X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytaj anatolka, Albo schoaa. Wiem, że one swego czasu pisały i jakieś zwroty za faktury do MZ. Ja bym próbowała :-)

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    age.png
  • ComeToMeBaby Autorytet
    Postów: 13280 36983

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Zapytaj anatolka, Albo schoaa. Wiem, że one swego czasu pisały i jakieś zwroty za faktury do MZ. Ja bym próbowała :-)
    ok, dzięki

    Kometowy Kosmita- lądowanie 21.10.2016 :-)
    c5e015d88e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ComeToMeBaby wrote:
    byłam kwalifikowana w listopadzie. na wizytę kwalifikacyjną trzeba było przynieść wirusowe- HIV, HBs, chlamydię, wymaz z szyjki metodą PCR. Robiłam to z własnych pieniędzy. Czyli co- pisać o zwrot kasy? :P

    Ja też robiłam te badania w poprzedniej klinice plus 4 x więcej typu grupa krwi, usg piersi itd.
    Po piśmie do MZ, napisali mi, że jeśli lekarz uznał, że te badania są niezbędne do kwalifikacji to nie mogą zwrócić mi kasy :/

    ComeToMeBaby, lipa lubią tę wiadomość

  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    A, i podobno wszystko oprócz różyczki i toxo jest refundowane w programie

    Dziękuję za odpowiedź :)

    AMH i badanie nasienia też ważne tylko 3 miesiące?
    Jeśli tak, to też refundowane?

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STORK wrote:
    Ja też robiłam te badania w poprzedniej klinice plus 4 x więcej typu grupa krwi, usg piersi itd.
    Po piśmie do MZ, napisali mi, że jeśli lekarz uznał, że te badania są niezbędne do kwalifikacji to nie mogą zwrócić mi kasy :/

    Ale to było przed 1 listopada prawda? Chyba że inaczej jest do kwalifikacji, a inaczej między kolejnymi procedurami, będąc w programie.

    ComeToMeBaby lubi tę wiadomość

    age.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    listek wrote:
    Dziękuję za odpowiedź :)

    AMH i badanie nasienia też ważne tylko 3 miesiące?
    Jeśli tak, to też refundowane?
    Tego niestety nie wiem. Ale nie widziałam, żeby ktoś powtarzał te badania. Chodzi chyba raczej o wirusologii, wymazy, bo dot. Schorzeń które można nabyć w ciągu tych 3 miesiecy

    listek lubi tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    listek wrote:
    Dziękuję za odpowiedź :)

    AMH i badanie nasienia też ważne tylko 3 miesiące?

    Jeśli tak, to też refundowane?
    Amh i badania nasienia wazne sa 6 miesiecy i nie podlegaja refundacji

    listek lubi tę wiadomość

  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam się podzielić z Wami moimi ostatnimi przemyśleniami i decyzjami ;)

    A więc przede wszystkim przetrwać święta i życzenia szybkiej ciąży i to będzie najtrudniejsze do wykonania ;)

    Na sylwestra wyjeżdżamy na totalny reset, tylko we dwójkę nawet opieka do psa załatwiona :D.

    Zaraz po nowym roku bez względu na to czy podejdziemy ponownie do ivf, czy się uda zajść w ciąże idziemy na spotkanie z dalekimi znajomymi którzy mają dwójkę adoptowanych chłopców, a następnie do ośrodka adopcyjnego. Bardzo dużo ostatnio o tym myślałam i jestem pewna, że tego właśnie chcemy :).

    No i teraz moja prośba, jeśli znacie kogoś kto adoptował dziecko, z kim mogłabym pogadać to bardzo proszę o kontakt na pw będę bardzo wdzięczna :)

    No to tyle tych moich ostatnich bardzo intensywnych nocy ;). A gdyby wypaliło jedno i drugie to już byłaby pełnia szczęścia.

    ivf-ivf, triss, pabelka88, sylwiaśta159, SzewskaPasja, mysza89, urocza lubią tę wiadomość

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • ivf-ivf Autorytet
    Postów: 1728 4616

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wrote:
    Chciałam się podzielić z Wami moimi ostatnimi przemyśleniami i decyzjami ;)

    A więc przede wszystkim przetrwać święta i życzenia szybkiej ciąży i to będzie najtrudniejsze do wykonania ;)

    Na sylwestra wyjeżdżamy na totalny reset, tylko we dwójkę nawet opieka do psa załatwiona :D.

    Zaraz po nowym roku bez względu na to czy podejdziemy ponownie do ivf, czy się uda zajść w ciąże idziemy na spotkanie z dalekimi znajomymi którzy mają dwójkę adoptowanych chłopców, a następnie do ośrodka adopcyjnego. Bardzo dużo ostatnio o tym myślałam i jestem pewna, że tego właśnie chcemy :).

    No i teraz moja prośba, jeśli znacie kogoś kto adoptował dziecko, z kim mogłabym pogadać to bardzo proszę o kontakt na pw będę bardzo wdzięczna :)

    No to tyle tych moich ostatnich bardzo intensywnych nocy ;). A gdyby wypaliło jedno i drugie to już byłaby pełnia szczęścia.



    Podziwiam Cię, to dobra i odważna decyzja.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Ale to było przed 1 listopada prawda? Chyba że inaczej jest do kwalifikacji, a inaczej między kolejnymi procedurami, będąc w programie.

    Tak przed 1 listopada. Teraz w nowych dokumentach zdaje mi się, że widziałam zalecenia co do tych badań, ale pewności nie mam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa - teraz podeszłam do drugiej procedury i nikt nie wymagał ode mnie takich badań. Tylko wirusologia i anestozjologiczne. Chlamydia dla odmiany była teraz z krwi.

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wrote:
    Chciałam się podzielić z Wami moimi ostatnimi przemyśleniami i decyzjami ;)

    A więc przede wszystkim przetrwać święta i życzenia szybkiej ciąży i to będzie najtrudniejsze do wykonania ;)

    Na sylwestra wyjeżdżamy na totalny reset, tylko we dwójkę nawet opieka do psa załatwiona :D.

    Zaraz po nowym roku bez względu na to czy podejdziemy ponownie do ivf, czy się uda zajść w ciąże idziemy na spotkanie z dalekimi znajomymi którzy mają dwójkę adoptowanych chłopców, a następnie do ośrodka adopcyjnego. Bardzo dużo ostatnio o tym myślałam i jestem pewna, że tego właśnie chcemy :).

    No i teraz moja prośba, jeśli znacie kogoś kto adoptował dziecko, z kim mogłabym pogadać to bardzo proszę o kontakt na pw będę bardzo wdzięczna :)

    No to tyle tych moich ostatnich bardzo intensywnych nocy ;). A gdyby wypaliło jedno i drugie to już byłaby pełnia szczęścia.


    Podziwiam i gratuluję decyzji :* pracuję z dziewczyna, która adopotowała dwóch chłopców, braci. Są przeszczęsliwi :)
    Też myślę o tym coraz częsciej, ale mąż na razie nie chce słyszeć. Chociaż jeszcze pół roku o ivf też nie chciał słyszeć. a teraz jestesmy po pierwszej procedurze. Informuj na bieżąco :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    age.png
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    czy mogę do Was dołączyć? Właśnie zaczęliśmy procedurę komercyjną, przez endometriozę nie mogę dłużej czekać.
    Jak wszystko dobrze pójdzie, zaczniemy stymulację na początku stycznia, na razie biorę tabletki antykoncepcyjne :)

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wombi :-) widzę że zmagamy sie z tymi samymi przypadłościami.

    wombi lubi tę wiadomość

    age.png
  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margo001 wrote:
    Chciałam się podzielić z Wami moimi ostatnimi przemyśleniami i decyzjami ;)

    A więc przede wszystkim przetrwać święta i życzenia szybkiej ciąży i to będzie najtrudniejsze do wykonania ;)

    Na sylwestra wyjeżdżamy na totalny reset, tylko we dwójkę nawet opieka do psa załatwiona :D.

    Zaraz po nowym roku bez względu na to czy podejdziemy ponownie do ivf, czy się uda zajść w ciąże idziemy na spotkanie z dalekimi znajomymi którzy mają dwójkę adoptowanych chłopców, a następnie do ośrodka adopcyjnego. Bardzo dużo ostatnio o tym myślałam i jestem pewna, że tego właśnie chcemy :).

    No i teraz moja prośba, jeśli znacie kogoś kto adoptował dziecko, z kim mogłabym pogadać to bardzo proszę o kontakt na pw będę bardzo wdzięczna :)

    No to tyle tych moich ostatnich bardzo intensywnych nocy ;). A gdyby wypaliło jedno i drugie to już byłaby pełnia szczęścia.
    Wielki szacunek dla Was ja jeszcze nie jestem na to gotowa podziwiam Was ... Za to myślimy o adopcji zarodka szukamy klinik itd na razie wszystko wskazuje na novum choć kolejka długa bardzo

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Hej wombi :-) widzę że zmagamy sie z tymi samymi przypadłościami.
    Dokładnie, tylko ja zamiast PCOS nie mogę jeść cukru :) ale najbardziej ze wszystkiego nienawidzę endometriozy i hashimoto, za bardzo dały mi w kość :/

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • margo001 Autorytet
    Postów: 674 331

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie ja o adopcji zaczęłam myśleć gdzieś w okolicach marca i wtedy mąż nie chciał o tym słyszeć. Dwa tygodnie temu sam zaczął o tym mówić, że spotkal tego znajomego z dzieciakami i że widać było że chłopcy przeszczęśliwi tata z resztą też no i zaczęły się długie rozmowy i decyzja zapadła. A ja w końcu uwierzyłam że będzie dobrze. Mysza ja wierzę w twojego malucha i bardzo mu życzę żeby dal rade i pokazał wróżce Karolinie środkowy palec

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 20:44

    2nn3vfxmqaxhqdgn.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Dokładnie, tylko ja zamiast PCOS nie mogę jeść cukru :) ale najbardziej ze wszystkiego nienawidzę endometriozy i hashimoto, za bardzo dały mi w kość :/
    Odczxuwasz skutki tych chorób? Szczerze mówiąc ją nie. Przed staraniami nie miałam pojęcia, że coś jest nie tak z tarczyca. Miesiączki też nie były nigdy bardzo bolesne. Tylko nieregularne, no i te plemienia.

    age.png
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj miałam okropne, miesiączki bolesne do tego stopnia, że kilka razy wylądowałam w szpitalu a raz nawet wyrostek chcieli mi wycinać...
    Hashi za to zafundowało mi ciągłe spanie, bóle stawów, anemie, wysokie cholesterol i depresję, tylko, że ja choruję odkąd skończyłam 14-15 lat

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margoo napisz do Inessa :) oni sa wszystkich proceurach

    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/adopcja,424.html

    a najwiecej info znajdziesz na naszym bocianie ;)

    Gratuluje decyzji :)

    My niestety odbilismy sie na wstepie bo nie spelniamy kryterim dochdowych :?

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ