X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną HSG - jak szybko ciąża
Odpowiedz

HSG - jak szybko ciąża

Oceń ten wątek:
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 16 września 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci, że dobrze, że znaleźli przyczynę..
    Teraz zapewne będziesz miała monitoring cyklu. W zasadzie dobrze by było,gdyby też lekarz zalecił Ci pregnyl.
    A jak się czujesz po hsg? Czujesz jakieś zmiany?

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Kwiatek23 Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 16 września 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u gina i okazało się że mam pęcherzyk 21mm więc doktorek powiedział że dobrze i stymulacje odłożył, sprawdzimy czy pęknie i na najbliższy cykl czy znów owu będzie i dopiero stymulacja więc życz mi cierpliwości :) a jeśli chodzi o hsg to po tym badaniu plamiłam 2 dni a teraz wszystko ok raczej nic sie nie zmieniło jest jak w poprzednich cyklach zobaczymy jak będzie wyglądał okres chodź nie ukrywam nie chce go już oglądać :)

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 16 września 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ładny pęcherzyk;)
    Szkoda, że nie dał Ci pregnylu na pęknięcie..
    Raz dostałam ten lek, to miałam bardzo ładny progesteron po owu;)

    W zasadzie jesteś b. blisko owulki, więc działaj;)

    Życzę powodzenia;)
    Pisz;)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Kwiatek23 Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 17 września 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek pytałaś wcześniej o zachodzeniu u ciążę po hsg ja osobiście nie znam takiej osoby albo znam ale akurat o tym nie wiem, wczoraj doktorek powiedział że miał dużo pacjentek u których to badanie pomogło i w ciąże zaszły więc myślę że mam szanse ja i ty również :) i nie uważam żebyś była zgorzkniałą babą :) wiem co to znaczy jeśli się nie udaje trzeba sobie z tym radzić i jest ciężko, ja staram się tym nie zadręczać, pamiętaj że nie jesteś sama i każdy dzień przybliża cię do twojego szczęścia a nie oddala :)

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 17 września 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wsparcie.. :)
    Dużo poczytałam na forach właśnie o hsg, że kobiety zachodzą nawet w tym samym cyklu;)
    A w zasadzie do nawet pół roku jest bardzo duża szansa;)

    Mamy kochana szansę;) Ważne, że mamy drożne jajowody, więc jest dobrze.
    Powiem Ci, że coraz bardziej się niecierpliwie, bo mam 32 lata i 2 poronienia za sobą w ciągu roku.
    Kobiety w moim wieku zazwyczaj mają albo 1, albo 2 dzieci.
    Najgorsze jest to, że babcie, srapcie, itd pytają.
    A to tak wygląda, jakbym celowo nie starała się o dzidzi.
    Mam nadzieję, że ten rok będzie dla nas owocny- tzn ostatnie miesiące tego roku;)

    Aska84 lubi tę wiadomość

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 17 września 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam brać dodatkowo oprócz femibionu 1, castagnus. Ponoć zmniejsza bóle miesiączkowe i owulacyjne. Bierze się 3 miesiące.. Zobaczymy.. Kupiłam też wiesiołek. On poprawia jakość śluzu.
    A powiedz kochana, nie brałam clo. To lekarz Ci zlecił?

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Kwiatek23 Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 17 września 2015, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę cyclodynon już 6 miesiąc, inofem pije po 2 saszetki dziennie no i leki na tarczyce. A jeśli chodzi o clo, lekarz powiedział że do mi go jak nie będzie widział owulacji przy monitoringu, ale ja ją mam tylko że ta tarczyca mi blokuje, miesiąc temu miałam tsh powyżej 2 i owu nie było a teraz zeszłam kolo 1 i owu jest. U mnie to ten problem że ciężko jest znaleźć odpowiednią dawkę leku na tarczyce ale z miesiąca na miesiąc jest lepiej być może że teraz już mam odpowiednią dawkę i owu będzie, ja moje cykle monitoruje 5 miesięcy. A ty badałaś jaki masz poziom tsh? bo poronienia często są przez niedoczynność tarczycy...

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 17 września 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest szansa;) Spadł Ci wynik tsh;)
    Słyszałam, że najlepiej starać się przy tsh do 1,5, a najlepiej 1;)
    Badałam hormon tarczycy. Miałam też ft3,ft4, antyTPO. Mam idealne wyniki;/
    Znaleźli mi wole uciskowe. Robiłam biopsję, która wykazała obojętnochłonność.
    Oczywiście lekarze nie stwierdzili co było przyczynami poronień. Po prostu serduszko przestało bić, ot tak nagle i już po krzyku..
    Słyszałam, że jest b. dużo poronień. A lekarz powiedział, że teraz, w tych czasach, to norma, że kobieta porania.

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Kwiatek23 Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 17 września 2015, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A progesteron w drugiej fazie cyklu, bierzesz coś na podtrzymanie ewentualnej ciąży?
    Myślę że w końcu ci się uda, ty przynajmniej zachodzisz w ciążę a mnie się to jeszcze niestety nie udało...
    Mam koleżankę z pracy która też nie mogła zajść w ciążę i przez in vitro udało się jest teraz mamą półrocznej Oliwki i ma 34 lata :)

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 17 września 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, progesteron około 7-8 dni po owulacji.
    Lekarz przepisał mi lutkę, który miałam brać po owulacji. Ale kwestia jest taka, że nie wiem kiedy jest ta owu;)
    Raz, gruszka ze mnie, załatwiłam sobie cykl, bo nie zapamiętałam, kiedy mam brać lutkę. Jakoś pamiętam, że brałam po okresie;) Oczywiście owulacji nie było, a w zamian tego, mialam torbiel;)
    A ja szczęśliwa, bo myślałam, że to ciąża;) hahaha;)
    Kwiatek, a powiedz proszę, Ty starasz się bite 3 lata?
    Kurczę, biedna.. pewnie się starałaś, a tu owu nie było.. rany..;//
    Niedługo kwiatku, weźmiemy się za rączki i pojedziemy na in vitro, do tego dojdzie:)
    A sprawdzaliście kijanki swego męża/partnera? ;):)
    Może to problem tkwi w nim?

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Kwiatek23 Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 17 września 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym cyklu mam brać duphaston to sie tak chyba nazywa ale mówił że dopiero od 22 dnia cyklu więc się zalecę do wskazań :) Ja przez pierwsze dwa lata myślałam że po prostu kiedyś się uda i jakoś nie przywiązywałam wagi do określonych dni cyklu, ale nie udawało więc od tego roku dokładnie od kwietnia działam prężnie, badania ta cholerna tarczyca i sprawdzanie czy owu jest, hsg jajowody drożne, mąż robił badania i żołnierze uzbrojone można powiedzieć marins :) właściwie w tym miesiącu nie ma się do czego przyczepić nawet testy owu wychodzą...
    Teraz tylko modlę się do Boga i proszę żeby chociaż trochę pomógł :)

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 17 września 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest szansa i to spora;)
    Mam nadzieję, że u Ciebie " zaskoczy";)

    Tak, dobrze napisałaś;) Słynny dupek;) Duphaston to inaczej progesteron, ale w tabletkach. Jest też luteina- w tabletach i dopochwowa;)

    W sumie pęcherzyk rośnie średnio 1,5mm dziennie, więc za chwilę masz ow;)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 21 września 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatku i jak tam?

    Kwiatek23 lubi tę wiadomość

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Kwiatek23 Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 25 września 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek jesteś w ciąży Gratuluje Ci ogromnie życzę dużoooo zdrówka :)))

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 25 września 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatku, dziękuję kochana.
    Teraz czekam na Ciebie i Twoją wiadomość;)

    Teraz biegam z bhcg. Jest narazie b.dobrze. Piękny przyrost..

    Aska84 lubi tę wiadomość

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • mallinka Autorytet
    Postów: 421 323

    Wysłany: 25 września 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mallinka wrote:
    Dziewczyny są szanse ze w cyklu z badaniem HSG się udało. Okaże się we wtorek :) więc bierzcie się do roboty.

    Nie pomyliłam się :)
    Długo tu nie zaglądałam więc nie napisałam że w cyklu z HSG się powiodło!
    Jestem już w 21 tygodniu ciąży, spodziewamy się synka, mały rozwija się prawidłowo, a więc można!

    Aska84, 1988, kania85 lubią tę wiadomość

    201602031762.png
    200602041778.png
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 26 września 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam cię malinko:)
    Mi również się udało po hsg w 2 cyklu:)

    Gratuluję;)

    Przetrwałaś najgorszy okres. Ja właśnie jestem na początku..
    W którym cyklu się udało zajść po hsg?

    Aska84, mallinka lubią tę wiadomość

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 26 września 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) jestem tu nowa, moge dołączyć do Was? Gratuluję tym co się udało, a za resztę trzymam kciuki. Ja pod koniec października równiez podchodzę do tego badania:)

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku jak czytam wWasze historie to jestem pełna nadziei. Jestem 5 dni po HSG...od dwóch dni staramy sie z mężusiem.

    Mallinka gratulacje ciazy:)

    Wesołek cudowne wieści ze i Tobie sie udało:)


    Moje jajowody po HSG były drożne, wyregulowanam rownież tarczyce z 3.5 na 1.0 mam nadzieje ze w koncu uda mi sie zafasolkowac. Byłoby cudownie spędzać święta juz w trójkę:)

    mallinka lubi tę wiadomość

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 27 września 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy kciuki za ChudąRudą i Askę84.
    Słyszałam, że bardzo szybko można zajść właśnie po hsg.
    Jestem tego przykładem;)

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ