X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną GENETYKA a trudności w zajściu w ciążę
Odpowiedz

GENETYKA a trudności w zajściu w ciążę

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 - wyniki oba czytelne, nie trzeba sie udawac nigdzie, zeby je rozkminic. Pociesze Cie troche - ze u wiekszosci wychodzi kariotyp w porzadku :) moj mial fragmentacje DNA 0% - czyli wszystko ok, opcja najlepsza z mozliwych :) tego i wam zycze...

    ja mialam robiona mutacje MTHFR - mysle, ze warto, bo tu chodzi o przyswajanie kwasu foliowego (ale o tym mozesz poczytac w tym watku, z dziewczynami walkowalismy temat nieraz).

    moj dodatkowo mial badane tez mutacje: AZF, CFTR
    a ja dodatkowo: Detekcja 2 mutacji w genie CFTR (delF508, dele2,3), Detekcja mutacji Leiden w genie Proakceleryny - czynnik V, Detekcja mutacji G20210A w genie Protrombiny - czynnik II

    a dlaczego? wszystkie powyzsze badania wykonywane sa w celu okreslenia stopnia plodnosci, wiec musialabys doczytac na temat tych mutacji, ja juz nie wnikalam, jak mi wyszly ok, jedynie drazylam MTHFR, bo to mi tylko wyszlo...

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.invicta.pl/1404/panel_nieplodnosc_meska.html

    Anna255, sylwiaśta159 lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko... i co takie mutacje Aniu oznaczają?

    Ja w ogóle mało rozumiem z tego tematu... co jeśli wyjdzie coś nie tak w kariotypie? Co jeśli wyjdzie źle fragmentacja?

    Anatolko widziałam właśnie ten pakiet i zastanawiam się czy by go nie zrobić, bo cena jest super... w gyn samo to cftr 500 zł kosztuje

    EDIT; już wiem czemu taka różnica w cenie, bo w gyn są w cftr 2 mutacje a w gyn 290..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2015, 19:20

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:

    Ja w ogóle mało rozumiem z tego tematu... co jeśli wyjdzie coś nie tak w kariotypie? Co jeśli wyjdzie źle fragmentacja?

    Nic nie da się z tym zrobić.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem, ze groznie wyglada jak na poczatek, ale coz... nam takie badania kazali robic na poczatku w klinice, jeszcze przed kwalifikacja do rzadowego programu. Ja to juz w ogole bylam w szoku - co to jest?! pomyslalam hehe a jak wydalam za te wszystkie pierwsze badania ok 1700 zl (w tym mialam jeszcze inne badania np AMH, pakiet hormonalny) to z tego szoku nie moglismy sie otrzasnac heh

    nie wiem, czy lekarz wam takie badania zleci, moze inne, ale te mysle sa jednymi z podstawowych badan w rozpoznawaniu nieplodnosci pod wzgledem genetycznym <3

    jesli cos wyjdzie nie tak w kariotypie, z tego co wiem, juz chyba nic sie nie da z tym zrobic, jesli sie myle, niech mnie ktos poprawi... badzcie dobrej mysli :)

    a jesli chodzi o fragmentacje DNA - sama ostatnio sie nad tym zastanawialam, no i pytalam nawet dziewczyn na forum w watku IVF, ale nikt nie dal jasnej odp, moze kiedy sie tego dowiemy... zycze wam fragmentacji 0%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2015, 19:24

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    traci się tym samym możliwość posiadania biologicznych dzieci?

    Aniu, dzięki ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2015, 19:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    traci się tym samym możliwość posiadania biologicznych dzieci?

    Aniu, dzięki ...

    chyba Cie juz widzialam na watku IVF niedawno? :)
    mi sie wydaje, ze wtedy juz podejmuje sie ryzyko na wlasna reke, z pelna swiadomoscia, ze dziecko moze urodzic sie z licznymi wadami genetycznymi...
    daj znac potem co bedziesz badac i jakie masz wyniki... pozdrawiam :)

    Anatolka a Ty jak uwazasz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2015, 19:27

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    traci się tym samym możliwość posiadania biologicznych dzieci?

    Aniu, dzięki ...

    Nie, ale mając wadliwy kariotyp jest szansa podana w % na przekazanie wady potomstwu.

    Anna255 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/wyniki-kariotypow-a-dalsze-starania,6718.html

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zły kariotyp nie wyklucza z rozrodu, jednak zwieksza zazwyczaj ryzyko wad genetycznych oraz zweiksza ryzko poronień .. tu już trzeba się skonsultowac z genetykeim jaki % .. i podjąc decyzje czy chce się ryzkować .

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu o fragmentacji: https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/badanie-fragmentacji-dna-plemnikow-metoda-tunel,5791.html

    sylwiaśta159, Anna255 lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nic... to pozostaje mi czekać na wyniki i modlić, by były OK...

    dobrze, że jesteście ...

    Ania_84, Anna255 lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    no nic... to pozostaje mi czekać na wyniki i modlić, by były OK...

    dobrze, że jesteście ...
    nie mysl za duzo ;) wszytsko bedzieok :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łukaszuk pisze: "Uszkodzenia materiału genetycznego w plemnikach mogą wynikać ze stanów zapalnych obecnych lub przeszłych, a także ogólnego stanu zdrowia. Są to problemy nabyte, nie można więc ich wykluczyć"

    czyli jak to rozumiec? Jesli DNA plemnika jest uszkodzone poprzez np stan zapalny, to jak sie partnera wyleczy, to trzeba ponownie wykonac fragmentacje DNA i sprawdzic czy juz jest OK?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emi100 wrote:
    Cześć dziewczyny odebrałam wyniki mutacji i nie wiem co oznaczają :( na wizytę do genetyka muszę jeszcze poczekać.
    Detekcja mutacji C677T w genie MTHFR: heterozygota CT
    Detekcja mutacji A1298C w genie MTHFR: homozygota AA

    polecam przeczytac watek od poczatku, dowiesz sie wiecej ciekawych rzeczy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może Anatolka pomoże, to taki nasz forumowy lekarz :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 ty robilas te badania genetyczne w invikcie? ;) zamawiajac te testy placi sie jeszcze dodatkowo za kuriera? Potem na wlasna reke zamawia sie swojego kuriera i odsyla im probki? Bo na pewno chce zamowic te testy dla mojego i zastanawiam sie nad tymi dla kobiet ;)

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Anna255 ty robilas te badania genetyczne w invikcie? ;) zamawiajac te testy placi sie jeszcze dodatkowo za kuriera? Potem na wlasna reke zamawia sie swojego kuriera i odsyla im probki? Bo na pewno chce zamowic te testy dla mojego i zastanawiam sie nad tymi dla kobiet ;)

    Nie. Kurier jest w cenie. Zwrotny również.

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ja juz widze ze Anatolka odpisala na watku, na ktorym ja o cos pytalam to az mi serce mocniej bije ze w koncu zbiore opier*ol :D

    Jak zwykle- dziekuje :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja te badania robilam w klinice na miejscu <3

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ