X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Histeroskopia i Laparoskopia
Odpowiedz

Histeroskopia i Laparoskopia

Oceń ten wątek:
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 1 października 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dokładnie 8 dni po :) i czuje sie juz bardzo dobrze :)) dzis ściągnęli mi szwy.
    Lekarz kazał postarać sie naturalnie przez 3 miesiące. Chociaż maż ma słabe nasienie. Jak sie nie uda to na wizytę i w tedy pomyślimy co robimy dalej. Pewnie kolejna inseminacja będzie w planach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2014, 21:16

  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 1 października 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam aktualnie we Francji i żadnych badań przed histero-laparo nie kazali mi robić. Jedynie wizyta u anestezjologa. O stopniu czystości w ogóle nikt nie wspominał, zresztą chyba tu się tego nie wykonuje bo żaden ginekolog mi o tym nie wspominał, nawet przed zrobieniem cytologii. Czytałam gdzieś, że w czasie histeroskopii można przenieść ewentualne infekcje pochwy w dalsze rejony, ale mam nadzieję że wiedzą co robią.

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :) ja właśnie jestem przed i laparo i histo... Boję się niemiłosiernie ;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 października 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak czytał wasze posty to troszkę mnie to uspokaja, ale jednak szpital to szpital, zabieg to jednak zabieg... Staramy się z mężem już 2 lata i już mam dość tych lekarzy po prostu. Nie w sensie, że są paskudni, ale po prostu widuje się z nimi częściej niż z rodzina :P

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 10 października 2014, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak samo jak ja. Teraz po tych zabiegach mam przerwę na trzy miesiące od lekarzy to trochę odpocznę.

  • kasia88 Koleżanka
    Postów: 50 16

    Wysłany: 10 października 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej betii. Ja już jestem po, też się strasznie bałam, nie tyle co samego zabiegu, ile narkozy. Ale przeżyłam i powiem Ci że nie taki diabeł straszny.
    Po zabiegu przynajmniej wiadomo na czym się stoi! Pogadaj o swoich obawach z lekarzem i na pewno będziesz się czuła pewniej!

    betii lubi tę wiadomość

    3jgxvfxm9ld5b0qy.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 10 października 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam tak zestresowana ze nie dałam rady sie pytać lekarza o nic hehe lekarz sam sie dopytywał i odpowiadał żebym sie nie bała. Albo mąż odpowiadał Za mnie bo w pewnym momencie nie mogłam z siebie nic wydusić, ale przeszło.
    Ja ogólnie jestem przewrazliwiona i płaczliwa.anesteziolog jak sie pytał czy chce coś wiedzieć czy mam jakieś watpliwości pytania itd to powiedziałam ze tylko chce żeby było to juz za mna.
    Na dzień dZisiejszy to wcale nic strasznego. Obawy zawsze były i bedą przed ingerencją w ciało, ale za jakis czas bedziesz sie z tego śmiała. Przypominała sobie co pamiętasz :)
    Dla niektórych przebudzenie po narkozie jest najgorsze, dla mnie było fajne. Czułam sie tak wyspana jak nigdy. ( w końcu sie wyspałam :) ! ) a trwało to niecałą godzinę.
    Tez bałam sie zabiegu narkozy a przede wszystkim wyniku.
    Ale musi być dobrZe.
    Przecież chcemy mieć dzieci. I musimy dla nich to robić.

    betii, Foto_Anna lubią tę wiadomość

  • Florka Koleżanka
    Postów: 51 14

    Wysłany: 11 października 2014, 01:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Widze ze bialostocka klinika na Parkowej jest calkiem popularna. Ja tez mialam tam zabieg niecale trzy tygodnie temu - laparoskopowe usuniecie miesniaka poloczone z histeroskopia i badaniem droznosci jajowodow. Generalnie wszystko poszlo ok. Bardzo dobra i profesjonalna opieka, mysle ze warto polecac to miejsce. Moja rekonwalescencja, poniewaz mialam rane w macicy ktora zostala zaszyta i musi sie teraz zrosnac, trwala nieco dluzej i dopiero dzisiaj poczulam sie na tyle dobrze, ze zabralam sie do sprzatania domu :)
    Pozdrawiam wszystkich po i przed. Glowy do gory!:)

    http://ovufriend.pl/graph/57aef9fd1fb9096d9105e0590a2805a6
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę mieć na polnej w Poznaniu. Któraś z Was miała tam?

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 12 października 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja za około 2 tyg. mam, juz zaczynam trochę mysleć o tym. Najbardziej boje się że wyjdzie coś złego w trakcie jakaś endometrioza albo jeszcze coś gorszego, bo jakaś przyczyna jest skoro 2 lata nie wychodzi ..

    betii lubi tę wiadomość

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 października 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet jak cos wyjdzie to bedziesz wiedziała czemu sie nie udaje. Będziecie mogli podjąć jakieś kolejne kroki. A bez tego stoi sie w miejscu i w ciągłej niepewności.
    Ja dowiedziałam sie ze mam endometriozę.

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 12 października 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie też tak może być bo mam kilka objawów,które towarzyszą przy tej chorobie min. bardzo bolesne miesiączki od wielu lat

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marl202 wrote:
    ja za około 2 tyg. mam, juz zaczynam trochę mysleć o tym. Najbardziej boje się że wyjdzie coś złego w trakcie jakaś endometrioza albo jeszcze coś gorszego, bo jakaś przyczyna jest skoro 2 lata nie wychodzi ..

    Ja będę mieć najprawdopodobniej w tym tygodniu... Trochę się boję jak to będzie...

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 października 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam bardzo bolesne miesiączki. Pierwszy dzień jest tragedia a dokładniej kilka godzin po tym jak przyjdzie @.
    Ale ta pierwsza od zabiegu była wogole bezbolesna. Jednak cos tam naprawili. Zobaczymy jakie bedą następne. Chociaż mam nadzieje ze następnych prędko nie będzie :)

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 października 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie znac po wszystkim, jak wrażenia. A przede wszystkim jaki opis. Trzymam kciuki, bądźcie dzielne. Nie jest takie straszne jak czyta sie po niektórych forach.

  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 13 października 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Florka wrote:
    Hej dziewczyny. Widze ze bialostocka klinika na Parkowej jest calkiem popularna. Ja tez mialam tam zabieg niecale trzy tygodnie temu - laparoskopowe usuniecie miesniaka poloczone z histeroskopia i badaniem droznosci jajowodow. Generalnie wszystko poszlo ok. Bardzo dobra i profesjonalna opieka, mysle ze warto polecac to miejsce. Moja rekonwalescencja, poniewaz mialam rane w macicy ktora zostala zaszyta i musi sie teraz zrosnac, trwala nieco dluzej i dopiero dzisiaj poczulam sie na tyle dobrze, ze zabralam sie do sprzatania domu :)
    Pozdrawiam wszystkich po i przed. Glowy do gory!:)


    Hej hej możesz powiedzieć mi co robili Ci przed zabiegiem i po czy miłaś jakieś cewniki ,sączki i czy faktycznie przed zabiegiem robią jakieś lewatywy ? 2 idę do szpitala i też mam mieć laparoskopię połączona z histeroskopią z powodu podejrzenia przegrody w macicy drożność też mi mają zrobić i od razu jak coś napotkają to zrosty usuną i już panikuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2014, 11:46

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 13 października 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja nie miałam żadnej lewatywy :)
    Tabletkę przeczyszczającą kazali mi łyknąć w domu na noc, na drugi dzień zabieg wiec trzeba być na czczo, lewatywa juz nie była potrzebna jak nic nie jadłam. A o cewnikach czy drenach i innych to nawet nie wiem moze i założyli jak juz byłam pod narkoza. Nic mi na ten temat nie wiadomo. Jak mnie usypiali nic nie miałam jak sie obudziłam tez nic :)
    spokojnie :)powodzenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2014, 14:00

  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 13 października 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodinka wrote:
    Hej hej możesz powiedzieć mi co robili Ci przed zabiegiem i po czy miłaś jakieś cewniki ,sączki i czy faktycznie przed zabiegiem robią jakieś lewatywy ? 2 idę do szpitala i też mam mieć laparoskopię połączona z histeroskopią z powodu podejrzenia przegrody w macicy drożność też mi mają zrobić i od razu jak coś napotkają to zrosty usuną i już panikuje

    Ja też mam podejrzenie przegrody. Mam nadzieję ze to da się "nareperować" zeby była normalna... bo jak sie o tym dowiedzialm to nawet nie spytalam lekarza co to oznacza

  • ania14 Autorytet
    Postów: 1036 462

    Wysłany: 13 października 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    betii wrote:
    Cześć Dziewczyny :) ja właśnie jestem przed i laparo i histo... Boję się niemiłosiernie ;(
    jak czytał wasze posty to troszkę mnie to uspokaja, ale jednak szpital to szpital, zabieg to jednak zabieg... Staramy się z mężem już 2 lata i już mam dość tych lekarzy po prostu. Nie w sensie, że są paskudni, ale po prostu widuje się z nimi częściej niż z rodzina :P

    my staramy się półtora roku i też mam już dośc ;/
    hormony, monitoringi, czekanie godzinami w kolejce do gina...
    mi się wydaje, że jak gin mnie widzi to myśli "ja pier*ole znowu ona ;/ "
    no właśnie ;/ widujemy się z nimi częściej jak z rodziną ;/

    ja jestem już po HSG a już gin mówił o histeroskopii a jak od stycznia ma się mną zająć specjalista to pewnie będzie chciał zacząć od laparoskopi
    jestem tym wszystkim przerażona ;(
    u rodzinnego byłam ostatnio 7 lat temu po zaswiadczenie na prawko a u gina pierwszy raz w zyciu w zeszłym roku :P
    w listopadzie mam rezonans magnetyczny z kontrastem czy mam gruczolaka
    dla mnie to już za dużo :( nie mam sił

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2014, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, pod koniec sierpnia miałam robione te dwa zabiegi, o których wspominasz. Generalnie nie ma się czego bać, zabiegi są wykonywane w znieczuleniu ogólnym….idziesz sobie spać na jakiś czas, a lekarze robią co do nich należy :)
    Ja miałam laparoskopowo usuwanego wodniaka prawego jajowodu, wraz z nacięciem jego ściany. Następnie został wpuszczony kontrast i tak wyszło mi lewy L(-), prawy P(+). W sumie to dobra nowina, bo jak to mój lekarz powiedział, mam "firanki zrostów" i wydawało się, że oba jajowody są niedrożne….Poczekamy zobaczymy :)

    A Ty się nie stresuj, tylko śmiało zasuwaj na zabiegi.
    Zawsze jest większa świadomość tego, że jeśli coś jest nie tak, to szybciej można się z tym uporać.

    ania14, betii lubią tę wiadomość

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ