X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

endometrioza

Oceń ten wątek:
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do oddania wizytę u dr Songina w Warszawie 14 stycznia.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 wrote:
    Robiłam homocysteine wynik 8,6 i chyba powinnam brać metyle żeby ją obniżyć.
    Możliwe, że mam też tą mutację,często przy endo występuję.
    Sprawdzałam jarrow, trochę mała dawka B12. Brałaś b-complex Douglasa? Tam jest wszystko w dużych dawkach.

    Ja biorę b complex jarrow plus b12 3 razy w tyg dodatkowo tez Jarrow bo tez uważam ze jest jej mało w b complexie.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak wygląda przejęcie takiej wizyty i na ktorą godzinę ?
    sylwia80 wrote:
    Mam do oddania wizytę u dr Songina w Warszawie 14 stycznia.

    👶
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii_81 wrote:
    a jak wygląda przejęcie takiej wizyty i na ktorą godzinę ?


    Mam na 8:40 na Targówku. Jak jesteś zainteresowana to szczegóły na priv.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie byłam u songina, tylko u rubisza, a wczoraj u innego ginekologa w związku z PCO.

    Konsultacje w miracolo mam 8 stycznia.

    A wydaje mi się, że torbiel jajnika powoduje, że jajnik źle pracuje i nie ma owulacji. Tzn - może tak powodować.
    A u mnie jajnik z torbielą pracuje normalnie.

    Pytanie czy jajko ma szansę dojść do macicy, bo endo chyba upośledza funkcję jajowodu.. Nie koniecznie prowadzi do zrostów i niedrożności, ale upośledza.


  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z ciekawości zapytam, ci specjaliści od endometriozy wykonują dodatkowe badania dla sprawdzenia czy występuje endo, czy tylko usg ?

    👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii

    Rubisz potrafił zdiagnozować wstępnie na podstawie usg
    A nawet wpierw badał mnie palpacyjbue pezez pochwe i odbyt...

    Do dalszej diagnostyki markery, rezonans i kolonoskopoa i mnie

    Ostatecznie wszystko wychodzi w laparo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 16:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po rozmowie z dr. Olkiem

    Zaproponował Dortmund za ok. 4 tys euro, jeżeli rezonans nie wykaze koniecznosci resekcji jelita.

    Czekam na dalsze telefony..

    Ogólnie dieta, oleje z czarnuszki i wszystko co ma kwasy omega 3.

  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ms, to poważna sprawa ;/

    trzymam kciuki za powodzenie, a co do diety to zalecił lek konkretną stosować czy tylko wskazówki dał czego unikać ?
    zobaczymy co ja zawojuje w pon u Songina, obym sie nie dowiedziała, że kierunek Dortmund to mój kierunek.

    Ale wole wiedzieć na czym stoje, może zdaże do 40 posprzątac jak zajdzie potrzeba:)

    👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii

    Ogólnie o diecie w endometriozie jest masa informacji.
    Na stronie Miracollo blog masz wpisy o tym.
    Na stronie Medicus clinic z wrocławia też.

    Chodzi o to, żeby dieta była przeciwzapalna.
    ( polecam tez książke food pharmacy).
    i niskoestrogenowa - czyli trzeba fitoestrogeny jesc, które blokują receptory estrogenowe.

    I on mi mówił o olejach. Z czarnuszki, lnianym.. te wszystkie co mają kwasy omega 3 - jakby to miało największe znaczenie w likwidacji stanu zapalnego.

    Ogólnie to się ciesze ,że coś się ruszyło.
    Daj znać jak będziesz po wizycie.
    Ja byłam diagnozowana przez Rubisza, ale to nie przeszkadzało, żeby organizować się w Miracolo.

  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre, z tego co zdążyłam przeczytać nie masz jakiś silnych bólów miesiączkowych. Mnie niepokoją moje bardzo silne bóle podczas okresu (czasem takie z wymiotami i biegunką), skrzepy i czarne plamienia przed i po okresie. Dlatego wypytywałam na innym wątku jak u Ciebie zdiagnozowano problem. Przy moich objawach nikt mi nie chce zrobić laparo, ale nie byłam zapewne też u polecanych lekarzy. Może ktoś zna kogoś obcykanego w temacie w kujawsko-pomorskim?

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juna

    Ja byłam u Rubisza we Wrocławiu.
    Wiem, że Dr Songin w Warszawie też jest dobry w rozpoznawaniu endometriozy, ale osobiście nie miałam z nim styczności..
    Możesz umówić się przez znanylekarz, ustawisz powiadomienie to uda CI się wbić w miare szybko..

    Objawy objawami...

    Hispiątko nie miała wcale, dopiero jak jej torbiel pękła to się okazało,że ma endometrioze..

    Czasami nie boli nic a jest rozległa endo, a czasami masz jedno ognisko i umierasz z bólu.

    Wg tego co opisałaś warto przejechać się i zbadać. Jeżeli nie masz endo - moje gratulacje, stracisz kilka stówek na wizytę.
    Jeżeli masz - masz szansę się leczyć i nie marnujesz więcej czasu..
    Decyzja należy do Ciebie.

    I napisze to po raz setny na tym forum i będę to powtarzać bez końca.
    Laparoskopia może jako jedyna potwierdzić, że nie masz endometriozy.
    Ale nie jest jedyną formą, która potwierdzi, że ją masz.
    Dobry lekarz na podstawie USG znajdzie ogniska endometrialne, o jakich Twój lekarz nawet nie pomyśli, że można je zobaczyć na USG..
    Ja się nasłuchałam o złotym standardzie diagnozy w endometriozie- laparoskopi. I naprawde - darujmy sobie :)

    Jeżeli lekarz wykryje u Ciebie endometrioze, wysyła Cię na rezonans, żeby ocenić ilość ognisk. To jest uwaga - drugie badanie do diagnozy endometriozy, ale też nie każdy radiolog potrafi je pod tym kątem opisać.


  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, czy któraś z Was leczy się w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu? Mam parę pytań - z góry dzięki za odzew!

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    helo,

    zatem odwiedziłam dzisiaj dr Songina, jestem bardzo zadowolona, każdy lekarz taki powinien być. wykonał dokładne badanie oraz bardzo wnikliwe usg, potwierdził endometriozę w wczesnej razie, ale nie kierował mnie na kolejną laparoskopię, ponieważ w jego ocenie przy moich wynikach szkoda czasu na kolejny zabieg.

    A poza tym cenne info jakie mi przekazał, to to, że endometrioza uszkadza płodność właściwie na każdym etapie, od jajeczek do ewentualnego zarodka i wykonanie kolejnej laparoskopii, usuniecie ognisk nie da żadnej gwarancji, ze efekt w postaci ciaży będzie.

    pozostaje zatem w moim przypadku in vitro, z tym, że szanse też powiedział znacznie mniejsze niż u zdrowej kobitki.

    niemniej jednak kto ma wątpliwości, podejrzenia jechać bo naprawdę warto:)

    Sylwia_80, jeszcze raz dziękuje za termin :)


    sylwia80 lubi tę wiadomość

    👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Hej Dziewczyny, czy któraś z Was leczy się w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu? Mam parę pytań - z góry dzięki za odzew!

    Wejdź na forum na fb endometrioza antidotum i wyszukaj lupką.
    Dr obiecuje że wykona zabieg nożem plazmowym a tak naprawdę tego nigdy nie robi.. Nawet jak masz endo 3 i 4 stopnia... Laski pytały czy można za to dopłacić to też nie bardzo.. nie wiadomo jakie jest kryterium. Sama głowica kosztuje ok. 3 tys złotych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2019, 08:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii

    wiem, że uszkadza płodność.. Ale jeżeli "wycisz" endometrioze, zadbasz o utrzymanie bez stanu zapalnego.. to są większe szanse.
    Dlatego najważniejsza w endometriozie jest dieta , zadbanie o flore jelitową i stany zapalne..

    Mówił Ci coś Songin o diecie?
    Mi dosyć dużo Olek mówił o dysbiozie jelitowej.

  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Megii

    wiem, że uszkadza płodność.. Ale jeżeli "wycisz" endometrioze, zadbasz o utrzymanie bez stanu zapalnego.. to są większe szanse.
    Dlatego najważniejsza w endometriozie jest dieta , zadbanie o flore jelitową i stany zapalne..

    Mówił Ci coś Songin o diecie?
    Mi dosyć dużo Olek mówił o dysbiozie jelitowej.

    tak, powiedział, że dieta bez glutenu, nabiału, mięsa czerwonego. Powiedział, że muszę się liczyć, że pojawi sie kolejna dolegliwość ze strony układu immunologicznego, właściwie kwestia czasu. Ja już walczę z przewlekłymi zatokami, ale się pochwalę, że jestem na diecie od dietetyka i już postępy są. Stan zapalny wyciszył sie w zatokach bez lekarstw, co graniczy z cudem, a to zasługa tylko diety i suplementów. Pomyślałam, że dieta pomoże też na "dół" :)

    mam bardzo dobrą Panią dietetyk do polecenia, gdyby ktoś potrzebował.

    👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii

    A wierzysz w naturalna ciaze jeszcze czy nie? bo zrozumiałam z Twojej wypowiedzi, że nie.. dlatego o tej diecie wspomniałam.

    Mówił Ci songin o badaniu dysbiozy?

  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ms

    trudne pytanie :) wierzę i powiedzmy się tego się trzymam, ale z drugiej strony wiem, że czas ucieka i trzeba iść na in vitro, bo za 2, 3 lata nie będzie już szans. zresztą Pani dr mi pow, ze już za rok jak bym przyszła to mogłoby być mniej ciekawe. Dieta wg mnie i tak pomoże, nawet do in vitro.

    nic Songin nie mówił o takim badaniu dysbiozy, a co to takiego ?

    👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.vitaimmun.pl/?fbclid=IwAR3aVyNlB0ee0gh7G0VBXvnu4f5FoyK_gMzRGv1zT8mNa1zFWccrRrUJ9_o

    badanie kosztuje chyba 360 zł jak powiesz ze jestes z miracolo clinic.

    Nie wiem co o tym myslec, ale uwazaja ze ma to wpływ na endo.. i po okresleniu jakie masz bakterie w jelicie oni Ci dobieraja probiotyki specjalne i to poprawia.
    Albo to zadziała albo kolejna moda..
    Badanie na nietolerancje a teraz badanie kupy :P wysylasz przez neta :D

‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ