X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie HSG Łódź Matka Polka
Odpowiedz

Badanie HSG Łódź Matka Polka

Oceń ten wątek:
  • Myszaaa Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 15 października 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam badanie HSG w CZMP i napiszę swoją opinię dla potomnych, bo po tym co się naczytałam w necie to włosy stają dęba :)

    Jedyny minus badania to cały dzień spędzony na oddziale, trzeba się uzbroić w cierpliwość.
    Personel szpitala jest bardzo miły i pomocny, a samo badanie bezbolesne. Jeśli ktoś pisze, że boli jak okres to zazdroszczę bezbolesnych okresów (mnie na okres boli 10 razy gorzej) ;)

    Rano trzeba zgłosić się na izbę przyjęć. Po wypełnieniu papierologii, wysyłają nas do depozytu odzieży. Nie trzeba się przebierać, ale uwaga - trzeba mieć pantofle na zmianę. Potem przychodzi po nas oddziałowa i zabiera pacjentki na odpowiednie piętro.

    Następnie przeprowadzane jest badanie ginekologiczne i usg (kwalifikacja do HSG). Kolejnym etapem jest zastrzyk z ketonalu (można wybrać pyralginę) i dalsze czekanie. Gdy już doczekamy radiologa to wraz z lekarzem i pielęgniarką udajemy się do pracowni RTG, gdzie czeka reszta personelu. Kładziemy się na stole, ginekolog zakłada wziernik i wprowadza cewnik (najmniej przyjemna część, ale raczej bezbolesna - lekki skurcz w dole brzucha). Potem przychodzi pan radiolog i pompuje kontrast. Ja czułam tylko uczucie wypełnienia brzucha). Trwa to kilka sekund, u mnie jeszcze poprawiał cewnik, więc zeszło się chwilę dłużej. Robią zdjęcie i można wracać na oddział. Pan radiolog jest przezabawny i robi wszystko by rozładować atmosferę.

    Naprawdę nie ma czego się bać. Bez sensu truć się narkozą na badanie, które trwa kilka sekund. Ja już jestem po, bez problemu wróciłabym sama do domu. Nic mnie nie boli, jestem tylko zła na siebie, że aż tak się stresowałam :)

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ