X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 10 listopada 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nic czekamy, obserwujemy co dalej

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Marta_NE Koleżanka
    Postów: 111 15

    Wysłany: 10 listopada 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko jak dlugo mam czekac? Ja nie cierpie takich sytuacji.. Jakby powiedzieli mi nie macie szans na rzadowke to bym poszla prywatnie a tak czekam i czekam i nie wiem czy w ogole jest sens tego czekania... ehh

  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 10 listopada 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    to dlaczego nie działali z procedurami już rozpoczętymi, tylko kwalifikowali ile wlezie i teraz płacz, że tyle ludzi i szukanie winnych
    wszystko to jakies takie popieprz.ne

    No właśnie, też się nad tym zastanawiam...ale to chyba pytanie bez odpowiedzi. A może liczyli na to, że większości par uda się już za pierwszym transferem, a tu dooopa kasy brakło, a kupa par czeka.

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 10 listopada 2015, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, no chyba są świadomi statystyk
    przecież IVF też nie ma rewelacyjnej skuteczności :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2015, 15:41

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni pod względem prawnym chyba nie mamy szans aby czegos dochodzic jesli nie skorzystamy z 3 procedur, bo równie dobrze moga Ci powiedzieć ze moglas szybciej sie ogarnąć z kwalifikacją :/ jedynie duze kary by zaplacili jakby zakwalifikowane pary nie dopuscili choc do 1 procedury, bo kase na 1 procedure klinika dostaje przy kwalifikacji pary...
    Kasa za nas poszla na uregulowanie rachunku bo w pierwszej połowie roku narobili nadmiar procedur za swoja kase i jakos musieli ja odzyskać..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2015, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    Reni pod względem prawnym chyba nie mamy szans aby czegos dochodzic jesli nie skorzystamy z 3 procedur, bo równie dobrze moga Ci powiedzieć ze moglas szybciej sie ogarnąć z kwalifikacją :/ jedynie duze kary by zaplacili jakby zakwalifikowane pary nie dopuscili choc do 1 procedury, bo kase na 1 procedure klinika dostaje przy kwalifikacji pary...
    Kasa za nas poszla na uregulowanie rachunku bo w pierwszej połowie roku narobili nadmiar procedur za swoja kase i jakos musieli ja odzyskać..

    Klinika transze raczej dostaje co pół roku np. dostali 01.07 lipca transzę a teraz dostaną 01.01 .
    Kasa jest ustalana z góry z podziałem na dwie transze, tak by kliniki mogły zaplanować kasę i nie obudziły się w sytuacji, wydaliśmy za dużo. Z tego co mi wiadomo większość klinik kasę zabezpieczyła. Moja koleżanka podeszła do pierwszej procedury w lipcu 2013 roku wróciła 2 miesiące temu i nikt nie robił jej problemu. Mało tego zapraszają ją na 3 procedurę z otwartmi rękoma.

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 10 listopada 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no co do transz to raczej w 2016 nie będzie ich tylko kliniki powinny dostać pełen wymiar kasy, co da szansę jak największej liczbie par skorzystać z programu. Raczej się nie oszukuje, że pisiory dadzą dla nas fundusze na kontynuacje programu, już raczej dzielą społeczeństwo dylematem pieniądze na in vitro czy darmowe leki dla geriatrii ehhhhhhhhhhhhhhhhhh :( ja zamierzam w grudniu umówić się na wizytę prywatną do kliniki i podpytać czy przed rozpoczęciem drugiej procedury będe musiała powtórzyć jakieś badania jeśli tak to jakie i będe przynajmniej miała czas pokombinować może niektóre da się na NFZ. Grunt to mieć plan

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIe wiem. Mi MZ powiedziało, że w styczniu idzie transza. Kiedy mówili mi o lipcowej też się nie mylili.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STORK wrote:
    Klinika transze raczej dostaje co pół roku np. dostali 01.07 lipca transzę a teraz dostaną 01.01 .
    Kasa jest ustalana z góry z podziałem na dwie transze, tak by kliniki mogły zaplanować kasę i nie obudziły się w sytuacji, wydaliśmy za dużo. Z tego co mi wiadomo większość klinik kasę zabezpieczyła. Moja koleżanka podeszła do pierwszej procedury w lipcu 2013 roku wróciła 2 miesiące temu i nikt nie robił jej problemu. Mało tego zapraszają ją na 3 procedurę z otwartmi rękoma.
    taka informacje ze przy kwalifikacji klinika dostaje kase na pierwsza procedure otrzymałam i u kierowniczki invicty i w ministerstwie....a wiec nie wiem juz co tu jest prawda

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorąc pod uwagę, że codziennie były/są kwalifikacje oznaczałoby to, że codziennie MZ przelewa kasę.
    Tak nie jest. Lipcowa kasa pewnie poszła na załatanie tego co wydali za dużo. Styczniową przeznaczą na dalsze procedury.

    urocza lubi tę wiadomość

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 10 listopada 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    taka informacje ze przy kwalifikacji klinika dostaje kase na pierwsza procedure otrzymałam i u kierowniczki invicty i w ministerstwie....a wiec nie wiem juz co tu jest prawda

    ja też usłyszałam od pana z MZ, że klinika nie ma prawa zakwalifikować i nie zapewnić podejścia do pierwszej procedury, bo na każdą zakwalifikowaną parę dostają kasę.
    zadzwoniłam po tym jak straszono w klinice, że kwalifikacja nie zapewnia podejścia do procedury, bo mogę się nie wyrobić do końca programu, wszak kolejka oczekujących długa.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 10 listopada 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STORK wrote:
    Biorąc pod uwagę, że codziennie były/są kwalifikacje oznaczałoby to, że codziennie MZ przelewa kasę.
    Tak nie jest. Lipcowa kasa pewnie poszła na załatanie tego co wydali za dużo. Styczniową przeznaczą na dalsze procedury.

    masz rację, nie chodzi o codzienne przelewy, po prostu klinika leci w kulki bo kwalifikując powinna mieć tą kasę zabezpieczoną.
    tak wynika z umowy kliniki z MZ, jeśli się nie wywiążą to zapłacą wysokie kary.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza wrote:
    ja też usłyszałam od pana z MZ, że klinika nie ma prawa zakwalifikować i nie zapewnić podejścia do pierwszej procedury, bo na każdą zakwalifikowaną parę dostają kasę.
    zadzwoniłam po tym jak straszono w klinice, że kwalifikacja nie zapewnia podejścia do procedury, bo mogę się nie wyrobić do końca programu, wszak kolejka oczekujących długa.
    No my niby ruszamy jak tylko kase dostaną, mamy dzwonić w 2 połowie grudnia umawiac sie na wizyte rozpisujaca stymulacje.... Zobaczymy.. Na początku grudnia udam sie tak czy siak po recepte na anty, bo tej z września nie wykupilam jak juz wiedzialam ze musze czekac

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzień dobry! co tu taka cisza?:)

  • Abianka Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 12 listopada 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co ja się orientuję w momencie kwalifikacji mamy zapewnione 3 podejścia czyli kase na nie z MZ. Niestety do końca tak nie jest bo klinika jak otrzyma pieniądze sama ustala "na kogo ją wyda". Tłumaczy to tym, że każda para ma indywidualny problem np jedna od razu uzyska ciąże za pierwszym podejściem, a druga jak się nie uda odkłada 2 podejście na jakiś czas. MZ nie ingeruje w to jak klinika wydaje kasę, raczej bierze pod uwagę sytuację na koniec jej rozliczania. Ja po pierwszym podejściu zadzwoniłam pod koniec czerwca i otrzymałam odp, że na razie nie ma kasy na moje 2gie podejście??? Pewnie stąd, że klinika przyjęła w to miejsce nowe pary i teraz muszę czekać. Więc gdzie ta gwarancja ? Klinika przynajmniej moja wnioskuję, że woli przyjmować nowe pary bo na nich może zarobić jeszcze dodatkowe pieniądze dlatego, że za nim podejdą do właściwej stymulacji (płatnej z programu) za wszystko słono zapłacą. To moje zdanie na ten temat.

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 12 listopada 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapisałam sie w dniu dzisiejszym na wizytę do koordynatorki programu w mojej klinice. Wizyta zaplanowana na przyszły czwartek. Mam zamiar docisnąc jak to ma wyglądać od stycznia noi czy mam robić jakieś badania jak coś przed 2 procedurą i jeśli tak to jakie

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To daj cynk Józefka co tam się dowiesz :)

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 12 listopada 2015, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczywiście :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 12 listopada 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Nie pisałam ostatnio, bo sporo się działo przykrych rzeczy u mnie, ale staram się podczytywać Was na bieżąco.
    Gratuluję pozytywnych bet i trzymam kciuki za wszystkie, które nadal czekają na swój Cud.

    U mnie dziś 16 dc i rano miałam śluz zabarwiony na różowo. Potem małe plamienie, a teraz takie beżowawe brudzenie.
    Hmm może to od ostatnich stresów i przeżyć? Pojęcia nie mam co to może być, bo na okres to chyba stanowczo za wcześnie.

  • Abianka Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 13 listopada 2015, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Agnieszko,
    ja też ostatnio mam nienajlepszy czas, co chwila stres więc współczuje Ci :)
    Może to plamienie to owulacja?

‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ