X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    Breyna a ja tylko wrzuciłam w google scopolan i znalazłam taki oto wpis ,wiec nie musisz czytac publikacji naukowaych aby dowiedzieć sie ze scopolan działa rozkurczowo na miśnie gładkie ..:)

    Obawiam sie, ze mnie nie przekonasz :-) tylko publikacje naukowe potwierdzaja, ze cos dziala i w jaki sposob dziala. Nie kazdy miesien gladki posiada ten sam receptor.
    Ale, ok, przyjmuje, ze moze macie racje ;-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Obawiam sie, ze mnie nie przekonasz :-) tylko publikacje naukowe potwierdzaja, ze cos dziala i w jaki sposob dziala. Nie kazdy miesien gladki posiada ten sam receptor.
    Ale, ok, przyjmuje, ze moze macie racje ;-)

    wcale nie chce cie przekonywać. A nie opieram swojej opini na opiniach internautek ale na opini PTF

    brenya77 lubi tę wiadomość

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Czytalam o tym scopolanie i. Aaa78 ma racje. Ja wlasnie szukam leku ktory moze zastapic mi wlew dozylny antagonisty oksytocyny ( ze wzgledu na koszty- u mnie w klinice -1100zl). Zapytam lekarza prowadzacego o ten scopolan.
    Edit: a wiecie jak trzeba go dawkowac?
    zaglądaj na ten wątek myślę ze wkrótce ja i Ma_pi będziemy go przyjmowały. Pamiętaj jednak ze dawkowanie to indywidualna kwestia i o tym decyduje lekarz:)

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    zaglądaj na ten wątek myślę ze wkrótce ja i Ma_pi będziemy go przyjmowały. Pamiętaj jednak ze dawkowanie to indywidualna kwestia i o tym decyduje lekarz:)
    Ja mam wizyte u lekarza 22.04 ( ocena usg, jesli endo bedzie ok to wyznacza mi date transferu) , to zapytam go o wlew i scopolan.
    Lekarz,ktory zlecil mi wlew napisal mi ze nie moge zamienic tego wlewu na scopolan, ale nie napisal dlaczego.

    Stosowalyscie diphereline/visanne i na tych lekach bylyscie przygotowywane do et?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 13:14

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a o jakim wlewie mówisz? Atosiban?

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 wrote:
    a o jakim wlewie mówisz? Atosiban?
    Tak - chodzi o bloker acytokiny czyli atosiban , tractocile. U mnie w klinice ladnie nazywa sie: dozylny wlew antagonisty z oksytocyny przed podaniem zarodka.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z dwojga wybrałabym Atosiban. Już go miałam przed ostatnim crio, niestety w moim przypadku nie pomógł w implantacji ,ale pewnie wówczas problem był gdzie indziej.

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po pynkcji. Mam 7 jajek, czyli tak, jak podejrzewał dr Lewandowski dwa dni temu. Generalnie u mnie wszystko zgodnie z planem. No ale co z tego, jak u męża lipa na całego, tzn są plemniki, ale grubo poniżej miliona (na tak "elegancko" to jeszcze nie było). Laboratorium powiedziało, że w tej sytuacji nie mogą zrobić magnetycznej separacji plemników, którą tak bardzo chcieliśmy. Co więcej, nie są w stanie zrobić nawet IMSI, tylko muszą ICSI. Ja się podłamałam, a mąż załamał kompletnie.
    Generalnie było tak, że dowiedzieliśmy się o tym po tym, gdy zdecydowaliśmy, że 2 z 7 komórek chcemy zapłodnić dawcą. Mąż chciał nagle odwrócić te proporcje, ja zgłupiałam, w końcu wykrztusilam, że zostawiamy tak, jak zostało ustalone na początku.
    Jutro będę dzwonić i mówić, co z tego wszystkiego będzie.
    A, nie miałam w końcu hegarowania. Dr od pynkcji stwierdził, że nie trzeba. Atosiban będę mieć, chyba że nie będzie po co go brać, przy tych wynikach.
    Ja wiem, są laski z dwoma jajkami i słabymi plemnikami i im wychodzi. Tylko, że u nas to chyba niemożliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 13:52

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale po to jest IMSI aby powiekszyc plemniki i wybrac najlepsze, to ja chyba czegos nie rozumiem ?
    7 komorek - dobry wynik.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya 77, przeczytalam do konca, ciekawe. Zaskoczona jestem np.tym ,ze klej nie dziala.. Milo,ze podzielias sie z nami wiedza :) To trzymam kciuki za udany et.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 14:06

    brenya77 lubi tę wiadomość

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_pi, super wynik stymuacji. Co do plemnikow sie nie martw w ogole. IMSI jest ok, patrzy na nie w duzym powiekszeniu, wiec milion plemnikow dla 5 komorek to jest z czego wybierac, moim zdaniem.

    Dawaj znac jak sie komorki zaplodnia.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_pi spokojnie, jesteś w dobrych jak nie najlepszych rękach.cokolwiek by się niedziało Lewandowski wybierze najlepszą z możliwych dla Was opcji.

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, właśnie wytłumaczono nam, że do IMSI potrzebna jest jakaś minimalna ilość plemników, której my nie mamy tym razem.
    Tak, że zostało nam ICSI. Transfer pewnie w poniedziałek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 14:30

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Był Lewandowski przy punkcji ? co dalej?

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sorki juz doczytałam,rozproszyłam się

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma_pi, daj znac jutro. Trzymam kciuki &&&&

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 14:38

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    No, właśnie wytłumaczono nam, że do IMSI potrzebna jest jakaś minimalna ilość plemników, której my nie mamy tym razem.
    Tak, że zostało nam ICSI. Transfer pewnie w poniedziałek.

    Hmm. Wiesz, skutecznosc IMSI, ani FAMSI nie zostala tak naprawde potwierdzona. Za granica nie mialabys w ogole opcji innej niz ICSI. Wiec nie martw sie na zapas, ok? Trzymamy kciuki za zarodki.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było dr Lewandowskiego. może zrobi mi transfer, jeśli oczywiście będzie wtedy w klinice.
    Jeśli chodzi o wyniki stymulacji, to jest zgodnie z planem. Miało nie być bardzo dużo jajek, protokół krótki. Tylko, że ja miałam dwa poprzednie razy protokoły długie, jajek naście, więc dla mnie 7 to nie za dużo :-/
    Oczywiście absolutnie nie skreślam tej sytuacji. Tak miało być z jajkami, ale chyba oszaleje do jutra, w oczekiwaniu na telefon. I jeszcze mój mąż ciągle pyta "a co, jak się nie zapłodnią"... Bosz, no wiadomo co. Nico.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 14:42

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Nie było dr Lewandowskiego. może zrobi mi transfer, jeśli oczywiście będzie wtedy w klinice.
    Jeśli chodzi o wyniki stymulacji, to jest zgodnie z planem. Miało nie być bardzo dużo jajek, protokół krótki. Tylko, że ja miałam dwa poprzednie razy protokoły długie, jajek naście, więc dla mnie 7 to nie za dużo :-/
    Oczywiście absolutnie nie skreślam tej sytuacji. Tak miało być z jajkami, ale chyba oszaleje do jutra, w oczekiwaniu na telefon. I jeszcze mój mąż ciągle pyta "a co, jak się nie zapłodnią"... Bosz, no wiadomo co. Nico.


    Pamietaj, ze nie ilosc tylko jakosc sie liczy. Duzo sie teraz mowi o stymulacjach naturalnych, gdzie powstaja 1-2 jajeczka i ze one wtedy maja lepsza jakosc, wiec 7 komorek to naprwade bardzo duzo kochana (ja bym sie dala za tyle pokroic ;-). Nie martw sie na zapas. Ten okres po punkcji to jest chyba najgorszy, ale trzeba czekac.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Nie było dr Lewandowskiego. może zrobi mi transfer, jeśli oczywiście będzie wtedy w klinice.
    Jeśli chodzi o wyniki stymulacji, to jest zgodnie z planem. Miało nie być bardzo dużo jajek, protokół krótki. Tylko, że ja miałam dwa poprzednie razy protokoły długie, jajek naście, więc dla mnie 7 to nie za dużo :-/
    Oczywiście absolutnie nie skreślam tej sytuacji. Tak miało być z jajkami, ale chyba oszaleje do jutra, w oczekiwaniu na telefon. I jeszcze mój mąż ciągle pyta "a co, jak się nie zapłodnią"... Bosz, no wiadomo co. Nico.
    Ojejku uspokój męża :) Skoro tak miało być to tak jest,czekam razem z Tobą na ten telefon:)

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ