X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Lonia a więc kolejny cykl jest Twój :)))

    Jak ja lubię takich lekarzy stynulujacych duphastonem lub luteina też takiego miałam na początku
    Jesli moj mrozaczek przezyje to pod koniec miesiaca bede oczekiwala na zwolnieniu lekarskim na testowanie :) a jak nie to czeka mnie kolejna stymulacja z punkcja. A i jeszcze jedna wazna informacja pytalam o mozliwosc wykupu naciecia otoczki przejrzystej zarodka i otrzymalam informacje, ze przy mrozakach embriolog w ramach programu nacina ta otoczke i my sie nie musimy o to martwic. Wiec dodatkowym kosztem jest tylko embrio glue ale to dopiero od 2 procedury.

    ComeToMeBaby, Julita76, Kayaa, Bydgoszczanka lubią tę wiadomość

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Lonia.
    No - niech przetrzyma rozmrażanie i się ładnie przyjmie. Życzę Ci tego.

    Lonia lubi tę wiadomość

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja również :)

    Lonia lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Ewa, wysyłam list gończy. Mam nadzieję, że jutro rano wróci do ciebie cała zapłakana.
    <3

    Mam nadzieję że się przestraszy iPotulnie pojawi się z rana :)
    Jedyny plus to moje cycki wyglądają jakby po botoksie:p

    ComeToMeBaby, Lonia lubią tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Mam nadzieję że się przestraszy iPotulnie pojawi się z rana :)
    Jedyny plus to moje cycki wyglądają jakby po botoksie:p
    Heh, no mnie też tylko to się podoba w tym stanie. I mężowi hahaha

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa! Ewa! Już wiem! Zmień sobie awatar to ci się w życiu też odmieni! Mówię ci! Odczarujesz @. Spróbuj, co Ci szkodzi ;-)

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Mam nadzieję że się przestraszy iPotulnie pojawi się z rana :)
    Jedyny plus to moje cycki wyglądają jakby po botoksie:p
    Takie rzeczy i to za darmoche hihi

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • Lonia Autorytet
    Postów: 659 984

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Ewa! Ewa! Już wiem! Zmień sobie awatar to ci się w życiu też odmieni! Mówię ci! Odczarujesz @. Spróbuj, co Ci szkodzi ;-)
    Jak nie masz pomysłu na awatara to mogę Ci udostepnić przystojniaka w muszce ;)

    3jvz73sbpxjphhug.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    Super Lonia.
    No - niech przetrzyma rozmrażanie i się ładnie przyjmie. Życzę Ci tego.
    I ja się przyłączam do tych życzeń <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia jak tam poszukiwania zaginionej??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loniu pytanko mam, czy Ciebie też bolały te zastrzyki z clexane, kurcze te to mi dają do wiwatu :(
    A głowa mnie od wczoraj boli bez przerwy :( mam nadzieję, że mnie nic nie zbiera :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessssst zrobiłam dziś pierwszy zastrzyk :) a paniki przy tym nasaiłam hihi mąż mi chciał zrobić ale, przeraziła mnie jego satysfakcja jak trzymał tego pena i ten błysk w oku hihi nie taki diabeł straszny :D

    Ewka Ty to chyba koniecznie chcesz na święta się do kliniki wybrać albo na sylwestra hihi
    Mam nadzieję że, @ w końcu przyjdzie :)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No proszę następna już w rządku idzie gęsiego po swojego maluszka :) brawo Ewelinka, trzymam kciuki za pozytywne efekty stymulacji.

    Tak się teraz zastanawiam, dziewczyny które mogą mieć zapłodnionych tylko 6 zarodków, co oni robią z pozostałymi oocytami? mrożą??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 08:02

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się że, nasze oocyty są niszczone? Możemy zamrozić nasze oocyty ale,to pewnie trochę kosztuje. Myślę że, klinika nie przekazuje ich innym parom które nie mogą mieć swoich bez naszej zgody?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita76 wrote:
    No proszę następna już w rządku idzie gęsiego po swojego maluszka :) brawo Ewelinka, trzymam kciuki za pozytywne efekty stymulacji.

    Tak się teraz zastanawiam, dziewczyny które mogą mieć zapłodnionych tylko 6 zarodków, co oni robią z pozostałymi oocytami? mrożą??

    Standardowo niszczą. Powinni Was zapytać co chcecie z nimi zrobić. Z tymi nadprogramowymi jajkami jeśli takie będą. Możecie też same wyraźnie zaznaczyć. Mrożenie jajek przy dzisiejszych osiągnięciach jest mało efektywne. Właściwie to nawet nie mrożenie ale rozmnażanie. Jajka źle je znoszą i duży odsetek "psuje się", że tak powiem.

    Co do płacenia za embryo glue to powinno być bezpłatne w ramach programu podobnie jak nacięcie otoczki i scratchingi. Miałam AH, i EG dwukrotnie w programie i nie placilam. Nie placilam również za scratching przed kriotransferem.

    Stanowisko MZ w tym temacie jest takie, że "wszystko co lekarz uzna za konieczne dla przeprowadzenia skutecznej procedury jest refundowane przez MZ". Jak napiszecie do MZ to też dostaniecie to na piśmie. Wiecie gdzie pisać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 08:57

    ewlinaaa85, Julita76, ComeToMeBaby lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę się przez ten formularz: http://www.invitro.gov.pl/kontakt/

    Odpowiadają dość szybko, w ciągu 2-3 dni najczęściej miałam odpowiedź. Możecie zwyczajnie wprost zapytać czy istnieje możliwość dopłaty za X albo czy istnieje możliwość, żeby X było refundowane w ramach programu ministerialnego.

    ewlinaaa85, Julita76, ComeToMeBaby lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anatolka :)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

  • Vanili Autorytet
    Postów: 696 770

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak długo was bolaly brzuchy, jajniki po punkcji?
    U mnie kolejny dzień i boli jak cholera...
    Chyba po laparoskopii tak mnie podbrzusze nie bolało.

    mhsvi09kqjxi6wyb.png
    18.11/ 28.11/ 03.12/ 06.12 --> 08.12 [12/8 szt] -->13.12 [ 6/6 szt] / 14.12 mamy 4 śnieżynki ♥
    BHCG: 3dpt - 1,6 / 5dpt- 12 / 8dpt - 90 / 10dpt - 242 / 15dpt - 1874 / 23dpt - 13653
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanili, gdzieś czytałam, ze może się to i koło tygodnia utrzymywać. Wiesz- każdy inaczej reaguje. Ale jeśli "boli jak cholera" to może skonsultuj? Nie jest powiedziane, ale jak każdy zabieg może mieć powikłania. Zapytać nie zaszkodzi.

    Zerknij w te papiery od Artvimedu- na str 4 jest opisane 2.4 Po punkcji jajników.
    Ból podbrzusza można uśmierzyć paracetamolem (Panadol, Apap) w dawce 500- 1000 mg co 8 godzin.
    W przypadku niepokojących objawów (silny ból brzucha, ból w okolicy obojczyków, gorączka, omdlenie, krwawienie z dróg rodnych) pacjentka powinna natychmiast skontaktować się z Centrum (tj. Artvimedem), ewentualnie z najbliższym oddziałem ginekologiczno- położniczym.

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak Cometa pisze, ja owszem czułam jajniki jakieś 4 dni po punkcji jeszcze, ale to tylko był lekki dyskomfort, więc jak boli bardzo to bym to konsultowała z kliniką

‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ