X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Fertimedica Warszawa
Odpowiedz

Fertimedica Warszawa

Oceń ten wątek:
  • mandarynka_1988 Znajoma
    Postów: 22 15

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    @madarynko, bardzo mi przykro :( trochę dziwna propozycja No ale trzeba próbować wszystkiego, ja nie miałam histero tylko sonohsg, ciekawe dlaczego po pierwszej próbie zasugerowała histero a nie np screching endo czy sono? Ale w sumie jak to przejdziesz to będziesz miała pewność ze po Twojej stronie ok

    To był drugi transfer. W cyklu stymulowanym nic się nie zadziało. A teraz tak się potoczyło. Co to jest endo lub sono? Tak jak pisałam staram się dopiero 5 miesięcy, wiec jeszcze nie wiem 🙄

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandarynka_1988 wrote:
    Dr G zasugerowała histeroskopię. Pewnie będę się umawiać. Choć jestem zła, bo od lat dbam o badania , wizyty kontrolne, badania krwi itp. Nikt nigdy nic nie zauważył. Zawsze mówiono mi, że wszystko jest ok. A tu taka niespodzianka. Mamy zdiagnozowaną niepłodność męska. Nagle wychodzi, że może moja macica nie daje rady. Cóż, należy zbadać.

    Z tego co słyszałam, to często kliniki zalecają dziewczynom histeroskopię po nieudanych transferach. Myślę, że warto sprawdzić czy w macicy jest wszystko ok i nie ma np. jakiś zrostów. Bo wielu rzeczy nie da się zobaczyć na usg.

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie drożności jajowodów. Różnice pomiędzy HSG, a sono HSG

    Metodą sprawdzającą drożność jajowodów jest Histerosalpingografia (HSG)– jest to badanie inwazyjne i jest jednym z podstawowych badań stosowanych w diagnostyce niepłodności. Polega ona na wprowadzeniu cewnika do jamy macicy lub podłączenia do szyjki macicy tzw aparatu Shultzego i podaniu środka cieniującego w celu uzyskania dokładnego obrazu przebiegu jajowodów i wylewania się środka cieniującego do jamy brzusznej.

    Badanie może zostać wykonane z zastosowaniem dwóch metod. Pierwsza z nich to badanie HSG. Polega ono na podaniu środka kontrastującego i wykonaniu kilku zdjęć rentgenowskich oraz podglądu na żywo w celu uzyskania obrazu drożności jajowodu. Drugą, bardziej nowoczesną metodą, jest sono HSG polegające na podaniu specjalnej pianki, która pozwala na obrazowanie przepływów w jajowodach za pomocą USG

    Metoda sono HSG jest coraz bardziej popularna ze względu na brak konieczności posiadania urządzenia rentgenowskiego, a co się z tym wiąże, specjalnie przystosowanych pomieszczeń.


    A screaching endo to pobranie małego wycinka macicy w celu zbadania, po tym macica (nie wiadomo czemu) uzyskuje lepsze „ podłoże” dla zarodka , odnawia się de facto

  • mandarynka_1988 Znajoma
    Postów: 22 15

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Wkrótce ja będę specjalistka w temacie i bazą wiedzy dla koleżanek 😊 przy niepłodności męskiej dr G nie zaleciła badać drożności jajowodów, bo to nieprzyjemne i w tym przypadku nie bardzo ma sens. Bo zarodki tak czy inaczej trzeba robić w laboratorium. Jestescie kochane ❤ nie sądziłam, że mamy w kraju takie wspaniale istoty 😘

    Aneta8, Malica lubią tę wiadomość

  • pannaaleksandra Autorytet
    Postów: 625 646

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, niestety dwa lata temu miałam robione (bezpodstawnie) badanie drożności jajowodów pod rentgenem w szpitali bielańskim - KOSZMAR! Prawie zemdlałam z bólu, a kilka osób będących na sali totalnie miało to gdzieś, co dali mi odczuć... nigdy więcej!😣

    Starania od 2018 roku
    2 IUI i 3 transfery nieudane

    6.10 Transfer zarodka 4.2.1
    6dpt 46,8 😍🍀
    8dpt 128,3 ✊🏻🍀
    10dpt 418,3 ✊🏻🍀
    12dpt 1365,8 ✊🏻🍀
    15dpt 3658,7 ✊🏻🍀
    20dpt 9675 ✊🏻🍀
    21dpt maleństwo 2,5mm i ❤️😍
    6t 5d maleństwo ma 8 mm ❤️
    8t 5d 2,2 cm szczęścia ❤️
    11t 4,5 cm szczęścia ❤️
    *kocham Cię, zostań ze mną!*

    f2w3qqmzczncw8jw.png
  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandarynka_1988 wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Wkrótce ja będę specjalistka w temacie i bazą wiedzy dla koleżanek 😊 przy niepłodności męskiej dr G nie zaleciła badać drożności jajowodów, bo to nieprzyjemne i w tym przypadku nie bardzo ma sens. Bo zarodki tak czy inaczej trzeba robić w laboratorium. Jestescie kochane ❤ nie sądziłam, że mamy w kraju takie wspaniale istoty 😘
    Kto inny może nas lepiej zrozumieć niż inne kobiety które przez to przechodzą, musimy buc dla siebie siła i wsparciem ❤️

    pannaaleksandra, Aneta8, Jodełka, Aleczemutek, mandarynka_1988 lubią tę wiadomość

  • Jodełka Koleżanka
    Postów: 31 13

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zaczynam się zastanawiać, co zrobić za 3 miesiące gdy powtorzymy badanie nasienia. Myślicie, że porobić jeszcze jakieś dodatkowe badania u siebie do tego czasu?

    mandarynka_1988 lubi tę wiadomość

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jodełko, wrzucam listę badań przygotowaną na podstawie doświadczeń dziewczyn z wątków miesięcznych. Może skorzystasz 🙂

    ❓CO ZBADAĆ JEŚLI SIĘ NIE UDAŁO?❓
    Test CBA- ocena cytokin Th1/Th2: to badanie można zrobić w wiekszosci labow majacych placowki w calej Polsce, np. Alab lub Synevo
    Panel limfocytarny/ subpulacja limfocytów/ immunofenotyp/ IMK (różne nazwy tego samego badania): to jest badanie, który miedzy innymi wykazuje ilość komorek NK w krwi obwodowej. Miedzy innymi można zrobić je tu: testdna.pl. Przy czym tu wazne zeby zrobic badanie w drugiej polowie cyklu.
    Przeciwciała p.plemnikowe np. w Alabie tutaj
    Przeciwciała antygenom łożyskaprzyklad z Alabu
    Przeciwciała antykardiolipinowe: nastepujace klasy: IgA, IgG, IgM
    Przeciwciała p beta2 glikoproteinie
    Przeciwciała antykoagulant toczniowy
    Trombofilia wrodzona - przykład pakietu z testdna.pl
    KIR u kobiety i HLA C u partnera - badania można zamówić m.in. na tej stronie
    AlloMLR - zobacz na ponizej wiecej informacji na temat tego badania
    Test cytoksycznosci komórek NK
    Cross-match
    ANA 2
    Krzywa glukozowa i insulinowa - można wykonać miedzy innymi w Alabie link tutaj
    Homocysteina
    Mutacje: MTHFR i PAI-1 - te często są w pakiecie na trombofilie (jak powyżej) wiec na ogol bardziej opłaca się wziąć taki pakiet
    Panel tarczycowy (w sklad typowego panelu wchodza: TSH, TF3, FT4, Anty-TPO, Anty-TG, anty TSHR = TRAb, a czasem tez cholesterol który potrafi być zawyżony w przypadku problemow z tarczyca). Dostepny m.in na stronie Alab, a takze w Synovo
    Witamina D3
    Biopsja endometrium (sprawdzenie czy jest stan zapalny)
    Histeroskopia
    CD138
    Badanie receptywności endometrium / ERA
    Badanie prolaktyny

    Jodełka lubi tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Jodelko Ja jeszcze robiłam białko c i bilko s oraz oboje z mężem kariotypy. Najtaniej Kariotypy w Invicta Warszawa.

    Jodełka lubi tę wiadomość

  • pannaaleksandra Autorytet
    Postów: 625 646

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie za każdym razem przeraża ta lista - jest taaaaka długa, nie wiadomo co robić w pierwszej kolejności, a ceny są z kosmosu 😣

    Jodełka lubi tę wiadomość

    Starania od 2018 roku
    2 IUI i 3 transfery nieudane

    6.10 Transfer zarodka 4.2.1
    6dpt 46,8 😍🍀
    8dpt 128,3 ✊🏻🍀
    10dpt 418,3 ✊🏻🍀
    12dpt 1365,8 ✊🏻🍀
    15dpt 3658,7 ✊🏻🍀
    20dpt 9675 ✊🏻🍀
    21dpt maleństwo 2,5mm i ❤️😍
    6t 5d maleństwo ma 8 mm ❤️
    8t 5d 2,2 cm szczęścia ❤️
    11t 4,5 cm szczęścia ❤️
    *kocham Cię, zostań ze mną!*

    f2w3qqmzczncw8jw.png
  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam: trimbofile, Białko c i s, mthfr, panel tatczycowy, usg piersi, sono hsg, prolaktyna, witaminę d, przeciwciała antykardiolipinowe, krzywa cukrowa i insulinowa oraz właśnie kariotypy a i tak mi powiedzieli ze to dużo, jak się postaracie można wydębić skierowania od lekarza pierwszego kontaktu tym bardziej ze Jodelka i tak czeka 3 mce wiec ma czas na pochody do lekarzy ;) mi trochę się udało zrobić w medicover na pakiet ale trzebabylo za tym łazić... nie robiłam NK i KiR i resztę z wymienionych wiec się na ten temat nie wypowiem. Powyższe zrobiłam bo nie chciałam być w kolejnych miesiącach odsyłana z propozycja a może jeszcze to badanie by Pani zrobiła, wolałam mieć czarno na białym ale zdaje sobie sprawę ze to kasa ale wolałam zrobić wszytko niż potem się zastanawiać czy może coś w tym czy w tamtym coś wyjdzie.

    Jodełka lubi tę wiadomość

  • Jodełka Koleżanka
    Postów: 31 13

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pannaaleksandra wrote:
    Mnie za każdym razem przeraża ta lista - jest taaaaka długa, nie wiadomo co robić w pierwszej kolejności, a ceny są z kosmosu 😣
    Też mnie przerazila ta lista :(

  • Jodełka Koleżanka
    Postów: 31 13

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    Ja zrobiłam: trimbofile, Białko c i s, mthfr, panel tatczycowy, usg piersi, sono hsg, prolaktyna, witaminę d, przeciwciała antykardiolipinowe, krzywa cukrowa i insulinowa oraz właśnie kariotypy a i tak mi powiedzieli ze to dużo, jak się postaracie można wydębić skierowania od lekarza pierwszego kontaktu tym bardziej ze Jodelka i tak czeka 3 mce wiec ma czas na pochody do lekarzy ;) mi trochę się udało zrobić w medicover na pakiet ale trzebabylo za tym łazić... nie robiłam NK i KiR i resztę z wymienionych wiec się na ten temat nie wypowiem. Powyższe zrobiłam bo nie chciałam być w kolejnych miesiącach odsyłana z propozycja a może jeszcze to badanie by Pani zrobiła, wolałam mieć czarno na białym ale zdaje sobie sprawę ze to kasa ale wolałam zrobić wszytko niż potem się zastanawiać czy może coś w tym czy w tamtym coś wyjdzie.

    Tak, potwierdzam. Mam 3 miesiące do czasu ponownego badania nasienia, więc mam czas, żeby jeszcze pochodzić po lekarzach. Co prawda u mnie wszystko w porządku i tylko przyjmuje dostinex na prolaktynę plus mama dha. Powiem Wam, ze poważnie zastanawiam się, co robić. Czy do czasu ponownego badania zwyczajnie sobie spokojnie funkcjonować i zobaczyć, co lekarz powie, czy psychicznie nastawiać się na w pierwszej kolejności na inseminację...

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Jodelko, inseminacja z czynnikiem męskim to trochę strata czasu, oczywiście mówię to z perspektywy czasu i wieloletnich starań, na początku naszej drogi tez chciałam sporobowac wszystkiego przed in vitro, ale jeśli ruch, morfologia leży to inseminacja to takie same szanse jak naturalne starania... wybacz za brutalność, ale czasem zaoszczędza niepotrzebnej straty czasu i kasy.

    Jodełka lubi tę wiadomość

  • pannaaleksandra Autorytet
    Postów: 625 646

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    @Jodelko, inseminacja z czynnikiem męskim to trochę strata czasu, oczywiście mówię to z perspektywy czasu i wieloletnich starań, na początku naszej drogi tez chciałam sporobowac wszystkiego przed in vitro, ale jeśli ruch, morfologia leży to inseminacja to takie same szanse jak naturalne starania... wybacz za brutalność, ale czasem zaoszczędza niepotrzebnej straty czasu i kasy.

    Tak, zgadzam się, przy czynniku męskim to strata czasu i pieniędzy...

    Malica, myślisz, że internista może wystawić skierowania na któreś z badań w obecnych czasach?
    Nie wiem nawet jak do tego podejść, przez telefon pewnie trudno będzie to wytłumaczyć.

    Starania od 2018 roku
    2 IUI i 3 transfery nieudane

    6.10 Transfer zarodka 4.2.1
    6dpt 46,8 😍🍀
    8dpt 128,3 ✊🏻🍀
    10dpt 418,3 ✊🏻🍀
    12dpt 1365,8 ✊🏻🍀
    15dpt 3658,7 ✊🏻🍀
    20dpt 9675 ✊🏻🍀
    21dpt maleństwo 2,5mm i ❤️😍
    6t 5d maleństwo ma 8 mm ❤️
    8t 5d 2,2 cm szczęścia ❤️
    11t 4,5 cm szczęścia ❤️
    *kocham Cię, zostań ze mną!*

    f2w3qqmzczncw8jw.png
  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @pannaleksandra nie wiem jak dziś, ale jak byłam w medicover to cześć wypisał mi gon, cześć internista, można tez poszukać lekarza pierwszego kontaktu w mniejszych przychodniach, swego czasu dawali mi różne skierowania. Potem nie miałam już siły i poszłam i zapłaciłam chyba z 800 zł w alab. Teraz nie wiem jak jest... a może jeszcze dorwać jakiegoś lekarza który pracuje np w jakimś szpitalu i umówić się na prywatna wizytę i poprosić o skierowanie na NFZ? Ja byłam kiedyś u Wojtka Falenckiego w premium medical, wiem ze pracuje na Starynkiewiecza, może to jest jakiś pomysł? Albo umówić się do przychodni niepłodności na Starynkiewicza, może tam coś dadzą skoro to Państwowo? Albo fundacja Ernesta?

  • pannaaleksandra Autorytet
    Postów: 625 646

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    @pannaleksandra nie wiem jak dziś, ale jak byłam w medicover to cześć wypisał mi gon, cześć internista, można tez poszukać lekarza pierwszego kontaktu w mniejszych przychodniach, swego czasu dawali mi różne skierowania. Potem nie miałam już siły i poszłam i zapłaciłam chyba z 800 zł w alab. Teraz nie wiem jak jest... a może jeszcze dorwać jakiegoś lekarza który pracuje np w jakimś szpitalu i umówić się na prywatna wizytę i poprosić o skierowanie na NFZ? Ja byłam kiedyś u Wojtka Falenckiego w premium medical, wiem ze pracuje na Starynkiewiecza, może to jest jakiś pomysł? Albo umówić się do przychodni niepłodności na Starynkiewicza, może tam coś dadzą skoro to Państwowo? Albo fundacja Ernesta?

    Ehh z przychodnią na Starynkiewicza tez nie mamy dobrych wspomnień, no i na wizytę czeka się bardzo długo. Jeszcze pomyślę, ale najpierw pogadam z nasza panią dr.
    Podchodziłyście do transferu na cyklu sztucznym czy naturalnym? Pamiętacie, w którym dniu miałyście monitoring przed? Boję się, ze święta znowu pokrzyżują nam plany...

    Starania od 2018 roku
    2 IUI i 3 transfery nieudane

    6.10 Transfer zarodka 4.2.1
    6dpt 46,8 😍🍀
    8dpt 128,3 ✊🏻🍀
    10dpt 418,3 ✊🏻🍀
    12dpt 1365,8 ✊🏻🍀
    15dpt 3658,7 ✊🏻🍀
    20dpt 9675 ✊🏻🍀
    21dpt maleństwo 2,5mm i ❤️😍
    6t 5d maleństwo ma 8 mm ❤️
    8t 5d 2,2 cm szczęścia ❤️
    11t 4,5 cm szczęścia ❤️
    *kocham Cię, zostań ze mną!*

    f2w3qqmzczncw8jw.png
  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na naturalnym, chyba pierwszy monitoring miałam zaraz po miesiączce a kolejny koło 11 dnia, ale zabij wypadło mi już z pamięci 😱

  • Jodełka Koleżanka
    Postów: 31 13

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    @Jodelko, inseminacja z czynnikiem męskim to trochę strata czasu, oczywiście mówię to z perspektywy czasu i wieloletnich starań, na początku naszej drogi tez chciałam sporobowac wszystkiego przed in vitro, ale jeśli ruch, morfologia leży to inseminacja to takie same szanse jak naturalne starania... wybacz za brutalność, ale czasem zaoszczędza niepotrzebnej straty czasu i kasy.
    Faktycznie, zabrzmiało brutalnie, ale dziękuję, że mnie uświadomiłaś. My staramy się dopiero 9 cykl, więc cieszę się, że nie zwlekaliśmy z poszukiwaniem przyczyny niepowodzeń...

  • Aneta8 Autorytet
    Postów: 2485 5973

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jodełka wrote:
    Faktycznie, zabrzmiało brutalnie, ale dziękuję, że mnie uświadomiłaś. My staramy się dopiero 9 cykl, więc cieszę się, że nie zwlekaliśmy z poszukiwaniem przyczyny niepowodzeń...

    Mój mąż nie ma najgorszego nasienia (po preparatyce było wręcz super), a mimo to 4 inseminacje nam się nie udały..

    W przyszły piątek mam wizytę (niestety dr G zgłosiła nieobecność, więc przepisali mnie do dr Dz) i będę chciała rozmawiać o majowym transferze. Wypytam o wszystko - kiedy wizyty, jakie leki. Podejrzewam, że będziemy próbować na cyklu naturalnym. Jeśli kolejna miesiączka przyjdzie zgodnie z planem, to 3 maja. Bardzo chcę już działać!

    Jodełka, Malica, Domassek1991 lubią tę wiadomość

    fxQZp2.png
    XJSep2.png
    Starania od marca 2018 r.
    01-07.2020r. - 4 IUI nieudane
    28.10.2020r. - rozpoczęcie procedury IVF
    10.11.2020r. - transfer udany - Jaś [*]
    22.05.2021r. - transfer ❄️ bl. 4.2.2 ❤️
    12.2021r. Nasz synek przyszedł na świat w 33+4 tc 💜
    07.2022r. Naturalny cud! ❤️ Czekamy na córeczkę!
‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ