X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Aspiryna / Acard pomocne w zagnieżdżeniu?
Odpowiedz

Aspiryna / Acard pomocne w zagnieżdżeniu?

Oceń ten wątek:
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 11 września 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zastanawiałam się nad tym tematem trochę i ... tu jest problem, bo ja mam uczulenie na salicylany. Jest coś innego co działa podobnie?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 12 października 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również zażywam acard od tego cyklu, jestem po poronieniu i trochę byłam zdziwiona dlaczego acard mam stosować. Z tego wszystkiego nie zapytałam lekarza czy mam go brać cały czas, ale w dniu krwawienia odstawię go.

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brac do momentu krwawienia..i odstawić po miesiączce spowrotem..pozdrawiam...

  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 13 października 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziara wrote:
    Brac do momentu krwawienia..i odstawić po miesiączce spowrotem..pozdrawiam...

    Dzięki Madziara :-)

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 24 listopada 2014, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie tak grzebie o tej aspirynie i w niektórych artykulach jest napisane, ze pomaga, w innych, ze zwiększa ryzyko poronienia.
    To jak to z ta aspiryna jest? Przez przypadek ja biore teraz, a tak akurat by sie to zgralo z dobrym czasem na zagniezdzenie (chocia umnie to infekcja jakas wiec i tak marne szanse) i nie wiem co myslec...

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KathleenPL wrote:
    Wlasnie tak grzebie o tej aspirynie i w niektórych artykulach jest napisane, ze pomaga, w innych, ze zwiększa ryzyko poronienia.
    To jak to z ta aspiryna jest? Przez przypadek ja biore teraz, a tak akurat by sie to zgralo z dobrym czasem na zagniezdzenie (chocia umnie to infekcja jakas wiec i tak marne szanse) i nie wiem co myslec...
    bo po poronieniu sie zaleca na rozrzedzenie krwi, ale nie u wszystkich u mnie np lekarz wykluczył w ogole branie acaradu bo powiedział, ze nawet krowotkiem sie mogłoby skonczyc, dlatego zanim sie go wezmie trzeba dopytac lekarza.

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 25 listopada 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze ciekawostka. Brałam acard przed zajściem w ciążę w procedurze IVF. Brałam też heparynę na rozrzedzenie. Stosowałam jeszcze w ciąży do momentu pojawienia się najpierw jednego potem drugiego krwiaka. Krwawiłam i plamiłam. Odstawiono mi rozrzedzacze ale mam pod kontrolą d-dimery raz w miesiącu. Jeżeli się okaże, że coś nie gra to wrócę do heparyny.

    Anna255 lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również brałam Acard przez 7 dni od transferu. Lekarz mówił, że to na lepsze ukrwienie endometrium co ma pomagać w zagnieżdżaniu się zarodka. Z tym właśnie u mnie jest problem :(
    Brałam 1 tabletkę 1 raz dziennie po konsultacji z lekarzem. Ostrzegał przed wystąpieniem krwotoków. Ale i tak nie pomogło.

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • ChaKa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyczytałam, że aspiryna wpływa korzystnie na wzrost pęcherzyka...spotkałyście się z taką informacją?

    Malwa
  • Sowaa Autorytet
    Postów: 447 151

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej widzę ze to stary watek ale może ktoś tu zagląda?
    Mam pytanie a propo tego acardu,ponieważ w ubiegłym cyklu miałam ciążę biochemiczna i obecnie w nowym cyklu lekarza kazał mi brać po owu acard? Czy on faktycznie komuś pomógł? Mam obawy przed jego stosowaniem bo za dziecka miałam jakaś wysypka po Polopirynie. Zastanawiam się czy on może faktycznie jakoś pomoc w zagniezdzenie?



    Marzenia to realne cele z odroczonym terminem realizacji...

    34bwyx8dfkd7ouw5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    Dziewczyny można brać acard na własną rękę. Jeżeli jednak Jesteście pod opieką lekarza np. gina czy w klinice niepłodności, to lepiej uzgodnić to z lekarzem prowadzącym. Zwykły gin może uważać, że jest to niepotrzebne. Uczulam dziewczyny, które szykują się np. do in vitro. Acard rozrzedza krew i podczas pick-up można więcej przykrwawić. Lekarz oczywiście o wszystkim informuje i odradzi brania przed pobraniem komórek jajowych.
    Te Panie, które nie są pod opieką lekarza mogą pokusić się o Acard. Najlepiej brać go jak przestajemy krwawić podczas miesiączki. Można zacząć brać przed lub w trakcie owulacji. Jeżeli macie obfite miesiączki, to może spowodować jeszcze większe.
    Panie które mają za sobą badania genetyczne i wystąpiły jakieś mutacje np. MTHFR, to lekarz na pewno poinformował, że Acard czy heparyny (Glexane itp) mogą pomóc.
    Ważne! Przeczytajcie wcześniej ulotkę. Jeżeli nie możecie z jakichś powodów łykać aspiryny czy macie uczulenie na salicylany, to Acard odpada.
    Acard jest w miarę bezpiecznym specyfikiem dlatego jest bez recepty, ale z ulotką warto się zaznajomić.

    sama sie zastanawiam, czy nie zaczac brac acard, skoro mam mutacje MTHFR. Obecnie jestem po transferze, wiec moze juz jest za pozno, zeby go zazywac na lepsze ukrwienie, ale serio rozwazam to przy kolejnej procedurze. Zakupilam 2 opakowania acard po 75 mg, ale narazie sie wstrzymam. To kiedy najlepiej zaczac brac lek, od dnia transferu czy dopiero na drugi dzien?

    ps te tabletki sa teraz w ksztalcie serca, heh pierwszy raz sie z takim ksztaltem spotkalam, jesli chodzi o leki :)

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, ja nie miałam robionych badań genetycznych, a na ostatnim crio miałam włączony acard 75

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Aniu, ja nie miałam robionych badań genetycznych, a na ostatnim crio miałam włączony acard 75

    nic ci po nim nie bylo?

  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zupełnie nic, odstawiłam jedynie na czas @ bo byłaby bardziej obfita. Acard to bezpieczny lek, o ile nie ma się uczulenia, skazy krwotocznej, choroby wrzodowej czy ciężkiej niewydolności wątroby czy nerek.

    Anna255 lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętaj że jakby czekał by Cię jakiś zabieg, punkcja , wyrwanie zęba czy coś w tym stylu, żeby nie zwiększyć ryzyka krwawienia, trzeba odstawić acard na 7 dni przed spodziewanym zabiegiem :-)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadira wrote:
    Pamiętaj że jakby czekał by Cię jakiś zabieg, punkcja , wyrwanie zęba czy coś w tym stylu, żeby nie zwiększyć ryzyka krwawienia, trzeba odstawić acard na 7 dni przed spodziewanym zabiegiem :-)

    no wlasnie tez o tym czytalam. Wiec jak cos bralabym to po ewentualnej kolejnej punkcji, jak teraz moj zarodek sie nie przyjmie <3 dziekuje za informacje :)

  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odswiezam watek, czy komus jeszcze pomogl acard w zagniezdzeniu sie zarodka? :)

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam od dnia transferu i nadal biorę, mam odstawić ok 24 tc

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 lutego 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę z kolei czy stosować Acesan 30mg, połowa dawki Acardu. Mam za sobą poronienie.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 12 lutego 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Ja myślę z kolei czy stosować Acesan 30mg, połowa dawki Acardu. Mam za sobą poronienie.
    Uważam że acard będzie lepszy w Twoim przypadku.

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ