X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną HSG - jak szybko ciąża
Odpowiedz

HSG - jak szybko ciąża

Oceń ten wątek:
  • Agata25 Przyjaciółka
    Postów: 81 38

    Wysłany: 4 lutego 2016, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny bo powiem,że bałam się niesamowicie ale uspokoiłyście mnie trochę :)i Wasze uwagi wezmę do serca :) Pewnie,że da się przeżyć-co się nie robi dla takiego cudu jakim jest dziecko:) Pozdrawiam i życzę powodzenia Wszystkim :)

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 4 lutego 2016, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angeliza wrote:
    po laparoskopii otrzymałam diagnozę obustronnej niedrożności zaś po Hsg (3 miesiące później) - jedna strona drożna - prawda, że ciekawe? czekam na cud,,,
    Na laparo miałam niedrożność jajowodów, a na HSG po 3 miesiącach oba drożne, kontrast przeleciał szybciutko bez problemu.
    W 11 cyklu po HSG naturalny cud, dwie kreski na teście w 10dpo!!! Od razu po HSG miałam 4 nieudane IUI.
    Nie wolno się poddawać, trzeba walczyć do końca!

    Angeliza, Kikaaa lubią tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Angeliza Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 4 lutego 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza wrote:
    Na laparo miałam niedrożność jajowodów, a na HSG po 3 miesiącach oba drożne, kontrast przeleciał szybciutko bez problemu.
    W 11 cyklu po HSG naturalny cud, dwie kreski na teście w 10dpo!!! Od razu po HSG miałam 4 nieudane IUI.
    Nie wolno się poddawać, trzeba walczyć do końca!


    Dziękuję za to co napisałaś... to bardzo pocieszające ;))
    Serdecznie gratuluję... i życzę szczęśliwego donoszenia i rozwiązania. Pozdrawiam

    urocza lubi tę wiadomość

  • Angeliza Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 5 lutego 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Hej wam
    Mam pytanie odnośnie hsg
    W poniedziałek mam wizytę u ginekologa w sprawie rozmowy o hsg. Będe miała 9dc i gin powiedziała że może uda się jeszcze w tym cyklu zrobić tylko mamy nie współżyć
    Tylko jest problem bo od wczoraj jestem chora i nie wiem czy w takim wypadku zrobiłaby mi je czy nie? Czy choroba nie ma związku z zabiegiem? I jeszcze jedno.czy gdy zrobie jutro basania tzn. Morfologia ob crp to choroba je zaburzy? Bo crp to chyba tak dobrze myślę? Mam w domu wyniki tych badań ale nie wiem ile one mają ważność przed hsg. Wiecie może?

    Z pewnością na wizycie lekarz Ci powie. Według mnie to nie powinno mieć specjalnie wpływu (bo albo się ma drożne albo nie - a to kwestia sprawdzenia) ...Gorzej jeśli bierzesz jakieś leki., które mogłyby jakoś kolidować z ewentualnym znieczuleniem, natomiast np. kaszel może podczas badania spowodować poruszenie się i popsucie zdjęcia rtg i trzeba będzie powtarzać, a do najprzyjemniejszych to badanie nie należy... - przynajmniej tak mi się wydaje że tak mogłoby być...Trudno powiedzieć...

  • Angeliza Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 5 lutego 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ... kontynuując moje wcześniejsze wypowiedzi... dzisiaj 35d.c. i znowu pojawiło się plamienie (plus raz z jednej strony raz z drugiej strony podbrzusza pobolewanie). Test dalej wychodzi ujemny. Chyba znowu porażka ;((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2016, 18:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przepraszam, że tak wpadam i od razu pytanie.
    Ale jestem dziś po hsg - wyszło, że mam jeden niedrożny jajowód. Na szczęście udało się go udrożnić.
    Czy plamienie śluzem (takim rozciągliwym) z krwią jest normalne? Zauważyłam też takie większe skrzepy (jak przy @) - czy to też jest ok czy powinnam się martwić?

  • Angeliza Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 5 lutego 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    raczej to normalne... dlatego po tym badaniu zalecają podpaski bo reszta płynu z badania musi się usunąć ... tak pewnie jeszcze ze dwa dni możesz mieć...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak myślałam, że jakieś krwawienie będzie. Zaniepokoiły mnie te skrzepy...
    Dzięki za odpowiedź ;)

  • julajka Koleżanka
    Postów: 214 11

    Wysłany: 6 lutego 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Hej wam
    Mam pytanie odnośnie hsg
    W poniedziałek mam wizytę u ginekologa w sprawie rozmowy o hsg. Będe miała 9dc i gin powiedziała że może uda się jeszcze w tym cyklu zrobić tylko mamy nie współżyć
    Tylko jest problem bo od wczoraj jestem chora i nie wiem czy w takim wypadku zrobiłaby mi je czy nie? Czy choroba nie ma związku z zabiegiem? I jeszcze jedno.czy gdy zrobie jutro basania tzn. Morfologia ob crp to choroba je zaburzy? Bo crp to chyba tak dobrze myślę? Mam w domu wyniki tych badań ale nie wiem ile one mają ważność przed hsg. Wiecie może?

    Hej ja jak robiłam HSG to nie wiedzialam ze jestem przeziebiona i lekarz mi zwrocil uwage a mialam katar tylko i powiedzial ze dobra ze sprobuje ale moje wyniki wyszly zle przez chorobe i antybiotyk dostane dozylni bo nie mozna byc przeziebionym. ale zaytaj lekarza lepiej

  • julajka Koleżanka
    Postów: 214 11

    Wysłany: 6 lutego 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika*** wrote:
    No właśnie tak myślałam, że jakieś krwawienie będzie. Zaniepokoiły mnie te skrzepy...
    Dzięki za odpowiedź ;)

    Hej ja mialam plamienia az do okresu @. i 4 cykle byly pomieszane raz dostalam 3 dni pozniej a drugim 3 dni wczesniej i tak brzuch pobolewal od owu do @. pierwszy @ zaskoczyl mnie w nocy bo sie ulal jak nigdy wczesniej z wielka pompa. ale juz sie normuje. wydaje mi sie ze nie ma co sie martwic

    Monika*** lubi tę wiadomość

  • Trele Morele Znajoma
    Postów: 20 12

    Wysłany: 6 lutego 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Hej wam
    Mam pytanie odnośnie hsg
    W poniedziałek mam wizytę u ginekologa w sprawie rozmowy o hsg. Będe miała 9dc i gin powiedziała że może uda się jeszcze w tym cyklu zrobić tylko mamy nie współżyć
    Tylko jest problem bo od wczoraj jestem chora i nie wiem czy w takim wypadku zrobiłaby mi je czy nie? Czy choroba nie ma związku z zabiegiem? I jeszcze jedno.czy gdy zrobie jutro basania tzn. Morfologia ob crp to choroba je zaburzy? Bo crp to chyba tak dobrze myślę? Mam w domu wyniki tych badań ale nie wiem ile one mają ważność przed hsg. Wiecie może?

    A nie uważasz, że HSG trochę traci sens, jeśli nie masz zamiaru teraz się starać?

  • Samara Autorytet
    Postów: 592 355

    Wysłany: 6 lutego 2016, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Hej wam
    Mam pytanie odnośnie hsg
    W poniedziałek mam wizytę u ginekologa w sprawie rozmowy o hsg. Będe miała 9dc i gin powiedziała że może uda się jeszcze w tym cyklu zrobić tylko mamy nie współżyć
    Tylko jest problem bo od wczoraj jestem chora i nie wiem czy w takim wypadku zrobiłaby mi je czy nie? Czy choroba nie ma związku z zabiegiem? I jeszcze jedno.czy gdy zrobie jutro basania tzn. Morfologia ob crp to choroba je zaburzy? Bo crp to chyba tak dobrze myślę? Mam w domu wyniki tych badań ale nie wiem ile one mają ważność przed hsg. Wiecie może?

    Ja na hsg poszłam z zapaleniem płuc. Co prawda już podleczonym i dzień wcześniej przestałam łykać antybiotyk, ale zawsze. Oczywiście jak to ja w obawie przed tym że nie zrobią badania nie pisnęłam słówka o tym :P Przeżyłam, więc mały katar czy kaszel chyba nie zaszkodzi :)

    32 cykl starań (nieoficjalnie 34)
    04-04-2016 [*] 8 tyd.

    Staś - ur. 01-06-2017 - 2940 g, 56 cm - 8:05

  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 8 lutego 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam,

    Czy któraś z Was miała na zdjeciach jeden niedrożny, ja tak mam, ktoś już tu pisał, że widać jak kontrast zbiera się w bańce, analizuje zdjęcie i rzeczywiście tak jest. Jestem po 2 stratach a teraz walczę... proszę o jakieś opinie...

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 8 lutego 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,
    Wiem, że urwałam się nagle z choinki, ale chciałabym Was pocieszyć i przekazać Wam nadzieję po hsg.

    Jestem po 2 stratach. Przez rok serduszkowaliśmy się, ale bez skutku.
    Lekarz zdecydował o tym, by wykonać badanie hsg.

    Od tamtej chwili wszystko się zmieniło.
    Po hsg, w ciągu 2 tygodni dostałam krwistą miesiączkę. I to była moja ostatnia miesiączka.
    Zaciążyłam w ekspresowym czasie. I jest to moja pierwsza, prawidłowa ciąża.

    Dziewczyny, hsg dużo daje, naprawdę.
    życzę Wam jak najwięcej ciąż!

    Pozdrawiam ciepło

    Dani, Landryneczka, Agata25, urocza, Angeliza, madziara0080 lubią tę wiadomość

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 8 lutego 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)Można pogadać?
    Ja już staram się ponad rok, od w zasadzie pół roku z pomocą leków,dziś po kolejnym nieudanym cyklu dowiedziałam się,że będę miała w tym cyklu hsg. Jestem trochę przerażona,bo słyszałam,że to boli i wogóle, opowiedzcie coś jak możecie,o Waszych doświadczeniach i też co dla mnie ważne-czy trzeba w domu długo siedzieć po tym badaniu czy można zaraz iść do pracy???
    Będę wdzięczna za odpowiedzi:)

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaStaraczka85 - mnie też czeka w tym cyklu HSG, dokładnie 16 lutego.
    Słyszałam wiele opini o tym zabiegu, niektóre dziewczyny mówią, że ból nie do wytrzymania, a inne, że nic nie boli. Więc sama nie wiem. Mój lekarz powiedział, że nie mam się denerwować, bo on zrobi tak, żeby nie bolało i przede wszystkim nie czytać internetów :) Kazał zabrać dresik i kapcie :)

    Mówił również, że badanie trwa kilka minut, ale będę musiała troszkę poleżeć po zabiegu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2016, 22:20

    ug376iye929i107i.png
  • julajka Koleżanka
    Postów: 214 11

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej AniaStaraczka85 i madziara0080 sie ma co sie stresowac nawet jak boli to trwa krotko wiec da sie zniesc. nie trzeba brac wolnego na drugi dzien troszke czuc jakby brzuch byl wypchany ale chyba to tylko nwrazenie wiec monzna smialo sc do pracy. po badaniu trzeba 2-3 h odczekac az kontrast sie wchlonie.

    trzymam kciuki

  • AniaStaraczka85 Autorytet
    Postów: 2709 1010

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedz:)
    MadziaRa ja mam zadzwonić do gina jak mi się okres skończy a on przyjdzie jakoś jutro lub w środę to nie wykluczone ze będziemy mieć podobnie,ja myślę że u mnie jakoś na początku przyszłego tygodnia wypadnie:)jutro idę zrobić sobie posiew,obym zdarzyła tylko przed @...

    heQHp2.png
    17 miesięcy starań
    7 cykli z clo
    IUI maj2016-c.pozamaciczna,laparo 06.2016
    Ciąża z zaskoczenia w naturalnym cyklu :)
  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziara0080 wrote:
    AniaStaraczka85 - mnie też czeka w tym cyklu HSG, dokładnie 16 lutego.
    Słyszałam wiele opini o tym zabiegu, niektóre dziewczyny mówią, że ból nie do wytrzymania, a inne, że nic nie boli. Więc sama nie wiem. Mój lekarz powiedział, że nie mam się denerwować, bo on zrobi tak, żeby nie bolało i przede wszystkim nie czytać internetów :) Kazał zabrać dresik i kapcie :)

    Mówił również, że badanie trwa kilka minut, ale będę musiała troszkę poleżeć po zabiegu.
    Nie ukrywam ze bardzo boli ale jestem wytrzymała, czekam tez na opinie dziewczyn z jednym droznym.

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • madziara0080 Autorytet
    Postów: 820 682

    Wysłany: 8 lutego 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaStaraczka85, ja się kontaktowałam że swoim lekarzem w pierwszy dzień @, tak kazał. Wyznaczył mi termin na 16 lutego czyli w 11 dzień cyklu.

    Mam nadzieję, że będziemy mogli się starać już w tym cyklu po HSG.

    Trzymam kciuki, może w jednym dniu będziemy cierpieć; )

    ug376iye929i107i.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ