Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 349 178

    Wysłany: 12 stycznia 2025, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agatkaagatka wrote:
    Macie jakiś sposób na siniaki po clexanie ? Teraz nie wiem jak ja pokaże brzuch na wizycie 🙈 cały w siniakach

    Mi mój hematolog/angiolog w Warszawie mówił, że niestety nie ma na to reguły jest to kwestia indywidualna też kto jakie ma predyspozycje do np powstawania siniaków jaka jest wytrzymałość małych naczyń.Niestety jedna osoba może nie mieć siniaków a kolejna robić wszystko aby nie było a i tak będą powstawały jedynie działanie objawowe zostanie typu maści na siniaki .Plus dochodzi do tego okres ciąży gdzie się zmienia układ naczyniowy i krwionośny więc też może się to wszystko nasilać.Przed ciąża można brać preparaty na uszczelnianie i wzmocnienie naczyń

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2025, 16:28

    agatkaagatka lubi tę wiadomość

    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki jednojajowe ❤️
    2024 urodziły się dziewczynki .
  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 349 178

    Wysłany: 12 stycznia 2025, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia to już 36 tydzień szczęśliwego rozwiązania ✊

    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki jednojajowe ❤️
    2024 urodziły się dziewczynki .
  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 349 178

    Wysłany: 12 stycznia 2025, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda u mnie było bardzo często sprawdzane białko w moczu i dobowa zbiórka ze względu na to , że jestem po masywnej zakrzepicy i miałam duże ryzyko zespołu Heelp .Takie wartości są spokojnie do obserwacji może to być stan fizjologiczny ze względu na zmiany w nerkach w ogólnym badaniu na ten jeden wynik ma wpływ sporo czynników i tak jak dziewczyny wyżej pisały najważniejsza jeżeli chodzi o białko jest jego dobowa utrata te wyniki są wiążące jeżeli chodzi o dalsze rokowania i planowanie leczenia

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki jednojajowe ❤️
    2024 urodziły się dziewczynki .
  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 12 stycznia 2025, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominikaaa wrote:
    Gosia to już 36 tydzień szczęśliwego rozwiązania ✊


    Dzięki 😘 jutro wizyta pewnie będę już wszystko wiedziała za chwile doktor idzie na urlop

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
  • ZOSIA92 Ekspertka
    Postów: 236 93

    Wysłany: 12 stycznia 2025, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9305 co do laktatora nie brałam,ale miałam spakowany w razie aby mąż mógł dowieźć

  • Maja93 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 12 stycznia 2025, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak a propos od którego tygodnia zaczęliście chodzić do fizjoterapeuty uroginekologicznej ?

  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 12 stycznia 2025, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja93 wrote:
    Tak a propos od którego tygodnia zaczęliście chodzić do fizjoterapeuty uroginekologicznej ?

    Ja zaczęłam chodzić w połowie drugiego trymestru ,ale to też trochę indywidualnie . Warto pójść na taką pierwszą wizytę wcześniej fizjo powie kiedy najlepiej się zgłosić pokaże pozycje jak wstawać z łóżka itd o podnóżku

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
  • Maja93 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 12 stycznia 2025, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia9305 wrote:
    Ja zaczęłam chodzić w połowie drugiego trymestru ,ale to też trochę indywidualnie . Warto pójść na taką pierwszą wizytę wcześniej fizjo powie kiedy najlepiej się zgłosić pokaże pozycje jak wstawać z łóżka itd o podnóżku

    To sobie obyczaje i się zapisze. Może spróbuje do Pani Martyny co pisałyście terminu były na karcą ,ale widzę, że teraz brak terminów,ale też na Instagramie widziałam, że otwiera swoją prywatną działalność .

  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 12 stycznia 2025, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja93 wrote:
    To sobie obyczaje i się zapisze. Może spróbuje do Pani Martyny co pisałyście terminu były na karcą ,ale widzę, że teraz brak terminów,ale też na Instagramie widziałam, że otwiera swoją prywatną działalność .


    Też obserwuje i kupiłam ebooka co teraz wydała i sobie czytam polecam dużo przydatnych informacji 🙂

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
  • Manka Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 13 stycznia 2025, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja93 osobiście będę pytała doc na wizycie czy mogę zacząć chodzić mam 18 tc . Również ćwiczę jogę

  • ZuzaMaruda Autorytet
    Postów: 265 185

    Wysłany: 13 stycznia 2025, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Badania powtórzone i teraz wszystko jest git 😉

    Gosia9305, Dominikaaa lubią tę wiadomość

  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 14 stycznia 2025, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda wrote:
    Dzięki dziewczyny. Badania powtórzone i teraz wszystko jest git 😉


    👍 Czyli tak jak u mnie wynik był jednorazowy

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 349 178

    Wysłany: 14 stycznia 2025, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda wrote:
    Dzięki dziewczyny. Badania powtórzone i teraz wszystko jest git 😉


    Super informacja 🙂

    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki jednojajowe ❤️
    2024 urodziły się dziewczynki .
  • LoliM Autorytet
    Postów: 507 721

    Wysłany: 14 stycznia 2025, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem teraz w Medart i nie będę oszukiwać, że myślę nad zmianą. Coprawda dopiero drugi transfer za mną, udany na chwilę, bo ciąża biochemiczna. Klinika kładzie bardzo dużo nacisk na badanie zarodków, jednak co z tego, że je przebadamy skoro nic nie wychodzi. Widzę dużo pozytywnych opinii na temat doc Brązerta. Widziałam tutaj dziewczynę, bodajże nick Dominika, która również była w Medart i dokonała zmiany, mogłabyś podzielić się opinią ?

    I kluczowe pytanie, czy docent akceptuje immunologię ?
    Dziękuję z góry za odpowiedzi 🥰

    ♂ ✖️oligozoospermia ciężka ⭢ suplementacja ⭢ poprawa
    fragmentacja 30 % ⭢ 12%
    ♀✖️KIR Bx: ➕2DS2; ➖2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    ☑️ AMH 2,38 (2023r.) ⭢ 1,54 (2025r.) /jajowody drożne / ANA 2, ANA3 / homocysteina 3,8 /białko S i C / gen V i gen II / cytokiny (ALAB), Allo 27,6%
    05.24 r. IVF I mamy: 6❄️
    ✖️02.09.24 transfer pgta 5.1.1 beta 0
    11.24 Cross match 38.3% ⭢ immunosupresja equroal + encorton
    ✖️02.01.25 transfer pgta 4.1.1 cb
    ✖️ 05.02.25 transfer pgta 5.1.1 cb
    🆘 03.25 cross match 52%
    09.25r. IVF II mamy: 3❄️
    🆘10.25 cross match 25,9%, obniżone białko C - 57% , cytokiny (APC ŁÓDŹ)
    05.12.25 transfer ❄️ 4.1.1 ( equoral, encorton, accofil, prograf, clexane)
    6dpt II beta 26; 7dpt beta 41.40; 10 dpt beta 264; 13 dpt 968; 33 dpt 1.04 cm ♥️ 148 bpm
    preg.png
  • Dominikaaa Autorytet
    Postów: 349 178

    Wysłany: 14 stycznia 2025, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś chodziła/chodzi do Pani dietetyk z centrum Ułańska i może kilka zdań napisać na jej temat ?

    2020 zmiana kliniki ivf
    8 lipca 2021 urodził się Filipek 🐻
    10. 01.2024 dwa ciałka żółtkowe
    24.01.2024 - kolejna wizyta.
    20.02.2024 prenatalne na 80 % dziewczynki jednojajowe ❤️
    2024 urodziły się dziewczynki .
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 14 stycznia 2025, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    Hej dziewczyny, jestem teraz w Medart i nie będę oszukiwać, że myślę nad zmianą. Coprawda dopiero drugi transfer za mną, udany na chwilę, bo ciąża biochemiczna. Klinika kładzie bardzo dużo nacisk na badanie zarodków, jednak co z tego, że je przebadamy skoro nic nie wychodzi. Widzę dużo pozytywnych opinii na temat doc Brązerta. Widziałam tutaj dziewczynę, bodajże nick Dominika, która również była w Medart i dokonała zmiany, mogłabyś podzielić się opinią ?

    I kluczowe pytanie, czy docent akceptuje immunologię ?
    Dziękuję z góry za odpowiedzi 🥰

    Hej, ja też długo zwlekałam nad zmianą lekarza, stałam przed wyborem MedArtu dr.Kubiaczyk i CMU doc.Brązertem i wybrałam ostatecznie doc.M.Brązerta gdyż słyszałam o nim świetne opinie, mogę tylko napisać że nie żałuję. Lekarz jest rzeczowy i konkretny, nie robi nadziei jeśli jej nie ma, jest przy tym wszystkim taki ludzki, jako jedyny przejrzał dosłownie całą moją wcześniejszą historię leczenia kartkę po kartce stare i aktualne wyniki badań. Wszystko analizuje, zapisuje jeśli trzeba kieruje dalej i konsultuje, co było dla mnie ważne to właśnie to że akceptuje immunologię. Koleżanka dzięki niemu urodziła kilka dni temu córeczkę a też nie mieli łatwej drogi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2025, 19:38

    LoliM lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • LoliM Autorytet
    Postów: 507 721

    Wysłany: 14 stycznia 2025, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Hej, ja też długo zwlekałam nad zmianą lekarza, stałam przed wyborem MedArtu dr.Kubiaczyk i CMU doc.Brązertem i wybrałam ostatecznie doc.M.Brązerta gdyż słyszałam o nim świetne opinie, mogę tylko napisać że nie żałuję. Lekarz jest rzeczowy i konkretny, nie robi nadziei jeśli jej nie ma, jest przy tym wszystkim taki ludzki, jako jedyny przejrzał dosłownie całą moją wcześniejszą historię leczenia kartkę po kartce stare i aktualne wyniki badań. Wszystko analizuje, zapisuje jeśli trzeba kieruje dalej i konsultuje, co było dla mnie ważne to właśnie to że akceptuje immunologię. Koleżanka dzięki niemu urodziła kilka dni temu córeczkę a też nie mieli łatwej drogi.


    Dziękuję za odpowiedź 🥰 myślisz, że nie będzie miał problemu skonsultować mnie, jeśli obecnie jestem w innej klinice, oczywiście prywatnie…chciałabym, żeby na moje wyniki zerknął inny lekarz, może dołożył coś innego od siebie, jakieś dodatkowe badania

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    ♂ ✖️oligozoospermia ciężka ⭢ suplementacja ⭢ poprawa
    fragmentacja 30 % ⭢ 12%
    ♀✖️KIR Bx: ➕2DS2; ➖2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    ☑️ AMH 2,38 (2023r.) ⭢ 1,54 (2025r.) /jajowody drożne / ANA 2, ANA3 / homocysteina 3,8 /białko S i C / gen V i gen II / cytokiny (ALAB), Allo 27,6%
    05.24 r. IVF I mamy: 6❄️
    ✖️02.09.24 transfer pgta 5.1.1 beta 0
    11.24 Cross match 38.3% ⭢ immunosupresja equroal + encorton
    ✖️02.01.25 transfer pgta 4.1.1 cb
    ✖️ 05.02.25 transfer pgta 5.1.1 cb
    🆘 03.25 cross match 52%
    09.25r. IVF II mamy: 3❄️
    🆘10.25 cross match 25,9%, obniżone białko C - 57% , cytokiny (APC ŁÓDŹ)
    05.12.25 transfer ❄️ 4.1.1 ( equoral, encorton, accofil, prograf, clexane)
    6dpt II beta 26; 7dpt beta 41.40; 10 dpt beta 264; 13 dpt 968; 33 dpt 1.04 cm ♥️ 148 bpm
    preg.png
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 14 stycznia 2025, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    Dziękuję za odpowiedź 🥰 myślisz, że nie będzie miał problemu skonsultować mnie, jeśli obecnie jestem w innej klinice, oczywiście prywatnie…chciałabym, żeby na moje wyniki zerknął inny lekarz, może dołożył coś innego od siebie, jakieś dodatkowe badania

    Ja też przechodziłam od innego lekarza i nie miał z tym problemu aczkolwiek ja naprawdę potrzebowałam zmiany i na tą chwilę jestem bardzo zadowolona, wręcz żałuję że ze dopiero teraz to zrobiłam, zaznaczyłam też doc że potrzebuję konkretow bo juz za długo to trwało wcześniej 🤭wcześniejszy lekarz też nie miał już pomysłów na nas i nie był w stanie nic zaproponować wiec myślę ze doc nie będzie miał problemu żeby skonsultować tylko weź dosłownie wszystko co masz bo u mnie spojrzał na całość. Teraz czuję że jestem w dobrych rękach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2025, 20:31

    LoliM lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • LoliM Autorytet
    Postów: 507 721

    Wysłany: 14 stycznia 2025, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnie pytanie, kojarzysz jak długo czeka się na wizytę ?

    ♂ ✖️oligozoospermia ciężka ⭢ suplementacja ⭢ poprawa
    fragmentacja 30 % ⭢ 12%
    ♀✖️KIR Bx: ➕2DS2; ➖2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    ☑️ AMH 2,38 (2023r.) ⭢ 1,54 (2025r.) /jajowody drożne / ANA 2, ANA3 / homocysteina 3,8 /białko S i C / gen V i gen II / cytokiny (ALAB), Allo 27,6%
    05.24 r. IVF I mamy: 6❄️
    ✖️02.09.24 transfer pgta 5.1.1 beta 0
    11.24 Cross match 38.3% ⭢ immunosupresja equroal + encorton
    ✖️02.01.25 transfer pgta 4.1.1 cb
    ✖️ 05.02.25 transfer pgta 5.1.1 cb
    🆘 03.25 cross match 52%
    09.25r. IVF II mamy: 3❄️
    🆘10.25 cross match 25,9%, obniżone białko C - 57% , cytokiny (APC ŁÓDŹ)
    05.12.25 transfer ❄️ 4.1.1 ( equoral, encorton, accofil, prograf, clexane)
    6dpt II beta 26; 7dpt beta 41.40; 10 dpt beta 264; 13 dpt 968; 33 dpt 1.04 cm ♥️ 148 bpm
    preg.png
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 14 stycznia 2025, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LoliM wrote:
    Ostatnie pytanie, kojarzysz jak długo czeka się na wizytę ?

    Około 3 tygodni ja czekałam

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
‹‹ 536 537 538 539 540 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ