X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bez sensu, obie sobie poczekamy :D najgorsze jest to oczekiwanie.
    Widzę, że nie tylko ja tak dużo pracuję, po 10-12h, mam za sobą 4dniowy maraton, poniedziałek całe szczęście zawsze wolny ale kolejne 4 dni przede mną...
    Mnie widzisz nic nie boli, bolało jakieś 4 dni temu a teraz nic zupełnie. No ale jeśli jeszcze 3 dni zostało to spokojnie, na bank się zaczną bóle.

    Na NFZ jak najbardziej, a może znajdź lekarza prywatnego który pracuje w jakimśszpitalu ginekologicznym to na bank Ci da to skierowanie. I mniej się naczekasz na wizytę u niego.

    Tak w sprawie testów, to wczoraj koleżanka mi opowiadała, że jej przyjaciółka z chłopakiem "wpadli" (tak, wpadka :D) i ona robiłą testy jak była na wakacjach bo ciągle wymiotowała i jej ciągle negatywy wychodziły, dopiero po 3 tygodniach jej wyszły pozytywne !! A tak myślała, że się czymś zatruła na wakacjach.

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Anusias Autorytet
    Postów: 321 138

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Cześć Dziewczyny, jestem na tym wątku nowa, ten cykl był moim pierwszym z Clo i prengylem. Strasznie się dziś czuję, w sobotę miałam zastrzyk i boli mnie całe podbrzusze a na wadze 4 kg więcej, pewnie to od wody. Czy to normalne samopoczucie po takiej stymulacji? dziś tez idę na monitoring cyklu, czy pęcherzyk pękł, zawsze pękały, lecz prawdopodobnie późno.

    kilka cykli na dupku
    HSG drożne
    od marzec 2017 stymulacja z Clo i Pregnylem
    kwiecieć 2017 bez wspomagaczy
    dxom3e5e3askkvtc.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena no wlasnie wiem ze prywatny tez moze i wyobraz sobie, ze ten moj pracuje w szpitau i dupek mi nie dal skierowania :( Od listopada do niego chodze i raz mu mowilam, ze za drogie jest dla mnie to badanie a on, ze zrobi je sola fijologiczna zamiast pianka i ze 600zl zaplace a nie ponad tysiac. Kurcze to i tak jest wydatek :/ nie proponowal mi skierowania a mnie juz glupio bylo na nie naciskac, ja tak nie umiem. W piatek jak bylam u swojej bylej ginki, to tez tylko napisala mi na kartce gdzie sie moge zglosic, ale skierowania nie dala ani nic o zrobieniu nanfz nie mowila. Ja mam pecha do lekarzy, bo wszyscy chca zebym placila za wszystko... Ja sama sobie zus oplacam i skladki zdrowotne, wiec wiem ile miesiecznie mnie to kosztuje a tu jeszcze lekarze i badania prywatnie?! idzie sie wykonczyc
    Moze ta babeczka na nfz co pojde da mi skierowanie, oby

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie trafiasz na samych cymbałów bez pomyślunku. Wiadomo, że jak chodzisz prywatnie i Ci da coś czego sam nie robi na NFZ to przyjdziesz po raz kolejny i go polecisz dalej, a tak?

    Mi mój lekarz, będąc u niego dopiero 2 razy dał mi na NFZ skierowanie do szpitala w którym pracuje i sam mi HSG robił! Doskonale wie, że będę się teraz u niego leczyła prywatnie i przytnie na mnie grube siano.

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz nienwiem gdzie isc :( poszlam do tego bo kolezanka polecila, ze wlasnie w szpitalu pracuje i jak cos to mi zrobi tam zabieg. Ona nie miala problemow z zajsciem, ale jak cos sie dzialo to tam ja bral, inna znajoma tak samo (jeszcze ja jej tego gina polecalam) a mnie kuzwa olal i kazal przyjsc prywatnie. Nosz ja pierdziele. Nie wiem moze zadzwonie do niego i powiem jak sprawa u mnie z kolejna infekcja wyglada i ze musze kwietniowe hsg odwolac. Powiem wprost czy moge to badanie na nfz zrobic, przez tel.moze mi bedzie latwiej

  • pietruszkanatki Autorytet
    Postów: 815 471

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, czemu nie. Pewnie nawet nie będzie pamiętał Twojej twarzy bo ma tyle pacjentek, że nic nie ryzykujesz. Nawet jak później pójdziesz do niego to pewnie nie skojarzy, póki sama mu nie powiesz. Spróbuj, może się uda ;)

    yuudyx8dhaa1o8es.png
    Waga maluszka ponad 600 g, moje kochane serduszko <3
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 27 marca 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Wera ja tez mialam ciagle infekcje grzybicze, ale zaden lekarz nie wiazal tego z ureaplasma. Poprostu dawali leczenie na candide i tyle. Teraz jak znow mam infekcje, to sie przestraszylam, ze sie nie pozbylam tej bakterii, ale na szczescie jej nie ma... Takze pozostaje mi chyba faktycznie candide wyleczyc i brac sie za hsg. Wsciekla jednak jestem, bo moglam juz dawno te posiewy zrobic a ciagle z tym zwlekalam :( lol roku poszlo na marne. Coz, z w strony leliej pol niz wiecej...

    Ja też chyba przez pół roku co miesiąc zmagałam się z grzybkami, mi pomógł krem dowcipny Gynazol (jednorazowe podanie i utrzymuje się w środku 7 dni) plus doustne Orungal razem z facetem, później miałam brać doustne w każdy pierwszy dzień miesiączki. To mi pomogło (odpukać) do dziś bo różniste leki testowałam i zawsze grzybek powracał, bardzo ważne jest również przeleczenie faceta bo on może nie mieć objawów a będzie zarażał.

  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 27 marca 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mozna nie miec objawow, ja nie mialam. Natomiast u mezczyzn moga wyjsc zle wyniki nasienia, moj maz mial b.powolne plemniki w badaniu i to moze byc przez ta bakterie. Na toxoplazmozne tez warto sie przebadac (to z krwi).
    W sumie dziwne, ze po takim czasie Cie nie kierowali na takie posiewy, ja juz na poczatku staran (od 2 roznych lekarzy) dostalam zalecenie zeby wykonac te posiewy. Zaluje, ze zrobilam to topiero teraz a nie we wrzesniu :/ odwlekalam to, bo sadzilam ze zadnej bakterii nie mam. Jednak lepiej pozno niz wcale

    Mój mąż ma nasienie ok. Miałam robione badania na cytomegalię i toksoplazmozę. Leczę się w klinice w Katowicach i przy następnej wizycie zapytam o te posiewy. Dziękuję bardzo :)

    Selina lubi tę wiadomość

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello dostalismy tabsy z mezem teraz z fluconazolem, powinno pomoc.

    Staje na glowie, zeby sie umowic na nfz do kogos ;) Najlepsze, bo zadzwonilam w swoje rodzinne strony do szpitala umowic sie do polecanych mi ginek a tam terminy na...pazdziernik i na styczen :D

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 27 marca 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Rafaello dostalismy tabsy z mezem teraz z fluconazolem, powinno pomoc.

    Staje na glowie, zeby sie umowic na nfz do kogos ;) Najlepsze, bo zadzwonilam w swoje rodzinne strony do szpitala umowic sie do polecanych mi ginek a tam terminy na...pazdziernik i na styczen :D

    na styczeń 2018?????? pogięło kogoś???

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena zgadza sie :D no ugryzlam sie w jezyk, zeby wlasnie im tego nie powiedziec ;) To nieduza miejscowosc niedaleko Krakowa, ale naprawde przegiecie

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 2091 1251

    Wysłany: 27 marca 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    hmm, no to dziwne, bo ja żadnych objawów nie mam. nic mnie nie piecze, nie swędzi, nie mam krwiomoczu. po prostu zauważyłam to jak robiłam test kilka razy.

    wiesz masz rację, że to może być groźne. będę w piątek na wizycie do powiem o tym pani doktor.
    toz napisałam, że może być bezobjawowe :) ale na pewno wowczas nie jest mocne.
    pietruszkanatki wrote:
    Na NFZ jak najbardziej, a może znajdź lekarza prywatnego który pracuje w jakimśszpitalu ginekologicznym to na bank Ci da to skierowanie. I mniej się naczekasz na wizytę u niego.
    ja tez poluje na przyszpialnego, Selina :) Chcę się zapisać żeby nie tracić czasu. Może uda mi się na hsg dostać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 17:21

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm, 12+5 tc CRL 71mm, 16+5 tc 198 g, 19+5 tc 370g, 20+6 tc 489g 24+6 810g
    27+5 1213g 💗
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 2091 1251

    Wysłany: 27 marca 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    a mi skierowanie na hsg na fundusz wystawiał lekarz prywatny. to chyba nie ma znaczenia. tzn dowiedz się może gdzieś. bo ja miałam w luxmedzie wystawiane i to mogłam zrobić na nfz. też myslałam że jak lekarz prywatnie to będzie pewnie zabieg też prywatnie ale nie.
    a mialas dodatkowo jakas kwalifikacje w szpitalu, czy przyszlas sie zapisac i cześć?



    U mnie dziś gin z centrum medycznego. Poszlam, bo akurat tam bylam, a rano zobaczylam, ze zwolnilo sie miejsce :) Ostatnio jak bylam, to trafilam na takiego dziwnego ginekologa, nie pasował mi. Olewawczy stosunek mial do wszystkiego. Dzis tej powiedzialam, ze chcialabym zrobic nowa cytologie, bo mialam rok temu robiona i wyszla II gr co prawda, ale kilka miesiecy wczesniej mialam III i wole byc pewna, porobic badania poki mam zatrzymane starania, w przeciwienstwie do niego nie robila problemu.
    Od razu wypisala mi skierowanie na cytomegalie - awidnosc, bo mowi, ze tylko po tym badaniu bedzie widac, ze igm cytomegalii mam podwyzszone przez przebyta chwile temu mononukleoze czy tez jest to rzeczywiscie świeze zarazenie (a wtedy podonbno 3-6 miesieczna przerwa :/).
    takze w czw ide na mase badań.
    Poluje tez na endokrynologa z tego pakietu medycznego, ale poki co brak miejsc. Czekam az sie cos zwolni.

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm, 12+5 tc CRL 71mm, 16+5 tc 198 g, 19+5 tc 370g, 20+6 tc 489g 24+6 810g
    27+5 1213g 💗
  • Kinga11 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 27 marca 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, bo jesteście nie zawodne i wszystko wiecie. Ja zażywam CLO od 2-6 dc powiedzcie mi od kiedy mam zacząć liczyć owulacje od 1-szego dnia @ czy od dnia zażywania CLO bo ja się już pogubiłam powiem Wam szczerze. Jeszcze tydzień i mam monitoring i stresa też czy tym razem na mnie zadziałał

    Klęskę przekuj w sukces
    Policystyczny prawy jajnik, lewy normalny
    2 cs z CLO
    Hipoglikemia
    11.2016 poronienie
    Leki: pregna plus, inofolic, glucophage 500, clo, duphaston
  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 27 marca 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga nie rozumiem pytania, owulacji sie nie liczy, ona po prostu jest czasem 12dc a czssem 20dc.

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • Kinga11 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 27 marca 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha no tak myślałam ;) Dzięki Lonia1990 czyli kupie sobie jutro test owulacyjny i obadam sprawę

    Klęskę przekuj w sukces
    Policystyczny prawy jajnik, lewy normalny
    2 cs z CLO
    Hipoglikemia
    11.2016 poronienie
    Leki: pregna plus, inofolic, glucophage 500, clo, duphaston
  • ania1985 Autorytet
    Postów: 474 163

    Wysłany: 27 marca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusias wrote:
    Cześć Dziewczyny, jestem na tym wątku nowa, ten cykl był moim pierwszym z Clo i prengylem. Strasznie się dziś czuję, w sobotę miałam zastrzyk i boli mnie całe podbrzusze a na wadze 4 kg więcej, pewnie to od wody. Czy to normalne samopoczucie po takiej stymulacji? dziś tez idę na monitoring cyklu, czy pęcherzyk pękł, zawsze pękały, lecz prawdopodobnie późno.
    Ja zazwyczaj 24 godziny po zastrzyku miala bol jajnika taki ze chodzic nie mogła. Bol trwal tak ok 30 minut i pozniej bylo juz ok.

    Anusias lubi tę wiadomość

    34 cykl starań, 7 z CLO
    czerwiec 2016 - Aniołek 5tc, listopad 2016 - histeroskopia usunięcie polipa
    Bromergon 2x0,5 tab, luty - ciąża w naturalnym cyklu
    Syn 12.11.17 Krystian


  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 27 marca 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma Mia :) już doczytałam że pisałaś o tym bezobjawowym. czytanie ze zrozumieniem się kłania :) a jeśli chodzi o te skierowanie to dostałam od doktorka z luxmedu, po czym zadzwoniłam do zwykłego szpitala gdzie robią na nfz, gdzie żeby wykonać ten zabieg miałam przedstawić całą litanię innych wyników. obdzwoniłam tak kilka szpitali w warszawie i w każdym wymagali co innego. oczywiście te wyniki można było zrobic albo w labie w szpitalu albo na własną rękę gdzie tam się chce, oby były jak się będzie przystepowało do zabiegu.

    ja teraz czekam do piątku na wizytę w klinice, pewnie mnie skierują na to tak czy siak.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na noc rozkreca sie @ ;) dobrze, ze praktycznie jak w zegarku

    Mamma-mia, Lonia1990 lubią tę wiadomość

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 28 marca 2017, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, trzymam mocno kciuki za nowy cykl!

    Selina lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
‹‹ 2447 2448 2449 2450 2451 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ