Ginekolog Maciej Brązert
-
WIADOMOŚĆ
-
Dżoni wrote:A dr raczej elastycznie podchodzi do tematu porodu, czy raczej nie ma negocjacji 😂? ( mam na myśli cesarkę, jeśli nie ma turbo wskazań do cc)
Ja ogólnie nie boję się bólu, raczej mam wysoki próg, ale bardzo cenię sobie moje miejsca intymne i ich obecny stan 😂 trudno mi się przekonać do pęknięć, nacięć, obniżenia narządów i innych osłabień mięśni dna miednicy.
No i od dziecka (nie wiem skąd mi się to wzięło bo nigdy nie byłam świadkiem porodu) uważam to za traumatyczne przeżycie, nigdy nawet nie obejrzałam sceny w filmie gdzie akcją jest poród bo poprostu nie jestem w stanie. No i faceta też nie wyobrażam sobie zabrać na to przedstawienie 🙈także ciężki klimat. Jestem team dziecko i ciąża TAK, poród NIE - i tutaj jest problem 😂
Ja swojemu powiedziałam, że sam ma zdecydować czy chce być przy porodzie czy nie. Mi będzie łatwiej jeśli będzie ale wiedziałam też, że to o niego będę się bardziej martwić niż o siebie czy małą i dlatego sam miał zdecydować. Ja już duuuuzo bolu przeżyłam i dla mnie nie stanowi problemu mówienie o tym a dla niego już tak 🤷♀️ A poza tym gdyby odleciał byłoby na mnie, że mu kazałem a tak ja mam rączki czyste 😂😂😂 co do podejście Dr no to wyszłam z założenia, że on wie lepiej co będzie dla mnie dobre. Gdybym się uparła mogłabym mieć cc od ręki bo jak to kiedyś usłyszałam "nikt przy zdrowych zmysłach nie pozwoli pani rodzić naturalnie" i nawet jak już bylam w szpitalu to kilku lekarzy ale przecież pani może mieć cięcie... A ja że nie że Dr powiedział że będzie dobrze 😂 nie mówię że to jest lepsze A to gorsze... po prostu inna dziurą się wychodzi no i jasnista by mnie strzeliła gdyby latanie od szpitala do szpitala za badaniami okazałoby się niepotrzebne bo kolejnego dnia po przyjęciu cięcie. Kiedyś jak rozmawialiśmy Dr mówił że cięcie to operacja i to poważna. W moim przypadku kolejna poważna operacja. Ja jestem wdzięczna za to, że zrobił co mógł żeby tego uniknąć
Dżoni lubi tę wiadomość
-
Calineczka2106 to oby teraz już było tylko lepiej i bez kolejnych przeszkód ✊ co do nadciśnienia mam indukowane ciąża, czasem bym chciała aby odeszło.
Dziewczyny startujące te obecnie i w niedalekim czasie, Karina89 powodzenia.
Co do porodu to ja nawet jeszcze o tym nie myślę😂😂, może dlatego, że to nadciśnienie gdzieś tam moje myśli cały czas zajmuje.Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2021, 22:46
Calineczka2106 lubi tę wiadomość
2020 zmiana kliniki ivf
8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
24.01.2024 - kolejna wizyta.
20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki jednojajowe ❤️
2024 urodziły się dziewczynki . -
Dominikaaa wrote:Calineczka2106 to oby teraz już było tylko lepiej i bez kolejnych przeszkód ✊ co do nadciśnienia mam indukowane ciąża, czasem bym chciała aby odeszło.
Dziewczyny startujące te obecnie i w niedalekim czasie, Karina89 powodzenia.
Co do porodu to ja nawet jeszcze o tym nie myślę😂😂, może dlatego, że to nadciśnienie gdzieś tam moje myśli cały czas zajmuje.
Dominikaaa - czy z tym nadciśnieniem, robiłaś holtera i wykorzystaliście już maksymalne dopuszczalne dawki leków na obniżenie?PCO, cykle bezowulacyjne, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, nadwaga
3 lata starań
2012 - resekcja jajników, hsg
2013 - 3 x IUI, 6 m-cy stymulacji Gonal F, Menopur, Ovitrelle
czerwiec 2013 - rezygnacja z leczenia
10.2013 - ciąża naturalna
05.2014 - CC, córka 10pkt
05.2020 - polip endometrialny
01.2021 - histeroskopia diagnostyczna, brak polipa
03.2021 - przyznane dofinansowanie do IVF
AMH - 4,19 ng/ml
05.2021 - scratching endometrium
06.2921 - planowana stymulacja do IVF
26.07.2021 - mamy
..., ciąża nat.
luty 2022 - ur. kwiatuszka -
Calineczka2106 wrote:Podbijam i ja również chętnie się dowiem jakie są Wasze doświadczenia w temacie.
U mnie raczej CC (nie ma opcji, nie przy tym szeregu okoliczności - pierwsza CC, ciśnienia 180/120, cholestaza ciążowa, brak rozwarcia, macica wysoko, brak prognoz pozytywnego zakończenia ciąży SN) aktualnie doszła cukrzyca, ciśnienia wysokie, już drugi raz h-r w tym m-cu.
A tak poza tym, byłam w poniedziałek na Polnej... w Poradni LN. Masakra... dopiero jak się tam idzie, to się widzi, ile ludzi ma problem... taki jak my.
Koniec maja próbny transfer, od czerwca - stymulacja.
Została prolaktyna do zbicia, żelazo do podniesienia i ciśnienia do zbicia.
Mam wrażenie, że od 09.2020 pcham kamień jak ten Syzyf pod górę, i już mi się wydaje, że prawie jestem na szczycie, ale spadam w dół i znów pcham pod górę...
Co do podniesienia żelaza to u mnie bardzo skuteczne było picie soku z buraków i zażywanie bioferu. Sok najsmaczniejszy z dawtony burak z jabłkiem 😋😂 chyba wszystkie próbowałam i ten najlepiej wchodzi 🤣
Calineczka2106 lubi tę wiadomość
-
Calineczka2106 wrote:Dominikaaa - czy z tym nadciśnieniem, robiłaś holtera i wykorzystaliście już maksymalne dopuszczalne dawki leków na obniżenie?
Mi dr zalecił mierzyć ciśnienie co 2 h(na początku) , mam dopegyt 3x1 i na chwilę obecną jest ok zobaczyny jak będzie dalej
Calineczka2106 lubi tę wiadomość
2020 zmiana kliniki ivf
8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
24.01.2024 - kolejna wizyta.
20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki jednojajowe ❤️
2024 urodziły się dziewczynki . -
Zarejestrowałam się na szczepionkę Pfizera na dzień matki
do tego czasu będę miała wizytę to dopytam dr co i jak.
Ja123, Lena91aa, Calineczka2106 lubią tę wiadomość
Starania od 2015
3 nieudane IUI
Amh:0,77 09.2019
Ivf: zostały 2❄️
I transfer 12.2019❌
II transfer 06.2020 ❌
III transfer 09.2020 ❌
MTHFR hetero
PAI hetero
Nadczynność tarczycy
14.01 bhcg 348
5.02 mamy ❤️
27.09 Jagódka 🐻 -
nick nieaktualny
-
Ania0692 wrote:Ja za tydzień będę się rejestrować💪, ale chyba coraz bardziej jestem na tak
Mój rocznik może od 3 maja się rejestrować. Wczoraj mąż wyczytał, że osoby chyba do 30ego roku życia, które rejestrowały się na początku roku mogą się zapisać. Trzeba tylko sobie sprawdzić na ikp czy jest skierowanie wystawione. -
Ja123 wrote:Mój rocznik może od 3 maja się rejestrować. Wczoraj mąż wyczytał, że osoby chyba do 30ego roku życia, które rejestrowały się na początku roku mogą się zapisać. Trzeba tylko sobie sprawdzić na ikp czy jest skierowanie wystawione.
Mój od 6 maja, akurat 5 mają mam wizytę u dr ☺️ -
Któraś pytała o opłatę za przechowywanie zarodków - dzwoniła dzisiaj do mnie p. Monika z ivf z Polnej (kocham ją ❤️) zapytać kiedy wracam po zarodki, zapytalam przy okazji o opłatę i mówiła że trzeba zrobić przelew na konto szpitala 400zl. Nie dopytałam tylko co w tytule z tych emocji 🙈
Co do szczepień to polskie tow. gin wydało oświadczenie że ciąża nie jest przeciwskazaniem, a dr zawsze się na nich powołuje więc sądzę że wszystkim będzie zalecał
Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 16:03
AgnieszkaB lubi tę wiadomość
Starania od 2015
3 nieudane IUI
Amh:0,77 09.2019
Ivf: zostały 2❄️
I transfer 12.2019❌
II transfer 06.2020 ❌
III transfer 09.2020 ❌
MTHFR hetero
PAI hetero
Nadczynność tarczycy
14.01 bhcg 348
5.02 mamy ❤️
27.09 Jagódka 🐻 -
Dżoni wrote:Zarejestrowałam się na szczepionkę Pfizera na dzień matki
do tego czasu będę miała wizytę to dopytam dr co i jak.
Czytasz mi w myślach, miałam dzisiaj wizytę i z tego stresu i innych pytań, zapomniałam się zapytać czy stanowisko dr-a w tej sprawie się zmieniło... wcześniej pytałam dwa razy i był zdecydowanie na nie. Czy któraś z Was ma w najbliższych dniach wizytę i jest szansa by zapytała? Nie chciałabym mu zawracać głowę smsem w tej sprawie...PCO, cykle bezowulacyjne, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, nadwaga
3 lata starań
2012 - resekcja jajników, hsg
2013 - 3 x IUI, 6 m-cy stymulacji Gonal F, Menopur, Ovitrelle
czerwiec 2013 - rezygnacja z leczenia
10.2013 - ciąża naturalna
05.2014 - CC, córka 10pkt
05.2020 - polip endometrialny
01.2021 - histeroskopia diagnostyczna, brak polipa
03.2021 - przyznane dofinansowanie do IVF
AMH - 4,19 ng/ml
05.2021 - scratching endometrium
06.2921 - planowana stymulacja do IVF
26.07.2021 - mamy
..., ciąża nat.
luty 2022 - ur. kwiatuszka -
Calineczka2106 wrote:Czytasz mi w myślach, miałam dzisiaj wizytę i z tego stresu i innych pytań, zapomniałam się zapytać czy stanowisko dr-a w tej sprawie się zmieniło... wcześniej pytałam dwa razy i był zdecydowanie na nie. Czy któraś z Was ma w najbliższych dniach wizytę i jest szansa by zapytała? Nie chciałabym mu zawracać głowę smsem w tej sprawie...
Oooo, ale mówisz o szczepieniach przed ciąża czy ciężarnych 🤔Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 19:12
2021. synek💛
2023 córeczka 💙 -
Mówię o szczepieniu przed ciążą jak również w trakcie

p.s. mam już termin próbnego transferu
Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 19:24
PCO, cykle bezowulacyjne, niedoczynność tarczycy, Hashimoto, nadciśnienie, cukrzyca typu 2, nadwaga
3 lata starań
2012 - resekcja jajników, hsg
2013 - 3 x IUI, 6 m-cy stymulacji Gonal F, Menopur, Ovitrelle
czerwiec 2013 - rezygnacja z leczenia
10.2013 - ciąża naturalna
05.2014 - CC, córka 10pkt
05.2020 - polip endometrialny
01.2021 - histeroskopia diagnostyczna, brak polipa
03.2021 - przyznane dofinansowanie do IVF
AMH - 4,19 ng/ml
05.2021 - scratching endometrium
06.2921 - planowana stymulacja do IVF
26.07.2021 - mamy
..., ciąża nat.
luty 2022 - ur. kwiatuszka -
AgnieszkaB wrote:Oooo, ale mówisz o szczepieniach przed ciąża czy ciężarnych 🤔
Ja pytalam dr kilka tygodni temu to był zdecydowanie na tak. Mówił że przechodzenie Covid w ciąży jest 100 razy gorsze niż efekty uboczne po szczepionce. Ale chciałabym jeszcze raz zapytać, bo wtedy nawet nie marzyliśmy że nasze roczniki będą mogły się rejestrować.
AgnieszkaB lubi tę wiadomość
Starania od 2015
3 nieudane IUI
Amh:0,77 09.2019
Ivf: zostały 2❄️
I transfer 12.2019❌
II transfer 06.2020 ❌
III transfer 09.2020 ❌
MTHFR hetero
PAI hetero
Nadczynność tarczycy
14.01 bhcg 348
5.02 mamy ❤️
27.09 Jagódka 🐻 -
Calineczka2106 wrote:Mówię o szczepieniu przed ciążą jak również w trakcie

p.s. mam już termin próbnego transferu
Też jestem przed ciaza tzn. transferem i w zeszłym tygodniu na wizycie dr mówił że zaleca się szczepic i tak samo mi mówił jeszcze zanim zaczęłam stymulacje do in vitro czyli już w styczniu.06.03.2022 Basia❤ -
Calineczka2106 wrote:Mówię o szczepieniu przed ciążą jak również w trakcie

p.s. mam już termin próbnego transferu
To super, ja już tydzień po próbnym
Calineczka2106, Dżoni lubią tę wiadomość
28.07 2021 transfer ❤️🍀
5 dpt beta 16,85 🍍
7 dpt beta 53,12🍍
14 dpt beta 1727,83 🍍
19 dpt beta 8996,82 🍍

-
anka wrote:Zapisałam się na wizytę na 12 lipca a tu patrzę zwolnił się termin na znanym 17 mają... No ale chcy zdążyć zrobić badanie nasienia no i ja te krzywe... A na Polnej z badaniem też się trochę czeka
✊za wyniki, ja za 5/6 dni testuje
nick nieaktualny, ***Sikorka***, Olivia27, Dżoni, Karina89, Calineczka2106 lubią tę wiadomość
10dp bhcg 49
12dp bhcg 110



