X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja, bardzo mi przykro, ale może cos sie zadziało i juz jesteś bliżej niz myslisz :-)

    Patrycja201501 lubi tę wiadomość

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Dobre podejście :) Każde dziecko samo wie najlepiej, kiedy ma się pojawić :) My możemy tylko troszkę mu pomóc ;)

    Też na Twoim miejscu skontrolowałabym tą torbiel, tym bardziej, skoro nie będzie Ci kolidowało ze stymulacją :) Ale mam nadzieję, że nas nie opuścisz?? :(
    A gdzie tam;) będę będę , tylko tutaj mogę napisać tak naprawdę co czuje. Mąż dziś wrócił po tygodniu i powiedziałam mu ze nie wyszło. Trochę się popłakałam ale wytarł mi buzie i kazał uśmiechnąć. Przecież wkoncu się uda;-) nie mówiłam mu wczoraj o tym teście bo po ostatnim biochemie to nie chciałam dawać mu nadzieji. I miałam racje bo dziś bym mu ja odebrała. Dupa blada....
    Kupiłam nam na wieczor winko. Chociaż narazie jestem na tabletkach bo mam masakrę w brzuchu... jednak wieczorem jak będzie lepiej to Trzeba odreagować ;)

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 21 czerwca 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    A gdzie tam;) będę będę , tylko tutaj mogę napisać tak naprawdę co czuje. Mąż dziś wrócił po tygodniu i powiedziałam mu ze nie wyszło. Trochę się popłakałam ale wytarł mi buzie i kazał uśmiechnąć. Przecież wkoncu się uda;-) nie mówiłam mu wczoraj o tym teście bo po ostatnim biochemie to nie chciałam dawać mu nadzieji. I miałam racje bo dziś bym mu ja odebrała. Dupa blada....
    Kupiłam nam na wieczor winko. Chociaż narazie jestem na tabletkach bo mam masakrę w brzuchu... jednak wieczorem jak będzie lepiej to Trzeba odreagować ;)

    Patrycja, też mam okres i zaraz jedziemy z mężem do sklepu- również mam plan rzucić się dzisiaj na wino :P
    W ogóle stwierdziłam, że skoro ten cykl będzie stracony, to chyba jednak odpuszczam zastrzyki i Duphaston. Oczywiście ta decyzja pewnie mi się zmieni jeszcze kilka razy, ale taka jest aktualizacja z dzisiaj :P

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od dnia owulacji bardzo dokuczaja mi jajniki, zwłaszcza lewy, takie klucie, ciagnięcie, czy po clo to normalne, bo nie ukrywam, troche zaczynam sie obawiać, że to coś złego.

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 22 czerwca 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na wymazach i okazało się że dziewczyna z laboratorium zrobiła mi wymaz z kanału szyjki zamiast posiew ogólnego myślicie że to przejdzie czy będę musiała zrobić jednak posiew?
    Po za tym mam nadzieje ze ureaplasma po antybiotyku została wyleczona i od następnego cyklu będę mogła wrócić do clo i starań

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana_33 ja też tak miałam za każdym razem na clo, z tym że czułam pulsowanie i ciągnięcie jajników jeszcze przed owulacja.

    Nobis myślę, że musisz o to zapytać lekarza, bo być może trzeba będzie powtórzyć badanie :/

    Ana__33 lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na bank mam powiększone jajniki, przy stymulacji do in vitro czułam cos takiego, tylko sto razy gorzej, ledwo uniknelam hiperstymulacji. Dzis juz jakby lepiej tfu, tfu :-)

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana__33 wrote:
    Na bank mam powiększone jajniki, przy stymulacji do in vitro czułam cos takiego, tylko sto razy gorzej, ledwo uniknelam hiperstymulacji. Dzis juz jakby lepiej tfu, tfu :-)

    Ja podczas brania clo, ale jeszcze przed samą owulacją czułam, że gdybym usiadła nieostrożnie na krześle, to jajniki by mi eksplodowały i zrobiłaby się z nich jajecznica :P

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio czy ja dobrze przeczytałam że masz polipa? Masz może tego polipa na zdjęciu usg? U mnie teraz wyszło "coś" co lekarz znalazł i powiedział że wygląda mu to właśnie na polipa i kazał iść na histeroskopie. W jakim miejscu masz tego polipa? U mnie odrazu obok endomentrium, takie długie i cienkie


    Patrycja przykro mi...

    Patrycja201501 lubi tę wiadomość

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    Pani Ciasio czy ja dobrze przeczytałam że masz polipa? Masz może tego polipa na zdjęciu usg? U mnie teraz wyszło "coś" co lekarz znalazł i powiedział że wygląda mu to właśnie na polipa i kazał iść na histeroskopie. W jakim miejscu masz tego polipa? U mnie odrazu obok endomentrium, takie długie i cienkie


    Patrycja przykro mi...

    Tak, mam polipa, ma koło 1 cm. Nie powiem Ci, gdzie dokładnie jest, bo moja ginekolog użyła sformułowania, które nic mi nie mówiło. Powiedziała tylko, że teoretycznie jest w takim miejscu, że "nie powinien przeszkadzać". Mogę wysłać Ci zdjęcie USG, chociaż ja osobiście jestem zielona w temacie "czytania" tych zdjęć ;)
    Czemu lekarz kazał Ci go usuwać? Pytam, bo moja ginekolog kazała starać się przez trzy cykle i dopiero jeśli się nie uda, to usuwać. Ale jak pewnie czytałaś, nie chcę kolejnej ciąży biochemicznej. Poza tym okazuje się, że progesteron mam powyżej normy, więc plamienia przed @ są jednak prawdopodobnie właśnie przez polipa.

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Oilka Koleżanka
    Postów: 60 16

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) 13 czerwca w 13 dc dostałam zastrzyk z pregnylu (cykl stymulowany clo) od piątku boli mnie brzuch i mam obrzmiale piersi. Zastanawiam się kiedy mogę zrobić test? I czy jest sens robić.

    Starania od grudnia 2016.
    21.07.2017 Aniołek [*]
    08.12.2019 Aniołek [*]
    Marzenia się spełniają <3 mocno w to wierzę
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oilka wrote:
    Cześć dziewczyny :) 13 czerwca w 13 dc dostałam zastrzyk z pregnylu (cykl stymulowany clo) od piątku boli mnie brzuch i mam obrzmiale piersi. Zastanawiam się kiedy mogę zrobić test? I czy jest sens robić.

    Hej, test najlepiej jest zrobić 14 dnia po zastrzyku :)

    Oilka lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś trzeci dzień okresu i dalej mam taka żywa krew ju dawno tak nie miałam. Brzuch mnie tak boli ze musiałam się przed chwila położyć bo nie dawałam rady. Już dawno nie miałam tak bolącego okresu. Czuje jakby mnie ktoś skrobał od środka. To takie nie przyjemne w dodatku całe plecy mnie bolą... dobij mnie ktoś.-,-

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Ja podczas brania clo, ale jeszcze przed samą owulacją czułam, że gdybym usiadła nieostrożnie na krześle, to jajniki by mi eksplodowały i zrobiłaby się z nich jajecznica :P
    Haha, coś w tym stylu :-) ale nic, moze bolec, byle by zadziałało:-)

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Tak, mam polipa, ma koło 1 cm. Nie powiem Ci, gdzie dokładnie jest, bo moja ginekolog użyła sformułowania, które nic mi nie mówiło. Powiedziała tylko, że teoretycznie jest w takim miejscu, że "nie powinien przeszkadzać". Mogę wysłać Ci zdjęcie USG, chociaż ja osobiście jestem zielona w temacie "czytania" tych zdjęć ;)
    Czemu lekarz kazał Ci go usuwać? Pytam, bo moja ginekolog kazała starać się przez trzy cykle i dopiero jeśli się nie uda, to usuwać. Ale jak pewnie czytałaś, nie chcę kolejnej ciąży biochemicznej. Poza tym okazuje się, że progesteron mam powyżej normy, więc plamienia przed @ są jednak prawdopodobnie właśnie przez polipa.

    I Twoja lekarka bez problemu zobaczyła go tylko na podstawie usg? Mój lekarz właśnie nie wie czy to na pewno polip i dlatego mam iść na histeroskopie sprawdzić co to i usunąć, bo jeśli to polip to może się u nas nie udawać właśnie przez niego. Ale lekarz kazał się teraz starać normalnie, jak widać co lekarz to inna opinia. Zaraz na priv wysle Ci adres mail i poprosze o to zdjecie usg

  • Ana__33 Ekspertka
    Postów: 172 102

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    A ja dziś trzeci dzień okresu i dalej mam taka żywa krew ju dawno tak nie miałam. Brzuch mnie tak boli ze musiałam się przed chwila położyć bo nie dawałam rady. Już dawno nie miałam tak bolącego okresu. Czuje jakby mnie ktoś skrobał od środka. To takie nie przyjemne w dodatku całe plecy mnie bolą... dobij mnie ktoś.-,-
    Biedna...współczuję, bo wiem co to znaczy, niedługo sie skończy...

    Starania od 2014
    Mój mały cud.

    iv092n0ap1ckjnkp.png
  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    I Twoja lekarka bez problemu zobaczyła go tylko na podstawie usg? Mój lekarz właśnie nie wie czy to na pewno polip i dlatego mam iść na histeroskopie sprawdzić co to i usunąć, bo jeśli to polip to może się u nas nie udawać właśnie przez niego. Ale lekarz kazał się teraz starać normalnie, jak widać co lekarz to inna opinia. Zaraz na priv wysle Ci adres mail i poprosze o to zdjecie usg

    Zobaczyła go bez problemu, ale ja do niej przyszłam właśnie w tym celu. Już na wejściu powiedziałam jej, że chciałabym, żeby przyjrzała się, czy na USG nie widać jakiegoś polipa czy mięśniaka. Kazała mi przyjść w 10 dc i potwierdziła, że jest polip. Na ostatnim USG też tam był. Nie naciskała na zabieg, ale też go nie wykluczała.

    EDIT: wysłałam Ci już na priv link do zdjęcia :) Jak coś ciekawego "wyczytasz" to daj znać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2019, 20:27

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 23 czerwca 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio dziękuję za zdjęcie, tak, widzę Twojego polipa! Jest po lewej stronie I masz go zaznaczone dwoma plusikami ;)
    Mój w porównaniu jest większy, ma około 2cm i jest odrazu obok endomentrium, w jednej lini. Ja byłam na usgw 15dc.
    Ale czekaj, to lekarka nie kazała Tobie niczego z nim robić i starać się też nie możecie bo on może spowodować poronienie? Dobrze rozumiem? Czyli stoicie w miejscu i nic nie możecie zrobić? To nie lepiej szybko go usnąć?

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    Pani Ciasio dziękuję za zdjęcie, tak, widzę Twojego polipa! Jest po lewej stronie I masz go zaznaczone dwoma plusikami ;)
    Mój w porównaniu jest większy, ma około 2cm i jest odrazu obok endomentrium, w jednej lini. Ja byłam na usgw 15dc.
    Ale czekaj, to lekarka nie kazała Tobie niczego z nim robić i starać się też nie możecie bo on może spowodować poronienie? Dobrze rozumiem? Czyli stoicie w miejscu i nic nie możecie zrobić? To nie lepiej szybko go usnąć?

    Nie, nie :) Moja lekarka powiedziała, że on jest w takim miejscu, że nie powinien przeszkadzać, więc mamy się starać do września- i jeśli do tego czasu nie będę w ciąży, to wtedy dopiero usuwać. Ale jak spojrzysz na moją stopkę, to zobaczysz, że miałam trzy razy pod rząd pozytywne testy a nic z tego nie wyszło... To dlatego zdecydowałam się go usunąć już teraz. Lekarka ostatnio potwierdziła, że moje plamienia przed @ są spowodowane właśnie polipem. Zbadałam także poziom progesteronu i tutaj wszystko jest ok, więc to raczej polip. A Tobie pozwolili się starać czy masz czekać na zabieg?

    A co do zdjęcia, to ja widzę tylko to, co jest zaznaczone plusikami i jeszcze jakby dziwny zarys jamy macicy, ale nie mam pojęcia, jak ten polip jest umiejscowiony- może Ty widzisz? :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 24 czerwca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio Wybacz nie spojrzałam w stopkę.. To racja ma Twoim miejscu też bym się bała kolejnej cb i odrazu usunąć dziada. No tak zdjęcie usg to macica, moje usg macicy wygląda podobnie tylko zdjęcie mam trochę bardziej z innej strony, ale gdzie dokładnie u Ciebie jest to umiejscowione to niestety nie wiem. A co masz w opisie? Ja mam "W dolnym odcinku widoczna hyperechogenna struktura o wym 24x7mm (polip endomentrialny?). I mam skierowanie na histero aby sprawdzić co to jest i odrazu usunąć, bo może on przeszkadzać w zajściu. Ale żeby zagrażał ewentualnej ciąży to lekarz nic nie powiedział, normalnie się staraliśmy plus zastrzyk.

‹‹ 3249 3250 3251 3252 3253 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ