X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Histeroskopia i Laparoskopia
Odpowiedz

Histeroskopia i Laparoskopia

Oceń ten wątek:
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 26 września 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na powrot do pracy od razu nie ma szans. W miare ok czuje sie dopiero po jakims tygodniu.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 26 września 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bym nie dała rady wrócić od razu do pracy.
    Ja jak by mi sie nie spieszyło to bym wybrała NFZ. Może prywatnie więcej opieki i napewno sprawniej bo w szpitalu podobno około 4 dni trzymają. Ale kasa napewno jeszcze sie przyda przy staraniach.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 26 września 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szpialu ja mialam. Robil mo moj gin i wyszlam na drugi dzien po laparoskopii. Pytali na obchodzi jak sie czuje, powiedzialam, ze w miare ok, wiec wypisali mnie :) jakbym powiedziala, ze kiepsko to pewnie bym zostala.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 26 września 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na nfz bezplatnie. Tzn za skladki, ktore co miesiac placisz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 09:56

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 26 września 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generalnie to ja czy prywatnie czy panstowo to i tak szykuje sie po najblizszym okresie,mam dwa skierowania tylko ze jestem z innego miasta i mysle ze prywatnie szybciej pojdzie dlatego chyba sie wlasnie tak zdecyduje, bo na pewno na nfz to musze przyjechac dzien wczesniej do szpitala zeby miec konsultacje z anestazjologiem, pozniej ze 3 dni w szpitalu, takze maz musiaby brac urlop i czekac na mnie... to też sa koszty.
    Prywatnie powiedzieli mi ze ok 1600 powinnam zaplacic.

    adrenalina lubi tę wiadomość

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 26 września 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez z innego miasta jestem. I właśnie mąż brał dwa dni urlopu.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 26 września 2014, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dłuższe cykle, zabieg w 8 dniu, a owulka w 19, o ile była, niby wszystko wskazywało, że tak.
    Teraz odpoczywaj i korzystaj z wolnego, ja nadrobiłam zaległości w ksiażkach :)
    adrenalina wrote:
    U mnie owolka w tym miesiącu to albo będzie na dniach albo wogole jej nie będzie. Wiec w tym miesiącu i tak nic z dzidzi.
    Miałam zabiegi robione w 11dc. Wiec choć bym chciała to teraz nie dam rady sie starać.

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 26 września 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    Ja tez bym nie dała rady wrócić od razu do pracy.
    Ja jak by mi sie nie spieszyło to bym wybrała NFZ. Może prywatnie więcej opieki i napewno sprawniej bo w szpitalu podobno około 4 dni trzymają. Ale kasa napewno jeszcze sie przyda przy staraniach.

    Ja robiłam na NFZ, pierwszego dnia w południe zabieg, wyjście ze szpitala drugiego dnia po zabiegu rano, czyli sumarycznie 48h :)
    Polecam zabiegi w małych szpitalach prywatnych, które mają umowy z NFZ, wtedy sa krótsze terminy oczekiwania.

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 26 września 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    Nie mam wogole boli tylko plamienie. Jedynie co mnie trochę pobolewa to mięśnie na brzuchu jak siadam czy wstaje i trochę barki, ale to jest taki ból ze da radę wytrzymać. Kupiłam ketonal ale jeszcze nie użyłam :)

    U mnie było dokładnie to samo, kupiłam Ketonal, ale nawet razu nie użyłam. Drugiego dnia po zabiegu też już nie chciałam przeciwbólowych w szpitalu, bo nie było potrzeby. Najbardziej to dokuczały szwy w pępku, bo troche drażniły.

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 26 września 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a miała któraś z was mięśniaka? bo mi wykryto jakiegoś małego i zastanawiam się czy mi go usunął przy tych zabiegach od razu ?

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 26 września 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usuną, miedzy innymi napewno robią ten zabieg.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 26 września 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam kilka mięśniaków, usuneli 3, 2 nie dało rady, bo były umiejscowione blisko pęcherza. Usuną, ale zależy jakiego rodzaju mięśniak i jakiej wielkości. Generalnie jak już robią histero-laparo to porządki na całego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2014, 22:35

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 27 września 2014, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam takie pytanie może trochę intymne. Ile dni po zabiegu zaczęłyscie współżyć? Mi juz krwawienie ustępuje prawie wogole go nie ma, ale mam napuchniety brzuch strasznie, pewnie taki obrzmialy po tym wszystkim. Myślicie ze może przeszkadzać w przytulankach? Czy lepiej poczekać jeszcze pare dni?
    Byłam trochę oszołomiona nawet nie pomyslałam żeby zapytać lekarza.
    Pewnie i tak by odpowiedział ze kiedy będę gotowa, ale jestem ciekawa jak było w waszych przypadkach :)

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 27 września 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    A mam takie pytanie może trochę intymne. Ile dni po zabiegu zaczęłyscie współżyć? Mi juz krwawienie ustępuje prawie wogole go nie ma, ale mam napuchniety brzuch strasznie, pewnie taki obrzmialy po tym wszystkim. Myślicie ze może przeszkadzać w przytulankach? Czy lepiej poczekać jeszcze pare dni?
    Byłam trochę oszołomiona nawet nie pomyslałam żeby zapytać lekarza.
    Pewnie i tak by odpowiedział ze kiedy będę gotowa, ale jestem ciekawa jak było w waszych przypadkach :)

    Dwa dni po tym jak skończyły się plamienia, jakieś 6 dni po zabiegu.
    Też usłyszałam, że jak będę się dobrze czuła, to nie ma przeciwskazań.
    Brzuch wzdęty po gazie, ale to nie przeszkadza.

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 27 września 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano nie było krwawienia i znów trochę mam ehhh

    To tak zrobię ze odczekam ze dwa dni :)

    A dzis mam plan pójść na spacer w końcu pooddychać świeżym powietrzem :)

  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 27 września 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję adrenalina, że już jesteś po zabiegu i zazdroszczę Ci, że już po wszystkim. Ja mam już za tydzień. Najbardziej boję się tej narkozy... ech.

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 27 września 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie bałam ale łagodnie przeszłam, nawet nie wymiotowałam co podobno rzadko sie zdaża wiec spokojnie. Tydzień szybko zleci nie obejrzysz sie a będzie juz po. Trzymam kciuki, nie martw sie. Łatwo powiedzieć wiem, ale sama sie przekonasz.

    kasia88 lubi tę wiadomość

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 1 października 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a jakie wykonywałyście badania przed laparo-histeroskopią ? mi lekarz zlecił: oznaczenie grupy krwi, krzepliwość, badania z krwi Na, K, ekg, rtg i badanie czystości pochwy.
    Ale mam pecha bo jak na złość badania mi wychodzą nie do końca poprawnie....
    odebrałam wynik biocenozy pochwy- wyszło, że ma jakieś bakterie i dostałam globulki dopochwowe na 12 dni, po czym mam wykonać powtórnie biocenozę. Ekg też coś pokazuje źle-latam po kardiologach wykonuje dodatkowe badania ...:( ehh.. Mam nadzieje że to nie przeszkodzi w wykonaniu zabiegów.

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam zlecone badania : morfologia, sód, potas, aspat, alt, bilirubina, mocznik, kwas moczowy, białko całkowite , układ krzepnięcia pt, aptt, inr. Wszystkie z krwi. Chociaż miałam anginę i brałam antybiotyk wszystkie wyszły w normie.
    Wszystkie wyniki mogłam zrobić na NFZ, jedynie grupa krwi jest płatna.

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 1 października 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też staram się na nfz,a grupy krwi się nie da trzeba samemu. Kardiologa jak bym nie miała znajomego to też bym buliła.
    Adrenalina i jak się czujesz po zabiegu, już wszystko wróciło do normy czy coś odczuwasz, bo pewnie ok. tygodnia juz minelo ?
    Kazali Ci się starać czy jakie plany dalej ?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ