X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czekając na styczeń ( IVF)....
Odpowiedz

Czekając na styczeń ( IVF)....

Oceń ten wątek:
  • toca81 Przyjaciółka
    Postów: 102 132

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzwoniłam na infolinie akurat.

  • Aneczkaa99 Przyjaciółka
    Postów: 67 20

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coraz częściej myślę, żeby zrezygnować z tego cholernego programu rządowego i podejść prywatnie bez tej całej kolejki. Z PCO liczy się niestety każdy miesiąc :( Ciekawa jestem tylko czy jakbym chciała podejść prywatnie to czy od razu ruszyłabym ze stymulacja czy tez musiałabym czekać.
    Dołujące jest to wszystko :(

    18,06,2015 Kwalifikacja do Programu Rządowego Invicta Wrocław
    5,08,2015 Pick Up
    10,08,2015 Transfer odwołany
    Luty 2016r rezygnacja z Programu Rządowego Invicta Wrocław
    19.03.2016 pierwsza wizyta w Invimed Wrocław
  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczkaa99 wrote:
    Coraz częściej myślę, żeby zrezygnować z tego cholernego programu rządowego i podejść prywatnie bez tej całej kolejki. Z PCO liczy się niestety każdy miesiąc :( Ciekawa jestem tylko czy jakbym chciała podejść prywatnie to czy od razu ruszyłabym ze stymulacja czy tez musiałabym czekać.
    Dołujące jest to wszystko :(
    Prywatnie zaczyna sie od razu ...u mnie tez jest to fatalne pco :( zawsze słyszałam od ślubu ma Pani czas itd :(a ten czas leci 4 lata walki za mną ...i nic

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u mnie 4 lata. I do tej pory niektórzy mówią Ze jest czas, jestem młoda, nie ma sie co spieszyć :/

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze ciesze sie widząc, że co raz wiecej Was rusza z procedurami, ja się wstrzymuje z telefonem do koordynatorki na koniec stycznia. Czekanie na ten cholerny telefon jest mega stresujące i męczące, ale jak juz zadzwoni :) ehhh mam nadzieje, że się doczekam :)

    adrenalina lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    kurcze ciesze sie widząc, że co raz wiecej Was rusza z procedurami, ja się wstrzymuje z telefonem do koordynatorki na koniec stycznia. Czekanie na ten cholerny telefon jest mega stresujące i męczące, ale jak juz zadzwoni :) ehhh mam nadzieje, że się doczekam :)

    nie jesteś sama, też czekam do drugiej połowy stycznia, żeby zadzwonić, choć korci mnie codziennie.
    na infolinii mówią o kolejności wykonywania procedur wg wskazań ministerstwa, a w ministerstwie nic o tych wskazaniach nie wiedzą...

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza ja wiem tylko, że jest jakaś magiczna lista, jak pytam się która jestem na liście - cisza. jedyne co słyszę to to że miałąm proceurę w II połowie 2015 r więc muszę cierpliwie czekać. Pociesza mnie tylko, że w Łodzi od lipca ma ruszyć program gminny i miasto chce sponsorować 50% kosztów tylko jest jeszcze cisza które kliniki miałyby go realizować ehhhh oby SALVE się załapało bo tu jakoś tak ufam lekarzom i mam bliziutko bo 5 minut drogi :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ruszam w lutym
    we wtorek idę po recepty i rozpiskę co i jak

    no chyba, że mi jakaś chlamydia wyjdzie albo jakiś inny wirus chytryke.gif
    chociaż w sumie do tej wizyty pewnie nie zdążą przyjść wyniki, bo 10 dni roboczych

    też już nie mogę się doczekać
    na ostatniej wizycie w grudniu lekarz wpisał mnie już do ich kalendarza, więc też na pewno ruszamy

    dziewczyny! Niedługo wszystkie ruszymy!

    józefka, sylvuś lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • mysza89 Autorytet
    Postów: 946 935

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni wrote:
    ja ruszam w lutym
    we wtorek idę po recepty i rozpiskę co i jak

    no chyba, że mi jakaś chlamydia wyjdzie albo jakiś inny wirus chytryke.gif
    chociaż w sumie do tej wizyty pewnie nie zdążą przyjść wyniki, bo 10 dni roboczych

    też już nie mogę się doczekać
    na ostatniej wizycie w grudniu lekarz wpisał mnie już do ich kalendarza, więc też na pewno ruszamy

    dziewczyny! Niedługo wszystkie ruszymy!
    Nie no chlamydii to ty sobie nie wyszukuj ... nic miłego ...bedzie dobrze

    Dziewczyny już nie długo wszystkie zaczniecie procedurki ...

    Reni lubi tę wiadomość

    mysza89
    Leczenie od 2012 roku ,stymulacja clo 8 cykli ciąża biochemiczna 11 .10.2013 . 5.2014 clo 6 cykli bez rezultatu, maj 2015 kwalifikacja,12.06.15 @ -zaczynamy anty :) 10.07 start stymulacji -Menopur +gonapeptyl,20.07 pick up,ET 25.07 blastusi 4BB :( 5.11 crio 4 BB :( luty-3BC:(
    2018 córeczka
    2023 córeczka
  • atka666 Autorytet
    Postów: 1018 792

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    toca81 wrote:
    Hejka.
    Ja dziś nie wytrzymałam i zadzwoniłam ponownie do Invicty w Gdańsku.
    Pani poinformowała mnie że jeszcze nie rejestrują, że dopiero od połowy stycznia ale pierwszeństwo mają pary z trzecią procedurą, później z drugą i dopiero na końcu z pierwszą (czyli my).
    Na pytanie czy istnieje taka możliwość, że w ogóle się nie załapiemy, usłyszałam odpowiedź " Nie mogę pani odpowiedzieć na to pytanie"
    Dla mnie jest wszystko jasne.
    Brak mi słów na to wszystko!


    Pani z infolinii powiedziała mi, że raczej marne szanse maja nowe pary. Dostałam maila z Invicty z Wrocławia z oficjalną informacją, że nie mają już możliwości nowych kwalifikacji. Obdzwoniłam inne kliniki i wszędzie ta sama sytuacja... juz straciłam nadziej, ale wczoraj zadzwoniłam jeszcze do Krakowa do Artvimed i bez problemu zarejestrowali nas na wizytę kwalifikacyjną na 16.02. :)
    Co prawda mamy jakieś 350 km w jedną stronę, ale cóż...

    - starania o pierwszą dzidzię od 2007 r., 41 lat
    - PCOS, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Wrogi śluz, Wysoka prolaktyna, Mutacja genu MTHFR, (homozygota TT), problem z zagnieżdżeniem, rozjechane cytokiny, haplotyp KIR AA, wysokie NK, ANA 3 dodatnie, allo MLR - 0%, po szczepieniach allo MLR – 49%
    - 4 x IUI – ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2018r. ICSI - krótki protokół - 3 blastki
    - grudzień 2018 r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2020 r. - crio dwóch blastek :(
    - luty 2020 r. - zmiana kliniki - Invimed, immunologia doc. Paśnik
    - 01.06.2020 r. - IMSI - krótki protokół z antagonistą – 7 blastek
    - 04.08.2020r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - 16.10.2020r. crio blastki - 💔 6 tc
    - 16.03.2021r. - crio blastki - 💔 6/7 tc
    - 25.05., 15.06., 13.07.2021r. - szczepienia limfocytami męża
    - 30.09.2021r. - crio blastki
    - 29.10.2021r. - jest <3
    - Nifty pro - chłopczyk
    pjBmp1.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak tam dziewczynki telefony się choć troszkę rozdzwoniły? u mnie cisza, czekam nie cierpliwie na cholerny telefon zasmarkana po pas bo mnie grypsko dorwało. Pozdrawiam serdecznie wszystkie oczekujace i te którym w końcu dane było usłyszeć zaproszenie na kolejną procedurę :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czekam,odbyłam niemiła rozmowę z panią z infolinii, w poniedziałek ma zadzwonić koordynatorka,ciekawe co ma do powiedzenia

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza wiem co czujesz, na samą myśl że mam zadzwonić do kliniki i znów usłyszeć wymijające odpowiedzi aż mnie ściska, dlatego wstrzymuje się z telefonem do końca stycznia. wtedy powinni mniej więcej wiedzieć czy mam szanse na rozpoczęcie 2 procedury czy nie. no i podpytam się czy coś wiedzą odnosnie tego programu miejskiego.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Tosia 1981 Autorytet
    Postów: 604 592

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie wreszcie zadzwonili z miłą wiadomością że możemy się umówić na wizytę :-)

    józefka, lipa, adrenalina, urocza, Asiula86, sylvuś lubią tę wiadomość

    1 ICSI :-( 4 x crio :-( 2 ICSI :-( 07.04.16 crio :-(
    17.05 scratching 3 ICSI :-) 11/2017 zabieramy ostatnie śnieżynki do domu 7 dpt beta 55,98 9dpt 149,50 czekamy na Alicję :)
    1usa20mmw64c3yjj.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia 1981 wrote:
    Do mnie wreszcie zadzwonili z miłą wiadomością że możemy się umówić na wizytę :-)
    Wreszcie się doczekałaś ☺
    Powodzenia!

    Tosia 1981 lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Aneczkaa99 Przyjaciółka
    Postów: 67 20

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też póki co czekam na telefon. Wstrzymuje się do końca stycznia bo już tyle razy dzwoniłam, że aż mi się nie chce. Mam nadzieje, że sami się odezwą w najbliższym czasie do mnie i do Was :)
    Może w końcu cos się ruszy i wszystkie zaczniemy być umawiane na wizyty :)

    18,06,2015 Kwalifikacja do Programu Rządowego Invicta Wrocław
    5,08,2015 Pick Up
    10,08,2015 Transfer odwołany
    Luty 2016r rezygnacja z Programu Rządowego Invicta Wrocław
    19.03.2016 pierwsza wizyta w Invimed Wrocław
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was pytanko może któraś się orientuje jak jest liczona procedura dla ministerstwa ile kasy faktycznie jest refinansowane??? wiem, że każdej z nas procedura wyglade nieco inaczej inna jest ilość podglądań, szans na crio itd ale tak mniej więcej to kwota koło 10 tys + / - jak myślicie?

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ja niestety nie załapię się już na rządowy program a przynajmniej nie chce czekać kolejnych miesięcy i szukam wszędzie informacji jakie warunki muszę spełnić, żeby podchodząc do in vitro komercyjnie załapać się na refundacje leków, ale wszędzie lakoniczne informacje. Czy któraś posiada taką wiedzę i mogłaby się nią ze mną podzielić?

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanko może któraś się orientuje jak jest liczona procedura dla ministerstwa ile kasy faktycznie jest refinansowane??? wiem, że każdej z nas procedura wyglade nieco inaczej inna jest ilość podglądań, szans na crio itd ale tak mniej więcej to kwota koło 10 tys + / - jak myślicie?

    niestety nie pomogę, gdzieś na stronie in vitro MZ chyba są te informacje, albo zapytaj na wątku IVF tam dziewczyny mają większą wiedzę.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    Cześć Dziewczyny, ja niestety nie załapię się już na rządowy program a przynajmniej nie chce czekać kolejnych miesięcy i szukam wszędzie informacji jakie warunki muszę spełnić, żeby podchodząc do in vitro komercyjnie załapać się na refundacje leków, ale wszędzie lakoniczne informacje. Czy któraś posiada taką wiedzę i mogłaby się nią ze mną podzielić?

    poniżej link z wykazem leków refundowanych i wymagania do ich stosowania:
    http://www.mz.gov.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/leki-stosowane-w-procedurze-in-vitro-objete-refundacja-od-1-lipca-2014-r

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ