Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Miracle Autorytet

Wysłany: 26 października, 12:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    To super. Boję się, z3 to 7,5 mg to za mało. Ale może w połączeniu z intralipidem ok?

Pewnie dziewczyny maja wiecej doswiadczenia z intralipidem, ale mysle ze jak masz takie kombo to spokojnie obnizy.

Kejti1233 lubi tę wiadomość

1 IMSI ICSI czerwiec 2020 - BRAK ZARODKÓW 👎🏻
    2 IMSI ICSI wrzesień 2020 🧚‍♀️ 🐝
    Mamy ❄️❄️ snieżynki blastki
    16.09-swieży transfer blastki 5AA 🔆
    30.09- 14 dpt BHCG- 0 💔
    10.11- Histeroskopia (usuniecie polipa)&ERA, EMMA, ALICE Test
    grudzien Crio ❄️

👩*35 lat
    GRUDZIEN 2019-AMH 0,94

🙎🏻‍♂️*38 lat
    ❌ morfologia 2%, 80% ruchliwosci, 91 mln
    ✅ FISH
    ✅ Fragmentacja

Badania:

✅ X -Fragyl syndrome(Zespół łamliwego chromosomu X )- wynik w normie
    ✅Trombofilia V-Leiden- wynik negatywny,brak mutacji
    ✅ Factor II- 98% ( 70 - 120 %)
    ✅ oba kariotypy w normie
    ✅Homocysteina-6,92 mcmol/L
    ✅ NK -11%
    ❌Pozytywna ANA 1:160
    ❌ MTHFR C677T układ homozygotyczny
    ✅ KIR- BX , HLA-C C3C4

🧚🏻“Om Hreem Yoginim Yogini Yogeswari Yoga Bhayankari Sakala Sthavara
    Jangamasya Mukha Hridayam Mama Vasam akarsha Akarshaya Namaha!””🧚‍♀️
  • Aga1510 Autorytet

Wysłany: 26 października, 12:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miracle wrote:
    Pewnie dziewczyny maja wiecej doswiadczenia z intralipidem, ale mysle ze jak masz takie kombo to spokojnie obnizy.
    Dziękuję Ci za odpowiedź. Może jeszcze któraś dziewczyna odpisze.
    Wiem też, że jest coś takiego jak.ocena cytotoksycznosci komorek nk. Czy jak mam 25 % w immunofenotypie to powinnam dodatkowo wykonać to badanie?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października, 12:47

• Miracle Autorytet

Wysłany: 26 października, 13:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Wiem też, że jest coś takiego jak.ocena cytotoksycznosci komorek nk. Czy jak mam 25 % w immunofenotypie to powinnam dodatkowo wykonać to badanie?

Ja mialam je rowniez robione :) Powodzenia, i nie martw sie na pewno jestes w dobrych rekach.

1 IMSI ICSI czerwiec 2020 - BRAK ZARODKÓW 👎🏻
    2 IMSI ICSI wrzesień 2020 🧚‍♀️ 🐝
    Mamy ❄️❄️ snieżynki blastki
    16.09-swieży transfer blastki 5AA 🔆
    30.09- 14 dpt BHCG- 0 💔
    10.11- Histeroskopia (usuniecie polipa)&ERA, EMMA, ALICE Test
    grudzien Crio ❄️

👩*35 lat
    GRUDZIEN 2019-AMH 0,94

🙎🏻‍♂️*38 lat
    ❌ morfologia 2%, 80% ruchliwosci, 91 mln
    ✅ FISH
    ✅ Fragmentacja

Badania:

✅ X -Fragyl syndrome(Zespół łamliwego chromosomu X )- wynik w normie
    ✅Trombofilia V-Leiden- wynik negatywny,brak mutacji
    ✅ Factor II- 98% ( 70 - 120 %)
    ✅ oba kariotypy w normie
    ✅Homocysteina-6,92 mcmol/L
    ✅ NK -11%
    ❌Pozytywna ANA 1:160
    ❌ MTHFR C677T układ homozygotyczny
    ✅ KIR- BX , HLA-C C3C4

🧚🏻“Om Hreem Yoginim Yogini Yogeswari Yoga Bhayankari Sakala Sthavara
    Jangamasya Mukha Hridayam Mama Vasam akarsha Akarshaya Namaha!””🧚‍♀️
  • lukaszkowa Autorytet

Wysłany: 26 października, 13:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Ja mam nk 25% i na to prograf oraz podwojna dawkę intralipidu :)

16udvfxm2qpxf28l.png
  • Aga1510 Autorytet

Wysłany: 26 października, 13:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ja mam nk 25% i na to prograf oraz podwojna dawkę intralipidu :)
    Spotkałam się z opinią, że podanie intralipidu dwukrotnie w ciągu cyklu pwoduje wzrost nk.
    Co do mnie to obawiam się, że 7,5 mg encortonu i wlew to mało. Jestem u dr Sydora.

• lukaszkowa Autorytet

Wysłany: 26 października, 14:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Spotkałam się z opinią, że podanie intralipidu dwukrotnie w ciągu cyklu pwoduje wzrost nk.
    Co do mnie to obawiam się, że 7,5 mg encortonu i wlew to mało. Jestem u dr Sydora.
    Nie mam pojecia jak to jest, ja mialam takie zalecenie od docenta Paśnika.
    :)

16udvfxm2qpxf28l.png
  • lukaszkowa Autorytet

Wysłany: 26 października, 14:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Ah juz wiem, sa badania, ze to dziala tydzien... u wiekszosci osob wiec jak wezmiesz na poczatku cyklu i na koncu to one moga zdazyc spasc i znowu wzrosnąć. Ja czytałam coś takiego ;)

16udvfxm2qpxf28l.png
  • Aga1510 Autorytet

Wysłany: 26 października, 15:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Nie mam pojecia jak to jest, ja mialam takie zalecenie od docenta Paśnika.
    :)
    Prograf jest mocniejszy chyba od encortonu, prawda? Kurde, nie orientuję się.

• lukaszkowa Autorytet

Wysłany: 26 października, 17:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Prograf jest mocniejszy chyba od encortonu, prawda? Kurde, nie orientuję się.
    Raczej tak, jednak cyfr Ci nie przedstawie. Doktor tylko powiedzial "Encorton tu jest za słaby".

16udvfxm2qpxf28l.png
  • Aga1510 Autorytet

Wysłany: 26 października, 17:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Raczej tak, jednak cyfr Ci nie przedstawie. Doktor tylko powiedzial "Encorton tu jest za słaby".
    No nic pozostaje mieć nadzieję, że encorton w połączeniu z intralipidem dadzą radę.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października, 17:13

• Szatyneczka Autorytet

Wysłany: 26 października, 18:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    No nic pozostaje mieć nadzieję, że encorton w połączeniu z intralipidem dadzą radę.
    Ja bralam w ostatniej ciąży encorton 10mg i intralipid od dnia transferu powtarzany co dwa tygodnie była to moja 10 ciąża każda poprzednia kończyła się na etapie 5-6 tydzień nigdy nie dotrwała do etapu serduszka 8 i 9 ciąża była z encorton 10mg plus inne leki i też poronienia a w tej ostatniej ciąży pierwszy raz usłyszałam serduszko ciąża doszła do 9 tyg co prawda wtedy serduszko się zatrzymało ale po badaniach okazało się że malutka miała wadę genetyczną.. Ale jestem prawie pewna że to dzięki intralipidowi ta ciąża doszła tak daleko była to jedyna nowa rzecz brałam go co dwa tygodnie. Intralipid tylko ma to do siebie że po jego odstawieniu komórki nk lubią skoczyć dosyć wysoko wcześniej miałam 28% a 3 miesiące po zabiegu i odstawieniu intralipidu robiłam test cytotoksyczności komórek NK i ich aktywność wyszła 40% prawdopodobnie przez właśnie odstawieniu intralipidu. Teraz jestem dodatkowo po szczepieniach pullowanych na allo mlr i immunolog powiedzial że szczepienia powinny trochę zbic te komórki nk ale również będę brać intralipid i encorton tylko tym razem 20mg przed transferem

Lat 30 starania od 2009
    👉4 ciąż biochemicznych, 👉3 ciążę puste jajo, 👉2 ciąże pozamaciczne,
    👉histeroskopia 👌 👉
    Rok 2019 pierwsza prodecuda 👉Badania preimplantacyjne(PGT-A, PGS) Transfer 24.01.2020 Podano 2 zarodki 3 dniowe pierwsza ciąża z bijacym ❤️ 39dpt - brak tętna 💔zabieg..Badania genetyczne dzidziusia dziewczynka 😥 15% mutacji 22q11.2 na chromosomie 22 żadne z nas nie ma tej mutacji 😔 👉kariotypy również 👌
    👉Badania immunologiczne robione w 2013 roku i teraz :1) Antykoagulant tocznia 👌 2) Przeciwciała antykardiolipinowe 3)Przeciwciała B2-glikoproteinie 👌 4) Ana 1,2,3 👌 5) Test mikrocytotoksyczności 👌
    6) Ocena aktywności komórek nk 40% ( zalecenia intralipid i encorton 20mg ) 7) Kiry 👌 8) Profil cytokin 👌 9) Przeciwciała przeciw plemnikowe 👌 10) Antygenom łożyska 👌 11) HLA-C 👌 12) Pakiet trombofilii 👌 13) All mlr ( robione pierwszy raz) 7% - > po szczepieniach 4% 😥
  • Elleen Ekspertka

Wysłany: 26 października, 23:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jeszcze chciałam dopytać o ten intralipid + encorton. Mi moja gin powiedziała że intralipid działa jakieś 3 tyg i tak też mam przewidziane podanie: pierwsze ok 10 dnia cyklu, a następne za 3 tyg (dawką 200ml 20%). I jeśli test będzie pozytywny to powtórka co 3 tyg. Tutaj piszecie, że działa tydzień. Z tąd moje pytanie, czy może powinnam nalegać na częstsze podanie intralipidu?
    Dodam jeszcze że NK miałam na poziomie 16%i w sierpniu już się raz udało, ale intralipid dostałam tylko raz i nie miałam encortonu.

Ona: 29, On: 38lat.
    Starania ok 2-3 lata.
    Niedoczynność tarczycy, Tsh ok. 1,137 normowane euthytoxem
    AMH: 3,1
    Jajowody drożne,
    Immunologia: CD4:CD8-2,4 (ponad normę)
    NK 16%- zalecony intralipid i encorton
    On: urologicznie ok
    Koncentracja 116.5 mln
    Plemniki z prawidłową strukturą chromatyny: 75%. Fragmentacja: 21%
    HBA: 80%
    MAR IG-G: 3%.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc.😢💔
    11.2020- II podejście z Lamettą - 🍀🙏✊

"Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie".
  • lukaszkowa Autorytet

Wysłany: 27 października, 07:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    A ja jeszcze chciałam dopytać o ten intralipid + encorton. Mi moja gin powiedziała że intralipid działa jakieś 3 tyg i tak też mam przewidziane podanie: pierwsze ok 10 dnia cyklu, a następne za 3 tyg (dawką 200ml 20%). I jeśli test będzie pozytywny to powtórka co 3 tyg. Tutaj piszecie, że działa tydzień. Z tąd moje pytanie, czy może powinnam nalegać na częstsze podanie intralipidu?
    Dodam jeszcze że NK miałam na poziomie 16%i w sierpniu już się raz udało, ale intralipid dostałam tylko raz i nie miałam encortonu.
    Oto cytat:

W jednym z amerykańskich badań na 50 kobietach zauważono, że u 39 (78%) aktywność NK wróciła do normalnego zakresu w ciągu tygodnia od infuzji, natomiast u pozostałych 11 kobiet aktywność nie wróciła do normy, choć uległa supresji w stosunku do wartości wyjściowych. Tym pozostałym podano kolejny wlew po 2-3 tygodniach, co u 10 pacjentek skutkowało przywróceniem równowagi NK w ciągu kolejnego tygodnia. Czterem pacjentkom zaordynowano trzeci wlew po kolejnych dwóch tygodniach, po czym już wszystkie z badanych kobiet miały unormowane NK. U 47 (94%) pacjentek efekt terapeutyczny utrzymywał się od 6 do 9 tygodni, u dwóch 5 tygodni, a u jednej 4 tygodnie.

https://blog.revitalclinic.pl/wlewy-z-intralipid-nadzieja-dla-kobiet-starajacych-sie-o-dziecko/

Nie wiem kochana co robić, ja sama jestem zielona w tym temacie.

16udvfxm2qpxf28l.png
  • Elleen Ekspertka

Wysłany: 27 października, 09:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Oto cytat:

W jednym z amerykańskich badań na 50 kobietach zauważono, że u 39 (78%) aktywność NK wróciła do normalnego zakresu w ciągu tygodnia od infuzji, natomiast u pozostałych 11 kobiet aktywność nie wróciła do normy, choć uległa supresji w stosunku do wartości wyjściowych. Tym pozostałym podano kolejny wlew po 2-3 tygodniach, co u 10 pacjentek skutkowało przywróceniem równowagi NK w ciągu kolejnego tygodnia. Czterem pacjentkom zaordynowano trzeci wlew po kolejnych dwóch tygodniach, po czym już wszystkie z badanych kobiet miały unormowane NK. U 47 (94%) pacjentek efekt terapeutyczny utrzymywał się od 6 do 9 tygodni, u dwóch 5 tygodni, a u jednej 4 tygodnie.

https://blog.revitalclinic.pl/wlewy-z-intralipid-nadzieja-dla-kobiet-starajacych-sie-o-dziecko/

Nie wiem kochana co robić, ja sama jestem zielona w tym temacie.
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Przydatne informacje 😘

Starania ok 2-3 lata.
    Jajowody drożne,
    Koncentracja 116.5 mln

• Aga1510 Autorytet

Wysłany: 27 października, 09:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak to jest gdybysmy nie brały wlewów z intralipidu to nie da rady zajsc?
    Elleen, u kogo jesteś w Gyncentrum?

• Elleen Ekspertka

Wysłany: 27 października, 10:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Dziewczyny, jak to jest gdybysmy nie brały wlewów z intralipidu to nie da rady zajsc?
    Elleen, u kogo jesteś w Gyncentrum?
    Ja starałam się, tak z przerwami, można powiedzieć że ponad 3 lata i nigdy nie udało mi się zajść w ciążę. Dopiero jak dostałam intralipid. Prowadziła mnie doktor Gajewska w Krakowie, ale niestety już w Krk nie przyjmuje. Zostałam u Dr. Kowalskiej. Na chwilę obecną mam mieszane uczucia, co wizytę muszę jej przypominać że ustalone były starania naturalne, bo za każdym razem mówi o inseminacji. To mi się trochę nie podoba, ale dam jej szansę.

Starania ok 2-3 lata.
    Jajowody drożne,
    Koncentracja 116.5 mln

• Zocha Autorytet

Wysłany: 27 października, 19:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może tutaj będzie się bardziej orientował co to za cholerstwo z tymi moimi wynikami. Miałam mieć wczoraj rozmowę z immunologiem, ale mi przenieśli aż na sobotę. Może ktoś z Was miał coś podobnego. Mam poniżej normy limfocyty, prawie wszystkie rodzaje. Hemoglobina glikowana poniżej normy za to czynnik martwicy nowotworu tnf-alfa 14279! Przy normie do 1920. Nie wiem co to oznacza, ale boję się wiedzieć. Il 2, 4, 6, 10 w normie. Miałam mieć transfer w najbliższym cyklu, ale chyba będę musiała się pożegnać z moimi planami na dłużej.

03. 2020 ICSI z 9 kumulusów 7 zapłodnionych komórek - nic nie przetrwało 3 doby
    11.2019 1 podejście do ICSI - brak plemników, 4 komórki zamrożone;
    Amh 0,397
    Mięśniaki sztuk 4 od 19 do 48mm
    Wiek 44
    Mąż:
    Mała ilość plemników i nie wykonano badań CASA
    Oligozoospermia i asthenozoospermia
    Wiek 37
  • CinniMinni Autorytet

Wysłany: 28 października, 08:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mam nadzieje, ze ktoras mi poradzi co zrobic. Zaszlam teraz po 4 transferze w ciaze. Biore od początku metypred 12mg (czyli tak jakby 15gr encortonu dziennie). Moj lekarz z kliniki mowi, ze po wizycie serduszkowej zaczniemy odstawiac rowniez steryd. Stad moje pytanie. Zrobilam przed stymulacja badania immuno i wyszly mi nk 20% a w cytokinach podwyzszone tnf alfa 3500 (norma do1300), interferon 1379 (norma do 1040), il2 288 tez za wysoko. Za nisko il5. Boje sie,ze takie odstawienie metypredu spowoduje poronienie przy takich wynikach. Brac na wlasna reke do 12tyg? Lub dluzej?

36 lat, amh 2, slabe nasienie.

1 IUI 10.02.2020 😒
    2 IUI 7.03.2020 😒

In vitro:
    1 procedura Maj 2020
    ET 05.2020 8A 😒
    FET 26.06. 4BA 😞
    FET 24.07 3BB 😞

2 procedura wrzesien 2020
    ET 14.10.2020 4AA 🍀💝
    5dpt beta 21
    7dpt beta 92
    9dpt beta 255
    12dpt beta 913
    15dpt beta 2924
    21dpt beta >10000 pęcherzyk na usg
    27 dpt jest serduszko❤️

❄❄4BA i 3BB

b125a0eafd.png
  • Aga1510 Autorytet

Wysłany: 28 października, 08:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Ja starałam się, tak z przerwami, można powiedzieć że ponad 3 lata i nigdy nie udało mi się zajść w ciążę. Dopiero jak dostałam intralipid. Prowadziła mnie doktor Gajewska w Krakowie, ale niestety już w Krk nie przyjmuje. Zostałam u Dr. Kowalskiej. Na chwilę obecną mam mieszane uczucia, co wizytę muszę jej przypominać że ustalone były starania naturalne, bo za każdym razem mówi o inseminacji. To mi się trochę nie podoba, ale dam jej szansę.
    Mnie też prowadziła dr Gajewska, teraz jestem u dr Kowalskiej. Jestem bardzo ciekawa co Tobie mówiła o wysokich nk i intralipidzie. Bierzesz do tego jeszcze encorton? Sprawdzasz w ogóle czy intralipid działa? Ogólnie to obawiam się, że te wlewy nie działają. Czy zawsze obniżają? a jak nie to co? ile masz wlewów zaleconych w ciąg cyklu? Przepraszam za tyle pytań na raz.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października, 08:19

• Elleen Ekspertka

Wysłany: 28 października, 10:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Mnie też prowadziła dr Gajewska, teraz jestem u dr Kowalskiej. Jestem bardzo ciekawa co Tobie mówiła o wysokich nk i intralipidzie. Bierzesz do tego jeszcze encorton? Sprawdzasz w ogóle czy intralipid działa? Ogólnie to obawiam się, że te wlewy nie działają. Czy zawsze obniżają? a jak nie to co? ile masz wlewów zaleconych w ciąg cyklu? Przepraszam za tyle pytań na raz.
    Tak jak pisałam, dopiero po podaniu intralipidu zaszłam w ciążę po raz pierwszy. Po poronieniu dr Gajewska jeszcze zalecila przy następnym cyklu stymulowanym encorton 10 mg i intralipid 2 podania: przed owu i po 10 dniach, a Kowalska mówi, żeby po 3 tyg (z tego co tu czytałam, to lepiej wcześniej) i po pozytywnym teście powtarzać co 3 tyg do 12 tc. Dopiero zaczynam nowy cykl.
    Czasami mam wrażenie że Kowalska nie wie co mówi, raz powiedziała że encorton w takiej dawce działa bardziej przeciwzapalnie, a na następnej wizycie pyta czy chce go przyjmować i ten intralipid w tej sytuacji (pandemia). Na pytanie, czy inne pacjentki co mają taki zestaw rezygnują teraz z przyjmowania, powiedziała że nie, więc ja też próbuję. Jak będę miała jeszcze do niej jakieś obiekcje to trudno, będę jeździła do Katowic do Gajewskiej. Jakoś do niej miałam większe zaufanie.

Starania ok 2-3 lata.
    Jajowody drożne,
    Koncentracja 116.5 mln

‹‹ 1439 1440 1441 1442 1443 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego