X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

CLO

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2021, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam dziewczyny😘 i bardzo trzymam za Was kciuki ! Mam nadzieję że Wam się uda ! 💚

    Gosiar1988 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na 2x1 clo 27mm gigant. Załamka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2021, 22:36

  • Katte Przyjaciółka
    Postów: 73 23

    Wysłany: 22 maja 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A właśnie ! Dziewczyny słuchajcie bo zastanawia mnie, czy lekarz nie każe mi zbyt późno brać zastrzyków. Poprzedni cykl miałam jajeczka około 21 mm i 1 dzień później miałam brać zastrzyk.
    Teraz miałam 20 mm w czwartek, a dopiero dzisiaj wieczorem mam brać zastrzyk, a licząć, że urosną mi dziennie o 2mm to będę miała około 24...a wiadomo, że zanim to pęknie to jeszcze urośnie.... Może zbyt późno zastrzykuje ? Co o tym sądzicie?
    A Wy kiedy brałyście ovitrelle ile miałyście mm?

  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 22 maja 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katte wrote:
    A właśnie ! Dziewczyny słuchajcie bo zastanawia mnie, czy lekarz nie każe mi zbyt późno brać zastrzyków. Poprzedni cykl miałam jajeczka około 21 mm i 1 dzień później miałam brać zastrzyk.
    Teraz miałam 20 mm w czwartek, a dopiero dzisiaj wieczorem mam brać zastrzyk, a licząć, że urosną mi dziennie o 2mm to będę miała około 24...a wiadomo, że zanim to pęknie to jeszcze urośnie.... Może zbyt późno zastrzykuje ? Co o tym sądzicie?
    A Wy kiedy brałyście ovitrelle ile miałyście mm?
    Ja ostatnio miałam 3 pecherzyki od 18 do 22 mm i lekarz kazał zastrzyk od razu zaaplikować - stwierdził ze idealne na zastrzyk.miałam tez czwarty 25 mm to o nim powiedział ze niewartościowy.

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia35 wrote:
    Ja ostatnio miałam 3 pecherzyki od 18 do 22 mm i lekarz kazał zastrzyk od razu zaaplikować - stwierdził ze idealne na zastrzyk.miałam tez czwarty 25 mm to o nim powiedział ze niewartościowy.
    Z pewnością pecherzyk 25 mm jest bardziej wartościowy niż 18mm.

  • Katte Przyjaciółka
    Postów: 73 23

    Wysłany: 22 maja 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już sama nie wiem :(

    A po zastrzyku tak się okropnie czuje, że mam już po 2 dosyć :(

  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 22 maja 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katte wrote:
    To ja już sama nie wiem :(

    A po zastrzyku tak się okropnie czuje, że mam już po 2 dosyć :(
    Z tego co czytam na tym forum to lekarze maja tak różne podejścia i tak różne rzeczy gadają o tych pęcherzykach ze naprawdę ciężko jakaś regule znaleźć. Ja również po zastrzyku czuje się fatalnie dwa dni.

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
  • Katte Przyjaciółka
    Postów: 73 23

    Wysłany: 22 maja 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia35 wrote:
    Z tego co czytam na tym forum to lekarze maja tak różne podejścia i tak różne rzeczy gadają o tych pęcherzykach ze naprawdę ciężko jakaś regule znaleźć. Ja również po zastrzyku czuje się fatalnie dwa dni.

    Oj okropnie. !
    Gorzej niż okres :D

    Boję się, że znowu się nie uda :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2021, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katte wrote:
    A właśnie ! Dziewczyny słuchajcie bo zastanawia mnie, czy lekarz nie każe mi zbyt późno brać zastrzyków. Poprzedni cykl miałam jajeczka około 21 mm i 1 dzień później miałam brać zastrzyk.
    Teraz miałam 20 mm w czwartek, a dopiero dzisiaj wieczorem mam brać zastrzyk, a licząć, że urosną mi dziennie o 2mm to będę miała około 24...a wiadomo, że zanim to pęknie to jeszcze urośnie.... Może zbyt późno zastrzykuje ? Co o tym sądzicie?
    A Wy kiedy brałyście ovitrelle ile miałyście mm?

    Ja to w sumie nie wiem, zazwyczaj idę na monitoring w dniu ustalonym przez lekarza i jeśli są odpowiednie to zastrzyk dostaje na miejscu i podaje mi go pielęgniarka. No i ja też źle się czuje po zastrzyku :/

  • Katte Przyjaciółka
    Postów: 73 23

    Wysłany: 23 maja 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    Ja to w sumie nie wiem, zazwyczaj idę na monitoring w dniu ustalonym przez lekarza i jeśli są odpowiednie to zastrzyk dostaje na miejscu i podaje mi go pielęgniarka. No i ja też źle się czuje po zastrzyku :/

    Mój lekarz teoretycznie też podaje, ale od tego mam mamę - położna która w wyznaczonym dniu mi podaje. Mój lekarz przyjmuje tylko poniedziałki i czwartki więc wiecie, jak mi wypada brać zastrzyk w sobotę to i rąk by mnie niw przyjął :)

    Vivian lubi tę wiadomość

  • Mad lena Ekspertka
    Postów: 140 66

    Wysłany: 23 maja 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, dołączam do wątku po długiej przerwie. Ja w 2 cyklach miałam zastrzyk przy pęcherzykach 21 mm.

    2015 - początek starań
    2019 - cykle z Duphaston
    2019 - HSG (jajowody drożne)
    2020 - cykle z Clo
    AMH - 3,35
    2021 marzec - I inseminacja nieudana :/
    2021 maj - II inseminacja :(

    MTHFR 1298A>C układ homozygotyczny
  • Sensorka Przyjaciółka
    Postów: 71 53

    Wysłany: 23 maja 2021, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katte wrote:
    A właśnie ! Dziewczyny słuchajcie bo zastanawia mnie, czy lekarz nie każe mi zbyt późno brać zastrzyków. Poprzedni cykl miałam jajeczka około 21 mm i 1 dzień później miałam brać zastrzyk.
    Teraz miałam 20 mm w czwartek, a dopiero dzisiaj wieczorem mam brać zastrzyk, a licząć, że urosną mi dziennie o 2mm to będę miała około 24...a wiadomo, że zanim to pęknie to jeszcze urośnie.... Może zbyt późno zastrzykuje ? Co o tym sądzicie?
    A Wy kiedy brałyście ovitrelle ile miałyście mm?


    Hej Katte, powinno się zbadać hormony LH, Estradiol i Progesteron tylko wtedy można wyznaczyć odpowiedni moment na zastrzyk.
    Wyznaczanie terminu po wielkości pęcherzyka to trochę takie robienie na oko albo lekarz trafi albo nie trafi.

    Dip88 lubi tę wiadomość

    Starania od 2016r.
    2016 - poronienie w 7tc.

    4 IUI - 😢
    Ja:
    SonoHSG - jajowody drożne
    Mutacje MTHFR i Pai (homo)
    Homocysteina podwyższona (okolo 11) obniżona do 6 po B complex metyl
    Hormony -ok
    ASA - ujemne
    Kariotyp - ok

    On:
    Obniżona morfologia od 0% do 8%, zmienna
    Hormony ok
    Kariotyp - ok

    Acard, olej z wiesiołka, B Complex, Q10,
    OD 10.2019 dieta z Akademii Płodności, codzinne spacery z psem
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 23 maja 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To samo miałam napisać, a pewność, że pęcherzyk jest dojrzały daje wynik estradiolu. Jak wyjdzie 200 to wtedy powinno się zrobić zastrzyk 😉

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Kardamona Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 23 maja 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem tu nowa i chciałabym do was dołączyć. To będzie mój pierwszy cykl z clo. Z mężem staramy się już prawie rok bezskutecznie. Moje cykle są mega nieregularne i prawdopodobnie bezowulacyjne, @ przychodzi kiedy chce raz co 32 dni raz 46 a czasami i 60. Prolaktyna w normie. AMH - 11.24 ng/ml. Ginekolog nie stwierdził u mnie PCOS. Wyniki badania nasienia męża w normie. Dziś przyszła @ także zaczynam przygodę z clo od 3dc 1x1 tabletka. Mam ogromną nadzieję że wreszcie coś z tego będzie...

  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 24 maja 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    To samo miałam napisać, a pewność, że pęcherzyk jest dojrzały daje wynik estradiolu. Jak wyjdzie 200 to wtedy powinno się zrobić zastrzyk 😉
    dziewczyny - ja do tej pory ufałam lekarzowi ze jeżeli mówił ze dziś zastrzyk to to jest właściwy dzień. Nigdy nie badałam dodatkowo hormonów.. teraz zwątpiłam..jeżeli dzień po zastrzyku nieziemsko bolą i kłują mnie jajniki tzn ze jest owulacja czy możliwe ze nie ma 😯?

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
  • Domistr Autorytet
    Postów: 430 421

    Wysłany: 24 maja 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja właśnie zacząłam swój 1 cykl z CLO od 5dc 2x1 tabletka, powiedzcie czy ten zastrzyk jest zawsze podawany przy stymulacji? Lekarz nic mi nie mówił, a wiem że ciężko je dostać...

    13dpo ⏸ Beta hcg 131,20 mlu/ ml 🥰 (13.11.21)
    30.11 Jest ❤
    14.12 19,4mm szczęścia 🥰
    07.01 Badania prenatalne- zdrowy dzidziuś ❤CRL 5,77 cm
    11 01 CRL 6,25 cm 🥰
    08.02 usg- wszystko dobrze z dzidziusiem 🥰
    03.03 360g II prenatalne wczynka 💞
    08.03 374g 💞
    05.04 754g💞
    10.05
    13.05 III prenatalne
  • Maranna Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 24 maja 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domistr wrote:
    Hej dziewczyny ja właśnie zacząłam swój 1 cykl z CLO od 5dc 2x1 tabletka, powiedzcie czy ten zastrzyk jest zawsze podawany przy stymulacji? Lekarz nic mi nie mówił, a wiem że ciężko je dostać...

    Nie zawsze jest podawany, ja jestem drugi cykl na CLO i nie przyjmuje zastrzyków, pęcherzyki pękają samoistnie. :) Jeśli tak jest też u Ciebie to nie ma, moim zdaniem, konieczności przyjęcia zastrzyku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2021, 21:44

    Domistr lubi tę wiadomość

  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 24 maja 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domistr wrote:
    Hej dziewczyny ja właśnie zacząłam swój 1 cykl z CLO od 5dc 2x1 tabletka, powiedzcie czy ten zastrzyk jest zawsze podawany przy stymulacji? Lekarz nic mi nie mówił, a wiem że ciężko je dostać...
    Jeśli pęcherzyki pękają ci same to nie musisz brać zastrzyków 😉

    Domistr lubi tę wiadomość

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • Katte Przyjaciółka
    Postów: 73 23

    Wysłany: 25 maja 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, nigdy nie badalam hormonów żeby wyznaczyć pekniecie :p.w tamtym miesiącu nie miałam płynu w Zatoce Douglasa, a teraz mam - to chyba lepiej, co?

  • Andzia35 Ekspertka
    Postów: 139 58

    Wysłany: 26 maja 2021, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie drugi cykl z Clo, cztery pecherzyki, dwa pęknięte, urlop i beta 0,2 😯 to tak chyba jest ze jak zaczyna się stymulację człowiek ma wielka wiarę i nadzieje jak widzi te pecherzyki a później zderzenie z rzeczywistością i cudów nie ma... przyczyna niepowodzeń pewnie leży gdzieś indziej 😨triche nie wiem sama czy dalej cisnąć clo, czy poszerzac diagnostykę ( choć lekarz nie widzi potrzeby bo przeciez wszystkie wyniki mamy super...)czy proponować zmianę leku, a może podchodzić już do inseminacji.

    f2w3rjjg2cdpokqz.png
‹‹ 3408 3409 3410 3411 3412 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ