Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • Krysia89 Przyjaciółka
    Postów: 65 31

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmrt wrote:
    Część u mnie ciąża po inseminacji 🙂, rad jakiś specjalnych nie mam, po polecam jeść ananasa jak jeszcze tego nie stosowałaś 👌,


    Super :) Nie jadłam, zacznę :) Dzisiaj 2 dzień po inseminacji. Od dzisiaj duphaston 2x1 tabletka.
    W niedzielę o 21 ovitrella, w poniedziałek około 11.00 inseminacja druga :)


    Chciałabym żeby się udało, bo 3 lata temu udało się przy 1 cyklu stymulacyjnym, ale bez inseminacji. Stymulowany cykl, zastrzyk na pęknięci "bieganie za mężem" i od razu pozytywny test :) Niestety szczęście trwało tylko 3 miesiące i od tego czasu nic...

    W tym miesiącu podeszłam bardziej optymistycznie i czuje, że się uda.. mam nadzieję, że to nie tylko moja intuicja, ale że rzeczywiście tak będzie. No nic czekamy 2 tyg ;)

    Dziewczyny jak zachowywałyście się po inseminacji? Więcej odpoczywałyście? itd.? Czy raczej normalnie?

    Brałyście może w tym czasie kwas foliowy, witaminy dla kobiet starających się o ciążę np. Prenatal? Ja przed inseminacją teraz odstawiłam wszystkie leki, ale nie wiem czy je brać czy nie :)

    Dziękuję za rady i wsparcie :)

  • Krysia89 Przyjaciółka
    Postów: 65 31

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_koniczynka wrote:
    Dziewczyny miała która iui z pomocą lametty i gonal ? Jeśli tak to jak zakończyła się iui ?
    Ja mam teraz drugi cykl dokładnie taki sam :)

    Zobaczymy jak będzie :)
    A jak u Ciebie?

  • Asmrt Przyjaciółka
    Postów: 92 84

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia89 wrote:
    Super :) Nie jadłam, zacznę :) Dzisiaj 2 dzień po inseminacji. Od dzisiaj duphaston 2x1 tabletka.
    W niedzielę o 21 ovitrella, w poniedziałek około 11.00 inseminacja druga :)


    Chciałabym żeby się udało, bo 3 lata temu udało się przy 1 cyklu stymulacyjnym, ale bez inseminacji. Stymulowany cykl, zastrzyk na pęknięci "bieganie za mężem" i od razu pozytywny test :) Niestety szczęście trwało tylko 3 miesiące i od tego czasu nic...

    W tym miesiącu podeszłam bardziej optymistycznie i czuje, że się uda.. mam nadzieję, że to nie tylko moja intuicja, ale że rzeczywiście tak będzie. No nic czekamy 2 tyg ;)

    Dziewczyny jak zachowywałyście się po inseminacji? Więcej odpoczywałyście? itd.? Czy raczej normalnie?

    Brałyście może w tym czasie kwas foliowy, witaminy dla kobiet starających się o ciążę np. Prenatal? Ja przed inseminacją teraz odstawiłam wszystkie leki, ale nie wiem czy je brać czy nie :)

    Dziękuję za rady i wsparcie :)


    Te wszystkie witaminy, kwas foliowy, jak najbardziej brać po inseminacji 🙂 ja chodziłam do pracy, normalnie funkcjonowałam, jak coś mnie pobolewało czy słabiej się czułam to nospa i odpoczywałam, nie miałam już na nic wpływu jedyczmoe czekać i mieć pozytywne myśli, to ✊☘️

  • Ola_koniczynka Przyjaciółka
    Postów: 208 46

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmrt wrote:
    O co chodzi z tą niedziela? , znajomej wypadała owulacja w niedzielę i tak miała transfer była na cyklu naturalnym.

    Chodzi mi o to co w sytuacji jak iui wypadnie w niedziele ? A przecież na polnej nie robią w niedziele ? Czy ktoś miał taka sytuacje i co wtedy dr zaleca ? Robić , nie robić czy może są jakieś sposoby żeby przyspieszyć czy opóźnić owulacje ....
    Dopiero za tydz jadę na pierwszy monitoring, ale z obliczeń wynika, że iui powinna być w niedziele, dobrze rozumiem, że iui jest robiona w dniu owulacji ?

  • Ola_koniczynka Przyjaciółka
    Postów: 208 46

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia89 wrote:
    Ja mam teraz drugi cykl dokładnie taki sam :)

    Zobaczymy jak będzie :)
    A jak u Ciebie?

    Mój pierwszy cykl z iui🙈 a w którym dniu cyklu jesteś ?

  • Mmk Przyjaciółka
    Postów: 110 77

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzymajcie kciuki ✊🏼 Dzisiaj poszedł pierwszy zastrzyk 🥰 mam nadzieje ze wytrwam do końca! Oby z zamierzonym efektem 🐣

    Czy któraś z Was potrzebuje Mama DHA premium Plus? Mam tego dosyć dużo i chętnie się podzielę :)

    Nadzieja88, Dżoni lubią tę wiadomość

  • Krysia89 Przyjaciółka
    Postów: 65 31

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_koniczynka wrote:
    Mój pierwszy cykl z iui🙈 a w którym dniu cyklu jesteś ?
    To jest mój drugi cykl.

    Pierwszy wiedziałam, że nie wyjdzie,ale się łudziłam.

    Wg moje kalendarzyka to dzisiaj mam 18dc. Wczoraj by 17dc, i była IUI i akurat przypadła niby owulacja :) Ale ja mam PCOS więc nie wiem co to owulacja ;)

    Dziewczyny czy po inseminacji normalnie współżyjecie z mężami/partnerami? Zaleca się? Bo nie wiem czy "męczyć" męża :D

  • Krysia89 Przyjaciółka
    Postów: 65 31

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmk wrote:
    Dziewczyny, trzymajcie kciuki ✊🏼 Dzisiaj poszedł pierwszy zastrzyk 🥰 mam nadzieje ze wytrwam do końca! Oby z zamierzonym efektem 🐣

    Czy któraś z Was potrzebuje Mama DHA premium Plus? Mam tego dosyć dużo i chętnie się podzielę :)


    Trzymam kciuki :) Będzie dobrze :)

    Pierwsze koty za płoty ;)

  • Ewela25 Ekspertka
    Postów: 338 88

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_koniczynka wrote:
    Dziewczyny czy miała któraś sytuacje, że owu wypadła w niedziele w cyklu gdzie miała być inseminacja ?
    Jestem na cyklu stymulowanym i owu najprawdopodobniej wypadnie w niedziele 🤦‍♀️ Jakie były decyzje ? Robić iui / nie robić ?
    W niedzielę chyba normalnie dziala centrum o ile pamiętam.
    Nam sie udala 2 inseminacja..1 ciaza
    Druga naturalnie

    Zabcia
    Endometrioza, pcos, niedoczynność tarczycy, insulinoopornosc, mutacja mthfr a i c, pai1 5g - hetero
  • Asmrt Przyjaciółka
    Postów: 92 84

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_koniczynka wrote:
    Chodzi mi o to co w sytuacji jak iui wypadnie w niedziele ? A przecież na polnej nie robią w niedziele ? Czy ktoś miał taka sytuacje i co wtedy dr zaleca ? Robić , nie robić czy może są jakieś sposoby żeby przyspieszyć czy opóźnić owulacje ....
    Dopiero za tydz jadę na pierwszy monitoring, ale z obliczeń wynika, że iui powinna być w niedziele, dobrze rozumiem, że iui jest robiona w dniu owulacji ?

    Jak masz cykl stymulowany to jest inaczej niż na naturalnym, tutaj lekarz ma większą kontrolę nad owulacja, tyk bardziej jak będzie podawany zastrzyk, jak coś to robią inseminacje w niedzielę, tak było za moich czasów.

  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmk wrote:
    Dziewczyny, trzymajcie kciuki ✊🏼 Dzisiaj poszedł pierwszy zastrzyk 🥰 mam nadzieje ze wytrwam do końca! Oby z zamierzonym efektem 🐣

    Czy któraś z Was potrzebuje Mama DHA premium Plus? Mam tego dosyć dużo i chętnie się podzielę :)

    Ja bym była chętna 🙂

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia89 wrote:
    Hej dziewczyny :)

    Jestem tu nowa i również zaczęłam leczenie u dr Brązerta Macieja.

    trafiłam do niego 20.10.2021r., i jestem w trakcie 2 inseminacji.

    W tym cyklu 3 pęcherzyki, nasienie męża troszkę kiepskie, ale o wiele lepsze niż ostatnio :)

    O ciążę staram się już ponad 4 lat.

    Niestety mam tarczycę i PCOS :(

    Czy u kogoś zadziałała inseminacja?
    Jakieś dobre rady ?

    Pozdrawiam i trzymam za nas wszystkie kciuki <3

    Zadziałała inseminacja 🙂

    Podczas trzeciej też miałam trzy pęcherzyki, druga również udana, ale było poronienie zatrzymane. Chodziłam normalnie do pracy, unikałam dźwigania, większego wysiłku fizycznego, co do współżycie my robiliśmy poprawkę po uiu😁 później w okolicach testowania był celibat

    Trzymam kciuki za najbliższe stymulację ✊

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
  • Ola_koniczynka Przyjaciółka
    Postów: 208 46

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asmrt wrote:
    Jak masz cykl stymulowany to jest inaczej niż na naturalnym, tutaj lekarz ma większą kontrolę nad owulacja, tyk bardziej jak będzie podawany zastrzyk, jak coś to robią inseminacje w niedzielę, tak było za moich czasów.


    No wlanie dziewczyny o to chodzi, że od września nie robią iui w niedziele na polnej 😊 dlatego pytam co w sytuacji jak owu wypadnie właśnie w niedziele 😊 może powinnam od tego zacząć😊

  • Ola_koniczynka Przyjaciółka
    Postów: 208 46

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia89 wrote:
    To jest mój drugi cykl.

    Pierwszy wiedziałam, że nie wyjdzie,ale się łudziłam.

    Wg moje kalendarzyka to dzisiaj mam 18dc. Wczoraj by 17dc, i była IUI i akurat przypadła niby owulacja :) Ale ja mam PCOS więc nie wiem co to owulacja ;)

    Dziewczyny czy po inseminacji normalnie współżyjecie z mężami/partnerami? Zaleca się? Bo nie wiem czy "męczyć" męża :D

    Dlaczego wiedziałaś, że pierwsza iui nie wyjdzie jeśli można wiedzieć ?😊

  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_koniczynka wrote:
    No wlanie dziewczyny o to chodzi, że od września nie robią iui w niedziele na polnej 😊 dlatego pytam co w sytuacji jak owu wypadnie właśnie w niedziele 😊 może powinnam od tego zacząć😊

    Ja bym poczekała na monitoring i później jak coś się martwiła, jak funkcjonują tak od września to zapewne mają schematy postępowania 🙂

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela25 wrote:
    W niedzielę chyba normalnie dziala centrum o ile pamiętam.
    Nam sie udala 2 inseminacja..1 ciaza
    Druga naturalnie

    Pierwsza ciąża wywalczona po ivf, druga "wpadka", nie zrozumiem niepłodności,

  • Krysia89 Przyjaciółka
    Postów: 65 31

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_koniczynka wrote:
    Dlaczego wiedziałaś, że pierwsza iui nie wyjdzie jeśli można wiedzieć ?😊

    Lekarz od razu powiedział :)

    Mąż miał kiepskie nasienie, parametry po "obróbce" były strasznie niskie mimo wszystko ;/

    i jakoś sama nastawiłam się na to, że chyba nie będzie nic..

  • Mmk Przyjaciółka
    Postów: 110 77

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9305 wrote:
    Ja bym była chętna 🙂


    Napisz do mnie prywatnie to ustalimy szczegóły ;)

  • Asmrt Przyjaciółka
    Postów: 92 84

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was orientuje się jak to jest na Polnej na covidowym,? moja przyjaciółka rodziła we Wrocławiu, dodatnia z covid i nadal jest poprostu robione CC i izolacja noworodka 😔

  • Ania0692 Autorytet
    Postów: 357 339

    Wysłany: 25 stycznia 2022, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmk ✊✊✊✊✊✊✊

    oar89jcgjrl99ac5.png
‹‹ 350 351 352 353 354 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ