Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • Karolina9 Autorytet
    Postów: 273 101

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi :) Zapisałam się do doktor L

  • Karolina9 Autorytet
    Postów: 273 101

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingaaa wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂 Jestem po drugiej wizycie u dr. Macieja. Od ponad dwóch lat staramy się o dziecko i jest to mój trzeci lekarz. Wyniki hormonów są ok, mam wysokie AMH (ponad 8), ale reszta jest podobno ok. Ostatnio dr zaproponował inseminację, ale trochę się przed tym wzbraniam.. Dziś pierwszy raz mam wziąć lamette i w tym miesiącu będę mieć monitoring, ale w kolejnym dr będzie proponował inseminację, bo już o tym wspominał, a ja cały czas mam z tyłu głowy, że chciałabym zajść w ciążę naturalnie.

    Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z lametta i inseminacja? Czytałam, że to lek stosowany w leczeniu raka piersi. Czy występowały u Was skutki uboczne i czy rzeczywiście po stosowaniu leku udało Wam się zajść w ciąże?

    Nie mam doświadczenia z Lametta ale miałam u doktora inseminację :) warto spróbować i nie ma się czego bać.

    Kingaaa lubi tę wiadomość

  • Starajaca28 Ekspertka
    Postów: 187 99

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingaaa wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂 Jestem po drugiej wizycie u dr. Macieja. Od ponad dwóch lat staramy się o dziecko i jest to mój trzeci lekarz. Wyniki hormonów są ok, mam wysokie AMH (ponad 8), ale reszta jest podobno ok. Ostatnio dr zaproponował inseminację, ale trochę się przed tym wzbraniam.. Dziś pierwszy raz mam wziąć lamette i w tym miesiącu będę mieć monitoring, ale w kolejnym dr będzie proponował inseminację, bo już o tym wspominał, a ja cały czas mam z tyłu głowy, że chciałabym zajść w ciążę naturalnie.

    Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z lametta i inseminacja? Czytałam, że to lek stosowany w leczeniu raka piersi. Czy występowały u Was skutki uboczne i czy rzeczywiście po stosowaniu leku udało Wam się zajść w ciąże?


    Część, miałam stymulacje lamettaą ( ja jeszcze miałam dodatkowo gonal) tylko u mnie niskie amh u Ciebie wysokie więc stymulacja i dawkowanie leków będzie inne, inseminacja udana, ten lek jest ogólnie na raka piersi ale skutkiem ubocznym jest właśnie stymulacja owulacji, my nie chcieliśmy tracić czasu na naturalne starania tym bardziej, że im dłużej trwa tym szanse są mniejsze, aczkolwiek zawsze jest szansa tutaj były dziewczyny co szykowały się do inseminacji a na stymulacji zaszły naturalnie w tym samym cyklu.
    Powodzenia 🙂

    Kingaaa lubi tę wiadomość

    Starania od 2016
    AMH - 1,92
    01.2020 - laparoskopia, histetoskopia(endometrioza)
  • 12345K Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingaaa wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂 Jestem po drugiej wizycie u dr. Macieja. Od ponad dwóch lat staramy się o dziecko i jest to mój trzeci lekarz. Wyniki hormonów są ok, mam wysokie AMH (ponad 8), ale reszta jest podobno ok. Ostatnio dr zaproponował inseminację, ale trochę się przed tym wzbraniam.. Dziś pierwszy raz mam wziąć lamette i w tym miesiącu będę mieć monitoring, ale w kolejnym dr będzie proponował inseminację, bo już o tym wspominał, a ja cały czas mam z tyłu głowy, że chciałabym zajść w ciążę naturalnie.

    Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z lametta i inseminacja? Czytałam, że to lek stosowany w leczeniu raka piersi. Czy występowały u Was skutki uboczne i czy rzeczywiście po stosowaniu leku udało Wam się zajść w ciąże?


    Część 🙂 u mnie udana inseminacja z lamettą, uważam, że warto spróbować

    Kingaaa lubi tę wiadomość

  • 12345K Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile pijecie wody w te temperatury? Niby jest zalecane te minimun 3 l ale to jest strasznie dużo 🙉

  • Pucz Autorytet
    Postów: 685 758

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingaaa wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂 Jestem po drugiej wizycie u dr. Macieja. Od ponad dwóch lat staramy się o dziecko i jest to mój trzeci lekarz. Wyniki hormonów są ok, mam wysokie AMH (ponad 8), ale reszta jest podobno ok. Ostatnio dr zaproponował inseminację, ale trochę się przed tym wzbraniam.. Dziś pierwszy raz mam wziąć lamette i w tym miesiącu będę mieć monitoring, ale w kolejnym dr będzie proponował inseminację, bo już o tym wspominał, a ja cały czas mam z tyłu głowy, że chciałabym zajść w ciążę naturalnie.

    Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z lametta i inseminacja? Czytałam, że to lek stosowany w leczeniu raka piersi. Czy występowały u Was skutki uboczne i czy rzeczywiście po stosowaniu leku udało Wam się zajść w ciąże?
    Też byłam stymulowana lametta, najpierw sama lametta, później razem z gonalem. Planowo szykowalismy się do inseminacji, ale zaszłam w ciążę na samej stymulacji - owulacja przypadła w święta i nie było opcji na inseminacji. Jak rozmawiałam z dr czy warto próbowaćna stymulacji czy od razu działać z inseminacji czy in vitro to sam stwierdził, że tego się nie przewidzi, a warto działać, więc skoro już dość długo próbujecie to ja bym się nie zastanawiała ☺ nasz dr wie co robi 😉

    Kingaaa lubi tę wiadomość

    07.22 - stymulacja lametta
    11.22 - badanie drożności ✅
    11.22 - stymulacja do IUI - lametta + gonal ❌
    12.22 - stymulacja do IUI - lametta + gonal ❌
    06.01.23 - ⏸ 🙏😍
    07.01.23 - ⏸ beta - 71.58 prog - 27.78 🥰 🙏
    09.01.23 beta - 333.02 prog 51.02 😍
    11.01.23 beta - 770.34
    14.01.23 beta - 2112.51
    18.01.23 - pęcherzyk ciążowy 🥰 + torbiel na jajniku - 6 cm 😱
    27.01.23 - zarodek z serduszkiem 😍
    15.02.23 - 26 mm maleńkiego człowieczka 🥰
    07.03.23 - 61 mm Maluszka ☺ Sanco - zdrowy chłopczyk 💙
    27.03.23 - 9.77 cm Bobasa 😍
    12.04.23 - 210 g Leosia 🥰
    08.05.23 - 411 g 🤩
    12.05.23 - połówkowe - 536 g zdrowego Akrobaty 😄
    29.05.23 - 731 g 😍 szyjka 2.6 cm 🥺
    14.06.23 - kilogram Bobasa 🥰 szyjka 2.1 cm 😞

    26.08.23 - Leopold 🧡🐻 3045 g 51 cm
  • Pucz Autorytet
    Postów: 685 758

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12345K wrote:
    Dziewczyny ile pijecie wody w te temperatury? Niby jest zalecane te minimun 3 l ale to jest strasznie dużo 🙉
    Chciałabym chociaż litr 🙈 zawsze miałem z tym problem i czy ciepło czy nie to nie mogę w siebie więcej wmusić 🙄

    07.22 - stymulacja lametta
    11.22 - badanie drożności ✅
    11.22 - stymulacja do IUI - lametta + gonal ❌
    12.22 - stymulacja do IUI - lametta + gonal ❌
    06.01.23 - ⏸ 🙏😍
    07.01.23 - ⏸ beta - 71.58 prog - 27.78 🥰 🙏
    09.01.23 beta - 333.02 prog 51.02 😍
    11.01.23 beta - 770.34
    14.01.23 beta - 2112.51
    18.01.23 - pęcherzyk ciążowy 🥰 + torbiel na jajniku - 6 cm 😱
    27.01.23 - zarodek z serduszkiem 😍
    15.02.23 - 26 mm maleńkiego człowieczka 🥰
    07.03.23 - 61 mm Maluszka ☺ Sanco - zdrowy chłopczyk 💙
    27.03.23 - 9.77 cm Bobasa 😍
    12.04.23 - 210 g Leosia 🥰
    08.05.23 - 411 g 🤩
    12.05.23 - połówkowe - 536 g zdrowego Akrobaty 😄
    29.05.23 - 731 g 😍 szyjka 2.6 cm 🥺
    14.06.23 - kilogram Bobasa 🥰 szyjka 2.1 cm 😞

    26.08.23 - Leopold 🧡🐻 3045 g 51 cm
  • 12345K Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pucz wrote:
    Chciałabym chociaż litr 🙈 zawsze miałem z tym problem i czy ciepło czy nie to nie mogę w siebie więcej wmusić 🙄


    Ja sobie ściągnęłam aplikacje kupiłam takie małe buteleczki bo też wody nie lubię,już nie mam pomysłów, ostatnio mi się zdążają omdlenia i doktor kazał dużo pić, dzisiaj sobie kupiłam miętę, bazylię w liściach,owoce granatu, może taka trochę smakowa bardziej wejdzie, kawę i herbatę to mogę pić 😒

  • Zaba90 Autorytet
    Postów: 421 187

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12345K wrote:
    Ja sobie ściągnęłam aplikacje kupiłam takie małe buteleczki bo też wody nie lubię,już nie mam pomysłów, ostatnio mi się zdążają omdlenia i doktor kazał dużo pić, dzisiaj sobie kupiłam miętę, bazylię w liściach,owoce granatu, może taka trochę smakowa bardziej wejdzie, kawę i herbatę to mogę pić 😒

    Ja mam butelkę dafi i tak sobie wlewam, jakosmam wrażenie, że piję się lepiej niż z dużej butelki 😂, wypijam około 2 litry, płyny też się liczy zupa

    1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
    transfer - 07.2020
    9 dpt bhcg-93🍀

    31.03.2021 - Antoni 💙
    2023 powrót po rodzeństwo
  • Zaba90 Autorytet
    Postów: 421 187

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GosiaK jak Twoje samopoczucie?

    1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
    transfer - 07.2020
    9 dpt bhcg-93🍀

    31.03.2021 - Antoni 💙
    2023 powrót po rodzeństwo
  • Kingaaa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi. Może faktycznie warto spróbować.. 😊 Chciałam jeszcze trochę się wytrzymać, ale może nie ma na co czekać. Tylko ja miesiączki mam regularnie, pęcherzyki rosną i pękają więc ciężko powiedzieć, co jest przyczyną niepowodzeń 😢

  • Ania🙂 Ekspertka
    Postów: 208 129

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka gratulacje donoszonej ciąży 💐💐💐

    ........ lubi tę wiadomość

    4.07. 2022 jest ❤️
  • ........ Autorytet
    Postów: 2452 3302

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania🙂 wrote:
    Kropeczka gratulacje donoszonej ciąży 💐💐💐


    Dziękuję kochana 😘😘😘😘

    Przez ten wynik gbs wyleciało mi z głowy że dziś właśnie data donoszenia ciąży 🥰🥰🤰🤰

    https://zrzutka.pl/g5kns3
    Dla naszej Kamisi


    age.png

    05.10.2022 FET c/n 4.2.1❤

    16.06.23 CC 3780g 62cm 🥰🥰🥰
  • Ania🙂 Ekspertka
    Postów: 208 129

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ........ wrote:
    Dziękuję kochana 😘😘😘😘

    Przez ten wynik gbs wyleciało mi z głowy że dziś właśnie data donoszenia ciąży 🥰🥰🤰🤰

    Podadzą antybiotyk i będzie dobrze 💪

    ........ lubi tę wiadomość

    4.07. 2022 jest ❤️
  • Ania🙂 Ekspertka
    Postów: 208 129

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingaaa wrote:
    Dziękuję za odpowiedzi. Może faktycznie warto spróbować.. 😊 Chciałam jeszcze trochę się wytrzymać, ale może nie ma na co czekać. Tylko ja miesiączki mam regularnie, pęcherzyki rosną i pękają więc ciężko powiedzieć, co jest przyczyną niepowodzeń 😢

    Czasem niestety nie udaje się znaleźć tej konkretnej przyczyny, od siebie co mogę polecić jak oczywiście jeszcze nie stosujesz czy nie masz innych zalec, dieta o niskim IG, witaminy metylowane i kwasy omega 3,

    4.07. 2022 jest ❤️
  • GosiaK Ekspertka
    Postów: 178 52

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingaaa wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂 Jestem po drugiej wizycie u dr. Macieja. Od ponad dwóch lat staramy się o dziecko i jest to mój trzeci lekarz. Wyniki hormonów są ok, mam wysokie AMH (ponad 8), ale reszta jest podobno ok. Ostatnio dr zaproponował inseminację, ale trochę się przed tym wzbraniam.. Dziś pierwszy raz mam wziąć lamette i w tym miesiącu będę mieć monitoring, ale w kolejnym dr będzie proponował inseminację, bo już o tym wspominał, a ja cały czas mam z tyłu głowy, że chciałabym zajść w ciążę naturalnie.

    Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z lametta i inseminacja? Czytałam, że to lek stosowany w leczeniu raka piersi. Czy występowały u Was skutki uboczne i czy rzeczywiście po stosowaniu leku udało Wam się zajść w ciąże?
    Hej. ;) ja przy drugiej stymulacji lamettą zaszłam w ciąże ale biochemiczna ;)
    Później mieliśmy cykl się wstrzymać żeby sprawdzić czy wszystko Ok a tu się udało zajść w ciąże ;)

    Aleksander 28.11.2023 22:22 2885 g 52 cm 🩵🧸👶🏼
  • GosiaK Ekspertka
    Postów: 178 52

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaba90 wrote:
    GosiaK jak Twoje samopoczucie?
    Bardzo dobrze 🥰
    Cały czas pracuje, fakt w domu wiec jest trochę lepiej ale planuje do końca lipca pracować, później zobaczymy.
    Faktycznie w drugim trymestrze chyba wracają siły, nie było zle obyło się bez wymiotów itd ale i tak jakoś lepiej. Wczoraj miałam gorszy dzień ale chyba przez to ze mało wody pije.. i głowa bolała, do tego temperatura na dworze nie pomaga.
    A u Was? 🤍
    My wizytę mamy w poniedziałek 12.06 😇🥹

    Zaba90 lubi tę wiadomość

    Aleksander 28.11.2023 22:22 2885 g 52 cm 🩵🧸👶🏼
  • Zaba90 Autorytet
    Postów: 421 187

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GosiaK wrote:
    Bardzo dobrze 🥰
    Cały czas pracuje, fakt w domu wiec jest trochę lepiej ale planuje do końca lipca pracować, później zobaczymy.
    Faktycznie w drugim trymestrze chyba wracają siły, nie było zle obyło się bez wymiotów itd ale i tak jakoś lepiej. Wczoraj miałam gorszy dzień ale chyba przez to ze mało wody pije.. i głowa bolała, do tego temperatura na dworze nie pomaga.
    A u Was? 🤍
    My wizytę mamy w poniedziałek 12.06 😇🥹

    To super 🙂
    Ja odpukać też dobrze 🙂 jak to by doktor powiedział tylko się cieszyć bo nogdy nie wiadomo jak bedzie dalej 😂, wczoraj też miałam kryzys popołudniem było mega gorąco i duszno, myślę nad jakimś basenem w ogródku aby się chodzić latem

    1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
    transfer - 07.2020
    9 dpt bhcg-93🍀

    31.03.2021 - Antoni 💙
    2023 powrót po rodzeństwo
  • GosiaK Ekspertka
    Postów: 178 52

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaba90 wrote:
    To super 🙂
    Ja odpukać też dobrze 🙂 jak to by doktor powiedział tylko się cieszyć bo nogdy nie wiadomo jak bedzie dalej 😂, wczoraj też miałam kryzys popołudniem było mega gorąco i duszno, myślę nad jakimś basenem w ogródku aby się chodzić latem
    Raz tylko poszłam na l4 bo miałam tatę w szpitalu to kilka dni wzięłam ale ogólnie na prawdę nie narzekam na razie.
    Powoli już rozglądam się za ubrankami. 🥹

    Aleksander 28.11.2023 22:22 2885 g 52 cm 🩵🧸👶🏼
  • Zaba90 Autorytet
    Postów: 421 187

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GosiaK wrote:
    Raz tylko poszłam na l4 bo miałam tatę w szpitalu to kilka dni wzięłam ale ogólnie na prawdę nie narzekam na razie.
    Powoli już rozglądam się za ubrankami. 🥹


    I oby jak najdłużej 👍 pozdrawiam

    1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
    transfer - 07.2020
    9 dpt bhcg-93🍀

    31.03.2021 - Antoni 💙
    2023 powrót po rodzeństwo
‹‹ 479 480 481 482 483 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ