi przepisał! majn got... nie wiem ile z tego wyjdzie zastrzyków.
    Jedno opakowanie=jeden zastrzyk, włącza się po pierwszym podglądaniu... też miałam 4 ale mnie potem dokładał na kolejne dni jak miałam przedłużaną stymulację, im lepiej zareagujesz tym mniej zastrzyków będzie :) wiec trzymam kciukasy za idealną reakcję na stymulacje i ladnie rosnące równo jajka <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 13:11

    ComeToMeBaby, Lonia lubią tę wiadomość

  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Jedno opakowanie=jeden zastrzyk, włącza się po pierwszym podglądaniu... też miałam 4 ale mnie potem dokładał na kolejne dni jak miałam przedłużaną stymulację, im lepiej zareagujesz tym mniej zastrzyków będzie :) wiec trzymam kciukasy za idealną reakcję na stymulacje i ladnie rosnące równo jajka <3
    aaa, to super, dobrze wiedzieć. ja nie zaglądałam do tych opakowań, odłożyłam je daleko i nie patrzę na nie w ogóle :P dobrze wiedzieć, ze w tej paczuszce nie ma tylu zastrzyków co w menopurze :)

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    no- ja mam cetrotide na potem... eh... no cóż... i to 4 opakowania mi przepisał! majn got... nie wiem ile z tego wyjdzie zastrzyków. no i kiedy się bierze cetrotide- od jakiego momentu? bo ja na razie wiem tylko co robię do 6dc :) tj. do niedzieli.
    Cetrotide bierze się do momentu ovitrelle czyli jakies 2 dni przed punkcja konczysz.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Cetrotide bierze się do momentu ovitrelle czyli jakies 2 dni przed punkcja konczysz.
    acha, acha- czyli na tej wizycie w 6dc może mi powiedzieć (jeśli pęcherzyki będą ok- tak?), że włączamy do dziabania jeszcze cetrotide? I wtedy menopur będzie szedł równolegle z cetrotide? Np. biorę rano menopur a wieczorem cetrotide, czy jakoś tak?

    Anatolka lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    acha, acha- czyli na tej wizycie w 6dc może mi powiedzieć (jeśli pęcherzyki będą ok- tak?), że włączamy do dziabania jeszcze cetrotide? I wtedy menopur będzie szedł równolegle z cetrotide? Np. biorę rano menopur a wieczorem cetrotide, czy jakoś tak?
    Dokladnie tak i gwarantuje Tobie, ze od 6 doby bedziesz musiala je robic. Takze wez zastrzyk ze soba. Ja mialam wizyte wtedy na 17 i cale szczescie ze zabralam cetrotide bo robilam go w Krk a w domu bylismy pozno w nocy.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    acha, acha- czyli na tej wizycie w 6dc może mi powiedzieć (jeśli pęcherzyki będą ok- tak?), że włączamy do dziabania jeszcze cetrotide? I wtedy menopur będzie szedł równolegle z cetrotide? Np. biorę rano menopur a wieczorem cetrotide, czy jakoś tak?
    Dokładnie tak:) u mnie dzięki buka :p skończyło się na 4 cetrotide, podobnie jak u Loni pieklo swedzisli i bolało. Niektóre zastrzyki wchodziły idealnie zero bólu a czasem się zdsrzylo z moj m nie mogl się wkluc :(

    Lonia, ComeToMeBaby, Julita76 lubią tę wiadomość

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili wrote:
    Dokładnie tak:) u mnie dzięki buka :p skończyło się na 4 cetrotide, podobnie jak u Loni pieklo swedzisli i bolało. Niektóre zastrzyki wchodziły idealnie zero bólu a czasem się zdsrzylo z moj m nie mogl się wkluc :(
    Ja mialam problem z clexane i sama ich nie robilam bo strasznie bolaly. Najmniej mnie bolalo kiedy maz je szybko wbijal jak strzalke. Jakies te igly od clexane byly okropne.

    Julita76 lubi tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Dokladnie tak i gwarantuje Tobie, ze od 6 doby bedziesz musiala je robic. Takze wez zastrzyk ze soba. Ja mialam wizyte wtedy na 17 i cale szczescie ze zabralam cetrotide bo robilam go w Krk a w domu bylismy pozno w nocy.
    widzisz, dobrze, że mówisz. dzięki

    Lonia lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia wrote:
    Ja mialam problem z clexane i sama ich nie robilam bo strasznie bolaly. Najmniej mnie bolalo kiedy maz je szybko wbijal jak strzalke. Jakies te igly od clexane byly okropne.
    wczoraj ten pierwszy menopur mąż we mnie też wbił jak w strzałkę. brał trzy zamachy :P potem sobie pomyślałam, ze się tak zamachiwał, żeby się nie upierniczyć w swojego palca :P dziś wypróbowaliśmy metodę przyłożenia igły do fałdki i wbicie. I nie wiem co lepsze, w każdym razie dziś wyraźnie czułam w sobie igłę podczas wstrzykiwania, wczoraj nie czułam (no oczywiście inne miejsce). Więc może jak lubi się wbijać z zamachem to może niech się wbija tylko niech nie trafi w swoje palce bo mu jeszcze cycki od tych hormonów urosną :P hahaha tak się właśnie wczoraj śmialiśmy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 13:46

    Lonia, Julita76 lubią tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torunianka- jak ty się czujesz dziewczyno? myślę o Tobie <3

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten cetroide to chyba wszystkie przeraża :) puregon na szczęście jest bezbolesny :D

    Kobietki a ile razy musiałyście przyjeżdżać na podgląd, łącznie z tym pierwszym w 6dc?

  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    Vanili jak Ci ketonal nie pomaga, to nie ma co czekać i idź do lekarza, ja żadnych leków brać nie musiałam...a gorączki nie masz?? ważne czy Ci brzuch nie puchnie??

    Trochę w głowie mi się kręci. Nie wiem czy mam temp. Ale chyba nie.
    Czy brzuch puchnie no też nie. Jest wzdety i tyle.
    Dużo pije ostatnio i zauważyłam, że jak mam pełen pęcherz to wtedy bardzo boli. Jak jest pusty to nie uciska i jest w miarę.

    Mysle, że poprostu dostałam mocno w d... tymi hormonami. Po cetrotide wywalilo mi brzuch ze ledwo chodziłam jak teraz, do tego punkcja - w przypadku mojej endometriozy widocznie zostalo coś naruszone i dłużej dochodze do siebie. Staram się nie uciskac brzucha i siedzę cały dzień. Targam tylko swoją torebkę.

    Julita76, ComeToMeBaby lubią tę wiadomość

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ