X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i tak pewno wszystko sie ładnie rozwijało, lekarze karmili sterydami, bo najłatwiej, a teraz pytają ginekolodzy na co czekałam tyle lat i że Pani jest stara :(

    👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endo jest bardzo słabo wykrywane...
    To jest ogromny problem społeczny.
    Nieduczeni lekarze i lekceważenie bolu

    A jakie masz Amh? Wiek to nie problem tylko rezerwa jajników świadczy ile czasu Ci zostało.

    I znajdź normalnego ginekologa który Ci tak nie powie Ile masz lat? 81 to rocznik?
    37 lat to może niezbyt wcześnie ale niech nie przesadzaja z tą statoscia

    Megii_81 lubi tę wiadomość

  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, 37 lat amh teraz 0,94, właściwie nie tragedia, choć dla kliniki to obniżona rezerwa, od 2016 spadło z 2,4 chyba z powodu tej endometriozy plus laparoskopia. gen mam wrażenie że rok zmarnowany, zrosty są nadal, ponoc lewa strona nie nadaje sie do użytku, prawy tez jakiś dziwny z chrząstki czy z czegoś. 6 mies miałam zastrzyki na sztuczna menopauze, póżniej clo +pregnyl ale dalej lipa, teraz ostatnia prosta IVF...

    👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii

    u kogo leczysz endometrioze? Gdzie miałaś laparo?
    Dzwoniłaś do tego miracolo?

    Do naturalnej ciąży potrzebujesz jeden sprawny jajnik i drożny jajowód..
    Jeżeli tego nie ma - potrzebujesz większego działa, jakim jest ivf.
    Wtedy wystarczy parę zdrowych komórek. Nic straconego.

    Czasami młodsze dziewczyny mają też mniejszą rezerwę, z jakiś innych powodów np. genetycznych..
    A Ty gdyby nie endo miałabyś pewnie wyższą.. To że masz poniżej 1 świadczy o tym, że czas się kończy i trzeba brać z kopyta.
    Nie ma już czasu na słynne wyluzuj i zobaczymy co zadziała, a co nie.. Poza tym komórki można jeszcze zamrozić, gdyby coś miało się przedłużyć..

    Walcz dziewczyno i nie poddawaj się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2019, 08:45

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii_81 wrote:
    mam pytanie do Was, czy Waszym zdaniem alergie pokarmowe, przewlekłe i uporczywe stany zapalne np. zatok to może sie wiązać z endometriozą ?

    bo ja od wielu lat sie leczę na stan zapalny zatok, a teraz dochodzi diagnoza endometrioza, co prawda teraz na skutek zmiany diety jest jakaś poprawa, niemniej jednak zawsze mi intuicja podpowiadała, że te zatoki nie sa bez wpływu na dól, a lekarze zwykle mi mówili, że to bez znaczenia.

    Możliwe bo mnie też długo męczyły zatoki. Dopiero po kilku sesjach z naświetlaniem problem się skończył. A alergie pokarmowe to chyba norma przy endometriozie, wiadomo, że niektóre produkty tylko nasilają chorobą i powinniśmy ich unikać.

    Nefre_ ms lubi tę wiadomość

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka

    Sprawdzasz np, Ob i crp co jakiś czas?
    to są chyba parametry stanu zapalnego, jeżeli są podwyższone, to endo ma warunki do rozwoju, wzmocnienia dolegliwości.

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Ewka

    Sprawdzasz np, Ob i crp co jakiś czas?
    to są chyba parametry stanu zapalnego, jeżeli są podwyższone, to endo ma warunki do rozwoju, wzmocnienia dolegliwości.

    Nigdy tego nie sprawdzałam a Ty? Generalnie unikam nabiału, glutenu, cukru i ograniczam mięso a przeciwzapalnie codziennie kurkuma, imbir itd. Zioła

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam w ciązy miałam CRP na poziomie 40..

    Potem robiłam wyniki do pracy i miałam OB też wysokie..

    Dało mi to do myślenia, przypomniałam sobie, że zawsze na badaniach okresowych w pracy miałam podwyższone i lekarz mówił, że to stan zapalny, ale bagatelizowałam to, bo mówił, że może od przeziębienia, zatok, zęba ( miałam 8 krzywe) i "niektórzy tak mają" :>

    ale nie wiedziałam jeszcze, że mam endo i zaczęłam sobie to kontrolować przy każdym badaniu.

    Teraz mam w normie, ale myślę, że sukces tkwi w niejedzeniu cukru głównie i ogólnej poprawie diety.

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dieta dużo daje, ale jak endo zaczyna szaleć to już chyba nie ma rady.
    Ja mimo stosowania diety miałam bóle nie do zniesienia, dopiero na Visanne jest poprawa.
    Możesz sobie zrobić poziom homocysteiny, przy endo często jest podwyższony.
    Zastanawiam się nad kupnem witamin B i kwasu foliowego metylowanych, używasz?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Naprawdę nie wiem dziewczyny czy ja jestem jakimś nie szablonowym przypadkiem czy jak ??

    Ob i crp nigdy nie miałam podwyższonego. A badałam bardzo często. Ca125 nigdy nie przekroczyło 30 a najczęściej na poziomie ok 5 przy normie do 50.
    Podczas laparo miałam tylko torbiel giganta. Macica czysta w przodozgięciu. Tsh idealne choć na letroxie, reszta badań tarczycowych idealna. Okres średnio obfity, nie boli prawie wcale. A wg lekarzy powinno. A w historii chorób endo4 stopnia, hashimoto.

    Myślę, że nie jesteś. U każdej z nas jest inaczej. U mnie Ca 125 też było zawsze w normie. TSH, anty TPO, TG tak samo. Okres nie jest jakiś bardzo obfity ale w ciul bolesny. Poza tym guzki w piersi, tarczycy i ostatnio o zgrozo wykryte żylaki macicy ...

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak czytałam ksiązki o dietach przeciwzapalnych, np. Food Pharmacy ostatnio, albo inne o tematyce Jelit - one i tak prowadzą ostatecznie do tematyki stanów zapalnych.. "Historia wewnętrzna", "A niech się brudzą".. i tym podobne.

    To wszystko sprowadza się do tego, że przewlekły stan zapalny, który jest wynikiem zazwyczaj złej flory bakteryjnej, prowadzi do uaktywnienia genów chorobowych. W amerykańskich naukowcach to nawet stwierdzili, że niektóre odmiany autyzmu można leczyć przeszczepianiem kału :)
    Ale fakt jest taki, że przewlekły stan zapalny to idealne warunki do rozwoju chorób.

    Jeżeli Twoja i moja endo jest już rozwinięta i ogniska są wszędzie, to od bólu ratuje Cię albo całkowita likwidacja działania estrogenów (hormony), bo wtedy endo "śpi", albo operacja i likwidacja ognisk.

    Jeżeli endo jest małe, albo jesteś krótko po operacji, to wierzę, że dieta przeciwzapalna i niskoestrogenowa potrafi chorobę zatrzymać, i nowe ogniska nie powstają, albo powstają w mniejszym zakresie..
    I wydaje mi się też, że przy odpowiedniej diecie, endo też jest mniej bolesna.. bo stan zapalny w ogniskach endometriozy powoduje ból
    Czas pokaże, czy mam rację.

    Poniżej artykuł w którym piszą też o przyczynie chemicznej powstawaniu bólu przy endo, właśnie wynikającą ze stanu zapalnego.
    http://www.endometrioza.aid.pl/leczenie/leczenie-bolu/61-leczenie-bolu-za-pomoc-niesterydowych-lekow-przeciwzapalnych.html
    Przy okazji informacja jak powinno się brać leki przeciwbólowe w endo.

    Ja mam PCO i IO, dlatego biorę suplement właśnie z inozytolem, kwasem foliowym metlowym i witaminy B..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Naprawdę nie wiem dziewczyny czy ja jestem jakimś nie szablonowym przypadkiem czy jak ??

    Ob i crp nigdy nie miałam podwyższonego. A badałam bardzo często. Ca125 nigdy nie przekroczyło 30 a najczęściej na poziomie ok 5 przy normie do 50.
    Podczas laparo miałam tylko torbiel giganta. Macica czysta w przodozgięciu. Tsh idealne choć na letroxie, reszta badań tarczycowych idealna. Okres średnio obfity, nie boli prawie wcale. A wg lekarzy powinno. A w historii chorób endo4 stopnia, hashimoto.

    Ja nie pamiętam na jakiej podstawie Ty masz oznaczenie 4? Bo 4 jest przy naciekaniu na inne narządy chyba. U mnie tego nikt nie określał, bo jestem przed laparo..

    Ja mam tarczyce zdrową, HE, C125 w normie.
    OB i CRP teraz też w normie.
    Objawy bólu nie zawsze są adekwatne do ilości zmian, bo to jeszcze od progu bólu zależy..
    Ja miałam bolesne miesiączku ale bez szału. Starczyło kilka nosp max, 2 dni silnego krwawienia i koniec.
    Jak pojawił się torbiel to ból zaczął się robić przewlekły przez większość cyklu. Wcześniej tylko 2 dni. Potem zapominałam na miesiąc że bolało.
    Poza tym teraz działa, że WIEM i tak jak pisała Baileys - w głowie może bardziej boli niż endo ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2019, 11:42

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre jakiej firmy ten kompleks bierzesz?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore miositogyn, ze względu na dawkę inozytolu, ale nie jestem pewna jaka forma kwasu foliowego w tym jest.. Wiem, że wszystkie te dla PCO z inozytolem zwykle miały ten kwas w formie metylowej, a teraz szukałam potwierdzenia na necie i nie znalazłam tego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2019, 12:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kontekście metyli zróbcie sobie dziewczyny badania na mutacje mthfr, juz chyba wcześniej o tym pisałam. Ja chcac sie przygotowac do ciąży brałam mase czasu suple typu femibion 0 czy folik, a tu się dowiedziałam, ze syntetyczny kwas foliowy jest przy mojej mutacji silnie toksyczny i mogę brace wylacznie quatrofolic. Myślałam, że robię dobrze dla przyszłej dzidzi, a tymczasem szkodzilam. Bardzo dobre metyle z grupy B to B-Right firmy Jarrow. Choc i tak najlepiej pić duzo jarmużowych smoothie :-)

  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Megii

    u kogo leczysz endometrioze? Gdzie miałaś laparo?
    Dzwoniłaś do tego miracolo?

    Do naturalnej ciąży potrzebujesz jeden sprawny jajnik i drożny jajowód..
    Jeżeli tego nie ma - potrzebujesz większego działa, jakim jest ivf.
    Wtedy wystarczy parę zdrowych komórek. Nic straconego.

    Czasami młodsze dziewczyny mają też mniejszą rezerwę, z jakiś innych powodów np. genetycznych..
    A Ty gdyby nie endo miałabyś pewnie wyższą.. To że masz poniżej 1 świadczy o tym, że czas się kończy i trzeba brać z kopyta.
    Nie ma już czasu na słynne wyluzuj i zobaczymy co zadziała, a co nie.. Poza tym komórki można jeszcze zamrozić, gdyby coś miało się przedłużyć..

    Walcz dziewczyno i nie poddawaj się.

    ja sie leczyłam w Krakowie, i tam też prywatnie miałam robioną laparoskopię 01.2018, po tym diphereline do maja, wycięli mi torbiel endometrialną, ale stopnia nie określili niestety, plus napisali, że liczne zrosty, byłam też u 2 lek od niepłodności, obydwie osoby potw. po badaniu, że pozrastane mam co nie co. Dzwoniłam do Miracolo na 11.02 jestem umówiona do lek Songina, w międzyczasie konsultacje w Provicie w Katowicach co do dalszych działań.

    teraz z perspektywy czasu dopiero widzę, że organizm cały czas wysyłał sygnały, bo zmieniałam drastycznie dietę, zero fast foodów, słodyczy, nabiału, glutenu i co od razu stan zapalny zatok sie uspokoił, a choroba trwa non stop od lat. więc może i gdzie indziej sie coś poprawi ;)

    👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ciekawostek Wam napisze

    wczoraj miałam wizytę.
    Lekarz twierdzi, że nie ma powiązania endo z poronieniem.
    Endo utrudnia zajście, ale nie powoduje poronienia.. Kolejna teoria.

    Marker C125 niski, świadczy o przewlekłym stanie endometriozy. Tzn, że choroba aktualnie nie rozwija się w szalonym tempie i nie ma podstaw wtedy do brania hormonów. Jeżeli marker jest wysoki to zwykle wtedy gdy są nowe ogniska.

    W ogóle powiedział mi, że skoro mój jajnik z torbielą chce owulować, to mam się starać do operacji. Ciąża będzie bolesna, przy rozciąganiu macicy.. Ale nie ma gwarancji, że laparo to zmieni.

    Mam oczywiście mętlik w głowie, nie wiem co zrobimy dalej, czy się staramy czy czekamy na operację..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi

    Stan zapalny przewlekły to jest przyczyna wielu chorób.. Więc warto dbać o zdrową dietę, pomijając endometriozę i niepłodność, to pomaga na całe ciało.

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:
    W kontekście metyli zróbcie sobie dziewczyny badania na mutacje mthfr, juz chyba wcześniej o tym pisałam. Ja chcac sie przygotowac do ciąży brałam mase czasu suple typu femibion 0 czy folik, a tu się dowiedziałam, ze syntetyczny kwas foliowy jest przy mojej mutacji silnie toksyczny i mogę brace wylacznie quatrofolic. Myślałam, że robię dobrze dla przyszłej dzidzi, a tymczasem szkodzilam. Bardzo dobre metyle z grupy B to B-Right firmy Jarrow. Choc i tak najlepiej pić duzo jarmużowych smoothie :-)


    Robiłam homocysteine wynik 8,6 i chyba powinnam brać metyle żeby ją obniżyć.
    Możliwe, że mam też tą mutację,często przy endo występuję.
    Sprawdzałam jarrow, trochę mała dawka B12. Brałaś b-complex Douglasa? Tam jest wszystko w dużych dawkach.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Z ciekawostek Wam napisze

    wczoraj miałam wizytę.
    Lekarz twierdzi, że nie ma powiązania endo z poronieniem.
    Endo utrudnia zajście, ale nie powoduje poronienia.. Kolejna teoria.

    Marker C125 niski, świadczy o przewlekłym stanie endometriozy. Tzn, że choroba aktualnie nie rozwija się w szalonym tempie i nie ma podstaw wtedy do brania hormonów. Jeżeli marker jest wysoki to zwykle wtedy gdy są nowe ogniska.

    W ogóle powiedział mi, że skoro mój jajnik z torbielą chce owulować, to mam się starać do operacji. Ciąża będzie bolesna, przy rozciąganiu macicy.. Ale nie ma gwarancji, że laparo to zmieni.

    Mam oczywiście mętlik w głowie, nie wiem co zrobimy dalej, czy się staramy czy czekamy na operację..

    Nefre byłaś u Songina ? Jak u nich z terminami operacji i cennikiem?
    Możliwe, że poronienia związane są z immunologią niezależnie od endo. Co lekarz to inna opinia.
    Czyli lekarz uważa, że torbiel na jajniku nie przeszkadza w zajściu?
    Mnie gin mówił, że przy torbieli nie ma szans...
    Długo już się starasz?

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ