Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia89 wrote:
    To jest mój drugi cykl.

    Pierwszy wiedziałam, że nie wyjdzie,ale się łudziłam.

    Wg moje kalendarzyka to dzisiaj mam 18dc. Wczoraj by 17dc, i była IUI i akurat przypadła niby owulacja :) Ale ja mam PCOS więc nie wiem co to owulacja ;)

    Dziewczyny czy po inseminacji normalnie współżyjecie z mężami/partnerami? Zaleca się? Bo nie wiem czy "męczyć" męża :D

    Po inseminacji dr poleca "poprawić", także jeśli macie ochotę to nie ma przeciwskazań 😉

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja88 wrote:
    Pierwsza ciąża wywalczona po ivf, druga "wpadka", nie zrozumiem niepłodności,

    Ostatnio z jedną forumową koleżanka poruszałam ten temat, bo idę na kontrolę po porodzie cytologią itd, że poproszę o antykoncepcję bo serio cykam się sexu bez zabezpieczenia,Ignaś jest
    z in vitro , myślimy o rodzeństwie, ale jeszcze trochę, po ciąży zostało mi nadciśnienie, leki, się porobiło 🤣🙉🙉

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • Krysia89 Przyjaciółka
    Postów: 65 31

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmrt wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was orientuje się jak to jest na Polnej na covidowym,? moja przyjaciółka rodziła we Wrocławiu, dodatnia z covid i nadal jest poprostu robione CC i izolacja noworodka 😔

    Moja siostra miała kwarantanne i zaczął się poród :)
    Była przyjęta na COVIDOWY! Poród i ekipa mówiła,że super...
    Małego od razu zabrali, dostała numer i mogła dzwonić...
    Natomiast później zaczął się dramat...

    Mimo negatywnego wyniku nikt nie chciał jej przenieść do dziecka, podobno na polnej robili jej test, ale wyniku nie otrzymała, negatywny wynik miała swój, bo 3 dni wcześniej robiła test..
    Zadziałał Rzecznik praw pacjenta i dyrektor szpitala, który podjął decyzję o przeniesieniu..
    Ani sanepid, ani nikt na oddziale porodowym covidowym nie chciał przenieść i podjąć dezycji...

    Natomiast przyjęcie, poród i obsługa - bardzo sobie ich chwaliła :)

    Asmrt lubi tę wiadomość

  • Paula1706 Autorytet
    Postów: 265 192

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmrt wrote:
    Teraz dopiero pierwszy raz będę z doktorem tak bardziej rozmawiać w 36 tc, czuję się bardzo dobrze, jakoś teraz dopiero zaczęłam bardziej myśleć o porodzie 🙉🙉 i mam lekkiego pietra mam nadciśnienie więc wiem, że będzie indukcja wskazań położniczych do CC nie mam.

    A ile musisz km do Poznania dojechać jakby co?

    06.03.2022 Basia❤
  • Asmrt Przyjaciółka
    Postów: 92 84

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula1706 wrote:
    A ile musisz km do Poznania dojechać jakby co?

    Niecałe 80 km

  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0692 wrote:
    Ostatnio z jedną forumową koleżanka poruszałam ten temat, bo idę na kontrolę po porodzie cytologią itd, że poproszę o antykoncepcję bo serio cykam się sexu bez zabezpieczenia,Ignaś jest
    z in vitro , myślimy o rodzeństwie, ale jeszcze trochę, po ciąży zostało mi nadciśnienie, leki, się porobiło 🤣🙉🙉

    No ja teraz będę chciała założyć wkładkę.

  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmrt wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was orientuje się jak to jest na Polnej na covidowym,? moja przyjaciółka rodziła we Wrocławiu, dodatnia z covid i nadal jest poprostu robione CC i izolacja noworodka 😔

    Znajoma rodziła z Covid, ogólnie była zadowolona, tylko nie mogła się dowiedzieć co z jej dzieckiem, wylogowało na neonatologii, ale pisała dr Macieja i on się dowiadywał, ogólnie oddział na plus, też pewnie zależy jaka zmiana.

    Ania0692 lubi tę wiadomość

  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja88 wrote:
    No ja teraz będę chciała założyć wkładkę.

    Po drugim dziecku też rozważam🙂

    Jak się czujesz?

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • Ewela25 Ekspertka
    Postów: 338 88

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja88 wrote:
    Pierwsza ciąża wywalczona po ivf, druga "wpadka", nie zrozumiem niepłodności,
    Haha tez nie zrozumiem niepłodności;)!

    Zabcia
    Endometrioza, pcos, niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, mutacja mthfr a i c, pai1 5g - hetero
  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela25 wrote:
    Haha tez nie zrozumiem niepłodności;)!

    A jak tam u Was jak z dwójką dzieci na pokładzie?

  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0692 wrote:
    Po drugim dziecku też rozważam🙂

    Jak się czujesz?

    Fizycznie bardzo dobrze, ominęły mnie wszelakie doligliwosci pierwszego trymestru, senek teraz ma taki atap, że wszędzie pełno, nie wszystko mogę przy nim zrobić problemy z szyjka, jest z niania, ale wszystko dobrze🙂

  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja88 wrote:
    Fizycznie bardzo dobrze, ominęły mnie wszelakie doligliwosci pierwszego trymestru, senek teraz ma taki atap, że wszędzie pełno, nie wszystko mogę przy nim zrobić problemy z szyjka, jest z niania, ale wszystko dobrze🙂

    Najważniejsze, że wszystko dobrze i do przodu 🙂

    oar89jcgjrl99ac5.png
  • Ewela25 Ekspertka
    Postów: 338 88

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja88 wrote:
    A jak tam u Was jak z dwójką dzieci na pokładzie?
    Nie ukrywam ze latwo nie jest;)2 latka z buntem i 2 msc cyckoholik bezsmoczkowy;)

    Zabcia
    Endometrioza, pcos, niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, mutacja mthfr a i c, pai1 5g - hetero
  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela25 wrote:
    Nie ukrywam ze latwo nie jest;)2 latka z buntem i 2 msc cyckoholik bezsmoczkowy;)

    To dużo sił 😘 u nas też będzie trochę mniejsza różnica, i drugi chłopak.

  • Ewela25 Ekspertka
    Postów: 338 88

    Wysłany: 26 stycznia 2022, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja88 wrote:
    To dużo sił 😘 u nas też będzie trochę mniejsza różnica, i drugi chłopak.
    To duuuzo sił:)szew spełnia role?

    Zabcia
    Endometrioza, pcos, niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, mutacja mthfr a i c, pai1 5g - hetero
  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela25 wrote:
    To duuuzo sił:)szew spełnia role?


    Ostatecznie zakładaliśmy, szyjka dalej leciała, i było gorzej niż w pierwszej ciąży gdzie miałam krążek, szew i szyjka trzyma, wszystko ok

    Ania0692 lubi tę wiadomość

  • Mmk Przyjaciółka
    Postów: 110 77

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które właśnie są w czasie stymulacji, czy w obecnej sytuacji jesteście na L4? W pracy coraz więcej zachorowań i nie daj Boże nałożą kwarantannę bądź złapie się wirusa to co wtedy? Nie boicie się ze zostaniecie z jajeczkami i nie dojdzie do punkcji? Zaczynam się obawiać bo coraz więcej osób jest chorych w pracy :(

  • PaulinaP Autorytet
    Postów: 293 261

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmk wrote:
    Dziewczyny które właśnie są w czasie stymulacji, czy w obecnej sytuacji jesteście na L4? W pracy coraz więcej zachorowań i nie daj Boże nałożą kwarantannę bądź złapie się wirusa to co wtedy? Nie boicie się ze zostaniecie z jajeczkami i nie dojdzie do punkcji? Zaczynam się obawiać bo coraz więcej osób jest chorych w pracy :(

    Jeżeli masz taką mażliwość aby iść na l4 i się izolować jak najwięcej to teraz warto, ja w połowie stymulacji poszłam bo się źle czułam, potem po transferze również, punkcję tak i tak muszą zrobić, pewnie jakieś rozwiązania mają, niestety coraz więcej zachorowań a fala dopiero ma nadejść.

    06.2021 próbny transfer
    07.2021 ivf
    26.07.2021 świeży transfer ❄️
    7dpt bhcg 56
    9dpt bhcg 139
    02.2024 trasfer 4.1.1.
    7dpt bhcg 37
    9dpt bhcg 98
    NIFTY PRO - dziewczynka ❤️
  • Mmk Przyjaciółka
    Postów: 110 77

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulinaP wrote:
    Jeżeli masz taką mażliwość aby iść na l4 i się izolować jak najwięcej to teraz warto, ja w połowie stymulacji poszłam bo się źle czułam, potem po transferze również, punkcję tak i tak muszą zrobić, pewnie jakieś rozwiązania mają, niestety coraz więcej zachorowań a fala dopiero ma nadejść.


    Nawet z COVIDem musza zrobić punkcję? Chodzi mi zwłaszcza o to :(

  • Paula1706 Autorytet
    Postów: 265 192

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmk wrote:
    Dziewczyny które właśnie są w czasie stymulacji, czy w obecnej sytuacji jesteście na L4? W pracy coraz więcej zachorowań i nie daj Boże nałożą kwarantannę bądź złapie się wirusa to co wtedy? Nie boicie się ze zostaniecie z jajeczkami i nie dojdzie do punkcji? Zaczynam się obawiać bo coraz więcej osób jest chorych w pracy :(

    Ja miałam stymulacje w zeszłym roku w lutym i mogłam sobie pozwolić żeby nie chodzić do pracy, miałam pracę zdalną, wolałam się chronić przed ewentualnym zachorowaniem a szefowa poszła mi na rękę.

    A w dniu punkcji mieliśmy oboje z mężem testy na covid by mogliśmy do niej podejść. Może teraz jest inaczej. Wtedy też nie byliśmy zaszczepieni jeszcze.

    06.03.2022 Basia❤
‹‹ 351 352 353 354 355 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ