X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 26 października 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwka, na mnie clo też średnio działa, a mam swoje owulki. W pierwszym cyklu nie zauważyłam różnicy pomiędzy tym z clo a tym naturalnym. W 2 cyklu miałam zrobionego psikusa, bo był pęcherzyk, który pękł, ale nie wytworzyło się ciałko żółte, więc owu jako takiej nie było. Od tego cyklu zwiększyłam dawke do 2 clo na dzień (biorę zawsze od 2dc), pewnie też nie byłoby różnicy, ale gin Przepisał mi metformax. Nie mam IO, ale mam pcos, więc meta ładnie wpływa mi na wzrost pęcherzyków. Leczysz IO metforminą?

    Patrycja, i mnie też zaraz po owu sporo kremowego lub lepkiego sluzu, a na kilka dni przed @ robi się jak woda.

    Ania, może miałaś cykl bezowulacyjny, więc może się przedłużyć..

    Patrycja201501 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 26 października 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja ,a kiedy planujesz testować ?

  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 26 października 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    Patrycja ,a kiedy planujesz testować ?
    Ja kochana mysle ze koło przyszłego piątku lub soboty to będzie ok 13dpo jeśli nie przyjdzie okres. Moja faza lutealna to zazwyczaj 13 dni wiec mysle ze tak będzie w miarę wiarygodnie no i 2.11 mam spotkanie klasowe po 15 latach więcej chce tez wiedzieć czy mogę sobie pozwolić %%%;) dziś znów czuje momentami bol jak na @ a to zdecydowanie za wcześnie. Zauważyłam ze jest zazwyczaj jak się chwile poschylam albo coś fizycznego robię, jak się zmecze.

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 26 października 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna_91 wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem po 4 cyklach z clo, ostatni z Ovitrelle. Niestety pecherzyki byly, moze troche za duze, bo pękały przy wielkosci okolo 28 mm. Obecnie zrobiłam przerwe i ten 1 cykl po odstawieniu trwa juz długo, @powinna byc 3 dni temu. Testy ujemne. Czy miała moze, ktoras z Was taki problem po przerwie w clo?
    Ja miałam po pierwszym cyklu na clo przerwę i trwała 46 dni ale mam nieregularne cykle.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 26 października 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis ,a to Ty chyba pytałaś kiedyś o msome przed iui? Zdecydowaliscie się w końcu? Ja jak teraz byłam w klinice to Pani dr. powiedziała że bez fragmentacje dna nas nie puści do iui, że niby jak to wyjdzie źle to wiadomo że msome też wyjdzie źle. Trochę mu zamieszala, ale stwierdziłam że zrobimy i to i to. Trudno zapłacimy 250 zł więcej ale będzie z głowy.

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 26 października 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    Nobis ,a to Ty chyba pytałaś kiedyś o msome przed iui? Zdecydowaliscie się w końcu? Ja jak teraz byłam w klinice to Pani dr. powiedziała że bez fragmentacje dna nas nie puści do iui, że niby jak to wyjdzie źle to wiadomo że msome też wyjdzie źle. Trochę mu zamieszala, ale stwierdziłam że zrobimy i to i to. Trudno zapłacimy 250 zł więcej ale będzie z głowy.
    Tak ja pytałam o to badanie. Póki co nie robiliśmy go a w środę podchodzimy do iui. My już w styczniu robiliśmy test hba i fragmentacje dna więc nie bardzo mamy jakie badania robić. Msome chciał androlog ale ginekolog powiedział że to niepotrzebne badania na tym etapie leczenia.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • oliwka_9393 Przyjaciółka
    Postów: 119 83

    Wysłany: 26 października 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    Oliwka dzieki za kciuki <3 u nas właśnie przyczyny brak. Jedyne co to mąż ma zaniżoną morfologie plemników bo w 3 badaniach wyszło 3, 4, 2 %. Ilość i ruch jest ok i Pani dr. powiedziała że ta morfologia nie powinna mieć takiego wpływu . Umówiłam jeszcze męża na fragmentacje dna i na msome to będzie miał już wszystkie badania i będziemy wiedzieć czy te 2-4% faktycznie jest ok. Czasem myślę, że już bym wolała żeby któreś z wyników wyszły nie tak bo byśmy wiedzieli na czym stoimy i można by podjąć jakieś konkretne ruchy, a tak to jedna wielka niepewność i nie wiadomo co dalej.

    Z tego co wiem to jeżeli nie ma innych przeszkód to jeśli uda się wywołać owulacje to dziewczyny szybko zachodzą w ciążę. Jest tyle różnych stymulantów, że u Ciebie na pewno się uda 🙂
    A twój partner przebadany? Czy na razie skupiacie się na tobie?


    Narazie skupiamy się na mnie. Mąż ma już 6 letnia córeczkę z nieformalnego związku, więc Pani Doktor stwierdziła, że narazie nie będziemy "chłopa stresować" skoro problem jest z moja owulacja, jak uda się ją wywołać, a nie będzie efektów, to wtedy przebadamy męża. Na szczęście mam dużo znajomych, lub oni mają znajomych, którym nasza Pani Doktor pomogła mieć maluszka nawet przy miesniakach macicy, endometriozie itp, więc mam nadzieję, że i nam pomoże. Kiedyś się w końcu musi udać. :)

  • oliwka_9393 Przyjaciółka
    Postów: 119 83

    Wysłany: 26 października 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    Oliwka, na mnie clo też średnio działa, a mam swoje owulki. W pierwszym cyklu nie zauważyłam różnicy pomiędzy tym z clo a tym naturalnym. W 2 cyklu miałam zrobionego psikusa, bo był pęcherzyk, który pękł, ale nie wytworzyło się ciałko żółte, więc owu jako takiej nie było. Od tego cyklu zwiększyłam dawke do 2 clo na dzień (biorę zawsze od 2dc), pewnie też nie byłoby różnicy, ale gin Przepisał mi metformax. Nie mam IO, ale mam pcos, więc meta ładnie wpływa mi na wzrost pęcherzyków. Leczysz IO metforminą?

    Patrycja, i mnie też zaraz po owu sporo kremowego lub lepkiego sluzu, a na kilka dni przed @ robi się jak woda.

    Ania, może miałaś cykl bezowulacyjny, więc może się przedłużyć..

    Tak, biorę glucophage do tego i luteine od 17 dnia cyklu.l, też mam PCOS.
    Pani Doktor mówiła, że w 1 cyklu często się tak dzieje, że Clo nie działa, szczegolnie przy tak zaawansowamym PCOS, zobaczymy w drugim. Ja niestety nie zareagowałam w 1 cyklu nawet przy dawce 2 tabletki na dzień. Endometrium ok, reszta wyników ok(tarczyca, anty-TPO, prolaktyna itd itp) tylko te nieszczęsne wyniki i IO :( no i poprzedni lekarze, którzy zbywali mnie z moimi nieregularnymi miesiaczkami- stres, zmiana klimatu i miejsca zamieszkania, za mało progesteronu. Mimo, że mam nadwagę, to każdy z nich twierdził, że żre za dużo pewnie, żaden nie pomyślał,.że przyczyna też może być gdzieś indziej.

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 26 października 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwka ja też mam io, niedoczynność tarczycy i do tego hiperprolaktynemie czynnościową a reaguje na 0,5 tabletki clo. Więc to nie reguła że z tego powodu nie reaguje z na dużą dawkę.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • oliwka_9393 Przyjaciółka
    Postów: 119 83

    Wysłany: 26 października 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Oliwka ja też mam io, niedoczynność tarczycy i do tego hiperprolaktynemie czynnościową a reaguje na 0,5 tabletki clo. Więc to nie reguła że z tego powodu nie reaguje z na dużą dawkę.


    Ja nie twierdzę, że z tego powodu nie reaguje na Clo, broń Boże.
    Po prostu jestem lekko zirytiwana faktem, że przez 4 lata szukałam lekarza i żaden z nich nic konkretnego nie sprawdził, żadnych badań- nic. Pani Doktor, do której obecnie chodzę, jak.spojrzala na moje wyniki sprzed kilku lat od razu powiedziała, że widać, że mam PCOS. Czasem się zastanawiam, czy gdyby lekarze zdiagnozowali by mnie szybciej to było by łatwiej teraz... A jak nie Clo, to będziemy próbować z gonadotropinami.

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 26 października 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety Oliwka w pewnej kwestii się z tobą zgadzam. Ja zawsze miałam nieregularne @ i żaden lekarz nie przejął się tym w końcu nie starałam się o dziecko. Dopiero ostatni lekarz do którego chodziłam (ten przed kliniką) zlecił konkretne badania i powoli kierował co dalej. Dzięki niemu miałam już sporo badań zrobionych jak już zdecydowałam się na klinikę ale on kiedyś pracował w klinice więc wiedział za co się zabrać.

    Ale oprócz clo jest jeszcze przynajmniej jeden środek stymulujące ale nie pamiętam nazwy. Może zanim dojdziesz do gonadotropin to może warto rozważyć inne możliwości? Może porozmawiaj o tym z lekarzem przed następną stymulacja.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten lek o którym piszesz obok Clo i dużo moim zdaniem lepszym niż clo jest lametta, polecam poczytac, dziewczyny które na clo nie miały pęcherzyków lub mało na letrozolu miały chociaż jeden i dodatkowo nie uposledza endometrium więc przed gonadotropinami polecam jeszcze ten lek aby spróbować

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 26 października 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też wydaje mi się że chodzi o letrozol 🙂

    Oliwka, przede wszystkim to że mąż ma juz dziecko, nie znaczy że jego nasienie teraz jest ok. Niestety wyniki nasienia się zmieniają a mają na to wpływ codzienne czynności, przyzwyczajenia, dieta, często praca..
    Ja byłam zdiagnozowana w kierunku pcos 7lat temu. W dużej mierze poprawiłam funkcjonowanie swoich jajników bo wróciły mi naturalne owulacje i cykle się nieco wyregulowały, a lekarze którzy nie wiedzieli o moim pcos, przy usg pytają "jakie policystyczne jajniki? Co pani opowiada". Ale jak widać od 16 cykli walczymy i się nie udało.. Niestety nie ma reguły, jedne dziewczyny, mimo że u nich wszystko ok nie mogą zajść w ciążę, a dziewczyny u których wydawałoby się to niemożliwe zachodzą raz za razem.. Niestety musimy się uzbroić w cierpliwość i walczyć dalej..
    Ale pani dr ma rację, przy pierwszym cyklu mogłaś po prostu nie zareagować na clo. A może zwiększenie dawki mety pomoże?

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 26 października 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez przy pierwszej dawce clo 0,5 tab nie zareagowałam a przy jednej już tak. Ale później już raz miałam owu raz nic nie rosło.... zmienił mi na lametta i był pęcherzyk i ładna owu. Teraz jestem bez stymulacji zobaczymy co to będzie. Jeśli dostanę za tydzień okres to chyba znów wroce do lametty.

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • oliwka_9393 Przyjaciółka
    Postów: 119 83

    Wysłany: 26 października 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tak, wiem że przez 6 lat mogło się dużo zmienić, ale jak już pisałam- Pani doktor narazie dała mu spokój, dopóki nie będę miała owu, a później przy braku efektów będzie musiał się przebadać również mąż.

    Co do tych drugich tabletek, to nie słyszałam, więc dziękuję, że mnie oswiecilyscie. Na pewno zapytam o nie moja panią doktor. W koncu też pracowała w klinice niepłodności, więc pewnie wie co robi i jakieś pojęcie ma.

    Mete biorę 3 razy dziennie po 1 tabletce. Może też ją o to zapytam następnym razem, czy zwiększyć dawkę. Jak myślicie?

    Powiem Wam szczerze , że i tak jestem jakoś w miarę pozytywnie nastawiona jak narazie. A w razie czego wiem, że moje holenderskie ubezpieczenie pokrywa koszt 3 prób in vitro, więc zawsze to jakieś wyjście, chociaż narazie staram się o tym nie myśleć.

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 26 października 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwka podejrzewam że bierzesz 3 x 500 mg mety. Mi moja endokrynolog ostatnio na wizycie powiedziała że dawka mety przy pcos to 1500 mg. Mi zaleciła brać te o przedłużonym uwalnianiu a ty skoro bierzesz 3 razy na dzień to bierzesz normalna wersję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2019, 23:03

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
  • oliwka_9393 Przyjaciółka
    Postów: 119 83

    Wysłany: 26 października 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobis wrote:
    Oliwka podejrzewam że bierzesz 3 x 500 mg mety. Mi moja endokrynolog ostatnio na wizycie powiedziała że dawka mety przy pcos to 1500 mg. Mi zaleciła brać te o przedłużonym uwalnianiu a ty skoro bierzesz 3 razy na dzień to bierzesz normalna wersję.


    Dokładnie tak. A co konkretnie bierzesz? Glucophage?
    Boże, czuje się jeszcze kompletnie zielona w tym temacie w porównaniu z Wami. Dziękuję Wam dziewczyny :*

  • AneTkaa87 Autorytet
    Postów: 548 211

    Wysłany: 27 października 2019, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Letrozol i clo na stymulacje owulacji.

  • oliwka_9393 Przyjaciółka
    Postów: 119 83

    Wysłany: 27 października 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AneTkaa87 wrote:
    Ja brałam Letrozol i clo na stymulacje owulacji.


    I jak efekty? Co wg Ciebie lepsze?

  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 27 października 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jak tam weekend? Ja jutro wracam do pracy po 2 tyg l4. W dodatku mój mąż chory. Dziś już spałam u małego w pokoju a mały u babci. Masakra. Jeszcze tego brakuje żebym zaraz po chorobie znów była chora.

    Miłej niedzieli;)

    Dla kogo przyszły tydzień tez będzie ważny? Ja w pt/sb powinnam dostać @. Także odliczam.;)

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
‹‹ 3309 3310 3311 3312 3313 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ