X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną GENETYKA a trudności w zajściu w ciążę
Odpowiedz

GENETYKA a trudności w zajściu w ciążę

Oceń ten wątek:
  • Alincia Autorytet
    Postów: 515 406

    Wysłany: 25 maja 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny dzwoniłam na infolinię do Invicta,i powiedziała babeczka,że nie ma takich informacji,żeby kończyły się fundusze...na bieżąco kwalifikują...Anna255, jak będziesz 28 maja w klinice, to zapytasz się czy tak jest...?

    Pozdrawiam

    jigt0hs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzisz, w recepcji Invicta - babka gada co innego, call centre - tez co innego - wiec nie ma jak to wizyta osobiscie w konkretnym przypadku... pocieszylas mnie troche, ale i tak mam stresa, dam znac jak wroce w czwartek, co i jak :) Buzka ;*

  • Mani Koleżanka
    Postów: 50 80

    Wysłany: 25 maja 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do ekspertek od MTHFR! Wlasnie sie dowiedzalam, ze mam mutacje MTHFR A1298C. Mieszkam za granica, a tu niestety ignoruja ten wynik. Chcialabym sie skonsultowac z dobrym lekarzem w Polsce. I tu moje pytanie czy nalezy sie umowic na wizyte do genetyka, czy wystarczy do dobrego ginekologa znajacego sie na rzeczy? Mozecie polecic mi jakies nazwiska w Trojmiescie? Bede bardzo wdzieczna!

    2-e nieudane IUI
    10.2014 - IVF nieudane
    02.2015 - IVF nieudane
    12. 2015- IVF +
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mani wrote:
    Pytanie do ekspertek od MTHFR! Wlasnie sie dowiedzalam, ze mam mutacje MTHFR A1298C. Mieszkam za granica, a tu niestety ignoruja ten wynik. Chcialabym sie skonsultowac z dobrym lekarzem w Polsce. I tu moje pytanie czy nalezy sie umowic na wizyte do genetyka, czy wystarczy do dobrego ginekologa znajacego sie na rzeczy? Mozecie polecic mi jakies nazwiska w Trojmiescie? Bede bardzo wdzieczna!

    chyba najlepiej do genetyka... <3 ja akurat wyniki badan robilam i konsultowalam z gin, ale w klinice nieplodnosci - wiec musiala byc w temacie... nie wiem, czy zwykly gin np bedzie wiedzial cos wiecej na ten temat...

    sprawdz na forum, moze jest jakis watek z trojmiasta o dobrych lekarzach, moze dziewczyny juz sie wypowiadaly na ten temat, kto wie... <3

    Pozdrawiam... <3

    Mani, Mimbla lubią tę wiadomość

  • Alincia Autorytet
    Postów: 515 406

    Wysłany: 26 maja 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam telefon od Invicty Wrocław....i niestety to prawda Anna 255, że przekładają wizyty kwalifikacyjne na lipiec... kurde...chyba zdecydujemy się na zmianę kliniki, na bliższą...w Łodzi=Gameta...

    jigt0hs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alincia wrote:
    Dostałam telefon od Invicty Wrocław....i niestety to prawda Anna 255, że przekładają wizyty kwalifikacyjne na lipiec... kurde...chyba zdecydujemy się na zmianę kliniki, na bliższą...w Łodzi=Gameta...

    no roznie podzielili ludzi, jednych wezwali szybciej niz planowali i zakwalifikowali, a drugich jak widac przeniesli na lipiec... wspieram kochana... rozwazcie jeszcze raz decyzje, moze warto miesiac poczekac, a moze jednak warto sie przeniesc... masz opinie na temat tamtej kliniki w Łodzi? Bo Invicta ma bardzo duzy procent, jesli chodzi o udane transfery, zakonczone ciążą... <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MTHFR dotyczy w szczególności kobiet starających się o dziecko i ciężarnych. Nadmiar homocysteiny zaburza proces zagnieżdżania zarodka oraz może prowadzić do patologicznych zmian naczyniowych. Prowadzi to do zwiększenia ryzyka poronień samoistnych (w tym również nawykowych), przede wszystkim w pierwszym trymestrze ciąży.

    http://www.euroimmundna.pl/polimorfizm-genu-mthfr

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alincia a Ty na kiedy miałaś umówioną wizytę kwalifikacyjną? bo ja również jestem umówiona tylko że do mnie jak narazie nikt nie dzwonił a od kilku dni piszę do nich wiadomości ale nie dostałam ani jednej odpowiedzi :/

  • Alincia Autorytet
    Postów: 515 406

    Wysłany: 29 maja 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na 1 czerwca miałam,a przełożyli mi na 1 lipca...

    jigt0hs.png
  • Alincia Autorytet
    Postów: 515 406

    Wysłany: 31 maja 2015, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam Anna255 po wizycie 28maja w klinice? opowiadaj ...pozdrawiam

    jigt0hs.png
  • Mani Koleżanka
    Postów: 50 80

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Gdzie mozna zrobic prywatnie badania genetyczne na Slasku? Chodzi mi o MTHFR.

    Anatolka lubi tę wiadomość

    2-e nieudane IUI
    10.2014 - IVF nieudane
    02.2015 - IVF nieudane
    12. 2015- IVF +
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, miesiac temu robilam badania na poziom kwasu foliowego, homocysteiny oraz na zespol antyfosfolipidowy (tak na wszelki wypadek, by to wykluczyc), oto moje wyniki:

    - KWAS FOLIOWY: 81,9 ng/ml [4,6 - 18,7]
    - HOMOCYSTEINA: 7,7 umol/l < 12 umol/l

    WYNIKI BADAN NA ZESPOL ANTYFOSFOLIPIDOWY:

    - ANTYKOAGULANT TOCZNIOWY: ujemny
    - P/C P. KARDIOLIPINIE IgG 3,21 GPL
    - P/C P. KARDIOLIPINIE IgM 3,71 MPL

    [0-20 wynik ujemny, 20-40 wynik slabo dodatni, nie dajacy podstaw do rozpoznania pelnoobjawowego zespolu APS, wynik powyzej 40 - wynik dodatni]

    - ANA1: ujemny
    - P/C P. GLIKOPROTEINIE IgG 1,35 SGU [0-20 ujemny, powyzej 20 dodatni]
    - P/C P. GLIKOPROTEINIE IgM 2,79 SMU [0-20 ujemny, powyzej 20 dodatni]

    Jestem zadowolona z wynikow, jedynie kwas foliowy chyba faktycznie sie u mnie slabo przyswajal, bo mam tak straszny nadmiar w organizmie, biorac dawke 5 mg/dzien. Ciekawe jaki poziom kwasu maja dziewczyny, ktore zazywaja az 15 mg/dzien. Jakby sie wchlanial dobrze, pewnie by nie bylo tego nadmiaru, a skoro jest jak jest, tak po swojemu mysle, ze dali mi wieksza dawke kwasu foliowego, zeby wiecej sie zdazylo wchlonic, mimo, ze skutkiem bedzie potem tak duzy nadmiar w organizmie. Coz poradzic, mam nadzieje, ze nie wiaze sie to z jakimis skutkami ubocznymi itd. Malo dziewczyn na forum sie na tym zna, szkoda, ze ten watek tez podupadl... <3 ps w adnotacji do wynikow kwasu foliowego, bylo napisane, ze badanie powtarzano dwukrotnie - haha pewnie sie zdziwili skad u mnie taka duza nadwyzka :D

    Powodzenia dziewczyny, ja czekam na IVF w polowie sierpnia, moze sie uda :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2015, 12:49

    Mani lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 8 lipca 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mani wrote:
    Dziewczyny! Gdzie mozna zrobic prywatnie badania genetyczne na Slasku? Chodzi mi o MTHFR.

    Można zamówić wysyłkowy pakiet badań z Invicta (panel niepłodność żeńska). Kurier przywozi zestaw, później zamawiasz go ponownie, zabiera zapakowana próbkę i do 2 tygodni jest wynik.

    Mani lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Mani Koleżanka
    Postów: 50 80

    Wysłany: 8 lipca 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej. Mam MTHFR A1298C i jestem po konsultacji z genetykiem. Chce sie podzielic wrazeniami. Dowiedzalam sie z ta mutacja nie wplywa na poziom homocysteiny. I to sie zgadza, bo homocysteine mam w normie. Pozatym mam brac kwas foliowy 5 mg i witamine B12 i B6 min 3y miesiace przed proba zajscie w ciaze. Zalecila mi by brac metylowe formy kw foliowego i B12. Jesli nie bede sie starac o dziecko, to suplementacje witaminami wedlug genetyka sa niepotrzebne. Pozatym wedlug pani genetyk ta mutacja nie ma wplywu na nasze niepowodzenia w zajsciu w ciaze. A ja mialam nadzieje, ze to jest przyczyna niepowodzen i liczylam na to ze suplementacja moze pomoc. Z tego co powiedziala, to witaminy pomagaja w utrzymaniu ciazy a nie w zajsciu w ciaze :(

    Anna255 lubi tę wiadomość

    2-e nieudane IUI
    10.2014 - IVF nieudane
    02.2015 - IVF nieudane
    12. 2015- IVF +
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mani wrote:
    Hej, hej. Mam MTHFR A1298C i jestem po konsultacji z genetykiem. Chce sie podzielic wrazeniami. Dowiedzalam sie z ta mutacja nie wplywa na poziom homocysteiny. I to sie zgadza, bo homocysteine mam w normie. Pozatym mam brac kwas foliowy 5 mg i witamine B12 i B6 min 3y miesiace przed proba zajscie w ciaze. Zalecila mi by brac metylowe formy kw foliowego i B12. Jesli nie bede sie starac o dziecko, to suplementacje witaminami wedlug genetyka sa niepotrzebne. Pozatym wedlug pani genetyk ta mutacja nie ma wplywu na nasze niepowodzenia w zajsciu w ciaze. A ja mialam nadzieje, ze to jest przyczyna niepowodzen i liczylam na to ze suplementacja moze pomoc. Z tego co powiedziala, to witaminy pomagaja w utrzymaniu ciazy a nie w zajsciu w ciaze :(

    cenne informacje piszesz :) bo ja sie zastanawialam, czy moze poprzez mutacje jest np problem z zagniezdzeniem itd. Ponoc jak sie nie staramy o dziecko - warto co jakis czas sprawdzac tylko poziom homocysteiny - wiec nie jest z nami tak zle, jakby na poczatku moglo sie wydawac :)

    Robilas moze badanie na poziom kwasu foliowego - ciekawa jestem jaki ty masz wynik przy zazywaniu 5 mg?

    Mani - trzeba dalej szukac przyczyn. U mnie PCO - wiec mysle, ze to chodzi o problem z owulacja (ktora moze nie mialam naturalnie, a jesli byla to np za pozno i jajko bylo nie zdolne do zaplodnienia, niski progesteron)... gdyby moj mial dobra ruchliwosc plemnikow - moglabym jeszcze naturalnie poprobowac, ale w takiej sytuacji marnowac czas na to czy moze akurat bede miala normalna owulacje, a moj w danym cyklu rownie szybkie plemniki - to graniczy z cudem :) Nigdy tez nie mialam badania na to czy sluz nie jest wrogi, nie mialam HSG - nie wiem czy drozne sa jajowody, wiele przyczyn moze byc... meczace to jest, ale musimy probowac dalej. Ja sobie daje czas do 30-tki, wiec jeszcze 2,5 roku i chyba sie poddam, nie mozna sie przeciez wiecznie starac, bo przeciez czlowiek by oszalal <3

    Powodzenia :)

  • Mani Koleżanka
    Postów: 50 80

    Wysłany: 11 lipca 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Tak sie zastanawiam nad dawkami kwasu foliowego. Mam brac 5 mg, ale pytanie czy jak biore metylowa forme kwasu, to czy tez 5 mg czy mniejsza dawke? Teraz biore 5 mg metylowego, ale moze powinnam zmniejszyc?

    Anna255 - ja jestem przebadana "wszerz i wzdluz" i nic nie znalezli. Jedyne co to ta mutacja! Zycze Ci powodzenia!

    2-e nieudane IUI
    10.2014 - IVF nieudane
    02.2015 - IVF nieudane
    12. 2015- IVF +
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mani wrote:
    Dziewczyny! Tak sie zastanawiam nad dawkami kwasu foliowego. Mam brac 5 mg, ale pytanie czy jak biore metylowa forme kwasu, to czy tez 5 mg czy mniejsza dawke? Teraz biore 5 mg metylowego, ale moze powinnam zmniejszyc?

    Anna255 - ja jestem przebadana "wszerz i wzdluz" i nic nie znalezli. Jedyne co to ta mutacja! Zycze Ci powodzenia!

    lekarze mi mowili, ze nie wazne czy metylowany czy niemetylowany, wazne by dawka byla 5 mg. Ale tak na chlopski rozum, skoro ten metylowany lepiej sie wchlania, to ja bym chyba brala tak po srodku, np 3 mg metylowanego :) mam nadzieje, ze pomoglam <3

  • Mani Koleżanka
    Postów: 50 80

    Wysłany: 11 lipca 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez mi sie wydaje ze 3 mg wystarcza. Czytalam troche na amerykanskich stronach i tam najczesciej pisze ze wystarczy 2-3 mg.

    Anna255 lubi tę wiadomość

    2-e nieudane IUI
    10.2014 - IVF nieudane
    02.2015 - IVF nieudane
    12. 2015- IVF +
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mani wrote:
    tez mi sie wydaje ze 3 mg wystarcza. Czytalam troche na amerykanskich stronach i tam najczesciej pisze ze wystarczy 2-3 mg.

    no wlasnie, bo w polsce to czarnogrod chyba jeszcze ;) nie pamietam, na tym czy na jakims innym watku wyczytalam, ze w pl nie ma mniejszej dawki niz 5 mg, dlatego nam tak sztywno zalecaja ta dawke, kto wie jakby byly tabletki z kwasem np po 1-2 mg, moze wtedy bysmy tez mniej zazywaly... no nic, tez trzymam mocno kciuki za ciebie, moze w tym roku w koncu uda nam sie zaciazyc :)

    Mani lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć :)

    jako, że kolejny, 22 cykl okazał się być klapą(2IUI) bierzemy się trochę za genetykę :)

    problemy zdiagnozowane;
    - u mnie cacy
    - facet ok 17 mln plemników w ml, mała objętość więc w ejakulacje ok 20 mln. morfologia 4 %

    na środę jesteśmy umówieniu na fragmentację DNA i oboje kariotypy. Wynik fragmentacji będzie po 2 h, a na kariotypy do 35 dni. Wynik jest czytelny i można samemu go odczytać, czy trzeba udać się do genetyka? Jak myślicie, co jeszcze warto zrobić i dlaczego?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2015, 18:33

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ