X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętam swoją punkcje 16 komórek , ale zapłodniło sie tylko 6 i 6 dotarło do blastocysty. I co z tego skoro żadna nie chce zostać... A ja się głupia bałam co ja zrobię z taką ilością dzieci:)...

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie poprzednio dojrzałych jajek było 13. Zapłodniło się 12, do blasty dotrwało 5, ale jedna była tak na siłę mrożona, bardzo słaba. Większość "odpadła" zaraz po trzeciej dobie, czyli podobno, gdy czynnik męski zaczyna działać, a więc w naszym przypadku nie-działać.
    Ale dwie blasty były śliczne 4AA. I nic już z tego nie zostało. Tak więc wiedziałam, że niezależnie od ilości jajek, zapladniamy wszystko.

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    czyli podobno, gdy czynnik męski zaczyna działać, a więc w naszym przypadku nie-działać.

    Ma_pi. Ja tylko chcialam sprostowac, ze od 3dnia wlacza sie czynnik zarowno damski jak i meski. Do 3dnia zarodkiem steruja czynniki zawarte w komorce jajowej, ale genom damski/meski nie dziala. Wiec nie mozna powiedziec, ze to tylko czynnik meski zaczyna dzialac. OBA zostaja wlaczone w 3 dniu.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wiem, czytałam o tym, ale nie oszukujmy się. Mąż ma złe parametry nasienia, małodzietność w rodzinie, generalnie ma bardzo małą rodzinę. A umnie rodziny wielodzietne, kuzynki śmieją się, że są "wiatropylne", brat mój ma bez problemu dwójkę dzieci od tzw strzała...
    Ale, jak to mówią, bezpłodność dotyczy pary. Z resztą, siebie też nie jestem bardzo pewna. Myślę, że te skurcze mam. Wiadomo, przy naturalnych staraniach, po szyjce nikt by mi nie jeździł :-P ale przy tym nasieniu tylko in vitro. A to in vitro "szkodzi" mi na skurcze i tak w koło Macieju.

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoks, chcialam to tylko napisac tak dla zasady. Bo mysle, ze takie szukanie winy nikomu nie sluzy, zwlaszcza jesli jest oparte na jakichs nie do konca prawdziwych przeslankach :-) Wiec wielu facetom sie nieslusznie dostaje z powodu tej legendy o 3 dniu.
    Czekam niecierpliwie na wiesci o zarodkach.
    Rozwazalas transfer w 3 dniu? tak naprawde to nikt nie da Ci gwarancji, ze smierc zarodkow nie jest spowodowana warunkami laboratoryjnymi - nikt tego nie wie. A kto wie, moze te slabe mialyby szanse w macicy, a na szkielku po prostu nie chcialy rosnac? Ja jestem zwolenniczka tej teorii.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W novum to embriolog sugeruje dobę transfer na drugi dzień po punkcji, znając sytuację po zapłodnieniu. Owszem, pacjent też ma coś do powiedzenia, ale liczą, że się ich posłucha. Tym razem stawiam na to, że zaproponują trzecią dobę i również wtedy będą ewentualną resztę mrozić.

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_pi dzwonili z kliniki?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dzwonili. Na 7 komórek zapłodniło się 6, w tym 5 na 5 zapładnianych nasieniem męża i 1 z 2 od dawcy. Transfer w poniedziałek, trzecia doba. W pierwszej kolejności bierzemy "nasze" zarodki.
    Jest ok, ale cały czas pamięta, że ostanio na tym etapie też było ok.

    brenya77, Polly_love lubią tę wiadomość

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ladny wynik. Trzymam kciuki za dalsze etapy :)

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ma_pi. Bardzo, bardzo trzymam kciuki. Wiesz już kto bedzie robił transfer?

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dr Lewandowski. I trzeba za to ekstra dopłacić 400 zł. Wiem, że się ceni, ale dla mnie to trochę dziwne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_pi- powodzenia jutroc dużo szczęścia. Z ciekawości, ile kosztuje et w Novum?

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to dziwne,tak jakby miał jakiś dodatkowy magiczny czynnik ktory pomoże w zagnieżdżeniu:)
    No cóż czekam, bardzo czekam na twój sukces. Ja bede mialamcrio w połowie maja u dr taszyckiej. To bedzie trzeci transfer, dzisiaj moja dawno nie widziana przyjaciółka powiedziała mi ze pachnę mamą:) twierdzi ze nigdy tak nie wyglądam wcześniej i nie zachowywała sie tak wcześniej:)

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiecie jak wykonywane jest badanie kurczliwości macicy? czy trzeba być w konkretnej fazie cyklu?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_pi powodzenia jutro :)

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dziewczyny, wiecie jak wykonywane jest badanie kurczliwości macicy? czy trzeba być w konkretnej fazie cyklu?

    Tak, minimum po 3 dniach od wdrożenia progesteronu.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Tak, minimum po 3 dniach od wdrożenia progesteronu.
    A mozna zrobic badanie tej kurczliwosci przed et?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja za Was wszystkie również trzymam mocno kciuki. Bardzo mocno :-)

    Lubię ten wątek, bo tu jest energia i chęć działania. Na innych czasami strasznie smutno i rezygnacja. Wiadomo, że jest wiele gorszych chwil, w sumie każda z nas tutaj takie miała i to nie raz. Owszem, czasami trzeba zrobić przerwę, złapać oddech, ale nie można poddawać się, jeśli są jeszcze możliwości.

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    A mozna zrobic badanie tej kurczliwosci przed et?

    Tak. Ja przynajmniej tak zrozumiałam, ze badanie w 3 dniu, a transfer w 5tym, albo zaraz po badaniu tez w 3cim. Generalnie chodzi tylko o to żeby była min 3 dni ekspozycja na progesteron bo on wycisza skurcze, ale robi się to przed transferem.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Brenya

    2nn3dqk38okw5rud.png
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ