X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak implantacji zarodkow (RIF)
Odpowiedz

Brak implantacji zarodkow (RIF)

Oceń ten wątek:
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polly_love wrote:
    Agataa powodzenia na histeroskopii. I później :)
    Moja biopsja endometrium wyszła "bardzo dobrze"... i tym samym dwa strzały dr Paligi okazały się pudłem...
    Histeroskopia odwołana. Zrobię ją przed podejściem do crio. Aktualnie czekam na wyniki i idę do immunologa.

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla zainteresowanych. Właśnie rozmawiałam z Łukaszukiem z Invikty (b. komunikatywny lekarz) i objasnil mi na czym polega badanie trzykrotnego scratchingu. Otóż badaja ekspresje receptorow estrogenowych i progesteronowych, które musza zanikac aby endo zmieniło status na receptywne. Do tego badaja jeszcze jeden marker, białko BC6. Te trzy markery są 3 z 6 uznanymi obecnie szeroko przez naukowców. Wg niego 1/4 kobiet ma przesunięte okienko implantacyjne. Co więcej każdy z rodzajow cyklu (stymulowany, naturalny, sztuczny) przygotowuje endo w innym czasie (chyba w tej kolejności)i ze trzeba próbować różnych.
    Co do ERA'y, on uważa ze w środowisku naukowym jest to badanie do którego podchodzi się sceptycznie, podał przykład konferencji/panelu na której autorzy badania poniesli porażkę w dyskusji. Dodatkowo, badanie bada ilosc mRNA, a jak wiadomo ono nie jest wyznacznikiem rzeczywistych białek (bo jest tylko prekursorem, z którego białko może ale nie musi zostać ostatecznie zrobione), a to bialka decyduja o statusie endometrium.
    Także, chyba jednak odpuszczę ta ERA'e i zdecyduje się na te scratchingi trzy. Bede się tez do niego umawiała na konsultacje bo powiedział ze chciałby się przyjrzeć moim stymulacjom, transferom itp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2017, 16:15

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bardzo ciekawe.
    Ciekawi mnie tez, czy na naturalnym okienko implantacyjne jest najlatwiej wyhaczyc?
    Ten potrojny scraching to w jednym cyklu, czy w trzech?
    Ja w dalszym ciagu uwazam, ze w moim przypadku to wina jednak zarodkow w wiekszym stopniu niz macicy, ale moze sie myle. Naturalne ciaze tez tracilam wiec moze nie zawsze to zarodek winny.

    Brenya daj znak jak bedziesz miala jakies wyniki.

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya powiedz mi Kochana jak mają wyglądać te 3 scratchingi? W jakim odstępie czasowym mają być?

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 1 maja 2017, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja być w tym samym cyklu, po 2, 4 i 6 dniach od wdrożenia progesteronu.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • rybcia2009 Przyjaciółka
    Postów: 72 31

    Wysłany: 1 maja 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Novum koleżaka brała atosiban, ale chyba musi przepisać lekarz prowadzący, na swoje życzenie raczej nie dadzą...

    ckai3e3k5c8n0kph.png
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 1 maja 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atosiban na zyczenia to bardzo ogolnie powiedziane, ale ja wspomnialam lekarzowi na wizycie, ze chcialabym miec oslone podczas transferu i nie widzial on przeciwskazan.
    Przy podejsciu komercyjnym.
    To nie jest lek na cale zlo, ale warto sprobowac. Jest dosc drogi.
    Jak juz bedzie zapisane w karcie info o uzyciu leku, przed transferem pdlaczaja wenflon z kroplowka w klinice. Kroplowka leci rowniez podczas transferu i jeszcze ok pol godz po. Nie odczuwa sie zewnetrznie zadnych skutkow podania leku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2017, 16:49

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 1 maja 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problemik u mnie w klinice kosztuje 1100zl. I on jest podawany przed, w trakcie i po et.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 2 maja 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze...myślałam,że scratching robi się w cyklu przed transferem. Ciekawe co powiedziałby na to mój lekarz. Pewnie skrytykowałby ten pomysł...
    Atosiban w Łodzi 700zł. Podawany tylko i wyłącznie w klinice.

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 2 maja 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Kurcze...myślałam,że scratching robi się w cyklu przed transferem. Ciekawe co powiedziałby na to mój lekarz. Pewnie skrytykowałby ten pomysł...
    Atosiban w Łodzi 700zł. Podawany tylko i wyłącznie w klinice.


    To jest robione w cyklu przed transferem.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 2 maja 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To w cyklu przed macie podawany już progesteron? Bo tak zrozumiałam z postu ileś dni od wdrożenia progesteronu? Kurde całkiem inaczej niż u mnie

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 2 maja 2017, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi o trzykrotny scratching w celu pobrania biopsji i wykonania datowania endometrium - żeby zobaczyć jak ono się zachowuje, jak dojrzewa, na cyklu sztucznym. To nie jest to samo co zwykły scratching który robi sie w cyklu poprzedzajacym ale nic się nie pobiera do badania.

    Ten trzykrotny scratching będę robiła na udawanym cyku sztucznym, tak jakby się miało podawać zarodek, ale się go nie podaje. Podaje się natomiast dokładnie takie same leki jakie by były podane w prawdziwym cyklu, czyli najpierw estrogen, a potem progesteron. Bada się endometrium i w zależności od wyników, albo modyfikuje się protokół, albo kolejny cykl jest już z transferem.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 3 maja 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile kosztuje ten scratching razem z tą biobsją?

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 3 maja 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za te trzy biopsje wyliczyli mi chyba 1800zl, ale moge sie mylic bo moja pamiec jest dziurawa :-) Mysle, ze powinnam przestac uzywac slowa "scratching" bo jest to mylace.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 3 maja 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brenya77 dziękuję za info zaraz rzucę hasło na forum mojej kliniki czy robią coś takiego.

    Adzia
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 3 maja 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agataa29 wrote:
    Brenya77 dziękuję za info zaraz rzucę hasło na forum mojej kliniki czy robią coś takiego.

    To jest autorskie badanie Lukaszuka z Invicty, wiec o ile nie jestes w tej klinice to pewnie nie robia. W samej Invikcie nikt nic o nim nie wie - musialam z nim osobiscie rozmawiac.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 3 maja 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problemik, atosiban w novum kosztuje 850zł. Nie można podać go samemu ponieważ zaraz po pierwszych dwóch dawkach powinno się zrobić transfer i bezpośrednio po transferze bierze się ostatnią dawkę. Podczas podawania leku pielęgniarka monitoruje dwa razy ciśnienie krwi, bo może ono bardzo spaść, ale jest to rzadko spotykane.

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 4 maja 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia. Ja odczułam, że atosiban na mnie działa, tzn. nie miałam żadnych bóli macicy i jajników po transferze. Macica była spokojna, a ja zawsze miałam skurcze po transferach, nie ważne czy świeży, czy crio.
    Wiele dziewczyn pisze, że wystarczy dużo nospy i magnezu i efekt będzie tan sam. Na mnie to niestety nie działało.

    kmala lubi tę wiadomość

  • Agataa29 Koleżanka
    Postów: 159 20

    Wysłany: 4 maja 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo nospy i magnezu, no ale też nie można wziąć nie wiadomo ile tego. Ja nie wiem czy to po atosibanie, czy po intralipidzie bo miałam dwie kroplówki podane byłam słaba i strasznie zmęczona. Pierwszą dawkę atosibanu podają strzykawką w określonym czasie (nie pamiętam dokładnie chyba przez 1 albo 2 minuty). Po tym miałam uczucie jakbym miała odlecieć zaraz.

    Adzia
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 4 maja 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te spadki ciśnienia to po atosibanie. Ja ich nie miałam, ale pielęgniarka ostrzegła, że może tak być. Dlatego właśnie kontrolują ciśnienie podczas podawania atosibanu. Gdy wychodziłam z kliniki, to w gabinecie zabiegowym przed samym wyjściem jeszcze ostatni raz mi to ciśnienie sprawdzono.

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ