X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Endometrium polipowate.
Odpowiedz

Endometrium polipowate.

Oceń ten wątek:
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 3 września 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Moj lekarz powiedzial ze endometrium jest po prostu przez polipy w przewleklym stanie zapalnym, jest nieprawidlowe i do implantacji z takim endo nie dojdzie. Jedyne wyjscie dla niego to abrazja czyli wylyzeczkowanie. Zgodzilam sie i juz w trakcie histeroskopii mi to zrobil.

    Jesli moge wiedziec gdzie sie leczylas ??

    Ja jestem mega zla na siebie ze posluchalam lekarzy... teraz poprosilam o antybiotyki i lek na zluszczenie. Mysle zeby brac go 2 miesiace i pozniej jesli beda dalej te mikropolipy to wtedy abrazja i dopiero transfer.

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 3 września 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Wroclawia, nie leczyłam sie w klinice mialam lekarza prowadzacego "zwyklego" gina alw w końcu doprowadzil mnie do upragnionej ciazy. A mam dodatkowo endometrioze wiec latwo nie bylo.

    Dodatkowo lekarz mi mowil ze polipowatw endo uwielbia odrastac i tak naprawde największe szanse sa do pol roku po abrazji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2020, 18:02

    35latka lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Moj lekarz powiedzial ze endometrium jest po prostu przez polipy w przewleklym stanie zapalnym, jest nieprawidlowe i do implantacji z takim endo nie dojdzie. Jedyne wyjscie dla niego to abrazja czyli wylyzeczkowanie. Zgodzilam sie i juz w trakcie histeroskopii mi to zrobil.

    U mnie była podobna sytuacja, tyle że w wyniki histopatologicznym endimetrium wyszło w normie. 🤔

  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 3 września 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze czytając Was zastanawiam się czy mam się godzić na tą spirale jeśli do tego by doszło, bo leczenie wstępnie dwa msc kontrola i jak będzie źle to jeszcze jeden miesiąc leki a potem ta spirala. Ale coraz bardziej nastawiam się na to łyżeczkowanie, tylko problem będzie jeśli pani dr odmówi to boję się iść do jakiegokolwiek ginekologa żeby czegoś znowu nie popsuł ☹️

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 4 września 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzieki za info.

    35Latka Tobie tez mowil to zwykly lekarz czy taki z kliniki ??

    No wlasnie ja zaluje ze posluchalam tych lekarzy z kliniki i zgodzilam sie na transfer... Teraz sama wymyslalam sobie leczenie .

    Monika ja tez sie juz godze z lyzeczkowaniem.

    Ile taki zabieg kosztuje ??

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 4 września 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Dziewczyny dzieki za info.

    35Latka Tobie tez mowil to zwykly lekarz czy taki z kliniki ??

    No wlasnie ja zaluje ze posluchalam tych lekarzy z kliniki i zgodzilam sie na transfer... Teraz sama wymyslalam sobie leczenie .

    Monika ja tez sie juz godze z lyzeczkowaniem.

    Ile taki zabieg kosztuje ??
    No właśnie jak to wygląda z tym łyżeczkowaniem? Tak po prostu prywatnie można iść bez jakiegoś skierowania od lekarza? No i właśnie jaki koszt

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2020, 19:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2020, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Dziewczyny dzieki za info.

    35Latka Tobie tez mowil to zwykly lekarz czy taki z kliniki ??

    No wlasnie ja zaluje ze posluchalam tych lekarzy z kliniki i zgodzilam sie na transfer... Teraz sama wymyslalam sobie leczenie .

    Monika ja tez sie juz godze z lyzeczkowaniem.

    Ile taki zabieg kosztuje ??

    Mi mówiła Pani Doktor z kliniki, że nie zrobi mi transferu z takim endometrium. Najpierw zrobiłysmy z tym porządek, powiedziała mi wprost, że szkoda zarodków, bo się nie przyjmą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2020, 18:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2020, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaaa wrote:
    No właśnie jak to wygląda z tym łyżeczkowaniem? Tak po prostu prywatnie można iść bez jakiegoś skierowania od lekarza? No i właśnie jaki koszt

    Ja dostałam skierowanie na nfz, miałam wyczyszczone w trakcje histeroskopii.

  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 6 września 2020, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:00

    Monikaaa lubi tę wiadomość

  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 9 września 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obejrzałam ten wywiad i pani dr raczej nie zleca łyżeczkowania przy endometrium polipowatym. Ciężki temat ale chyba jestem zdecydowana na łyżeczkowanie jak leki nie pomogą

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaaa wrote:
    Obejrzałam ten wywiad i pani dr raczej nie zleca łyżeczkowania przy endometrium polipowatym. Ciężki temat ale chyba jestem zdecydowana na łyżeczkowanie jak leki nie pomogą

    Mi doktor mówiła, że nie wyślę mnie na łyżeczkowanie, ale zrobi mi to histeroskopowo, mówi że zrobi to tak aby nie narobić szkód, z tym że mi te endometrium nie wyszło polipowate w wyniku hist. tylko w normie, lekarka twierdziła że wygląda na polipowate, ale będę się trzymać wyniku.

  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 9 września 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam rozpoznanie kliniczne endometrium polipowate. Czyli chyba nie ma sensu z tym łyżeczkowaniem. Ehh myślałam że skoro u Was to wyszło ale skoro mamy inna sytuację u mnie na usg pani dr stwierdziła endometrium polipowate i po biopsji nie ma przewlekłego zapalenia ale z racji tego jak to wygląda to leczenie i stąd wydaje mi się że nie będzie zachwycona że chce podejść do łyżeczkowania. Ostatecznie wiadomo zdam się na jej opinie

  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 14 września 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35latka i jak wizyta? Co słychać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaaa wrote:
    35latka i jak wizyta? Co słychać?

    Witaj, lipa, endometrium ok, ale za to nie pękł pęcherzyk, ma 30mm dostałam zastrzyk wczoraj,jestem przed miesiączka, no ręce opadają... Stało się to pierwszy raz...

  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 16 września 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35latka wrote:
    Witaj, lipa, endometrium ok, ale za to nie pękł pęcherzyk, ma 30mm dostałam zastrzyk wczoraj,jestem przed miesiączka, no ręce opadają... Stało się to pierwszy raz...
    Strasznie mi przykro, jak nie urok to. Ale musisz być dobrej myśli najważniejsze że z endometrium jest ok a w przyszłym miesiącu już trzeba wierzyć że szczęśliwie podejdziesz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaaa wrote:
    Strasznie mi przykro, jak nie urok to. Ale musisz być dobrej myśli najważniejsze że z endometrium jest ok a w przyszłym miesiącu już trzeba wierzyć że szczęśliwie podejdziesz.

    Ah brak mi już słów na to wszystko. Teraz czekam na miesiączkę, jesli pęcherzyk zniknie podchodzę do transferu, nie nastawiam się. Jak u Was dziewczyny?

  • patti13 Koleżanka
    Postów: 66 8

    Wysłany: 24 września 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u kogo w warszawie leczycie endometrium polipowate?
    histeroskopia wykazała liczne mikropolipy w macicy :(:(:(

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 24 września 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patti13 wrote:
    Dziewczyny u kogo w warszawie leczycie endometrium polipowate?
    histeroskopia wykazała liczne mikropolipy w macicy :(:(:(


    O chetnie sie dowiem bo tez wawa mnie interesuje.

    Dlaczego robilas histero ?? Masz jakiegos lekarza prowadzacego ??

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Monikaaa Przyjaciółka
    Postów: 199 34

    Wysłany: 25 września 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety mogę powiedzieć gdzie lepiej nie leczyć, byłam w novum i żaden z lekarzy a byłam u chyba 5 bo tam tak się skaczę między lekarzami nie widział moich polipow a na pierwszej wizycie w Katowicach miałam stwierdzone endometrium polipowate. A w Warszawie chcieli w czerwcu robić mi in vitro tylko dlatego że nie mieli pomysłu co ze mną zrobić

  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 25 września 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaaa wrote:
    Orgametril dwa miesiące od 5 do 25 dnia cyklu, potem kontrola i jak nie będzie poprawy to jeszcze jeden miesiąc. My mamy kategoryczny zakaz starania sie no i tym bardziej że w takich dniach cyklu mam brać to oznacza że owulacja mnie ominie więc nie ma szans na starania
    Orgametril hamuje owulację?

    0901d7c722.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ