X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Endometrium polipowate.
Odpowiedz

Endometrium polipowate.

Oceń ten wątek:
  • Marta_NE Koleżanka
    Postów: 111 15

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Dziewczyny, zapytałam eksperta na Bocianie, żeby jasno napisal czy diagnoza "polipowate fragmenty endometrium" oznacza patologie czy nie i po co wlasciwie znajduje sie w opisie. Odpowiedział mi tak:

    "Nie jest to patologia jest to opis morfologii endometrium niezbyt wiem po co znajduje się to w opisie Z poważaniem JD"

    Dla mnie sprawa chyba zakończona, bo jednak lekarzom z Białegostoku wierze. Niemniej nie wykluczam wyłyżeczkowania sobie macicy, jak wyczerpie inne środki, myślę ze takie mechaniczne rozlegle uszkodzenie musi włączać jakieś mechanizmy wzrostowe, które zapewne dobrze działają na implantację. I tej wersji będę sie trzymać :-) życzę wam dziewczyny powodzenia, cokolwiek i jakkolwiek sie leczycie. Byle do celu!

    Mi dokladnie to samo powiedzial dr S z invicty:)

  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr P z Invikty powiedziala mi na dzisiejszej wizycie, ze ma mnostwo pacjentek z polipowatym endo (zarowno tym wychodzacym w biopsjach jak i z widocznymi golym okiem na usg polipami) takze wsrod tych, ktore nie podchodza do IVF, i nie notuje u nich problemow z zajsciem w ciaze. Wg niej moje endo jest idealne i polipowatosc to charakterystyka endo w ogole. Powiedziala, ze absolutnie odradza lyzeczkowanie, bo praktycznie zawsze po nim powstaja rozlegle siatkowate blizny i zrosty Ashermana i niektore kobiety dochodza do siebie do 6-miesiecy i tylko zrobie sobie krzywde, bo w dlugim czasie w ogole moge nigdy nie zajsc w ciaze. Jej slowa cytuje, zeby nie bylo ze to ja sie madrze.
    Prof L wciaz mi nie odpowiedzial.

    semi123 lubi tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Semi jestem z Wrocławia, ty chodziłam na akupunkture. Jesteś też z Wrocławia? Jeśli chcesz podam Ci namiar na to miejsce.

  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 1 lipca 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, też jestem z Wrocławia :) Chciałabym zacząć to pewnie też trochę odstresowuje :) Dzięki

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam u Pani Kasi Pokrywki :)

    semi123 lubi tę wiadomość

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa nawet nie wiem co napisać... Bardzo mi przykro. Życie jest takie niesprawiedliwe :( Dajcie sobie teraz czas....

    U nas 28 pierwsza wizyta IVF. Czeka nas pewnie cykl z antykami, stymulacja i łyżeczkowanie i crio. Tak zakładam...

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny....

    czy polip w macicy to polipowate endometrium. Przy ostatnim monitoringu gin zauważyła polip 7mm. Jak nie sam nie odpadnie podczas @ to histeroskopia. Czy to zwiastuje jakieś kłopoty? Na usg nigdy nie miałam polipowatego endo

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endometrium polipowate to struktura endometrium, czyli polipowato ukształtowane endometrium. 1 polip na endometrium to inna kwestia,ale przyczyny powstawania mogą byc podobne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2017, 09:34

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak Jak Aaa78 napisała. Polip a poipowatość to co innego. Tobie polip usuna i bedzie ok. Nam musza złuszczać całe endometrium :(

    Nam zostało 4 dni do pierwszej wizyty IVF. Juz się zaczynam denerwować...

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma czym lady E:) szybko minie stymulacja potem punkcja.
    Przypomnij mi prosze w której klinice sie leczysz?

  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja chyba jestem kolejnym przykładem, że łyżeczkowanie pomaga.
    W 3 cyklu po łyżeczkowaniu ( z tym, że jeden był na tabletkach anty więc jakby w 2) i w pierwszym cyklu po drożności jajowodów udało się zobaczyć dwie kreski.
    11dpo beta 48, a 28dpo 50 000 i bijące serduszko. Od 16 dc brałam także duphaston przez te dwa cykle.
    Jednak niechce zapeszać i trochę się martwie bo w między czasie wyszła mi mutacja MTHFR c.667C>T i podwyższona homocysteina i dopiero od dziś (6t3d) zaczęłam brać clexane, a wiem, że przytym bywa różnie.
    Niemniej jednak chciałam się z Wami podzielić tą informacją, bo może komuś się przyda.
    Trzymam za wszystkich mocno kciuki.

    Bella93, Lady_E, Ania1003 lubią tę wiadomość

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super semi, trzymam kciuki

    semi123 lubi tę wiadomość

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa78 leczymy sie w klinice MedArt w Poznaniu.

    semi123 No właśnie ciekawa byłam co tam u Ciebie. Gratulacje ogromne <3 Rośnijcie zdrowo. Dawaj nam tu czasem znać co tam u was :)

    Ciekawe co u Shooa :( mam nadzieję że wszytko ok...

    semi123 lubi tę wiadomość

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne będę dawać znać :) Nie obyło się bez stresu, leżałam już w szpitalu bo miałam krwawienie lekkie ale póki co jest ok, ale staram się nie nastawiać i nie cieszyc póki co :) Następna wizyte mam za 2 tyg niewiem jak wytrzymam.. Wy też dawajcie znać co u Was, mocno trzymam kciuki za nas wszystkie :)
    Mam nadzieję że Shoaa znajdzie w sobie siłę by dać sobie radę i że los kiedyś jej wszystko wynagrodzi.. Nie ma chyba takich słów które mogą jakkolwiek pocieszyć :(

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 7 września 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam semi? Jak się czujecie?

    U nas 4 dzień z antykami. Czas się wlecze... Oby do października :)

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 7 września 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam na wizycie bo znowu miałam lekkie plamienie koloru kawy z mlekiem ale jest w miarę ok, zarodek ma już 17mm i zaczęliśmy 9 tydzień. Jedyne co to być może mam małego krwiaczka, doktor nie była pewna czy to krwiaczek czy przepływy, na wszelki wypadek większość czasu leżę, poza tym biorę clecxane i acard i staram się za dużo o tym nie myslec.
    Lady E trzymam mocno kciuki, wiem że czas się wlecze ale postaraj się go wykorzystać na rzeczy na które potem może nie być czasu, jakieś same przyjemności jak kino,wyjazdy żeby zabić czas. Jesteś w dobrych rękach, ja co prawda byłam tylko na jednej wizycie w MedArt ale zrobiło na mnie wrażenie i Pani dr również :)

  • Lady_E Autorytet
    Postów: 1160 1153

    Wysłany: 11 września 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    semi123 Rosnijcie zdrowo <3 Wszytko bedzie dobrze na pewno <3

    No u mnie czas się wlecze :( Ale staram sie go jakoś zająć. Tydzień antyków za mna jeszcze dwa i stymulacja. Mąż jest spokojny to mi pomaga :) Byle do listopada :)

    iv09df9h3jajy138.png
    04.2013 - Początek starań (5cs z clo :()
    2016-2018 3 IUI, 3 IVF żadnego zarodka
    Czekamy co los przyniesie...
    Los przyniósł nam monionka 18.06 beta 26609 mIU/ml <3
    21.06 - Serduszko pięknie bije <3
    04.02.2019 Jest Blanka <3
  • Kasia_82 Ekspertka
    Postów: 163 70

    Wysłany: 24 września 2017, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dawno mnie tu nie było bo przerwa wakacyjna, urlop, nieudana inseminacja itd.
    Chciałam Wam powiedzieć, ze dzisiaj zrobiłam test ciążowy i są dwie kreski !
    Już bałam się ze od ostatniej laparoskopii wszystko się odnowi, znowu narosną polipy a tu się udało. Jeszcze nie wiem co bo nie byłam u lekarza jeszcze, nie robiłam bety wiec nie wiem czy wszystko Ok jednak jestem w szoku i chciałam się z Wami tym podzielić.
    Właśnie czekałam na okres żeby zacząć clo i przygotować się na inseminacje a tu taka niespodzianka.
    Sama nie wiem jak to się stało :p
    Trzymam za Was mocno kciuki !

  • Aaa78 Ekspertka
    Postów: 259 67

    Wysłany: 24 września 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo Kasia 82:)

  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 24 września 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Kasia :) Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne dobre info :) Widać że polipy i polipowate Endo da się pokonać,trzeba tylko czasu :)

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ