X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Krakowianka Autorytet
    Postów: 927 1006

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuula;2525 wrote:
    Dziewczyny, gratuluję! :-)
    Mam do Was wszystkich prośbę: jeśli natknęły byście się może teraz, może za miesiąc bądź 3... na kogoś na innym forum lub w necie, albo któraś z Waszych znajomych, kto miałby do sprzedania menopur ważny co najmniej do początku przyszłego roku (styczeń/luty bądź dłużej) , byłabym wdzięczna za informację. Byłoby super gdyby był z refundacją. Nie jest to skąpstwo ale same wiecie...
    Zaczynam zbierać kasę na kolejną i ostatnią już próbę którą chciałabym zrobić może jeszcze pod koniec roku.
    Hej ja mam 1 ampułkę jeszcze.

    5958beaa9c1f8.png
  • Krakowianka Autorytet
    Postów: 927 1006

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    Krakowianka a jak Ty się czujesz? Mdłości są? Wiadomo kogo nosisz pod serduszkiem ?
    Cześć Rubi, dziekuje czuje sie super odpukać. Zero mdłości i oby tak zostało. 16.08 prenatalne wiec moze wtedy sień dowiemy kto tam siedzi pod serduchem :)

    Rubineye lubi tę wiadomość

    5958beaa9c1f8.png
  • 83HOPE Autorytet
    Postów: 793 423

    Wysłany: 27 lipca 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klee wrote:
    Województwo jest jedno, ale tu chodzi o gwarę - gwara śląska jest w "śląskich" miastach, nie w "zagłębiowskich". ;)

    Dokładnie :) mieszkamy w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim, choć to woj. śląskie. Ale nie znam Zagłębiaka, który nie oburza się jak nazwiesz go Ślązakiem he he nie wiem dlaczego ale tak już jest :) choć do Slazakow nic nie mam :) dawniej chyba były konflikty. Moja babcia ponoć na początku nie mogła przeżyć , ze moj Tata Slazak związał się z moją Mamą Zagłębianką ;)

    Niepłodność idiopatyczna,
    2 insemki,4 in vitro-Gyn Kce,Invimed Wawa,Artvimed Krakow. Adopcja-kwalifikacja IV 2018...VI 2020 jestem Mamą.. nie z brzucha, ale z serducha :)
  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 27 lipca 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, moja babcia tez nie mogła przeżyć, że się za granicę wyprowadziłam :) Przynajmniej nie do Sosnowca, bo to by już było w ogóle! ;)

    To jeszcze siedzi w starszym pokoleniu, głównie chyba Ślązaków, bo wielu Zagłębiaków, łącznie z moim, sama uświadamiałam, że Ślązacy mają z nimi problemy. Z tego co wiem wynika to z czasów, kiedy biedne "inteligenty" przyjeżdżały ze środkowej Polski albo z kieleckiego z kartonikiem swoich rzeczy, ale od razu dostawali najlepsze stanowiska umysłowe i zarządcze w kopalniach i hutach, a "gupi Ślonzok sie ino do roboty nadawał"... Niestety często tak jest nadal, ale to wynika teraz nie z rozdania partyjnego, a chyba z tego, że w typowo robotniczych środowiskach ludzie się raczej nie kształcą na inżynierów czy sztygarów i powtarzają pokoleniami ten sam schemat.

    Bardzo to siedzi w niektórych, o dziwo nawet młodych, choć tu raczej głównie na żarty. Ostatnio na szkole rodzenia w Katowicach poznaliśmy fajną parkę. Chłopak już się chciał z nami umówić, ale jak się dowiedział, że my "z zagranicy" (co mojego troszkę zdziwiło, bo ja go oczywiście uświadamiałam, ale pierwszy raz usłyszał to tak wprost ;) ), to się zaczęły żarty o zagranicy no i się nie umówiliśmy :) Śmiać mi się chciało, bo zostałam potraktowana jak obca na mojej własnej dzielni, kilkaset metrów od mojego domu rodzinnego i innych domów rodziny (z dziada pradziada) :)

    Ostatnio poruszaliśmy ten temat na grillu sąsiedzkim :) Towarzystwo mieszane i rozmowa była bardziej na zasadzie, jakie to ciekawe i dziwne :)
    Choć wcześniej zdarzyło mi się usłyszeć od osób które nie wiedziały lub zapomniały, że ja z Katowic, nieco pogardliwe określenie na kogoś, że "ta Ślonzaczka" czy "Ślonzora" coś tam coś tam, ale w bardzo stereotypowym i niekorzystym świetle...
    Z drugiej strony u nas na dzielni przez całe moje dzieciństwo, wszyscy chodzili do warzywniaka "Do Gorolicy" i wszyscy wiedzieli, o który warzywniak chodzi... :)
    Takie mamy lokalne smaczki :)

    Aaa, ostatnio się z moim Zagłębiakiem śmialiśmy z Gesslerowej, że na siłę w DG chce reklamować restauracje hasłem Kuchnia Śląska ;)

    Allessa lubi tę wiadomość

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 27 lipca 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, Dąbrowianki moje Drogie, podpowiedzcie mi proszę jakie tu placówki medyczne można polecić dla dzieciaczków? W sensie jakiego pediatrę wybrać, gdzie szczepienia, położna... zupełnie się nie orientuję, a mój partner też nie wie, bo sam nawet od kilku lat lekarza rodzinnego nie ma... Ja też lekarza rodzinnego mam jeszcze w Katowicach, tez musiałabym tu się przenieść, ale zupełnie nie wiem, gdzie uderzyć...

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 27 lipca 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala, jak u Ciebie? Jak nowy materac? :) Dajesz radę?

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 27 lipca 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sun...ja co prawda jestem z Sosnowca :-) ale w Dąbrowie Górniczej jest bardzo dobry pediatra Iwona Kawecka-Godoń. Tylko nie znam aktualnego adresu przychodni.

    Sunshine_111 lubi tę wiadomość

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 27 lipca 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale fanie to napisałyscie o tych ślązakach i zagłębiakach :) suuuper dzięki Sunshine_111 i 83HOPE :)

    Sunshine_111, 83HOPE lubią tę wiadomość

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 27 lipca 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, dziękuję ślicznie :) Opinie ma faktycznie bardzo dobre :)
    Znalazłam ją tutaj: http://www.nacedlera.com/poz.html
    Macie jakieś doświadczenia z tą placówką?
    I przyjmuje tam położna, na którą trafiłam już parę razy w internecie - Katarzyna Półtorak. Jakbyście miały jakieś opinie lub jeszcze sugestie, to będę wdzięczna :)
    A tam sobie na pewno podjedziemy przy okazji zobaczyć i popytać :)

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • Klee Autorytet
    Postów: 342 152

    Wysłany: 27 lipca 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek :-) wrote:
    Sun...ja co prawda jestem z Sosnowca :-) ale w Dąbrowie Górniczej jest bardzo dobry pediatra Iwona Kawecka-Godoń. Tylko nie znam aktualnego adresu przychodni.

    Ja też z Sosnowca :) a mąż Ślązak ;) Fajny temat nam się rozkręcił - dobrze, że tu moderator nam nie kasuje postów niezgodnych z tematem forum he he

    Sunshine_111 lubi tę wiadomość

    Gyncentrum: 3 x IUI, 3 x IVF
    Artemida Białystok: 1 IVF
    ciąża naturalna 6 tc [*]
    EuroFertil: 1 IVF
    zawsze 0 zarodków do mrożenia
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 27 lipca 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też ż Sosnowca :)

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 27 lipca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sporo nas tutaj z okolicy :)
    Kamiisia, a kiedy wizyta ❤️ ? Już powoli powinno zaczynać bić :)

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine_111 wrote:
    Sporo nas tutaj z okolicy :)
    Kamiisia, a kiedy wizyta ❤️ ? Już powoli powinno zaczynać bić :)
    Byłam wczoraj było ciałko żółte i maleńki świecący zarodek ale chyba nie miał jeszcze 1 mm. Czekamy na serduszko...tak się boję!

    Sunshine_111, 83HOPE, Allessa, pippi, Klee, Krakowianka lubią tę wiadomość

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do świetnego lekarza usg mam 2x w tyg...tak bym chciała zobaczyć już serduszko...

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Wesołek :-) Autorytet
    Postów: 459 210

    Wysłany: 28 lipca 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamisia...trzymam kciuki za serduszko. Jeszcze troszkę i będzie :-)
    Aniu...dzisiaj masz wizytę? Powtarzasz betę?

    Transfer 29.03.2016r., 3 doba 2x8A
    Beta: 9dpt 90, 11dpt 274, 16dpt 1685, 23dpt 29998 :-)
    Poród 35tc 3dzień syn i córcia :-)
  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 28 lipca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamiisia wrote:
    Byłam wczoraj było ciałko żółte i maleńki świecący zarodek ale chyba nie miał jeszcze 1 mm. Czekamy na serduszko...tak się boję!

    Za parę dni będzie!:)
    Super, że już widać ciałko żółte i zarodeczek!:)
    Jak byłam pierwszy raz, nie było nic, tylko pusty pęcherzyk mały, a tydzień później już wyraźne serducho i jakieś przepływy nawet dr dojrzał i już nam mówił, że na jego nos będzie dobrze! :)
    Super, tylko tak dalej!:)

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 28 lipca 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mówi się, że Sosnowiec to południowa dzielnica Warszawy :)

    Sunshine_111, Sil lubią tę wiadomość

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 28 lipca 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye wrote:
    U nas mówi się, że Sosnowiec to południowa dzielnica Warszawy :)

    Hehe, dobre :)
    A u Was, czyli gdzie? :)

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • Sunshine_111 Autorytet
    Postów: 857 620

    Wysłany: 28 lipca 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, miałam dziś kontrolę z Zusu, zaledwie 3 tyg. po tym, jak mnie wzywali, żeby udowodnić, że moja firma działa na prawdę...
    A akurat mój mnie wyciągnął pierwszy raz od kilku dni na krótki spacer z psem, bo doczytał, że jak już mi nic nie jest, to nie wolno mi cały czas leżeć, i muszę chociaż raz dziennie pospacerować powolutku. Prawa Murphy'ego ... przyszły akurat w ciągu tych 15 minut... Na szczęście sąsiad mimochodem na koniec rozmowy powiedział, że jakieś 2 Panie nam coś do skrzynki wrzuciły. Jak usłyszeliśmy 2 Panie, to już wiedzieliśmy...
    Szybko to wyciągneliśmy, nawet nie doczytaliśmy, ja już miałam dość (coś termin 2 dni wyznaczyli...) ale mój dopytał się jak wyglądały i w którą stronę poszły, wsiadł w auto i pojechał ich szukać, że on był na spacerze z psem, a ja nie słyszałam... Znalazł, przywiózł, kazały się tylko podpisać (z tych nerwów nawet nie przeczytałam dobrze co), zabrały to wezwanie z powrotem, nie wchodziły nawet...
    Prawa Murphy'ego coś rządzą ostatnio moim życiem :)

    mhsvf71xt0wtqk81.png
  • Fay Ekspertka
    Postów: 132 113

    Wysłany: 28 lipca 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jednak mamy tylko 2 zarodki. Przecież z komórką dawczyni powinno być idealnie, tj. powinno zapłodnić się np. 5 na 6, bo przecież zdrowa jest, nasienie też nie było jakieś złe. Czemu tak? Dwa zarodki dobrze się dzielą, a reszta się nie zapłodniła :( Przecież to głównie zależy od komórek jajowych. Trudno dochodzić, bo i tak to nic nie da, bo więcej podejść nie będzie. Gwarancja jest na 2 zarodku, tyle jest i tyle będzie prawdopodobnie w 3 dniu, bo do 5 nie będą czekać.
    I tak to jest druga procedura, a za każdym razem nie ma blastek. Może pech z dawczynią, może jakiś problem z nasieniem, mimo dobrych parametrów, a jeśli tak, to tym gorzej na teraz.
    Wiem, że wystarczy jeden a dobry, itd, tylko ta statystyka transferów daje tak niewielką szansę.
    Wasze beztroskie rozmowy, spełnione mamy, Ślązaczki, odpływają ode mnie w daleką abstrakcję.
    Eh, no załamałam się, a jeszcze ile do transferu. No to trzeba poznać ten gorzki smak in vitro.

    Fay
‹‹ 426 427 428 429 430 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ