X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną GENETYKA a trudności w zajściu w ciążę
Odpowiedz

GENETYKA a trudności w zajściu w ciążę

Oceń ten wątek:
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 5 listopada 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea ja też na własną reke zaczełam robić badania, dobzre jest zrobić Pakiet Mutacji zwłaśza mutacja Leiden w genie czynnika V, mutacja w genie czynnika II, analiza polimorfizmów genu MTHFR (C677T oraz A1289C) i koniecznie poziom Homocysteiny to da ci odpowiedź czy masz problemy z przyswajaniem kwasu foliowego. Zacznij od tego w zależności od wyniku mozesz pozniej robic dalsze badania.
    Niestety wszystkie badania troche kosztuja, ale mysle ze po takim dlugim czasie warto szukac przyczyny.

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 6 listopada 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wskazówki. Homocysteinę już robiłam dwukrotnie. W normie, ale i tak lekarz zmienił mi kwas foliowy na Folian. A co podpowiedzą wyniki badań tych mutacji?

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 6 listopada 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie przez wysoką Homocysteine wyszła mutacja w genie MTHFR mój gin twierdzi ze moze bycto tez przyczyna lub miec wpływ na zagniezdzanie zarodka bo juz 2 razy zarodek sie nie chciał utrzymać.Nie jestem tu expertem ale w razie dłuższych staran warto zrobic te i inne badania, tylko szkoda ze wszystkie tyle kosztuja

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 6 listopada 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze ani razu nie zaskoczyłam, a przynajmniej o tym nie wiem. Zastanawiam się, które badania genetyczne byłyby wskazane do wykonania w takim przypadku.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • 100ktorka Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 20 lutego 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    świat genetyki przy trudnościach w zajściu w ciążę jest mi zupełnie obcy. Staramy się z mężem o nasze maleństwo od dwóch lat, przeszliśmy już wiele badań i rzekomo oboje jesteśmy zdrowi. Jedyną opcją jaką proponują lekarze to inseminacja lub laparoskopia w celu wykluczenia endometriozy. A maleństwa jak nie było na świecie tak nie ma. Dlatego moje myśli skierowały się w stronę genetyki. Czy możecie mi podpowiedzieć jakie badania powinnam wykonać?

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 8 marca 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobieta: kariotyp, cftr, mthfr, proakceleryna, protrombina.
    Mężczyzna: kariotyp, cftr, mthfr, delecja azf.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie. Robiliśmy w Vitrolive badania genetyczne i przyszły męża wyniki CFTR i AZF. Mam pytanie dot. AZF. Otrzymaliśmy dokument na maila a na nim:


    "Informacje metodyczne; Nazwa genu:
    AZFa: sY84, sY86
    AZFb: sY127, sY134
    AZFc: sY254, sY255
    Ponadto test umożliwia potwierdzenie obecności sekwencji trzech genów: ZFY/ZFX oraz SRY.

    WYNIK: W analizowanym preparacie DNA pacjenta stwierdzono obecność wszystkich wyżej wymienionych sekwencji."


    Koniec. Nie ma informacji czy wykryto mutacje czy nie (jak to było w CFTR), ani czy wynik prawidłowy czy nie, tylko że stwierdzono obecność. Co to znaczy??

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    powiem Wam ze bałam sie ze ta wada genetyczna wykluczy nam szanse .. ale okazalo sie ze mamy wieksze szanse niz ci uktorych genetyka jest ok tylko wychodza mutacje AZF ..
    no i co najwazniejsze to nie jest dziedziczne :) wiec nasze dzieciatko powinno byc zdrowe ;)

    Ania, dlaczego mówisz że przy AZF są kiepskie szanse?? Możesz na mój post powyżej spojrzeć? Bo nie wiem czy ten wynik to znaczy że źle czy dobrze. A dopiero pod koniec sierpnia mamy lekarza. Do tego czasu zwariuję z niepewności ;)

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
‹‹ 9 10 11 12 13
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ