Ginekolog Maciej Brązert
-
WIADOMOŚĆ
-
Asmrt wrote:Część u mnie ciąża po inseminacji 🙂, rad jakiś specjalnych nie mam, po polecam jeść ananasa jak jeszcze tego nie stosowałaś 👌,
Super
Nie jadłam, zacznę
Dzisiaj 2 dzień po inseminacji. Od dzisiaj duphaston 2x1 tabletka.
W niedzielę o 21 ovitrella, w poniedziałek około 11.00 inseminacja druga
Chciałabym żeby się udało, bo 3 lata temu udało się przy 1 cyklu stymulacyjnym, ale bez inseminacji. Stymulowany cykl, zastrzyk na pęknięci "bieganie za mężem" i od razu pozytywny test
Niestety szczęście trwało tylko 3 miesiące i od tego czasu nic...
W tym miesiącu podeszłam bardziej optymistycznie i czuje, że się uda.. mam nadzieję, że to nie tylko moja intuicja, ale że rzeczywiście tak będzie. No nic czekamy 2 tyg
Dziewczyny jak zachowywałyście się po inseminacji? Więcej odpoczywałyście? itd.? Czy raczej normalnie?
Brałyście może w tym czasie kwas foliowy, witaminy dla kobiet starających się o ciążę np. Prenatal? Ja przed inseminacją teraz odstawiłam wszystkie leki, ale nie wiem czy je brać czy nie
Dziękuję za rady i wsparcie
-
Krysia89 wrote:Super
Nie jadłam, zacznę
Dzisiaj 2 dzień po inseminacji. Od dzisiaj duphaston 2x1 tabletka.
W niedzielę o 21 ovitrella, w poniedziałek około 11.00 inseminacja druga
Chciałabym żeby się udało, bo 3 lata temu udało się przy 1 cyklu stymulacyjnym, ale bez inseminacji. Stymulowany cykl, zastrzyk na pęknięci "bieganie za mężem" i od razu pozytywny test
Niestety szczęście trwało tylko 3 miesiące i od tego czasu nic...
W tym miesiącu podeszłam bardziej optymistycznie i czuje, że się uda.. mam nadzieję, że to nie tylko moja intuicja, ale że rzeczywiście tak będzie. No nic czekamy 2 tyg
Dziewczyny jak zachowywałyście się po inseminacji? Więcej odpoczywałyście? itd.? Czy raczej normalnie?
Brałyście może w tym czasie kwas foliowy, witaminy dla kobiet starających się o ciążę np. Prenatal? Ja przed inseminacją teraz odstawiłam wszystkie leki, ale nie wiem czy je brać czy nie
Dziękuję za rady i wsparcie
Te wszystkie witaminy, kwas foliowy, jak najbardziej brać po inseminacji 🙂 ja chodziłam do pracy, normalnie funkcjonowałam, jak coś mnie pobolewało czy słabiej się czułam to nospa i odpoczywałam, nie miałam już na nic wpływu jedyczmoe czekać i mieć pozytywne myśli, to ✊☘️ -
Asmrt wrote:O co chodzi z tą niedziela? , znajomej wypadała owulacja w niedzielę i tak miała transfer była na cyklu naturalnym.
Chodzi mi o to co w sytuacji jak iui wypadnie w niedziele ? A przecież na polnej nie robią w niedziele ? Czy ktoś miał taka sytuacje i co wtedy dr zaleca ? Robić , nie robić czy może są jakieś sposoby żeby przyspieszyć czy opóźnić owulacje ....
Dopiero za tydz jadę na pierwszy monitoring, ale z obliczeń wynika, że iui powinna być w niedziele, dobrze rozumiem, że iui jest robiona w dniu owulacji ? -
Dziewczyny, trzymajcie kciuki ✊🏼 Dzisiaj poszedł pierwszy zastrzyk 🥰 mam nadzieje ze wytrwam do końca! Oby z zamierzonym efektem 🐣
Czy któraś z Was potrzebuje Mama DHA premium Plus? Mam tego dosyć dużo i chętnie się podzielę
Nadzieja88, Dżoni lubią tę wiadomość
-
To jest mój drugi cykl.Ola_koniczynka wrote:Mój pierwszy cykl z iui🙈 a w którym dniu cyklu jesteś ?
Pierwszy wiedziałam, że nie wyjdzie,ale się łudziłam.
Wg moje kalendarzyka to dzisiaj mam 18dc. Wczoraj by 17dc, i była IUI i akurat przypadła niby owulacja
Ale ja mam PCOS więc nie wiem co to owulacja 
Dziewczyny czy po inseminacji normalnie współżyjecie z mężami/partnerami? Zaleca się? Bo nie wiem czy "męczyć" męża
-
Mmk wrote:Dziewczyny, trzymajcie kciuki ✊🏼 Dzisiaj poszedł pierwszy zastrzyk 🥰 mam nadzieje ze wytrwam do końca! Oby z zamierzonym efektem 🐣
Czy któraś z Was potrzebuje Mama DHA premium Plus? Mam tego dosyć dużo i chętnie się podzielę
Trzymam kciuki
Będzie dobrze 
Pierwsze koty za płoty
-
W niedzielę chyba normalnie dziala centrum o ile pamiętam.Ola_koniczynka wrote:Dziewczyny czy miała któraś sytuacje, że owu wypadła w niedziele w cyklu gdzie miała być inseminacja ?
Jestem na cyklu stymulowanym i owu najprawdopodobniej wypadnie w niedziele 🤦♀️ Jakie były decyzje ? Robić iui / nie robić ?
Nam sie udala 2 inseminacja..1 ciaza
Druga naturalnieZabcia
Endometrioza, pcos, niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, mutacja mthfr a i c, pai1 5g - hetero -
Ola_koniczynka wrote:Chodzi mi o to co w sytuacji jak iui wypadnie w niedziele ? A przecież na polnej nie robią w niedziele ? Czy ktoś miał taka sytuacje i co wtedy dr zaleca ? Robić , nie robić czy może są jakieś sposoby żeby przyspieszyć czy opóźnić owulacje ....
Dopiero za tydz jadę na pierwszy monitoring, ale z obliczeń wynika, że iui powinna być w niedziele, dobrze rozumiem, że iui jest robiona w dniu owulacji ?
Jak masz cykl stymulowany to jest inaczej niż na naturalnym, tutaj lekarz ma większą kontrolę nad owulacja, tyk bardziej jak będzie podawany zastrzyk, jak coś to robią inseminacje w niedzielę, tak było za moich czasów. -
Mmk wrote:Dziewczyny, trzymajcie kciuki ✊🏼 Dzisiaj poszedł pierwszy zastrzyk 🥰 mam nadzieje ze wytrwam do końca! Oby z zamierzonym efektem 🐣
Czy któraś z Was potrzebuje Mama DHA premium Plus? Mam tego dosyć dużo i chętnie się podzielę
Ja bym była chętna 🙂20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
28.01.2025 Ignacy 💙 -
Krysia89 wrote:Hej dziewczyny

Jestem tu nowa i również zaczęłam leczenie u dr Brązerta Macieja.
trafiłam do niego 20.10.2021r., i jestem w trakcie 2 inseminacji.
W tym cyklu 3 pęcherzyki, nasienie męża troszkę kiepskie, ale o wiele lepsze niż ostatnio
O ciążę staram się już ponad 4 lat.
Niestety mam tarczycę i PCOS
Czy u kogoś zadziałała inseminacja?
Jakieś dobre rady ?
Pozdrawiam i trzymam za nas wszystkie kciuki
Zadziałała inseminacja 🙂
Podczas trzeciej też miałam trzy pęcherzyki, druga również udana, ale było poronienie zatrzymane. Chodziłam normalnie do pracy, unikałam dźwigania, większego wysiłku fizycznego, co do współżycie my robiliśmy poprawkę po uiu😁 później w okolicach testowania był celibat
Trzymam kciuki za najbliższe stymulację ✊20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
28.01.2025 Ignacy 💙 -
Asmrt wrote:Jak masz cykl stymulowany to jest inaczej niż na naturalnym, tutaj lekarz ma większą kontrolę nad owulacja, tyk bardziej jak będzie podawany zastrzyk, jak coś to robią inseminacje w niedzielę, tak było za moich czasów.
No wlanie dziewczyny o to chodzi, że od września nie robią iui w niedziele na polnej 😊 dlatego pytam co w sytuacji jak owu wypadnie właśnie w niedziele 😊 może powinnam od tego zacząć😊 -
Krysia89 wrote:To jest mój drugi cykl.
Pierwszy wiedziałam, że nie wyjdzie,ale się łudziłam.
Wg moje kalendarzyka to dzisiaj mam 18dc. Wczoraj by 17dc, i była IUI i akurat przypadła niby owulacja
Ale ja mam PCOS więc nie wiem co to owulacja 
Dziewczyny czy po inseminacji normalnie współżyjecie z mężami/partnerami? Zaleca się? Bo nie wiem czy "męczyć" męża
Dlaczego wiedziałaś, że pierwsza iui nie wyjdzie jeśli można wiedzieć ?😊 -
Ola_koniczynka wrote:No wlanie dziewczyny o to chodzi, że od września nie robią iui w niedziele na polnej 😊 dlatego pytam co w sytuacji jak owu wypadnie właśnie w niedziele 😊 może powinnam od tego zacząć😊
Ja bym poczekała na monitoring i później jak coś się martwiła, jak funkcjonują tak od września to zapewne mają schematy postępowania 🙂20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
28.01.2025 Ignacy 💙 -
Ola_koniczynka wrote:Dlaczego wiedziałaś, że pierwsza iui nie wyjdzie jeśli można wiedzieć ?😊
Lekarz od razu powiedział
Mąż miał kiepskie nasienie, parametry po "obróbce" były strasznie niskie mimo wszystko ;/
i jakoś sama nastawiłam się na to, że chyba nie będzie nic..




