X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kostka123 wrote:
    Dzisiaj zaczął się ból jak na @, nie wiem czy to dobrze wróży 🤣 jednak testuje w czwartek, to będzie 13 dzień po owulacji, jak nic nie wyjdzie to w sobotę 🤪

    O Ja w czwartek tez mam 13dpo 😅
    Dziś bóle podbrzusza i cały dzień boli mnie głowa 🙄

    A dziewczyny bo jeszcze jestem ciekawa, czy któraś z was miała robione badania na drożność jajowodów? Bo tak myśle ze jeśli są nie drożne to nie ma sensu brac clo bo i tak nic nie da 🤔 chyba powinno się zacząć od sprawdzeni drożności. Jak to było u was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2021, 17:52

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam, no ogólnie lekarze powinni wysyłać najpierw na drożność jajowodow, ale co rusz czytam że dziewczyny mają stymulacje bez drożności. Jeżeli jajowody są zatkane to stymulacja nie ma efektu. Podobno też po HSG są większe szanse na ciążę, że względu na to że przez jajowody przechodzi płyn i likwiduje nawet te małe zrosty 😊

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A No widzisz, mi lekarz powiedział ze jak z clo się nie uda to wtedy będzie badał co może być przyczyna 🙄 dlatego się właśnie zastanawiałam. A to robił ci z miejsca na zwykłej wizycie czy musiałaś się umówić na jakiś zabieg specjalny? Jak to wgl wygląda? 😀

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kostka123 wrote:
    Ja miałam, no ogólnie lekarze powinni wysyłać najpierw na drożność jajowodow, ale co rusz czytam że dziewczyny mają stymulacje bez drożności. Jeżeli jajowody są zatkane to stymulacja nie ma efektu. Podobno też po HSG są większe szanse na ciążę, że względu na to że przez jajowody przechodzi płyn i likwiduje nawet te małe zrosty 😊
    Tak bo też uważam że najpierw powinna być drożność , mój lekarz właśnie najpierw zlecił hsg a teraz stymulacje

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierowanie do szpitala dostałam, musiałam przyjść o 7:30 na oddział ginekologii, najlepiej na czczo lub po lekkim śniadaniu. Oczywiście wcześniej musiałam zrobić badanie krwi, posiew z pochwy i betę. I tak się umówić na zabieg żeby zdążyć od końca krwawienia do 12 dnia cyklu, później już nie robią tego zabiegu. Dają Ci znieczulenie, ja akurat dostałam ketonal w pupe, po godzinie wołają Cię do sali rentgenowskiej, kładziesz się na stół, zginasz nogi i wtedy wkładają Ci jakieś narzędzia do środka, czuje się takie nieprzyjemne uszczypniecie i ciagniecie, i potem wlewaja Ci kontrast i robią zdjęcie, uczucie dosyć nieprzyjemne, ja miałam drożne, uczucie jak ból miesiaczkowy taki dosyć mocny. Przy zapchanych podobno boli mocniej, bo próbują je przepchac. :)

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ciekawe. Zapytam lekarza na następnej wizycie 🤔 dzięki za odpowiedzi 😊

  • MaBu Koleżanka
    Postów: 53 14

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jakie u Was były przyczyny rozpoczęcia stymulacji? Mam pierwszą wizytę w klinice za dwa tygodnie, z kilku lat obserwacji cyklu i pojedynczych wizyt wiem że owulację mam regularnie tylko późno (19-20 dzień przy cyklach ok 30-dniowych) oraz faza lutealna trwa za krótko. I zastanawiam się co lekarz mi zaleci. Mąż przebadany, pracujemy nad poprawą parametrów (głównie ruchliwość) ale chciałabym wiedzieć z jakiego powodu lekarz zalecił Wam właśnie CLO.

    Starania od czerwca 2020
    Klinika Macierzyństwo - dr P
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przez brak owulacji. To raczej najczęstsza przyczyna 🙂

  • Natalyna Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, to jest mój pierwszy cykl z clo + luteina i właśnie dziś powinien dobiegać końca, a w zasadzie zaczynać się kolejny cykl. 3 dni temu odstawiłam luteinę ,a po niej różnie z tym okresem.... i terminowością, boli mnie brzuch - trochę jak na @, ale wypieram ;)... nie mam odwagi na testowanie...długo po odstawieniu luteiny pojawiał się u was?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Dziewczyny a jakie u Was były przyczyny rozpoczęcia stymulacji? Mam pierwszą wizytę w klinice za dwa tygodnie, z kilku lat obserwacji cyklu i pojedynczych wizyt wiem że owulację mam regularnie tylko późno (19-20 dzień przy cyklach ok 30-dniowych) oraz faza lutealna trwa za krótko. I zastanawiam się co lekarz mi zaleci. Mąż przebadany, pracujemy nad poprawą parametrów (głównie ruchliwość) ale chciałabym wiedzieć z jakiego powodu lekarz zalecił Wam właśnie CLO.
    U mnie pęcherzyki nie rosły i na pęknięcie dostałam też ovitrelle

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Dziewczyny a jakie u Was były przyczyny rozpoczęcia stymulacji? Mam pierwszą wizytę w klinice za dwa tygodnie, z kilku lat obserwacji cyklu i pojedynczych wizyt wiem że owulację mam regularnie tylko późno (19-20 dzień przy cyklach ok 30-dniowych) oraz faza lutealna trwa za krótko. I zastanawiam się co lekarz mi zaleci. Mąż przebadany, pracujemy nad poprawą parametrów (głównie ruchliwość) ale chciałabym wiedzieć z jakiego powodu lekarz zalecił Wam właśnie CLO.
    Że względu na długie i nieregularne cykle i niestety brak owulacji przez to :)

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalyna wrote:
    Hej dziewczyny, to jest mój pierwszy cykl z clo + luteina i właśnie dziś powinien dobiegać końca, a w zasadzie zaczynać się kolejny cykl. 3 dni temu odstawiłam luteinę ,a po niej różnie z tym okresem.... i terminowością, boli mnie brzuch - trochę jak na @, ale wypieram ;)... nie mam odwagi na testowanie...długo po odstawieniu luteiny pojawiał się u was?
    Też biorę clo i luteine, ale mi ginekolog kazała robić test po 12 tabletkach luteiny i jeżeli negatywny to odstawić luteine żeby miesiączka przyszła :) czemu nie zrobisz testu i w razie negatywu nie odstawisz luteiny żeby szybciej zacząć kolejny cykl 🤪🤔

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kostka, moja cierpliwość już się skończyła i zrobiłam test. Ale biel aż razi 😭😆 dziś dopiero 11dpo i test wieczorem wiec jeszcze całkiem cyklu nie skreślam, ale teraz to chyba już poczekam na 🐒. Jak nie to w sobotę zrobię test to będzie 15dpo.
    Znając życie nie wytrzymam tyle ale plan jest 😂😅

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojojoj z wieczornego moczu to Ci może nawet w dzień miesiączki nie wyjść, mogłaś poczekać do rana 😅 nie skreslalabym tego cyklu, bo jednak faktycznie trochę za szybko ten test 🤪 Ja czekam do czwartku, chociaż brzuch mnie już boli jak w zeszłym cyklu, także też się nie nastawiam 🤐

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kostka123 wrote:
    Ojojoj z wieczornego moczu to Ci może nawet w dzień miesiączki nie wyjść, mogłaś poczekać do rana 😅 nie skreslalabym tego cyklu, bo jednak faktycznie trochę za szybko ten test 🤪 Ja czekam do czwartku, chociaż brzuch mnie już boli jak w zeszłym cyklu, także też się nie nastawiam 🤐

    No wiem właśnie ale jakoś tak mnie tknęło 😂 za dużo testów w domu i korcą🤣
    Rano nie mam jak zrobić bo na 6 do pracy to jeszcze jestem nie przytomna jak wstaje 😂😂 dlatego zrobiłam dziś a następny w sobotę bo wtedy mogę rano 😅

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego ja nie kupuje szybciej testów 🤣 ja zrobię w środę i w sobotę, bo muszę luteine odstawić 🤪

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • Kinia97 Przyjaciółka
    Postów: 254 27

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 5 testów z tymi owulacyjnymi 😅 to jakieś zwykle testy paskowe dlatego tez nie wierze im w 100% w razie czego mam tez takie lepsze ale na takie szybkie testowanie to mogą być 😅

    Kostka123 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie dzisiaj zamówiłam dwa testy chociaż najwcześniej będę testować 21.. już nie mogę się doczekać 🤩

    Kostka123, Kinia97 lubią tę wiadomość

  • Kostka123 Przyjaciółka
    Postów: 207 49

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Ja sobie dzisiaj zamówiłam dwa testy chociaż najwcześniej będę testować 21.. już nie mogę się doczekać 🤩
    Miałaś już monitoring ?

    🧒
    * 28 lat
    * lekko zaniżona ruchliwość plemników
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez
    * dieta
    👩
    *27
    * długie i nieregularne cykle
    * brak owulacji
    * hormony 👍
    * HSG 👍
    * 💊 cynk, selen, kwas foliowy, wit D, magnez, olej z wiesiołka
    * dieta
    * ruch 👉 7 kg do zrzucenia
    * drugi cykl z CLO-piękna owulacja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kostka123 wrote:
    Miałaś już monitoring ?
    W piątek mam

‹‹ 3383 3384 3385 3386 3387 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ