Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • ZuzaMaruda Autorytet
    Postów: 265 185

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy.
    Czy to nie jest niepokojące że w ciągu 11 miesiącach moje AMH spadło 1.44 ng/ml. W styczniu 3.46 a dziś 2,02 ng/mL.
    Zmartwiało mnie to a wizyta za 2 tygodnie.

  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina89 wrote:
    Może dłużej się oczyszczasz, miałam jeszcze plamienia 8 tygodni po CC, dr kazał podjechać na USG, nic niepokojącego nie widział, dostałam antykoncepcję jednoskładnikową i zaczęło przechodzić.

    Ja dostałam Cerazette, dr mówił że je się bierze bez przerwy między opakowaniami, więc po jutrzejszej wizycie u urofizjo chyba zacznę brać może zadziała jak i Ciebie bo szczerze nie wiem ile jeszcze to krwawienie ma trwać 🤷‍♂️

    Ktoś brał te tabletki i ma jakieś spostrzeżenia (skutki uboczne, samopoczucie, itp?)

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaaa wrote:
    Bardzo się cieszę ❤️ u nas różnie, niedługo będzie wchodzić z dietą i jestem ciekawa jak to będzie🙈

    O jaa, juz dietę rozszerzacie 🙈 tak szybko czas leci teraz, a przy leczeniu zawsze tak się wszystko dłużyło. To trzymam kciuki, żeby dieta gładko się zaadaptowala 😁

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • Karina89 Autorytet
    Postów: 430 404

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    Ja dostałam Cerazette, dr mówił że je się bierze bez przerwy między opakowaniami, więc po jutrzejszej wizycie u urofizjo chyba zacznę brać może zadziała jak i Ciebie bo szczerze nie wiem ile jeszcze to krwawienie ma trwać 🤷‍♂️

    Ktoś brał te tabletki i ma jakieś spostrzeżenia (skutki uboczne, samopoczucie, itp?)

    Też je miałam🙂, brak skutków ubocznych, natomiast u niektórych może hamować laktacje to dr mówił, że zmienimy na inne,trzwna obserwować.

    Dżoni lubi tę wiadomość

  • Karina89 Autorytet
    Postów: 430 404

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda wrote:
    Dziewczyny pomocy.
    Czy to nie jest niepokojące że w ciągu 11 miesiącach moje AMH spadło 1.44 ng/ml. W styczniu 3.46 a dziś 2,02 ng/mL.
    Zmartwiało mnie to a wizyta za 2 tygodnie.

    Jak dla mnie są to normalne odchylanie w wyniku AMH, oba są prawidłowe jak nie miałaś dużo stymulacji, robiłaś w miejscu gdzie labolatorium mają na miejscu?

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda wrote:
    Dziewczyny pomocy.
    Czy to nie jest niepokojące że w ciągu 11 miesiącach moje AMH spadło 1.44 ng/ml. W styczniu 3.46 a dziś 2,02 ng/mL.
    Zmartwiało mnie to a wizyta za 2 tygodnie.

    2,02 to nadal dobry wynik :) czy miałaś wykonywane jakieś zabiegi pomiędzy badaniami?(laporo, histeroskopie, usuwane torbiele itp?, stymulacje do ivf lub antykoncepcję?) to wszystko może mieć wpływ, szczególnie zabiegi obniżają amh, no i u mnie miał znaczenie dzień cyklu, ale wahania nie były aż takie duże. Pytanie też czy robiłaś w tym samym laboratorium.

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karina89 wrote:
    Też je miałam🙂, brak skutków ubocznych, natomiast u niektórych może hamować laktacje to dr mówił, że zmienimy na inne,trzwna obserwować.

    OK, super, dzięki za info, mam nadzieję że u mnie też będzie ok. 😉

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • Karina89 Autorytet
    Postów: 430 404

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    2,02 to nadal dobry wynik :) czy miałaś wykonywane jakieś zabiegi pomiędzy badaniami?(laporo, histeroskopie, usuwane torbiele itp?, stymulacje do ivf lub antykoncepcję?) to wszystko może mieć wpływ, szczególnie zabiegi obniżają amh, no i u mnie miał znaczenie dzień cyklu, ale wahania nie były aż takie duże. Pytanie też czy robiłaś w tym samym laboratorium.

    Z zabiegami jak nie ma operacji na jajnikach to podobno nie wpływa na AMH, ale nie pamiętam który z Profesor z ONIER mówił chyba, że każdy zabieg wpływa na AMH 🤔 więc też są różne zdania 🙈, czy to doktor Maciej mówił, już nie pamiętam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2021, 16:54

  • ZuzaMaruda Autorytet
    Postów: 265 185

    Wysłany: 9 listopada 2021, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    2,02 to nadal dobry wynik :) czy miałaś wykonywane jakieś zabiegi pomiędzy badaniami?(laporo, histeroskopie, usuwane torbiele itp?, stymulacje do ivf lub antykoncepcję?) to wszystko może mieć wpływ, szczególnie zabiegi obniżają amh, no i u mnie miał znaczenie dzień cyklu, ale wahania nie były aż takie duże. Pytanie też czy robiłaś w tym samym laboratorium.
    Oba robiłam na polnej.
    Miałam histeroskopie, stymalacje,uiu później ciąża, łyżeczkowanie i powrót do starań więc sporo się wydarzyło. I zrobiłam w zupełnie innym dniu cyklu. Pierwszy wynik był w 2 dni cyklu a teraz w 17.
    Baradzo dziękuję za odpowiedź dziewczyny, dzięki Wam jestem spokojniejsza😉😘

    Dżoni lubi tę wiadomość

  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 9 listopada 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda wrote:
    Dziewczyny pomocy.
    Czy to nie jest niepokojące że w ciągu 11 miesiącach moje AMH spadło 1.44 ng/ml. W styczniu 3.46 a dziś 2,02 ng/mL.
    Zmartwiało mnie to a wizyta za 2 tygodnie.

    U mnie też są lekki odchylenia, robiłam 3 razy AMH. Jestem po kolejnej UIU były trzy pęcherzyki, mam nadzieję, że stres mnie nie zje oczekując na wynik 🙈☘️

    Dżoni, Zaba90, ZuzaMaruda, Ania0692, Nadzieja88, PaulinaP, MuminkAa lubią tę wiadomość

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 394 228

    Wysłany: 9 listopada 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9305 wrote:
    U mnie też są lekki odchylenia, robiłam 3 razy AMH. Jestem po kolejnej UIU były trzy pęcherzyki, mam nadzieję, że stres mnie nie zje oczekując na wynik 🙈☘️

    Kciuki ✊🏻🤗

    aśka lubi tę wiadomość

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • aka Ekspertka
    Postów: 146 91

    Wysłany: 9 listopada 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia089 wrote:
    U dr K. Jestem
    Bardzo zadowolona z dr, jest bardzo zaangażowana i tez przeżywa moje liczne niepowodzenia. Lecze się ponad 2 lata. Zrobiłam wiele badan, w moim przypadku była nawet otwarta na immunologie ale ja jestem jednym z trudniejszych przypadków. Wyniki wszystkie prawidłowe nawet ten test era / endomeTRIO wyszedł Ok a ostatni transfer ustalony do okna implantacyjnego się nie udał.

    Nie mam żadnych kirów implantacyjnych - tych ds i mam kir aa a Maż hlca 1c2c. Cytokiny piękne ale nie znam się za bardzo na tym. Mi już chyba pozostaje tylko immunologia coś musi w tym być skoro nie dochodzi do zagnieżdżenia.

    Co dr Brazert myśli o immuno?

    Dziękuje za odpowiedz.. Życzę dużo dobrego i mam nadziej że doktor M. pomoże i się uda ♥️

  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 9 listopada 2021, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    2,02 to nadal dobry wynik :) czy miałaś wykonywane jakieś zabiegi pomiędzy badaniami?(laporo, histeroskopie, usuwane torbiele itp?, stymulacje do ivf lub antykoncepcję?) to wszystko może mieć wpływ, szczególnie zabiegi obniżają amh, no i u mnie miał znaczenie dzień cyklu, ale wahania nie były aż takie duże. Pytanie też czy robiłaś w tym samym laboratorium.

    Też właśnie słyszałam , że długość brania np antykoncepcji ma wplyw na wynik, no ale rodzimy się z taką a taka pula komórek jajowych i ogólnie komórek jajowych nie przybędzie, i je wiadomo tracimy, no ale niby da się pomanewrować samym wynikiem, dość czule badanie, ( wychodzą odchylenia w badaniach) najlepiej robić w labolatorium gdzie robią tego sameho dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2021, 23:25

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 10 listopada 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulinaP wrote:
    Właśnie też ostatnio myślałam co tam u Was?🙂 Nie mam sił ostatnio zaglądać na forum,przeziębienie skończyło się zapaleniem płuc i pobytem w szpitalu, wczoraj miałam przyspieszona wizytę u dr, wszystko jest ok, ja jeszcze kończę antybiotyk w domu, jakoś leci, tylko jestem mega osłabiona.


    Dużo zdrówka 😘

    PaulinaP lubi tę wiadomość

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 10 listopada 2021, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    Ja dostałam Cerazette, dr mówił że je się bierze bez przerwy między opakowaniami, więc po jutrzejszej wizycie u urofizjo chyba zacznę brać może zadziała jak i Ciebie bo szczerze nie wiem ile jeszcze to krwawienie ma trwać 🤷‍♂️

    Ktoś brał te tabletki i ma jakieś spostrzeżenia (skutki uboczne, samopoczucie, itp?)

    Mi też się dr pytał, czy chce antykoncepcję to się uśmiechnęłam i mówię Panie doktorze mi nie potrzebna, gdzie ja w ciążę naturalnie zajdę 🙈, to mówił aby przez jakiś czas uważać bo miałam w ciąży też krążek i problemy z szyjką,jak mnie dziś na wspomnienia wzięło, no ale synek będzie miał rodzeństwo i jakoś się ułoży. 🙂Pozdrawiam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2021, 13:56

  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 10 listopada 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja88 wrote:
    Mi też się dr pytał, czy chce antykoncepcję to się uśmiechnęłam i mówię Panie doktorze mi nie potrzebna, gdzie ja w ciążę naturalnie zajdę 🙈, to mówił aby przez jakiś czas uważać bo miałam w ciąży też krążek i problemy z szyjką,yak mnie dziś na wspomnienia wzięło, no ale synek będzie miał rodzeństwo i jakoś się ułoży. 🙂Pozdtawiam.

    No pewnie, że się ułoży ✊✊✊ moja fizjo ostatnio się śmiała, że takie niespodzianki od życia są najlepsze 🙈

    Nadzieja88, ZuzaMaruda lubią tę wiadomość

  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 10 listopada 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja88 wrote:
    Mi też się dr pytał, czy chce antykoncepcję to się uśmiechnęłam i mówię Panie doktorze mi nie potrzebna, gdzie ja w ciążę naturalnie zajdę 🙈, to mówił aby przez jakiś czas uważać bo miałam w ciąży też krążek i problemy z szyjką,jak mnie dziś na wspomnienia wzięło, no ale synek będzie miał rodzeństwo i jakoś się ułoży. 🙂Pozdrawiam.

    Haha, no ja dziwnie się czułam prosząc o antykoncepcję po 5 latach 🤣 jeszcze nie zaczęłam brać ale myślę że w pt wykupie i zrobię premierę 😂
    Co do niespodzianek, szczególnie takich niespodzianek na pewno wszystko będzie dobrze, trochę czasu i akceptacji nowej sytuacji i do przodu. Cudownie się później wspomina moment dowiedzenia się o "niespodziance", to będzie dla mnie niezapomniana historia, myślę że dla Ciebie z czasem też ❤️

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 11 listopada 2021, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoni wrote:
    Haha, no ja dziwnie się czułam prosząc o antykoncepcję po 5 latach 🤣 jeszcze nie zaczęłam brać ale myślę że w pt wykupie i zrobię premierę 😂
    Co do niespodzianek, szczególnie takich niespodzianek na pewno wszystko będzie dobrze, trochę czasu i akceptacji nowej sytuacji i do przodu. Cudownie się później wspomina moment dowiedzenia się o "niespodziance", to będzie dla mnie niezapomniana historia, myślę że dla Ciebie z czasem też ❤️

    ❤️❤️

  • Asmrt Przyjaciółka
    Postów: 92 84

    Wysłany: 11 listopada 2021, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9305 wrote:
    U mnie też są lekki odchylenia, robiłam 3 razy AMH. Jestem po kolejnej UIU były trzy pęcherzyki, mam nadzieję, że stres mnie nie zje oczekując na wynik 🙈☘️

    ✊✊✊

  • Asmrt Przyjaciółka
    Postów: 92 84

    Wysłany: 11 listopada 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0692 w którym tygodniu miałaś mniej więcej rozwiązywaną ciąże przy nadciśnieniu? , bo wiem, że to indukcja, dopiero początkująca w tych tematach🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2021, 20:17

‹‹ 323 324 325 326 327 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ