X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Histeroskopia i Laparoskopia
Odpowiedz

Histeroskopia i Laparoskopia

Oceń ten wątek:
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Czy któraś z Was miała oba zabiegi robione na raz?
    Mnie to czeka za jakiś miesiąc i strasznie sie boje samego zabiegu i tego co będzie po nim.
    Czy miałyście usuwanego potworniaka poprzez te zabiegi?

    marl202 lubi tę wiadomość

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 17 września 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc, ja właśnie będę też to miała robione jednocześnie za około 1,5 m-ca w Białymstoku.
    Daj znać jak będziesz po....
    A gdzie robisz, i prywatnie czy państwowo ?

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 17 września 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez w Białymstoku. Robię prywatnie. Na parkowej.
    Termin mam na wtorek, ale nie wiem czy wypali bo trochę zachorowałam i mam antybiotyk :/ ale mam nadzieje ze odbędzie sie i ze do wtorku choroba minie i wyniki bedą w normie. W tedy zacznę przejmować sie zabiegiem. Narazie sie kuruje w domku. Dam znac napewno po wszystkim.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 20 września 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    Ja miałam robioną histero z laparo. Robiłam na NFZ, zaraz po miesiączce. Świetna opcja bo od razu widać co się dzieje w środku macicy i jak wyglądają przydatki.
    Nie ma czego się bać, zabieg w znieczuleniu, po dobie już wstaje się z łózka, na trzeci dzień po zabiegu do domu. Potem robiłam 5 zastrzyków przeciwzakrzepowych w domu, krwawienie miałam do 4 dni. Teraz czekam na okres, ale wygląda na to, że wszystko jest ok.
    Bardzo szybko doszłam do siebie po zabiegu, dziurki nie duże po laparo, trzeba się ruszać, żeby nie było zrostów, wylegiwanie się niewskazane.
    powodzenia dziewczyny!

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 20 września 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na jak długo dostałaś zwolnienie z pracy?

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 września 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po laparo dostalam 14dniu oprocz szpitala. Jakbym chciala to dostalabym wiecej. Tak naprawde to tydzien spokojnie by wystarczyl.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 20 września 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe czy prywatnie tez na tyle dają zwolnienia.
    Słyszałam ze prywatnie wogole na noc nie trzymają tylko do domu wysyłają.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 20 września 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak Anatolka dostałam 14 dni + 3 dni szpital. Pielęgniarka zapytała mnie do kiedy chce, gdybym chciała więcej to też by nie było problemu, takie są standardy. Potem można przedłużyć gdyby coś było nie tak.
    Szczerze to w zupełności wystarczy, jeszcze zalecenie dostałam - unikać surowych owoców i warzyw przez 3 tyg., ale po 1,5 tygodnia dałam sobie spokój z tą dietą, bo nic się nie działo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2014, 18:17

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 21 września 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza wrote:
    jeszcze zalecenie dostałam - unikać surowych owoców i warzyw przez 3 tyg., ale po 1,5 tygodnia dałam sobie spokój z tą dietą, bo nic się nie działo.
    Hej dziewczyny. Dlaczego dostałaś takie zalecenie?
    Ja będę miała oba te zabiegi za 2 tygodnie w poniedziałek (histero w celu usunięcia polipa). W ten sam dzień wieczorem mam wyjść do domu. W niedzielę mam wyjazd służbowy na 6 dni i trochę się obawiam czy powinnam jechać, jak myślicie dziewczyny? Dodam, ze zabieg będę miała w drugiej połowie cyklu, parę dni przed miesiączką. Czy okres, który potem dostałyście był "normalny" czy bardziej uciążliwy, bolesny itp?

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 21 września 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dieta, bo w czasie laparo pompuja brzuszko gazem, wszystko jest w srodku podraznione. Zeby sie nie meczyc to trzeba jesc lekkostrawne rzeczy :) nic wiecej sie pod tym nie kryje :)

    Ja mialam w pierwszej fazie laparoskopie operacyjna (ale bez histero) i okres byl zwyczajny zupelnie :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 21 września 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie zaczynam sie bać !! To juz niedziela we wtorek zahiegi :(
    Boje sie tego ze nie dopuszcza mnie do zabiegu i będę musiała czekać drugi miesiąc.
    Boje sie czy wszystko pójdzie dobrze.
    A najbardziej boje sie opisu juz po.

    Mam taka cicha nadzieje, ze we wtorek juz będzie wszystko za mną i ze powiedzą "nie ma żadnych przeciwwskazań do bycia mamą , a potwirniak został usunięty "
    I Ze Za miesiąc będę mogła przystąpić do kolejnej iui, albo ze dwa miesiące postarać sie naturalnie :)

  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 21 września 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anatolka za odpowiedź. Myślałam, że coś bardziej podstępnego się za tym kryje ;)

    Adrenalina, musisz koniecznie powiedzieć lekarzowi, jakie leki przyjmowałaś. Wiem, ze np aspiryny nie należy przyjmować na 10 dni przed operacją.

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 21 września 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa przed laparo dobrze brac espumisan na "odgazowanie" jelit. Maja mniesza objetosc wtedy i lepiej lekarzom sie wszystko w srodku oglada :) ja bralam ze 3 dni przed.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 21 września 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Zamiar o antybiotyku nie powiedzieć żeby nie przekladali mi juz tego zabiegu. A co do espumisanu to mam wziąć dzień wcześniej 3 tabletki i jedna przeczyszczajaca.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 21 września 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dzien przed było już tylko śniadanie i zupa na obiad, od 14 godziny 1 ksenna i espumisan (chyba ze 3 razy po 2 tabl), wieczorem lewatywa domowa, rano na czczo i żadnych przygód nie było dzieki temu po znieczuleniu :)

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 21 września 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Dieta, bo w czasie laparo pompuja brzuszko gazem, wszystko jest w srodku podraznione. Zeby sie nie meczyc to trzeba jesc lekkostrawne rzeczy :) nic wiecej sie pod tym nie kryje :)

    Ja mialam w pierwszej fazie laparoskopie operacyjna (ale bez histero) i okres byl zwyczajny zupelnie :)

    Dokładnie tak, dietka żeby zapobiec wzdęciom i nie narobić sobie problemów.
    Poza tym jesli będzie działo się coś z brzuchem (jakieś bóle czy wzdęcia) to wtedy moga wykluczyć, że to z powodu jedzonka.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 21 września 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    Ja właśnie zaczynam sie bać !! To juz niedziela we wtorek zahiegi :(
    Boje sie tego ze nie dopuszcza mnie do zabiegu i będę musiała czekać drugi miesiąc.
    Boje sie czy wszystko pójdzie dobrze.
    A najbardziej boje sie opisu juz po.

    Mam taka cicha nadzieje, ze we wtorek juz będzie wszystko za mną i ze powiedzą "nie ma żadnych przeciwwskazań do bycia mamą , a potwirniak został usunięty "
    I Ze Za miesiąc będę mogła przystąpić do kolejnej iui, albo ze dwa miesiące postarać sie naturalnie :)

    Adrenalina, nic się nie martw potworniak ma tylko straszną nazwę, z tego co wiem jest łatwiejszy do usunięcia niż torbiel endometrialna.
    Moja koleżanka miała usuwanego potworniaka i już po kilku dniach wróciła do pracy.
    Trzymam kciuki!

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 21 września 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) jutro odbiore wyniki i zobaczę czy wogole moje antybiotyki miały jakieś ingerencje. Jeśli bedą w normie. To w środę dam znac jak było.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 22 września 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpisałem Ci pod tematem inseminacja-co trzeba zrobić przed.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2014, 15:01

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 22 września 2014, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak wogole to odebrałam wyniki z krwi. Wszystkie w normie. Wiec szykuje sie na jutro. Trzymajcie mocno kciuki, żeby sie udało.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ