X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Endometrium polipowate.
Odpowiedz

Endometrium polipowate.

Oceń ten wątek:
  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio też miałam ciężki czas, bo czekałam na receptę od pani dr i mail zaginął i dostałam tydzień później i straciłam cały cykl. Mogłabym już zacząć w tym miesiącu a tak to czekam do września :( tak bardzo chce się działać a tu zawsze coś się musi wydarzyć. Ja już mam takie zawirowania psychiczne że potrafię rozpłakać się, gdzie 10 min wcześniej miałam świetny humor. No ale niestety są dni totalnego doła ale są też te dobre gdzie sobie tłumaczę że trzeba przejść i przez to. Szkoda że nie da się wyłączyć tych negatywnych emocji :( ale bez pozytywnego myślenia to byśmy zwariowaly wszystkie więc musimy sobie powtarzać ze będzie dobrze :) Więc musimy się trzymać :) zleci Ci szybko juz mamy wrzesień za chwilę i zaraz będziesz miała wizytę :)

  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj na tym ogólnym forum jedna z dziewczyn pytała się mnie jak leczę to endometrium polipowate bo ona po histeroskopii ma wynik że ma to endometrium mikro polipowate ale lekarz nic z tym nie robi bo mówi że jest ok wynik. Więc co lekarz to opinia

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny

    Mam podobny problem . W Histero 03.07.20 wyszlo mi liczne mikopolipy ( do kilkunastu na calej powieszchni ) . Pobrano probke do badania ; wynik to widocznych okolo 65 plasmocystow na 25mm2.

    5 roznych lekarzy zapewnilo mnie ze stanu zapalnego nie ma i nie ma sie czym przejmowac. Podeszlam do transferu 12.08

    5dpt - 8 beta hcg , prog 13
    7dpt - 36 beta hcg , prog 20
    9dpt - 47 beta hcg , prog 25
    11 dpt - 17 beta hcg

    Zmienilam lekarza i poprosilam o antybiotyk i lek na zluszczAnie.

    Antybiotyk w pierwszej fazie cyklu a lek na zluszczanie od 16 do 25 dnia cyklu.

    Jak u was wyglada leczenie ??

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orgametril dwa miesiące od 5 do 25 dnia cyklu, potem kontrola i jak nie będzie poprawy to jeszcze jeden miesiąc. My mamy kategoryczny zakaz starania sie no i tym bardziej że w takich dniach cyklu mam brać to oznacza że owulacja mnie ominie więc nie ma szans na starania

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaaa wrote:
    Orgametril dwa miesiące od 5 do 25 dnia cyklu, potem kontrola i jak nie będzie poprawy to jeszcze jeden miesiąc. My mamy kategoryczny zakaz starania sie no i tym bardziej że w takich dniach cyklu mam brać to oznacza że owulacja mnie ominie więc nie ma szans na starania


    A gdzie sie leczysz??

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaaa wrote:
    Ja ostatnio też miałam ciężki czas, bo czekałam na receptę od pani dr i mail zaginął i dostałam tydzień później i straciłam cały cykl. Mogłabym już zacząć w tym miesiącu a tak to czekam do września :( tak bardzo chce się działać a tu zawsze coś się musi wydarzyć. Ja już mam takie zawirowania psychiczne że potrafię rozpłakać się, gdzie 10 min wcześniej miałam świetny humor. No ale niestety są dni totalnego doła ale są też te dobre gdzie sobie tłumaczę że trzeba przejść i przez to. Szkoda że nie da się wyłączyć tych negatywnych emocji :( ale bez pozytywnego myślenia to byśmy zwariowaly wszystkie więc musimy sobie powtarzać ze będzie dobrze :) Więc musimy się trzymać :) zleci Ci szybko juz mamy wrzesień za chwilę i zaraz będziesz miała wizytę :)

    Rozumiem doskonale, kiedy leci cykl za cyklem, a my stoimy w miescju. Czasem też tak mam, że rozpłacze się bez powodu. Dobija mnie uciekający czas, jestem coraz starsza, mam dwa zarodki, ale co będzie jak się nie uda, a moja rezerwa nie jest dobra, w styczniu wynosiła 1, aż się boję myśleć co jest teraz. Ale nic, muszę czekać i tyle. Zobaczymy co los przyniesie. Trzymam za Ciebie kciuki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaaa wrote:
    Wczoraj na tym ogólnym forum jedna z dziewczyn pytała się mnie jak leczę to endometrium polipowate bo ona po histeroskopii ma wynik że ma to endometrium mikro polipowate ale lekarz nic z tym nie robi bo mówi że jest ok wynik. Więc co lekarz to opinia

    Właśnie co lekarz to opinia, bo mi doktor mówiła, że nie zrobi mi transferu dopóki nie będzie wszystko ok z endometrium. 🤔

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Czesc Dziewczyny

    Mam podobny problem . W Histero 03.07.20 wyszlo mi liczne mikopolipy ( do kilkunastu na calej powieszchni ) . Pobrano probke do badania ; wynik to widocznych okolo 65 plasmocystow na 25mm2.

    5 roznych lekarzy zapewnilo mnie ze stanu zapalnego nie ma i nie ma sie czym przejmowac. Podeszlam do transferu 12.08

    5dpt - 8 beta hcg , prog 13
    7dpt - 36 beta hcg , prog 20
    9dpt - 47 beta hcg , prog 25
    11 dpt - 17 beta hcg

    Zmienilam lekarza i poprosilam o antybiotyk i lek na zluszczAnie.

    Antybiotyk w pierwszej fazie cyklu a lek na zluszczanie od 16 do 25 dnia cyklu.

    Jak u was wyglada leczenie ??

    Witaj, a powiedz mi proszę jaki lek dostałaś?

    Ja ciągle się zastanawiam, co było z moim endometrium, wynik mam prawidłowy, a było pogrubione i niejednorodne...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2020, 11:31

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35latka wrote:
    Witaj, a powiedz mi proszę jaki lek dostałaś?

    Ja ciągle się zastanawiam, co było z moim endometrium, wynik mam prawidłowy, a było pogrubione i niejednorodne...


    Leczenie zlecilam sobie wlasciwie sama...

    Moj nowy lekarz po zobaczeniu wynikow i bety , odrazu zaczal mowic o immunilogi.
    Akurat te badania mialam i konsutacje u Pasnika rowniez .

    Mojemu facetowi kiedys wyszlo ze ma mycoplasme homis, ja pozniej robilam caly zestaw pcr i u mnie nic nie wyszlo. Wiec lekarze to olali i powiedzieli ze kazdy ma te bakterie i skoro ja jestem ok to wszystko wporzadku.

    Nawet teraz moj nowy lekarz prowadzacy tak powiedzial... i dalej gadal o immu.

    I wiec sama go poprosilam o antybiotyk i lek na zluszczanie.

    Antybiotyk dostalismy razem

    Summamed na 6 dni 500mg w pierwszej fazie cyklu. Ja zaczne brac w 8dc bo nie mieszkam w polsce i czekam na leki az dojda.

    A po antybiotyku lek 15dc - 26 dc - Orgametril.

    Jak zaproponowalAm to lekarzowi to powiedzial ze “dobry pomysl”
    Rece mi opadaja...

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    A gdzie sie leczysz??
    U dr Paligi w Katowicach

  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Leczenie zlecilam sobie wlasciwie sama...

    Moj nowy lekarz po zobaczeniu wynikow i bety , odrazu zaczal mowic o immunilogi.
    Akurat te badania mialam i konsutacje u Pasnika rowniez .

    Mojemu facetowi kiedys wyszlo ze ma mycoplasme homis, ja pozniej robilam caly zestaw pcr i u mnie nic nie wyszlo. Wiec lekarze to olali i powiedzieli ze kazdy ma te bakterie i skoro ja jestem ok to wszystko wporzadku.

    Nawet teraz moj nowy lekarz prowadzacy tak powiedzial... i dalej gadal o immu.

    I wiec sama go poprosilam o antybiotyk i lek na zluszczanie.

    Antybiotyk dostalismy razem

    Summamed na 6 dni 500mg w pierwszej fazie cyklu. Ja zaczne brac w 8dc bo nie mieszkam w polsce i czekam na leki az dojda.

    A po antybiotyku lek 15dc - 26 dc - Orgametril.

    Jak zaproponowalAm to lekarzowi to powiedzial ze “dobry pomysl”
    Rece mi opadaja...
    Najgorsze jest to że same bardzo często musimy podsuwać pomysły, a powinnyśmy czuć się zaopiekowane i pewne tego że lekarz wie co robi. A to niestety nie jest takie częste w klinikach.

  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 30 sierpnia 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35latka wrote:
    Rozumiem doskonale, kiedy leci cykl za cyklem, a my stoimy w miescju. Czasem też tak mam, że rozpłacze się bez powodu. Dobija mnie uciekający czas, jestem coraz starsza, mam dwa zarodki, ale co będzie jak się nie uda, a moja rezerwa nie jest dobra, w styczniu wynosiła 1, aż się boję myśleć co jest teraz. Ale nic, muszę czekać i tyle. Zobaczymy co los przyniesie. Trzymam za Ciebie kciuki.
    Trzeba wierzyć że dwa zarodki Ci wystarczą i nie będziesz musiała już się martwić. Bardzo Ci kibicuje i trzymam kciuki 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Leczenie zlecilam sobie wlasciwie sama...

    Moj nowy lekarz po zobaczeniu wynikow i bety , odrazu zaczal mowic o immunilogi.
    Akurat te badania mialam i konsutacje u Pasnika rowniez .

    Mojemu facetowi kiedys wyszlo ze ma mycoplasme homis, ja pozniej robilam caly zestaw pcr i u mnie nic nie wyszlo. Wiec lekarze to olali i powiedzieli ze kazdy ma te bakterie i skoro ja jestem ok to wszystko wporzadku.

    Nawet teraz moj nowy lekarz prowadzacy tak powiedzial... i dalej gadal o immu.

    I wiec sama go poprosilam o antybiotyk i lek na zluszczanie.

    Antybiotyk dostalismy razem

    Summamed na 6 dni 500mg w pierwszej fazie cyklu. Ja zaczne brac w 8dc bo nie mieszkam w polsce i czekam na leki az dojda.

    A po antybiotyku lek 15dc - 26 dc - Orgametril.

    Jak zaproponowalAm to lekarzowi to powiedzial ze “dobry pomysl”
    Rece mi opadaja...

    Dokladnie ręce opadają, musimy być mądrzejsze od lekarzy, no nie rozumiem jak można traktować tak pacjenta. To logiczne jest dla mnie, że jeśli jest stan zapalny to trzeba leczyć, jeśli jest coś nie tak z endo, to trzeba brać leki, by je złuszczyć.
    Ponoc orgametril właśnie jest dobry do złuszczenie endometrium, ciekawe czemu mi dokor jego nie dała. Dostałam lek provera, ale on miał ograniczyć rozrost, niby trochę pomógł, ale i tak wyczyściła mi tam wszystko. 14 wizyta, ciekawe jak wygląda to wszystko teraz. Póki co stosuje się do zaleceń. Niechętnie, bo chciałam jeszcze próbować w tym cyklu naturalnie, ale biorę estrofem, więc z automatu moja owulacja jest blokowana... 😑

  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 2 września 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też na początku załamałam się jak usłyszałam że przy tym leku nie będziemy mogli się starac bo odkąd zdecydowaliśmy się na to że idziemy do kliniki niepłodności to 80% czasu nie możemy się starać. Dla mnie to tak psychicznie męczące że nic nie mogę zrobić sama ale wiem że tak musi być i tak przy tych polipach nic byśmy nie zdziałali. Każda z nas musi swoje przejść niestety i trzeba tylko wytrwać :) daj znać po wizycie 14 jak przebiegła :)

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 2 września 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny

    Ja zaczelam brac sumamed razem z moim przez 5 dni. Jak skoncze antybiotyk to chwile pozniej zaczyne brac Orgametril.

    W sobote mam kosultacje w sprawie nieudanego transferu... ciekawe co doktor wymysli.
    Lecze sie w invicta i oni lubia robic tak badanie receptywnosc edno.
    Badalyscie unk moze ??

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 3 września 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komórki nk w macicy?

  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 3 września 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jak tylko wyszlo endometrium polipoqate od razu miala wyłyżeczkowana macice. Cykl po bylam w ciazy. Wczesniej 17 cykli nic.

    35latka lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 3 września 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to się boję zapytać mojej pani dr o to łyżeczkowanie bo nawet nie wspomniała o tym tylko że leki a potem spirala jak nie pomoże. Sama nie wiem co myśleć bo już brakuje sił do walki. Będę na kontroli w listopadzie po dwóch miesiącach brania orgametrilu to zapytam bo boję się jak ognia tej spirali

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 3 września 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Mi jak tylko wyszlo endometrium polipoqate od razu miala wyłyżeczkowana macice. Cykl po bylam w ciazy. Wczesniej 17 cykli nic.


    Mialas dobrego lekarza bo mi 5 powiedzialo ze to wszystko jest ok... :( :( A ja glupia posluchalam

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 3 września 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz powiedzial ze endometrium jest po prostu przez polipy w przewleklym stanie zapalnym, jest nieprawidlowe i do implantacji z takim endo nie dojdzie. Jedyne wyjscie dla niego to abrazja czyli wylyzeczkowanie. Zgodzilam sie i juz w trakcie histeroskopii mi to zrobil.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ