X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Histeroskopia i Laparoskopia
Odpowiedz

Histeroskopia i Laparoskopia

Oceń ten wątek:
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 22 września 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrenalina trzymam kciuki, daj znać jak poszło po powrocie ze szpitala.

    kasia88 lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 22 września 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stars2345 wrote:
    a możecie opisać na czym dokładnie polega laparoskopia a na czym histeroskopia, kiedy się to robi? ja będę miała w tym tygodniu drugą inseminacje i nie miałam nic takiego robionego.

    Histeroskopia: http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/histeroskopia-diagnostyczna-wziernikowanie-macicy_34272.html

    Laparoskopia: http://www.ciazowy.pl/artykul,laparoskopia-ginekologiczna,235,1.html

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 22 września 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina, widzisz mowilam, ze w tych badaniach antybiotyk nie namiesza :) 3mam :) nic sie nie boj :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 24 września 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz w domu :). Po wszystkim uff boli ale jest dobrze. Wszystko drożne. O prawidłowej budowie. Małe ogniska endometriozy mam i szczerze mówiąc noe wiem jeszcze dokładnie co to jest. A byłam przytłoczona po narkozie i sie nie dopytalam. 3cykle mam starać sie naturalnie. Jak nie wyjdzie to do kliniki.

    Anatolka, urocza lubią tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 24 września 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wycieli te ogniska? To jest średnio miłe - też mam endometrioze.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 25 września 2014, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wycięli. Ja juz sama nie wiem.
    Mam nagranie dali mi na DVD chyba dzis obejrzę co tam zrobili. No chyba ze nie dam rady, bo będzie obrzydliwe.

    Anatolka lubi tę wiadomość

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 25 września 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    super, że już jesteś po zabiegu.
    W wypisie ze szpitala znajdziesz wszystkie informacje, opis operacji, co tam dokładnie zrobili.

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 25 września 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzaj zabiegu : laparoskopia lecznicza. Histeroskopia.

    W histetoskopii stwierdzono :
    - ujścia jajowodów widoczne, obustronnie reaktywne.
    - śluzówka odpowiednia do fazy cyklu
    - jama macicy prawidłowej wielkości

    Laparoskopia :
    - trzon macicy gładki, ruchomy
    - przydatki prawe i lewe bez zmian
    - nacięto jajnik lewy w obu biegunach - nie odnaleziono zmiany widocznej w badaniu usg.
    -prefiltracja jajowodów : obustronnie uwidoczniono wypływ kontrastu.
    -zatoka douglasa - z pojedynczymi ogniskami endometriozy które skoagulowano.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2014, 09:41

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 września 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm czyli nie bylo potworniaka? Z tego tak wynika.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 25 września 2014, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było :) szczęście w nieszczęściu tak naprawdę. Co było w jajniku nazwał to wapniakiem czy jakoś tak ale oczyścili.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 września 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mowilam, ze Cie niepotrzebnie strasza. To jest oczywiste, ze obraz usg to tylko cien, ze cos tam jest. Tylko ta endometrioza to srednio...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2014, 18:50

    adrenalina lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 25 września 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety.. Jak nie urok to sracz.a :/
    Muszę sobie poczytać na ten temat bo nie mam pojęcia co to jest. Ale najpierw dojdę do siebie i zacznę sie martwić następnym.
    Anatolka długo po laparoskopii krwawiłaś? U mnie drugi dzień i juz sie martwię choć lekarz mówił ze do 3 dni jest krwawienie.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 września 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pamietam, ale plamienie nawet do 14 dni moze byc, wiec z tym to spokojnie, jesli nie masz jakis mocnych boli :)

    adrenalina lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 25 września 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem nie jest źle.
    Bardzo dobrze, że usunęli z zatoki ogniska endo - ja miałam też endo w zatoce i jeszcze dodatkowo torbiel czekoladowa i zrosty na jajniku.
    Zapraszam na forum endometrioza, w tym samym dziale, tam znajdziesz dużo info.

    adrenalina wrote:
    Rodzaj zabiegu : laparoskopia lecznicza. Histeroskopia.

    W histetoskopii stwierdzono :
    - ujścia jajowodów widoczne, obustronnie reaktywne.
    - śluzówka odpowiednia do fazy cyklu
    - jama macicy prawidłowej wielkości

    Laparoskopia :
    - trzon macicy gładki, ruchomy
    - przydatki prawe i lewe bez zmian
    - nacięto jajnik lewy w obu biegunach - nie odnaleziono zmiany widocznej w badaniu usg.
    -prefiltracja jajowodów : obustronnie uwidoczniono wypływ kontrastu.
    -zatoka douglasa - z pojedynczymi ogniskami endometriozy które skoagulowano.

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 25 września 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina ja też idę prywatnie do Białegostoku ale nie pamiętam jaka to klinika, mam skierowanie na laparoskopię diagnostyczną-byc może mam endometriozę i na histeroskopię operacyjną. Wykonuje obecnie badania bo sporo mi tego zlecili.
    Dużo zapłaciłaś za swój pobyt ?
    Dali Ci zwolnienie z pracy ? bo nie bardzo wiem jak się mam nastawiać, ja idę za miesiąc ...

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 25 września 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawienie po zabiegu miałam do 5 dni, a potem normalnie owulka.
    Doktor uprzedzała, że miesiączka może przyjść wcześniej, ale z tego co widze wszystko jest po staremu.

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 26 września 2014, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Nie pamietam, ale plamienie nawet do 14 dni moze byc, wiec z tym to spokojnie, jesli nie masz jakis mocnych boli :)

    Nie mam wogole boli tylko plamienie. Jedynie co mnie trochę pobolewa to mięśnie na brzuchu jak siadam czy wstaje i trochę barki, ale to jest taki ból ze da radę wytrzymać. Kupiłam ketonal ale jeszcze nie użyłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 07:22

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 26 września 2014, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marl202 wrote:
    adrenalina ja też idę prywatnie do Białegostoku ale nie pamiętam jaka to klinika, mam skierowanie na laparoskopię diagnostyczną-byc może mam endometriozę i na histeroskopię operacyjną. Wykonuje obecnie badania bo sporo mi tego zlecili.
    Dużo zapłaciłaś za swój pobyt ?
    Dali Ci zwolnienie z pracy ? bo nie bardzo wiem jak się mam nastawiać, ja idę za miesiąc ...

    Zapłaciłam 2 500. zwolnienie dostałam na dwa tygodnie. A w klinice byłam 2dni. Ale nie pełne bo o 9 rano w środę juZ dali mi wypis i szykowałam sie do domu. Ogólnie opieka super. Czuwał nade mną mój lekarz i z tej kliniki dwóch innych plus pielęgniarek ze 4 naprWde super.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 26 września 2014, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza wrote:
    Krwawienie po zabiegu miałam do 5 dni, a potem normalnie owulka.
    Doktor uprzedzała, że miesiączka może przyjść wcześniej, ale z tego co widze wszystko jest po staremu.

    U mnie owolka w tym miesiącu to albo będzie na dniach albo wogole jej nie będzie. Wiec w tym miesiącu i tak nic z dzidzi.
    Miałam zabiegi robione w 11dc. Wiec choć bym chciała to teraz nie dam rady sie starać.

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 26 września 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    Zapłaciłam 2 500. zwolnienie dostałam na dwa tygodnie. A w klinice byłam 2dni. Ale nie pełne bo o 9 rano w środę juZ dali mi wypis i szykowałam sie do domu. Ogólnie opieka super. Czuwał nade mną mój lekarz i z tej kliniki dwóch innych plus pielęgniarek ze 4 naprWde super.

    a ja myślałam że polece od razu do pracy...
    Ja będe miała robione na Zamenhofa. Mam tez możliwość w szpitalu w Białymstoku na nfz, ale chyba w klinice będzie sprawniej.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ